„Pamarys“ dalyvaus orkestrų čempionate ir dainų šventėje

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila.

Sausio mėnesį po Lietuvos regionų miestus ir miestelius važinėjanti kompetentinga komisija stebi ir vertina, kaip ruošiamasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui bei dainų šventei, kur žada dalyvauti ir Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ yra daugkartinis pučiamųjų orkestrų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Lietuvos dainų švenčių dalyvis. Orkestro vadovas Gražvydas Raila džiaugiasi, kad jaunieji pūtikai atsakingai ruošiasi dainų šventei bei čempionatui.
„Nemažai orkestrantų, baigusių Šilutės vaikų meno mokyklą, išvyksta mokytis į Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, studijuoja Klaipėdos, Šiaulių universitetuose ar dirba, tačiau niekada neatsisako grįžti ir groti orkestre. Užtenka paskambinti ar parašyti žinutę ir jie skuba į Šilutę palikę savo reikalus, matyt, todėl, kad jiems buvo įskiepyta meilė kraštui, muzikai“, – sakė G. Raila.
Taip buvo ir šįkart, kai vadovas pakvietė buvusius pamariškius dalyvauti regioninėje perklausoje.
Perklausa vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje. Dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Zigmo Levickio.
Regioninio turo perklausą pradėjo ir pirmą kartą tokiame svarbiame renginyje grojo Šilutės meno mokyklos jaunučių orkestras, kuriam vadovauja buvę mokyklos mokiniai, dabar jau mokytojai Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Gedeikis. Kai kurie orkestrantai muzikos mokosi tik antrus metus. Orkestrui mokinius ruošia ir mokytojai Bronislovas Bučius, Gražvydas Raila.
Antrieji scenoje grojo šilališkiai, o perklausą užbaigė ir Vydūno gimnazijos salę orkestrinės muzikos garsais sudrebino „Pamarys“.
Orkestrus vertino kompetentinga komisija: Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, dirigentas, vienas iš orkestrų čempionato projekto autorių, vienas iš dainų šventės meno vadovų Remigijus Vilys, Lietuvos liaudies kultūros centro mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vyresnysis specialistas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestro vadovas Rolandas Lukošius, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos pirmininkas, orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius Laimonas Masevičius bei mūsų kraštietis kompozitorius, aranžuotojas Kazys Daugėla.
Po perklausos pakalbinome komisijos narius. R. Lukošius pasidžiaugė, kad Šilalėje vėl atgimė orkestras, o Šilutėje auga nauja „Pamario“ karta. Jis patikino, kad „Pamario“ orkestras yra stiprus, žinomas, čempionate pelnęs visus svarbius apdovanojimus. Kalbėdamas apie dainų šventę sakė, kad apžiūros tikslas – išklausyti, kaip kolektyvai yra pasirengę.
„Jau buvome Vilniuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, dabar atvykome į Šilutę. Džiaugiuosi šilutiškiais – puikiai grojo. Sveikinu orkestrantų tėvelius, palaikančius ir skatinančius savo vaikus groti“, – sakė kompozitorius Kazys Daugėla, dainų šventei sukūręs kūrinį „Orkestrų atostogos“ bei Šilutės savivaldybės užsakymu – siuitą pagal K. Donelaičio „Metus“.
Remigijus Vilys patikino, kad dainų šventės programa bus įspūdinga, kviesdamas visus šilutiškius atvykti: „Orkestrai yra paruošę 5 kūrinius. Ar liks visi, ar tik 4, dar spręs režisieriai, nes dainų šventėje pučiamųjų orkestrų pasirodymas Vingio parke liepos 6 d. turi baigtis 21 valandą kartu su visais lietuviais pasaulyje giedant himną. O kitame dainų šventės koncerte „Vario audra“ suskambės orkestrinė muzika iš visų Lietuvos regionų. Beje, pirmą kartą gros būtent Mažajai Lietuvai atstovaujantys orkestrai“ .

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite