Panemunės muitininkai automobilius tikrina ir rentgenu

Kovo 18 d. Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste muitininkai supažindino su nauja transporto priemonių tikrinimo įranga. Išlaipinus žmones, automobiliai peršviečiami specialiu rentgeno aparatu.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas (centre) ir kiti svečiai perkirpo simbolinę juostelę, atverdami taką susipažinti su naująja rentgeno įranga.

Iš Karaliaučiaus į Maskvą vykstantį krovininį automobilį vairuojantis vyras neslėpė apmaudo: ar rentgeno spinduliai, peršvietus automobilį, nekenks žmogaus sveikatai?
Panemunės kelio posto muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas televizijos ir „Pamario“ laikraščio žurnalistams, pakviestiems stebėti automobilių tikrinimo procedūros į darbo kabiną, aiškino, kad rentgeno kontrolės sistema pritaikyta tik transportui tikrinti: tikrinimo metu žmonių automobilyje nebūna. Tikrinamas automobilis stovi ant pakylos. Buvome įspėti, kad netrukus pajudėsime. Išties labai lėtai pajudėjome. Specialus automobilis su visa rentgeno įranga, specialisto darbo kabina su pultais, ekranais, įvairiais kitais prietaisais, važiuoja pro tikrinamą automobilį, kuris peršviečiamas rentgenu iš šonų ir viršaus būtent tam sumontuotais prietaisais.
Tikrinimas teužtruko kelias minutes, o netrukus ekrane muitininkas jau rodė rezultatus. Jeigu būtų gabenama ginklų, narkotikų, cigarečių ar kitokių neleistinų per sieną gabenti prekių, nepagelbėtų nei dvigubos lubos, nei dvigubos grindys ar kitaip įrengtos slėptuvės. Tiesa, taip tikrinami tik pasirinkti automobiliai.
Tokie nauji rentgeno aparatai Panemunės ir Kybartų muitinės postuose pradėjo veikti 2013 metų pabaigoje. Spėta patikrinti per 2000 transporto priemonių, aptikta keletas kilogramų augalinės kilmės narkotinių medžiagų, nelegaliai gabentų degalų, per 356 tūkst. pakelių cigarečių. Per valandą galima patikrinti 20 automobilių. Akivaizdu, kad tai pažangesnės technologijos.

Šis galingas automobilis su primontuota rentgeno įranga netrukus atbulomis pravažiuos pro stovintį ant pakylos tikrinamą automobilį.

Muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas darbo kabinoje aiškino žurnalistams, kaip naujuoju rentgeno aparatu tikrinamas automobilis.
Autorės nuotr.

Nauji rentgeno aparatai įsigyti iš 2007-2013 m. Europos finansavimo etapo lėšų, skirtų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programai. Į naujajai rentgeno kontrolės sistemai oficialiai pristatyti surengtas iškilmes atvykę projektą įgyvendinusios Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkė Rita Kunickienė, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas akcentavo pirmųjų darbo rezultatų naudą. Dalyvavo projekto partneriai iš Kauno teritorinės muitinės ir Karaliaučiaus (RF Kaliningrado srities) muitinės, taip pat įrangos gamintojų atstovai iš užsienio ir kt. Susipažinti su muitininkų darbu atvyko daug moksleivių iš Tauragės, Žygaičių.
Perkirpus simbolinę juostelę, daugelis susirinkusiųjų galėjo apžiūrėti rentgeno kontrolės įrangą ir dalyvauti patikros procese.
Lenkijos regionų plėtros ministerija ir Klaipėdos teritorinė muitinė europinės paramos gavimo sutartį pasirašė 2012 m. rugpjūtį. Projektas buvo skirtas Lietuvos ir Rusijos valstybių sienų pereinamumui gerinti, padidinus Panemunės ir Kybartų pasienio kontrolės punktų pralaidumą. Bendra projekto vertė – 4 mln. eurų (beveik 14 mln. Lt), 90 proc. sumos (3,6 milijono eurų arba 12,4 milijono litų) skyrė Europos Sąjunga, o 10 proc. – Lietuva.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite