Pakvietė susipažinti su įmone

Tarptautinė Klasmann-Deilmann įmonių grupė yra viena iš lyderiaujančių įmonių tarptautinėje substratų pramonėje, turinti daug gamybos ir prekybos įmonių Europoje, Azijoje ir Amerikoje. Praktiškai visame pasaulyje veikianti įmonė neužmiršta ir smulkesnių klientų. UAB Klasmann-Deilmann Šilutė surengta atvirų durų diena, kurios metu su įmonės vadovais ir specialistais susitiko jos produkcijos naudotojai iš Šilutės, Tauragės, Skuodo, Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos.

Naujausiame substratų pakavimo fabrike sumontuotos moderniausios žinomų gamintojų linijos.

Naujausiame substratų pakavimo fabrike sumontuotos moderniausios žinomų gamintojų linijos.

Su pačia įmone, jos techniniais pajėgumais bei gaminama produkcija nemažą svečių būrį supažindino Klasmann- Deilmann įmonių grupės generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas, Pardavimų skyriaus vadovė Aušra Lukošienė, laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė, technikos direktorius Virginijus Liepis, Gavybos padalinio vadovas Robertas Knyšius, Personalo skyriaus vadovė Ela Žemaitienė.
Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir už pardavimus vietinėje rinkoje atsakinga specialistė Aušra Lukošienė. Pasak jų, UAB Klasmann-Deilmann Šilutė veiklą skaičiuoja daugiau nei 100 metų, kai buvo pradėtas eksploatuoti durpių telkinys. Nuo 1991 metų įmonė įsijungė į Klasmann-Deilmann grupės veiklą, pradėjo gaminti substratus pramoninei šiltnamininkystei. Šiandien įmonė gamina standartinių skirtingų 70 receptūrų, skirtų šiltnamininkystės sektoriui ir dar apie 1000 nestandartinių receptūrų.
UAB Klasmann-Deilmann Šilutė yra viena pagrindinių ir pamatinių gamybos bendrovių Klasmannn-Deilmann koncerne. Čia kasmet pagaminama daugiau nei milijonas kubinių metrų substratų. Pakuota produkcija realizuojama sausumos ir jūros transportu (iš viso 10 000 vnt. autotransporto per metus, iš jų 50 procentų konteineriai ir 50 procentų vilkikai: tentai, šaldytuvai). Sezono įkarštyje, nuo gruodžio iki kovo mėn. per dieną įmonė pakrauna vidutiniškai po 50 vilkikų produkcijos.
UAB Klasmann-Deilmann Šilutė savo produkciją realizuoja į daugiau nei 80 įvairių pasaulio šalių. 60 procentų visos produkcijos parduodama Europos Sąjungoje, likę 40 procentų – kitose pasaulio šalyse. Rinkų geografija labai plati: nuo Europos senbuvių, kaip Vokietija, Olandija, Ispanija, Italija, Prancūzija, iki egzotinių šalių, tokių kaip Japonija, Tailandas, Singapūras, Malaizija, Vietnamas, Australija, Venesuela, Čilė, Peru ir t.t.
2012 metais įmonė pradėjo vykdyti eksportą į JAV, ir ten sėkmingai konkuruoja su puikiai išvystytą durpių pramonę turinčiais kanadiečiais.
Kalbėdami apie gamybinę veiklą, pranešėjai papasakojo keletą įdomių detalių. Pasirodo, durpyne naudojama technika gali pravažiuoti ten, kur žmogus eidamas įsmuktų. Ir ne tik pravažiuoti, bet ir tempti įrengimus. Kai kurie iš jų panašūs į milžiniškus dulkių siurblius. Durpių siurbimas nuo paviršiaus yra vienas iš jų išgavimo būdų, į tokį siurblį telpa apie 30 kubinių metrų durpių. Vieninteliu ne visiškai mechanizuotu durpių išgavimo būdu liko gabalinių durpių gamyba. Šias durpes į rietuves tenka sudėlioti rankomis.
Ypatingas dėmesys skiriamas produkcijos kokybei. Ji sertifikuota ir atitinka svarbiausius pasaulinius standartus (ISO 9001, R.H.P, OHSAS 18001). Nuolat vykdomi vidiniai ir išoriniai kokybės patikrinimai. Kokybės stebėjimas prasideda laukuose. Kiekvienos durpių partijos mėginiai parvežami į laboratoriją ir ten analizuojami. Nuolat stebima, kad durpės neperkaistų, nes nuo to pablogėja jų kokybė. Ypatingas dėmesys skiriamas durpių švarai. Panaudojus augalininkystėje piktžolių ir kitokių augalų sėklomis užterštas durpes gali išaugti visai ne tai, kas pasodinta, arba pablogėti auginamų sodinukų kokybė. Augimą skatinančios produkcijos savybės tiriamos įmonių grupės šiltnamiuose. Durpės pakuojamos į 3 standartinių dydžių pakuotes, atidžiai stebima, kad produkcijos kiekis pakuotėse šiek tiek viršytų nurodytą.

Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę  UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir Pardavimų skyriaus specialistė Aušra Lukošienė.

Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir Pardavimų skyriaus specialistė Aušra Lukošienė.

2010 metais įmonė sėkmingai investavo per 10 milijonų eurų į naujo fabriko statybas, modernių sijojimo, maišymo, pakavimo linijų įsigijimą. 2015 metais dar 10 milijonų eurų investuota į gamybinių pajėgumų plėtrą bei mokslinio šiltnamio statybą.
Atvirų durų dalyviai turėjo galimybę apsilankyti ir 2010 ir 2015 metais pastatytuose substratų ruošimo fabrikuose. Lydimi V. Liepio jie žiūrėjo, kaip maišomi ir pakuojami substratai. Abu fabrikai nelabi daug skiriasi vienas nuo kito. 2015 metais pastatytasis yra modernesnis ir substratai jame pakuojami ne į 200 litrų tūrio, o į 4-5,8 kubinių metrų tūrio maišus, vadinamus didmaišiais.
Ekskursijos pabaigoje atvirų durų dalyviai turėjo galimybę apsilankyti laboratorijos vadovės Nijolės Baublienės valdose. Kartu su nauju fabriku pastatytoje laboratorijoje atliekami nuodugnūs žaliavos ir produkcijos tyrimai, čia pat įrengtas pavyzdžių sandėlis.
Durpių gavybos ir substratų gamybos įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ už praėjusių metų pasiekimus šiemet įvertinta „Lietuvos eksporto prizu“ Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) rengtuose apdovanojimuose.

Vaidotas VILKAS

Technikos direktorius Virginijus Liepis (dešinėje) papasakojo apie visą fabriko gamybos ciklą.

Technikos direktorius Virginijus Liepis (dešinėje) papasakojo apie visą fabriko gamybos ciklą.

Atvirų durų dienos dalyviai apžiūri produkcijos pavyzdžius.

Atvirų durų dienos dalyviai apžiūri produkcijos pavyzdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pagalba medicinos priemonėmis: kas kompensuojama onkologiniams pacientams?

Dėl onkologinių ligų gydomi ir slaugomi pacientai dažnai nežino apie galimybę jiems reikalingas medicinos pagalbos priemones gauti nemokamai, rodo naujausia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) apklausa. Ligonių kasų specialistai primena, kokios priemonės šiems pacientams gali būti kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. POLA šių metų vasarą atliko beveik 1000 pacientų apklausą dėl inkontinencijos ir žaizdų priežiūros. Tyrimo duomenys parodė, jog net 56 proc. apklaustųjų susiduria su šlapimo ir (ar) išmatų nelaikymo problemomis, o 25 proc. reikalinga žaizdų priežiūra. Didelė

Darbas nuotoliniu būdu: kaip jį organizuoti tinkamai?

Darbo kodekso 52 str. nuotolinis darbas apibrėžiamas kaip darbo organizavimo forma arba darbo atlikimo būdas, kai darbuotojas jam priskirtas darbo funkcijas arba jų dalį visą arba dalį darbo laiko su darbdaviu suderinta tvarka reguliariai atlieka nuotoliniu būdu, tai yra sulygtoje darbo sutarties šalims priimtinoje kitoje, negu yra darbovietė, vietoje, taip pat naudodamas informacines ir elektroninių ryšių technologijas (teledarbas). Dirbti nuotoliniu būdu skiriama darbuotojo prašymu arba šalių susitarimu. Kancleris Šarūnas Orlavičius pabrėžia, kad prašymą dirbti nuotoliniu būdu gali teikti kiekvienas darbuotojas,

Žinios iš policijos

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Lapkričio 29 d. pradėtas tyrimas, dėl įvykio Uostadvaryje, Rusnės sen., kur lapkričio 11 d. pavakare gyvenamojo kambario patalpoje pas vyrą, gim. 1969 m., rastas savadarbis kastetas. Lapkričio 29 d. gautas moters, gim. 1972 m., pareiškimas, kad lapkričio 26 d. naktį namuose Taikos g., Šilutėje, vyras, gim. 1983 m., sukėlė jai fizinį skausmą. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Lapkričio 30 d. naktį namuose M. Jankaus g., Šilutėje, vyras, gim. 1985 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai

Klaipėdos universiteto botanikos sodas jau išrikiavo eglutes nuomai, bet ragina neskubinti Kalėdų

Švęsti Kalėdas ne su kirsta ar dirbtine eglute, o su šventėms išsinuomotu medeliu ne pirmus metus kviečia Klaipėdos universiteto botanikos sodas. Gamtai draugiškų švenčių gerbėjams šiemet paruošta per 120 eglučių, tačiau jas prižiūrintys specialistai ragina žmones neskubinti Kalėdų. „Neskubinkim Kalėdų. Taip bus sveikiau medeliams, taip nenusižengsime per šimtmečius susiklosčiusioms Kalėdų tradicijoms. Kviečiame atvykti pas mus, rezervuoti išsirinktą eglę, o į namus, terasą ar balkoną ją išsivežti tik prieš pat šventes“, –  sako Rita Buivydė, universiteto botanikos sodo vadybininkė. Anot botanikų,

Taip pat skaitykite