Panemunės muitininkai automobilius tikrina ir rentgenu

Kovo 18 d. Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste muitininkai supažindino su nauja transporto priemonių tikrinimo įranga. Išlaipinus žmones, automobiliai peršviečiami specialiu rentgeno aparatu.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas (centre) ir kiti svečiai perkirpo simbolinę juostelę, atverdami taką susipažinti su naująja rentgeno įranga.

Iš Karaliaučiaus į Maskvą vykstantį krovininį automobilį vairuojantis vyras neslėpė apmaudo: ar rentgeno spinduliai, peršvietus automobilį, nekenks žmogaus sveikatai?
Panemunės kelio posto muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas televizijos ir „Pamario“ laikraščio žurnalistams, pakviestiems stebėti automobilių tikrinimo procedūros į darbo kabiną, aiškino, kad rentgeno kontrolės sistema pritaikyta tik transportui tikrinti: tikrinimo metu žmonių automobilyje nebūna. Tikrinamas automobilis stovi ant pakylos. Buvome įspėti, kad netrukus pajudėsime. Išties labai lėtai pajudėjome. Specialus automobilis su visa rentgeno įranga, specialisto darbo kabina su pultais, ekranais, įvairiais kitais prietaisais, važiuoja pro tikrinamą automobilį, kuris peršviečiamas rentgenu iš šonų ir viršaus būtent tam sumontuotais prietaisais.
Tikrinimas teužtruko kelias minutes, o netrukus ekrane muitininkas jau rodė rezultatus. Jeigu būtų gabenama ginklų, narkotikų, cigarečių ar kitokių neleistinų per sieną gabenti prekių, nepagelbėtų nei dvigubos lubos, nei dvigubos grindys ar kitaip įrengtos slėptuvės. Tiesa, taip tikrinami tik pasirinkti automobiliai.
Tokie nauji rentgeno aparatai Panemunės ir Kybartų muitinės postuose pradėjo veikti 2013 metų pabaigoje. Spėta patikrinti per 2000 transporto priemonių, aptikta keletas kilogramų augalinės kilmės narkotinių medžiagų, nelegaliai gabentų degalų, per 356 tūkst. pakelių cigarečių. Per valandą galima patikrinti 20 automobilių. Akivaizdu, kad tai pažangesnės technologijos.

Šis galingas automobilis su primontuota rentgeno įranga netrukus atbulomis pravažiuos pro stovintį ant pakylos tikrinamą automobilį.

Muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas darbo kabinoje aiškino žurnalistams, kaip naujuoju rentgeno aparatu tikrinamas automobilis.
Autorės nuotr.

Nauji rentgeno aparatai įsigyti iš 2007-2013 m. Europos finansavimo etapo lėšų, skirtų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programai. Į naujajai rentgeno kontrolės sistemai oficialiai pristatyti surengtas iškilmes atvykę projektą įgyvendinusios Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkė Rita Kunickienė, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas akcentavo pirmųjų darbo rezultatų naudą. Dalyvavo projekto partneriai iš Kauno teritorinės muitinės ir Karaliaučiaus (RF Kaliningrado srities) muitinės, taip pat įrangos gamintojų atstovai iš užsienio ir kt. Susipažinti su muitininkų darbu atvyko daug moksleivių iš Tauragės, Žygaičių.
Perkirpus simbolinę juostelę, daugelis susirinkusiųjų galėjo apžiūrėti rentgeno kontrolės įrangą ir dalyvauti patikros procese.
Lenkijos regionų plėtros ministerija ir Klaipėdos teritorinė muitinė europinės paramos gavimo sutartį pasirašė 2012 m. rugpjūtį. Projektas buvo skirtas Lietuvos ir Rusijos valstybių sienų pereinamumui gerinti, padidinus Panemunės ir Kybartų pasienio kontrolės punktų pralaidumą. Bendra projekto vertė – 4 mln. eurų (beveik 14 mln. Lt), 90 proc. sumos (3,6 milijono eurų arba 12,4 milijono litų) skyrė Europos Sąjunga, o 10 proc. – Lietuva.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Taip pat skaitykite