Palinkėk sėkmingos žūklės…

Kartais stovėdami prie informacijos srauto konvejerio nebeturime laiko žvilgtelti net į kolegų leidinius. Taip ir šį antradienį niekas iš „Pamario“ redakcijos žurnalistų nepaėmė į rankas „Vakarų ekspreso“, kurio pirmas puslapis skelbė liūdną žinią: savo gyvenimo kelią užbaigė žurnalistė Ivona Žiemytė, nuo pat šio laikraščio gyvavimo pradžios dirbusi korespondente.
Norime priminti „Pamario“ skaitytojui, kad savo žurnalistinę karjerą Ivona pradėjo mūsų krašto laikraštyje. Ką tik baigusi studijas Vilniaus universitete, jaunoji žurnalistė gavo paskyrimą (tokia tada buvo tvarka) į Šilutės rajono laikraštį „Komunistinis darbas“ ir dirbo jame ketvertą metų.
Ir persikėlusi į uostamiestį Ivona paskambindavo ir teiraudavosi apie įdomius, išskirtinius Pamario krašto žmones ir įvykius. Dažnai atskubėdavo į šį kraštą ir parašydavo apie ką nors taip, kaip ji viena temokėjo – lyriškai, sąmojingai ir dvasingai.
Ivona, mes Tave prisiminsime kaip nenustygstančią vietoje, kupiną humoro ir veržlumo žurnalistę, labai nuoširdžią moterį. Dabar ilsėkis ramiai…
Reiškiame nuoširdžią užuojautą šeimai, artimiesiems, draugams.
„Pamario“ skaitytojui pateikiame ištrauką iš vieno pirmųjų Ivonos Žiemytės straipsnių Šilutės rajono laikraštyje.


 

Retas rūkas it pienių pūkai sklaistos po Rusnę. Kiek tolėliau šiaušias, pursloja marios. Vėjas medį išskleidžia it skėtį, nužerdamas lapų šūsnį. Lyg bangų mūša kažką murma vyrai, besibūriuodami, sunkiu žingsniu matuodami gatvelę. Vienplaukiai, teapsirėdę trumpais vatinukais, susirūpinę, rūstūs.
Važiuoju į Pakalnę, kur gyvena žvejas Ernstas Žemaitaitis, galvodama, į kelintą reisą šįryt būtų išplaukęs, jei nekiltų vėjas – šimtąjį, tūkstantąjį?
Nuo tos dienos, kai jis, vienas iš penketo sūnų, išplaukė į marias su tėvu, prabėgo beveik keturiasdešimt metų. „Grandininku bet ko neskiriame, – skambėjo ausyse brigadininko žodžiai, – tik prityrusį, gerai išmanantį žvejybą. Žemaitaitis – valingas, darbštus žmogus. Bet kuriuo gyvenimo atveju juo, kaip draugu, gali pasikliauti“.
– Nuo pat šešių ryto dairomės į dangų, – sako senasis žvejas, draugiškai spausdamas ranką nelauktiems svečiams. Ir jo didelių, žydrų kaip marios giedrą dieną akių žvilgsnis įdėmus, geraširdiškas, nors iš vakarykščio reiso grįžo vėlai.
– Žvejai šnekūs, kai jiems sekasi, – paprastai sako jis, žengdamas šalia plačiais žingsniais, – o kai toks nepalankus oras, kaip šį rudenį – žvejai rūstūs.
– Marias pažįstu kaip savo kišenę, – truputį pasigirdamas, kaip ir visi žvejai, sako Ernstas Žemaitaitis. Ir prisimena tuos laikus, kai su tėvu traukdavo žūklėn dar buriniu barkasu, žvejodavo ne traukiamais, o statomais tinklais. Jau tada marios perspėjo galinčios būt pražūtingos. Kažkas sugedo – ir sūnui teko ropštis gal į kokių dešimties metrų stiebą, o vėjas, rodos, nuplėš ir nusvies kaip plunksnelę… Nuo tada įprato būti budrus naktį, akylas lyg pelėda. Užsigrūdino pavojuos ir vėjuose.
Prisiartino liekna moteris kviesti vyrą pusryčių. Man pasirodė, kad geras jos veidas išvargintas ilgamečio laukimo besižvalgant į marias. Stovėjo, rodos, kojom augte įaugus į krantą. Oi, kaip reikėjo vyro namie, kai augo šeši vaikai – ir šienaut, ir malkų priskaldyt, ir išsiilgus jo artumo, jo guodžiančio žodžio, patarimo. Pagalvojau: jei ta iki šiol kantriai laukiančioji moteris žinotų, kad neseniai jos vyras pasakė visą laiką buvęs laimingas. Ir kai košia vėjai, šildė viltis ištraukt sunkią valkšną, ir kai ilgėjosi jaukaus šeimos židinio… Žvejai nekalbūs, santūrūs kaip marios, kai jų neblaško vėjas…
I. Žiemytė

1985 m. lapkričio 7 d. (ketvirtadienis), „Komunistinis darbas“ Nr. 134.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotarietiška pavakario talka Mažiuose

talka Mažių kapinaitėse

Jau vienuolikti metai kasmet rudenį ir pavasarį rotariečiai susirenka į talką Mažių kapinaitėse (Šilutės sen.). Darbo netrūksta: per vasarą priželia aukštos žolės, rudenį ir per visą žiemą ąžuolai storai pribarsto lapų,  tai vienur, tai kitur vis išlenda medžių atžalos. Vakar, spalio 18 d., taip pat vyko talka, tik šį kartą su patalkiais ir pokalbiais apie Vydūną.   Kažkur netoliese gimė Vydūnas   Atsiverčiu Šilutės Rotary klubui Vydūno bibliotekos padovanotą storą Vaclovo Bagdonavičiaus ir Aušros Martišiūtės-Linartienės parašytą monografiją VYDŪNAS ir randu

Kelionės išlaidų apmokėjimas – reikšminga pagalba suinteresuotiems darbu užsienyje

Namų remontas, „kapitalinis vizitas“ pas odontologą, svajonių atostogos su šeima ar naujas automobilis – svajonių ir planų turime kiekvienas, deja, ne visi turi palankias galimybes juos įgyvendinti. Bene dažniausia to priežastis – stinga lėšų. Jei Lietuvoje siūlomos darbo vietos jums nėra priimtinos dėl atlyginimo dydžio ar kitų priežasčių, atviros ir kitų valstybių darbo rinkos: tereikia žinoti, kaip išsirinkti geriausią karjeros sprendimą! Darbas užsienyje su apmokama kelione – palanki galimybė ir tiems, kuriems išvyka į vieną ar kitą šalį būtų „neįkandama“

Ar valstybinių ir privačių medicinos įstaigų įranga skiriasi?

Turbūt sutiksite, kad sveikata yra svarbiausias žmogaus turtas. Žinoma, norisi visada jaustis gerai ir kad tiek kūnas, tiek siela visada būtų sveiki. Tokiu atveju reikalinga nuolatinė savo kūno priežiūra, kuri apima tiek mūsų kasdienius ritualus, tiek medicininę įrangą, kuri gali diagnozuoti problemas dar tada, kol jos labai mažos. Tiesa, dažnai girdime, kad medicininė įranga valstybinėse ir privačiose klinikose skiriasi. Dėl to to kinta ir ligos radimo tempai. Ar tai yra tiesa? Negalime pasiremti faktais, kadangi nebuvo atliktas toks tyrimas. Tačiau

Rusniškis Saulius Bukantas – per plauką nuo „Auksinės Krivūlės“ riterio apdovanojimo

Šiandien, spalio 19 d., Vilniuje šešioliktą kartą šalies savivaldybėms bus teikiami svarbiausi metų apdovanojimai – „Auksinės Krivūlės“ statulėlės ir trims savivaldai nusipelniusiems asmenims – „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklai. Esame informavę, kad Šilutės r. savivaldybės taryba pasiūlė „Auksinės Krivūlės“ riterio ženklu apdovanoti Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininką Saulių Bukantą. Iškilmių dieną paaiškėjo, kad apdovanoti šiuo ženklu buvo pasiūlyta 14 veiklių, aktyvių ir savo darbais išsiskyrusių asmenų. S. Bukanto kandidatūrą palaikė 7 Lietuvos savivaldybių asociacijos valdybos nariai, tad vos vienas balsas nulėmė,

Taip pat skaitykite