Panemunės muitininkai automobilius tikrina ir rentgenu

Kovo 18 d. Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste muitininkai supažindino su nauja transporto priemonių tikrinimo įranga. Išlaipinus žmones, automobiliai peršviečiami specialiu rentgeno aparatu.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas (centre) ir kiti svečiai perkirpo simbolinę juostelę, atverdami taką susipažinti su naująja rentgeno įranga.

Iš Karaliaučiaus į Maskvą vykstantį krovininį automobilį vairuojantis vyras neslėpė apmaudo: ar rentgeno spinduliai, peršvietus automobilį, nekenks žmogaus sveikatai?
Panemunės kelio posto muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas televizijos ir „Pamario“ laikraščio žurnalistams, pakviestiems stebėti automobilių tikrinimo procedūros į darbo kabiną, aiškino, kad rentgeno kontrolės sistema pritaikyta tik transportui tikrinti: tikrinimo metu žmonių automobilyje nebūna. Tikrinamas automobilis stovi ant pakylos. Buvome įspėti, kad netrukus pajudėsime. Išties labai lėtai pajudėjome. Specialus automobilis su visa rentgeno įranga, specialisto darbo kabina su pultais, ekranais, įvairiais kitais prietaisais, važiuoja pro tikrinamą automobilį, kuris peršviečiamas rentgenu iš šonų ir viršaus būtent tam sumontuotais prietaisais.
Tikrinimas teužtruko kelias minutes, o netrukus ekrane muitininkas jau rodė rezultatus. Jeigu būtų gabenama ginklų, narkotikų, cigarečių ar kitokių neleistinų per sieną gabenti prekių, nepagelbėtų nei dvigubos lubos, nei dvigubos grindys ar kitaip įrengtos slėptuvės. Tiesa, taip tikrinami tik pasirinkti automobiliai.
Tokie nauji rentgeno aparatai Panemunės ir Kybartų muitinės postuose pradėjo veikti 2013 metų pabaigoje. Spėta patikrinti per 2000 transporto priemonių, aptikta keletas kilogramų augalinės kilmės narkotinių medžiagų, nelegaliai gabentų degalų, per 356 tūkst. pakelių cigarečių. Per valandą galima patikrinti 20 automobilių. Akivaizdu, kad tai pažangesnės technologijos.

Šis galingas automobilis su primontuota rentgeno įranga netrukus atbulomis pravažiuos pro stovintį ant pakylos tikrinamą automobilį.

Muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas darbo kabinoje aiškino žurnalistams, kaip naujuoju rentgeno aparatu tikrinamas automobilis.
Autorės nuotr.

Nauji rentgeno aparatai įsigyti iš 2007-2013 m. Europos finansavimo etapo lėšų, skirtų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programai. Į naujajai rentgeno kontrolės sistemai oficialiai pristatyti surengtas iškilmes atvykę projektą įgyvendinusios Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkė Rita Kunickienė, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas akcentavo pirmųjų darbo rezultatų naudą. Dalyvavo projekto partneriai iš Kauno teritorinės muitinės ir Karaliaučiaus (RF Kaliningrado srities) muitinės, taip pat įrangos gamintojų atstovai iš užsienio ir kt. Susipažinti su muitininkų darbu atvyko daug moksleivių iš Tauragės, Žygaičių.
Perkirpus simbolinę juostelę, daugelis susirinkusiųjų galėjo apžiūrėti rentgeno kontrolės įrangą ir dalyvauti patikros procese.
Lenkijos regionų plėtros ministerija ir Klaipėdos teritorinė muitinė europinės paramos gavimo sutartį pasirašė 2012 m. rugpjūtį. Projektas buvo skirtas Lietuvos ir Rusijos valstybių sienų pereinamumui gerinti, padidinus Panemunės ir Kybartų pasienio kontrolės punktų pralaidumą. Bendra projekto vertė – 4 mln. eurų (beveik 14 mln. Lt), 90 proc. sumos (3,6 milijono eurų arba 12,4 milijono litų) skyrė Europos Sąjunga, o 10 proc. – Lietuva.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite