„Pamarys“ dalyvaus orkestrų čempionate ir dainų šventėje

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ ir jo vadovas Gražvydas Raila.

Sausio mėnesį po Lietuvos regionų miestus ir miestelius važinėjanti kompetentinga komisija stebi ir vertina, kaip ruošiamasi Lietuvos pučiamųjų instrumentų orkestrų čempionatui bei dainų šventei, kur žada dalyvauti ir Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“.

Šilutės meno mokyklos fanfarinis orkestras „Pamarys“ yra daugkartinis pučiamųjų orkestrų čempionatų nugalėtojas ir prizininkas, Lietuvos dainų švenčių dalyvis. Orkestro vadovas Gražvydas Raila džiaugiasi, kad jaunieji pūtikai atsakingai ruošiasi dainų šventei bei čempionatui.
„Nemažai orkestrantų, baigusių Šilutės vaikų meno mokyklą, išvyksta mokytis į Klaipėdos S. Šimkaus konservatoriją, studijuoja Klaipėdos, Šiaulių universitetuose ar dirba, tačiau niekada neatsisako grįžti ir groti orkestre. Užtenka paskambinti ar parašyti žinutę ir jie skuba į Šilutę palikę savo reikalus, matyt, todėl, kad jiems buvo įskiepyta meilė kraštui, muzikai“, – sakė G. Raila.
Taip buvo ir šįkart, kai vadovas pakvietė buvusius pamariškius dalyvauti regioninėje perklausoje.
Perklausa vyko Šilutės Vydūno gimnazijos salėje. Dalyvavo ir Šilalės r. savivaldybės pučiamųjų orkestras, vadovaujamas Zigmo Levickio.
Regioninio turo perklausą pradėjo ir pirmą kartą tokiame svarbiame renginyje grojo Šilutės meno mokyklos jaunučių orkestras, kuriam vadovauja buvę mokyklos mokiniai, dabar jau mokytojai Arvydas Stakvilevičius ir Edgaras Gedeikis. Kai kurie orkestrantai muzikos mokosi tik antrus metus. Orkestrui mokinius ruošia ir mokytojai Bronislovas Bučius, Gražvydas Raila.
Antrieji scenoje grojo šilališkiai, o perklausą užbaigė ir Vydūno gimnazijos salę orkestrinės muzikos garsais sudrebino „Pamarys“.
Orkestrus vertino kompetentinga komisija: Panevėžio r. savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas, dirigentas, vienas iš orkestrų čempionato projekto autorių, vienas iš dainų šventės meno vadovų Remigijus Vilys, Lietuvos liaudies kultūros centro mėgėjų meninės kūrybos skyriaus vyresnysis specialistas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto orkestro vadovas Rolandas Lukošius, Lietuvos varinių pučiamųjų instrumentų orkestrų asociacijos pirmininkas, orkestro „Sklepučini“ vadovas Vilmantas Vapsva, Lietuvos teatro ir muzikos akademijos lektorius Laimonas Masevičius bei mūsų kraštietis kompozitorius, aranžuotojas Kazys Daugėla.
Po perklausos pakalbinome komisijos narius. R. Lukošius pasidžiaugė, kad Šilalėje vėl atgimė orkestras, o Šilutėje auga nauja „Pamario“ karta. Jis patikino, kad „Pamario“ orkestras yra stiprus, žinomas, čempionate pelnęs visus svarbius apdovanojimus. Kalbėdamas apie dainų šventę sakė, kad apžiūros tikslas – išklausyti, kaip kolektyvai yra pasirengę.
„Jau buvome Vilniuje, Marijampolėje, Vilkaviškyje, Tauragėje, dabar atvykome į Šilutę. Džiaugiuosi šilutiškiais – puikiai grojo. Sveikinu orkestrantų tėvelius, palaikančius ir skatinančius savo vaikus groti“, – sakė kompozitorius Kazys Daugėla, dainų šventei sukūręs kūrinį „Orkestrų atostogos“ bei Šilutės savivaldybės užsakymu – siuitą pagal K. Donelaičio „Metus“.
Remigijus Vilys patikino, kad dainų šventės programa bus įspūdinga, kviesdamas visus šilutiškius atvykti: „Orkestrai yra paruošę 5 kūrinius. Ar liks visi, ar tik 4, dar spręs režisieriai, nes dainų šventėje pučiamųjų orkestrų pasirodymas Vingio parke liepos 6 d. turi baigtis 21 valandą kartu su visais lietuviais pasaulyje giedant himną. O kitame dainų šventės koncerte „Vario audra“ suskambės orkestrinė muzika iš visų Lietuvos regionų. Beje, pirmą kartą gros būtent Mažajai Lietuvai atstovaujantys orkestrai“ .

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite