„Pamarys“ dalyvaus orkestrų čempionate ir dainų šventėje

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila.

Sausio mėnesį po Lietuvos regionų miestus ir miestelius važinėjanti kompetentinga komisija stebi ir vertina, kaip ruošiamasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui bei dainų šventei, kur žada dalyvauti ir Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ yra daugkartinis pučiamųjų orkestrų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Lietuvos dainų švenčių dalyvis. Orkestro vadovas Gražvydas Raila džiaugiasi, kad jaunieji pūtikai atsakingai ruošiasi dainų šventei bei čempionatui.
„Nemažai orkestrantų, baigusių Šilutės vaikų meno mokyklą, išvyksta mokytis į Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, studijuoja Klaipėdos, Šiaulių universitetuose ar dirba, tačiau niekada neatsisako grįžti ir groti orkestre. Užtenka paskambinti ar parašyti žinutę ir jie skuba į Šilutę palikę savo reikalus, matyt, todėl, kad jiems buvo įskiepyta meilė kraštui, muzikai“, – sakė G. Raila.
Taip buvo ir šįkart, kai vadovas pakvietė buvusius pamariškius dalyvauti regioninėje perklausoje.
Perklausa vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje. Dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Zigmo Levickio.
Regioninio turo perklausą pradėjo ir pirmą kartą tokiame svarbiame renginyje grojo Šilutės meno mokyklos jaunučių orkestras, kuriam vadovauja buvę mokyklos mokiniai, dabar jau mokytojai Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Gedeikis. Kai kurie orkestrantai muzikos mokosi tik antrus metus. Orkestrui mokinius ruošia ir mokytojai Bronislovas Bučius, Gražvydas Raila.
Antrieji scenoje grojo šilališkiai, o perklausą užbaigė ir Vydūno gimnazijos salę orkestrinės muzikos garsais sudrebino „Pamarys“.
Orkestrus vertino kompetentinga komisija: Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, dirigentas, vienas iš orkestrų čempionato projekto autorių, vienas iš dainų šventės meno vadovų Remigijus Vilys, Lietuvos liaudies kultūros centro mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vyresnysis specialistas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestro vadovas Rolandas Lukošius, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos pirmininkas, orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius Laimonas Masevičius bei mūsų kraštietis kompozitorius, aranžuotojas Kazys Daugėla.
Po perklausos pakalbinome komisijos narius. R. Lukošius pasidžiaugė, kad Šilalėje vėl atgimė orkestras, o Šilutėje auga nauja „Pamario“ karta. Jis patikino, kad „Pamario“ orkestras yra stiprus, žinomas, čempionate pelnęs visus svarbius apdovanojimus. Kalbėdamas apie dainų šventę sakė, kad apžiūros tikslas – išklausyti, kaip kolektyvai yra pasirengę.
„Jau buvome Vilniuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, dabar atvykome į Šilutę. Džiaugiuosi šilutiškiais – puikiai grojo. Sveikinu orkestrantų tėvelius, palaikančius ir skatinančius savo vaikus groti“, – sakė kompozitorius Kazys Daugėla, dainų šventei sukūręs kūrinį „Orkestrų atostogos“ bei Šilutės savivaldybės užsakymu – siuitą pagal K. Donelaičio „Metus“.
Remigijus Vilys patikino, kad dainų šventės programa bus įspūdinga, kviesdamas visus šilutiškius atvykti: „Orkestrai yra paruošę 5 kūrinius. Ar liks visi, ar tik 4, dar spręs režisieriai, nes dainų šventėje pučiamųjų orkestrų pasirodymas Vingio parke liepos 6 d. turi baigtis 21 valandą kartu su visais lietuviais pasaulyje giedant himną. O kitame dainų šventės koncerte „Vario audra“ suskambės orkestrinė muzika iš visų Lietuvos regionų. Beje, pirmą kartą gros būtent Mažajai Lietuvai atstovaujantys orkestrai“ .

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 56

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pandemija – ne kliūtis vestuvėms, bet nuotaika – lyg per karą 

Pasaulyje siaučianti pandemija ir dėl jos gruodžio viduryje sugriežtintas karantinas sujaukė įsimylėjėlių planus, bet noras tuoktis niekur nedingo. Tai rodo ir naujausi Statistikos departamento duomenys apie įvykusias santuokas. Karantino režimu dirbantys civilinės metrikacijos skyriai jų praėjusį kovą įregistravo 541. Santuokų skaičius, palyginti su 2020 m. kovu, Lietuvoje beveik nesumažėjo. Tuomet jų buvo įregistruota panašiai – 520. Tiesa, pernai kovą jau irgi siautė pandemija ir galiojo karantinas. Per antrosios koronaviruso infekcijos bangos piką – sausio mėnesį – Lietuvoje susituokė 329 poros. Tačiau

Dvi Savivaldybės įmonės pernai dirbo nuostolingai, viena – pelningai

Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai komitetuose svarsto trijų Savivaldybės uždarųjų akcinių bendrovių praėjusių metų veiklos ataskaitas. Savivaldybei pavaldžios šios įmonės: Šilutės šilumos tinklų, „Šilutės vandenų“ ir Šilutės autobusų parko. UAB „Šilutės vandenys“, direktorius – Alfredas Markvaldas, pernai dirbo pelningai: gauta 79,9 tūkst. Eur pelno. Dėl karantino nuotoliniu būdu dirbo daug švietimo, kultūros, kitų įstaigų, buvo uždarytų viešbučių, kavinių, restoranų ir kt., tad lyg ir normalu būtų manyti, kad vandens reikėjo mažiau. Kita vertus, gyventojai dirbo nuotoliniu būdu iš namų, iš

Geriausia dovana mokyklai – knygos

Šilutės rajone mokyklas baigusieji, pasirinkusieji savo gyvenimo ir jau nemažai juo nuėjusieji, pasiekusieji ne tik mintyse saugo šviesų savosios mokyklos paveikslą. Jie ir jų sutuoktiniai kartais į savo mokyklą sugrįžta su dovanomis. Štai į Vainuto gimnazijos istoriją su dėkingumu įrašyti Nijolė ir Valdas Petrauskai. Nijolė 1961 m. baigė tuometinę Vainuto vidurinę mokyklą, ji dirba redaktore. Jos vyras Valdas – vertėjas, verčia knygas iš anglų, prancūzų, italų, lenkų, ispanų, švedų, portugalų kalbų. V. Petrausko vertimo žanrai: proza, drama, poezija. Vertėjas gimė

Naujausiuose pašto ženkluose – nykstantys pilkasis ruonis ir lūšis

Lietuvos paštas penktadienį Išleidžia Lauros Aleknavičiūtės kurtų pašto ženklų seriją „Europa. Nykstanti nacionalinė laukinė gamta“. Serija sudaryta iš dviejų pašto ženklų. Abiejų ženklų nominalas – po 0,75 Eur, tiražas – po 22 000 vnt. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu vyksta Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8. Viename iš pašto ženklų pavaizduotas pilkasis arba kitaip dar žinomas kaip ilgasnukis ruonis. Lotyniškasis ilgasnukio ruonio pavadinimas kildinamas iš graikų kalbos žodžio, reiškiančio „maža

Taip pat skaitykite