„Pamarys“ dalyvaus orkestrų čempionate ir dainų šventėje

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila.

Sausio mėnesį po Lietuvos regionų miestus ir miestelius važinėjanti kompetentinga komisija stebi ir vertina, kaip ruošiamasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui bei dainų šventei, kur žada dalyvauti ir Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ yra daugkartinis pučiamųjų orkestrų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Lietuvos dainų švenčių dalyvis. Orkestro vadovas Gražvydas Raila džiaugiasi, kad jaunieji pūtikai atsakingai ruošiasi dainų šventei bei čempionatui.
„Nemažai orkestrantų, baigusių Šilutės vaikų meno mokyklą, išvyksta mokytis į Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, studijuoja Klaipėdos, Šiaulių universitetuose ar dirba, tačiau niekada neatsisako grįžti ir groti orkestre. Užtenka paskambinti ar parašyti žinutę ir jie skuba į Šilutę palikę savo reikalus, matyt, todėl, kad jiems buvo įskiepyta meilė kraštui, muzikai“, – sakė G. Raila.
Taip buvo ir šįkart, kai vadovas pakvietė buvusius pamariškius dalyvauti regioninėje perklausoje.
Perklausa vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje. Dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Zigmo Levickio.
Regioninio turo perklausą pradėjo ir pirmą kartą tokiame svarbiame renginyje grojo Šilutės meno mokyklos jaunučių orkestras, kuriam vadovauja buvę mokyklos mokiniai, dabar jau mokytojai Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Gedeikis. Kai kurie orkestrantai muzikos mokosi tik antrus metus. Orkestrui mokinius ruošia ir mokytojai Bronislovas Bučius, Gražvydas Raila.
Antrieji scenoje grojo šilališkiai, o perklausą užbaigė ir Vydūno gimnazijos salę orkestrinės muzikos garsais sudrebino „Pamarys“.
Orkestrus vertino kompetentinga komisija: Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, dirigentas, vienas iš orkestrų čempionato projekto autorių, vienas iš dainų šventės meno vadovų Remigijus Vilys, Lietuvos liaudies kultūros centro mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vyresnysis specialistas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestro vadovas Rolandas Lukošius, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos pirmininkas, orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius Laimonas Masevičius bei mūsų kraštietis kompozitorius, aranžuotojas Kazys Daugėla.
Po perklausos pakalbinome komisijos narius. R. Lukošius pasidžiaugė, kad Šilalėje vėl atgimė orkestras, o Šilutėje auga nauja „Pamario“ karta. Jis patikino, kad „Pamario“ orkestras yra stiprus, žinomas, čempionate pelnęs visus svarbius apdovanojimus. Kalbėdamas apie dainų šventę sakė, kad apžiūros tikslas – išklausyti, kaip kolektyvai yra pasirengę.
„Jau buvome Vilniuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, dabar atvykome į Šilutę. Džiaugiuosi šilutiškiais – puikiai grojo. Sveikinu orkestrantų tėvelius, palaikančius ir skatinančius savo vaikus groti“, – sakė kompozitorius Kazys Daugėla, dainų šventei sukūręs kūrinį „Orkestrų atostogos“ bei Šilutės savivaldybės užsakymu – siuitą pagal K. Donelaičio „Metus“.
Remigijus Vilys patikino, kad dainų šventės programa bus įspūdinga, kviesdamas visus šilutiškius atvykti: „Orkestrai yra paruošę 5 kūrinius. Ar liks visi, ar tik 4, dar spręs režisieriai, nes dainų šventėje pučiamųjų orkestrų pasirodymas Vingio parke liepos 6 d. turi baigtis 21 valandą kartu su visais lietuviais pasaulyje giedant himną. O kitame dainų šventės koncerte „Vario audra“ suskambės orkestrinė muzika iš visų Lietuvos regionų. Beje, pirmą kartą gros būtent Mažajai Lietuvai atstovaujantys orkestrai“ .

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite