Panemunės muitininkai automobilius tikrina ir rentgenu

Kovo 18 d. Klaipėdos teritorinės muitinės Panemunės kelio poste muitininkai supažindino su nauja transporto priemonių tikrinimo įranga. Išlaipinus žmones, automobiliai peršviečiami specialiu rentgeno aparatu.

Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas (centre) ir kiti svečiai perkirpo simbolinę juostelę, atverdami taką susipažinti su naująja rentgeno įranga.

Iš Karaliaučiaus į Maskvą vykstantį krovininį automobilį vairuojantis vyras neslėpė apmaudo: ar rentgeno spinduliai, peršvietus automobilį, nekenks žmogaus sveikatai?
Panemunės kelio posto muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas televizijos ir „Pamario“ laikraščio žurnalistams, pakviestiems stebėti automobilių tikrinimo procedūros į darbo kabiną, aiškino, kad rentgeno kontrolės sistema pritaikyta tik transportui tikrinti: tikrinimo metu žmonių automobilyje nebūna. Tikrinamas automobilis stovi ant pakylos. Buvome įspėti, kad netrukus pajudėsime. Išties labai lėtai pajudėjome. Specialus automobilis su visa rentgeno įranga, specialisto darbo kabina su pultais, ekranais, įvairiais kitais prietaisais, važiuoja pro tikrinamą automobilį, kuris peršviečiamas rentgenu iš šonų ir viršaus būtent tam sumontuotais prietaisais.
Tikrinimas teužtruko kelias minutes, o netrukus ekrane muitininkas jau rodė rezultatus. Jeigu būtų gabenama ginklų, narkotikų, cigarečių ar kitokių neleistinų per sieną gabenti prekių, nepagelbėtų nei dvigubos lubos, nei dvigubos grindys ar kitaip įrengtos slėptuvės. Tiesa, taip tikrinami tik pasirinkti automobiliai.
Tokie nauji rentgeno aparatai Panemunės ir Kybartų muitinės postuose pradėjo veikti 2013 metų pabaigoje. Spėta patikrinti per 2000 transporto priemonių, aptikta keletas kilogramų augalinės kilmės narkotinių medžiagų, nelegaliai gabentų degalų, per 356 tūkst. pakelių cigarečių. Per valandą galima patikrinti 20 automobilių. Akivaizdu, kad tai pažangesnės technologijos.

Šis galingas automobilis su primontuota rentgeno įranga netrukus atbulomis pravažiuos pro stovintį ant pakylos tikrinamą automobilį.

Muitinės inspektorius Vitalijus Kondratas darbo kabinoje aiškino žurnalistams, kaip naujuoju rentgeno aparatu tikrinamas automobilis.
Autorės nuotr.

Nauji rentgeno aparatai įsigyti iš 2007-2013 m. Europos finansavimo etapo lėšų, skirtų Lietuvos, Lenkijos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programai. Į naujajai rentgeno kontrolės sistemai oficialiai pristatyti surengtas iškilmes atvykę projektą įgyvendinusios Klaipėdos teritorinės muitinės viršininkė Rita Kunickienė, Muitinės departamento generalinio direktoriaus pavaduotojas Vygantas Paigozinas akcentavo pirmųjų darbo rezultatų naudą. Dalyvavo projekto partneriai iš Kauno teritorinės muitinės ir Karaliaučiaus (RF Kaliningrado srities) muitinės, taip pat įrangos gamintojų atstovai iš užsienio ir kt. Susipažinti su muitininkų darbu atvyko daug moksleivių iš Tauragės, Žygaičių.
Perkirpus simbolinę juostelę, daugelis susirinkusiųjų galėjo apžiūrėti rentgeno kontrolės įrangą ir dalyvauti patikros procese.
Lenkijos regionų plėtros ministerija ir Klaipėdos teritorinė muitinė europinės paramos gavimo sutartį pasirašė 2012 m. rugpjūtį. Projektas buvo skirtas Lietuvos ir Rusijos valstybių sienų pereinamumui gerinti, padidinus Panemunės ir Kybartų pasienio kontrolės punktų pralaidumą. Bendra projekto vertė – 4 mln. eurų (beveik 14 mln. Lt), 90 proc. sumos (3,6 milijono eurų arba 12,4 milijono litų) skyrė Europos Sąjunga, o 10 proc. – Lietuva.

Stasė SKUTULIENĖ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite