Pakvietė susipažinti su įmone

Tarptautinė Klasmann-Deilmann įmonių grupė yra viena iš lyderiaujančių įmonių tarptautinėje substratų pramonėje, turinti daug gamybos ir prekybos įmonių Europoje, Azijoje ir Amerikoje. Praktiškai visame pasaulyje veikianti įmonė neužmiršta ir smulkesnių klientų. UAB Klasmann-Deilmann Šilutė surengta atvirų durų diena, kurios metu su įmonės vadovais ir specialistais susitiko jos produkcijos naudotojai iš Šilutės, Tauragės, Skuodo, Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos.

Naujausiame substratų pakavimo fabrike sumontuotos moderniausios žinomų gamintojų linijos.

Naujausiame substratų pakavimo fabrike sumontuotos moderniausios žinomų gamintojų linijos.

Su pačia įmone, jos techniniais pajėgumais bei gaminama produkcija nemažą svečių būrį supažindino Klasmann- Deilmann įmonių grupės generalinis direktorius Kazimieras Kaminskas, Pardavimų skyriaus vadovė Aušra Lukošienė, laboratorijos vadovė Nijolė Baublienė, technikos direktorius Virginijus Liepis, Gavybos padalinio vadovas Robertas Knyšius, Personalo skyriaus vadovė Ela Žemaitienė.
Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir už pardavimus vietinėje rinkoje atsakinga specialistė Aušra Lukošienė. Pasak jų, UAB Klasmann-Deilmann Šilutė veiklą skaičiuoja daugiau nei 100 metų, kai buvo pradėtas eksploatuoti durpių telkinys. Nuo 1991 metų įmonė įsijungė į Klasmann-Deilmann grupės veiklą, pradėjo gaminti substratus pramoninei šiltnamininkystei. Šiandien įmonė gamina standartinių skirtingų 70 receptūrų, skirtų šiltnamininkystės sektoriui ir dar apie 1000 nestandartinių receptūrų.
UAB Klasmann-Deilmann Šilutė yra viena pagrindinių ir pamatinių gamybos bendrovių Klasmannn-Deilmann koncerne. Čia kasmet pagaminama daugiau nei milijonas kubinių metrų substratų. Pakuota produkcija realizuojama sausumos ir jūros transportu (iš viso 10 000 vnt. autotransporto per metus, iš jų 50 procentų konteineriai ir 50 procentų vilkikai: tentai, šaldytuvai). Sezono įkarštyje, nuo gruodžio iki kovo mėn. per dieną įmonė pakrauna vidutiniškai po 50 vilkikų produkcijos.
UAB Klasmann-Deilmann Šilutė savo produkciją realizuoja į daugiau nei 80 įvairių pasaulio šalių. 60 procentų visos produkcijos parduodama Europos Sąjungoje, likę 40 procentų – kitose pasaulio šalyse. Rinkų geografija labai plati: nuo Europos senbuvių, kaip Vokietija, Olandija, Ispanija, Italija, Prancūzija, iki egzotinių šalių, tokių kaip Japonija, Tailandas, Singapūras, Malaizija, Vietnamas, Australija, Venesuela, Čilė, Peru ir t.t.
2012 metais įmonė pradėjo vykdyti eksportą į JAV, ir ten sėkmingai konkuruoja su puikiai išvystytą durpių pramonę turinčiais kanadiečiais.
Kalbėdami apie gamybinę veiklą, pranešėjai papasakojo keletą įdomių detalių. Pasirodo, durpyne naudojama technika gali pravažiuoti ten, kur žmogus eidamas įsmuktų. Ir ne tik pravažiuoti, bet ir tempti įrengimus. Kai kurie iš jų panašūs į milžiniškus dulkių siurblius. Durpių siurbimas nuo paviršiaus yra vienas iš jų išgavimo būdų, į tokį siurblį telpa apie 30 kubinių metrų durpių. Vieninteliu ne visiškai mechanizuotu durpių išgavimo būdu liko gabalinių durpių gamyba. Šias durpes į rietuves tenka sudėlioti rankomis.
Ypatingas dėmesys skiriamas produkcijos kokybei. Ji sertifikuota ir atitinka svarbiausius pasaulinius standartus (ISO 9001, R.H.P, OHSAS 18001). Nuolat vykdomi vidiniai ir išoriniai kokybės patikrinimai. Kokybės stebėjimas prasideda laukuose. Kiekvienos durpių partijos mėginiai parvežami į laboratoriją ir ten analizuojami. Nuolat stebima, kad durpės neperkaistų, nes nuo to pablogėja jų kokybė. Ypatingas dėmesys skiriamas durpių švarai. Panaudojus augalininkystėje piktžolių ir kitokių augalų sėklomis užterštas durpes gali išaugti visai ne tai, kas pasodinta, arba pablogėti auginamų sodinukų kokybė. Augimą skatinančios produkcijos savybės tiriamos įmonių grupės šiltnamiuose. Durpės pakuojamos į 3 standartinių dydžių pakuotes, atidžiai stebima, kad produkcijos kiekis pakuotėse šiek tiek viršytų nurodytą.

Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę  UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir Pardavimų skyriaus specialistė Aušra Lukošienė.

Konferencijų salėje apie visą įmonių grupę ir ypač apie pagrindinę Lietuvoje veikiančią įmonę UAB Klasmann-Deilmann Šilutė daugiausiai pasakojo pats jos vadovas Kazimieras Kaminskas ir Pardavimų skyriaus specialistė Aušra Lukošienė.

2010 metais įmonė sėkmingai investavo per 10 milijonų eurų į naujo fabriko statybas, modernių sijojimo, maišymo, pakavimo linijų įsigijimą. 2015 metais dar 10 milijonų eurų investuota į gamybinių pajėgumų plėtrą bei mokslinio šiltnamio statybą.
Atvirų durų dalyviai turėjo galimybę apsilankyti ir 2010 ir 2015 metais pastatytuose substratų ruošimo fabrikuose. Lydimi V. Liepio jie žiūrėjo, kaip maišomi ir pakuojami substratai. Abu fabrikai nelabi daug skiriasi vienas nuo kito. 2015 metais pastatytasis yra modernesnis ir substratai jame pakuojami ne į 200 litrų tūrio, o į 4-5,8 kubinių metrų tūrio maišus, vadinamus didmaišiais.
Ekskursijos pabaigoje atvirų durų dalyviai turėjo galimybę apsilankyti laboratorijos vadovės Nijolės Baublienės valdose. Kartu su nauju fabriku pastatytoje laboratorijoje atliekami nuodugnūs žaliavos ir produkcijos tyrimai, čia pat įrengtas pavyzdžių sandėlis.
Durpių gavybos ir substratų gamybos įmonė „Klasmann-Deilmann Šilutė“ už praėjusių metų pasiekimus šiemet įvertinta „Lietuvos eksporto prizu“ Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos (LPPARA) rengtuose apdovanojimuose.

Vaidotas VILKAS

Technikos direktorius Virginijus Liepis (dešinėje) papasakojo apie visą fabriko gamybos ciklą.

Technikos direktorius Virginijus Liepis (dešinėje) papasakojo apie visą fabriko gamybos ciklą.

Atvirų durų dienos dalyviai apžiūri produkcijos pavyzdžius.

Atvirų durų dienos dalyviai apžiūri produkcijos pavyzdžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite