„Pamarys“ dalyvaus orkestrų čempionate ir dainų šventėje

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila.

Sausio mėnesį po Lietuvos regionų miestus ir miestelius važinėjanti kompetentinga komisija stebi ir vertina, kaip ruošiamasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui bei dainų šventei, kur žada dalyvauti ir Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ yra daugkartinis pučiamųjų orkestrų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Lietuvos dainų švenčių dalyvis. Orkestro vadovas Gražvydas Raila džiaugiasi, kad jaunieji pūtikai atsakingai ruošiasi dainų šventei bei čempionatui.
„Nemažai orkestrantų, baigusių Šilutės vaikų meno mokyklą, išvyksta mokytis į Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, studijuoja Klaipėdos, Šiaulių universitetuose ar dirba, tačiau niekada neatsisako grįžti ir groti orkestre. Užtenka paskambinti ar parašyti žinutę ir jie skuba į Šilutę palikę savo reikalus, matyt, todėl, kad jiems buvo įskiepyta meilė kraštui, muzikai“, – sakė G. Raila.
Taip buvo ir šįkart, kai vadovas pakvietė buvusius pamariškius dalyvauti regioninėje perklausoje.
Perklausa vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje. Dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Zigmo Levickio.
Regioninio turo perklausą pradėjo ir pirmą kartą tokiame svarbiame renginyje grojo Šilutės meno mokyklos jaunučių orkestras, kuriam vadovauja buvę mokyklos mokiniai, dabar jau mokytojai Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Gedeikis. Kai kurie orkestrantai muzikos mokosi tik antrus metus. Orkestrui mokinius ruošia ir mokytojai Bronislovas Bučius, Gražvydas Raila.
Antrieji scenoje grojo šilališkiai, o perklausą užbaigė ir Vydūno gimnazijos salę orkestrinės muzikos garsais sudrebino „Pamarys“.
Orkestrus vertino kompetentinga komisija: Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, dirigentas, vienas iš orkestrų čempionato projekto autorių, vienas iš dainų šventės meno vadovų Remigijus Vilys, Lietuvos liaudies kultūros centro mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vyresnysis specialistas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestro vadovas Rolandas Lukošius, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos pirmininkas, orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius Laimonas Masevičius bei mūsų kraštietis kompozitorius, aranžuotojas Kazys Daugėla.
Po perklausos pakalbinome komisijos narius. R. Lukošius pasidžiaugė, kad Šilalėje vėl atgimė orkestras, o Šilutėje auga nauja „Pamario“ karta. Jis patikino, kad „Pamario“ orkestras yra stiprus, žinomas, čempionate pelnęs visus svarbius apdovanojimus. Kalbėdamas apie dainų šventę sakė, kad apžiūros tikslas – išklausyti, kaip kolektyvai yra pasirengę.
„Jau buvome Vilniuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, dabar atvykome į Šilutę. Džiaugiuosi šilutiškiais – puikiai grojo. Sveikinu orkestrantų tėvelius, palaikančius ir skatinančius savo vaikus groti“, – sakė kompozitorius Kazys Daugėla, dainų šventei sukūręs kūrinį „Orkestrų atostogos“ bei Šilutės savivaldybės užsakymu – siuitą pagal K. Donelaičio „Metus“.
Remigijus Vilys patikino, kad dainų šventės programa bus įspūdinga, kviesdamas visus šilutiškius atvykti: „Orkestrai yra paruošę 5 kūrinius. Ar liks visi, ar tik 4, dar spręs režisieriai, nes dainų šventėje pučiamųjų orkestrų pasirodymas Vingio parke liepos 6 d. turi baigtis 21 valandą kartu su visais lietuviais pasaulyje giedant himną. O kitame dainų šventės koncerte „Vario audra“ suskambės orkestrinė muzika iš visų Lietuvos regionų. Beje, pirmą kartą gros būtent Mažajai Lietuvai atstovaujantys orkestrai“ .

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Taip pat skaitykite