Paklodės užtikrina geresnį ir kokybiškesnį miegą
Būtinas patalynės komplekto atributas – paklodė. Tai patalynės dalis, kuri turi ne tik užtikrinti komfortą ir miego kokybę, bet ir apsaugoti čiužinį nuo nešvarumų.
Kuo minkštesnė, tuo geriau
Visa patalynė, įskaitant ir paklodes, kuria jaukesnę, atpalaiduojančią ir patogesnę miego aplinką. Kuo minkštesnė patalynė, tuo komfortiškiau jausitės lovoje. Šiurkšti patalynė, pagaminta iš prastos kokybės medžiagų, gali dirginti odą, sukelti alergiją ir neigiamai veikti miego kokybę. Atliktais tyrimais ne kartą įrodyta, kad optimali kūno temperatūra yra susijusi su ramiu miegu. Kadangi žmogaus kūnas naktį linkęs išleisti šilumą, paklodė ir patalynės užvalkalai, kurie nesulaiko šilumos, didina kūno temperatūrą ir neleidžia kokybiškai išsimiegoti.
Tad jei norite ryte atsibusti geros nuotaikos, laimingi ir pailsėję, investuokite į puikios kokybės patalynę. Įsigyti gerą paklodę – pirmas žingsnis puikaus miego link. Reikėtų rinktis tokios medžiagos paklodę, kuri būtų hipoalergiška, kurios sudėtyje nebūtų toksiškų dažiklių ir cheminių medžiagų. Kadangi patalynės gamintojų ar tiekėjų yra nemažai, tai ir rinktis yra iš ko. Mes pasidomėjome viena iš galimybių – „Saulės patalyne“, kuri siūlo trikotažines, medvilnines, satinines, frotines bei neperšlampančias paklodes.
Paklodes galima rinktis su guma arba be gumos. Asortimentas labai įvairus.
Paklodės: jų naudą nesunku pajausti
Nuo seno žinoma paklodės svarba. Taip yra dėl kelių priežasčių:
- Paklodė gali paskatinti gerą miegą. Pavyzdžiui, medvilninė paklodė yra labai pralaidi orui. Ji siuvama taip, kad užtikrintų miegančiojo komfortą ir miego kokybę. Reikia rinktis tokią paklodę, kuri būtų minkšta, švelni, sugerianti drėgmę, maloni kūnui.
- Paklodės gali reguliuoti kūno temperatūrą. Natūralios medžiagos paklodės vėsina, pašalina kūno drėgmę ar prakaitą, reguliuoja kūno temperatūrą. Jei miegodami esate linkę prakaituoti, tai medvilninės paklodės yra vienas iš geriausių pasirinkimų.
- Natūralių medžiagų paklodės tinka net ir jautriems ar alergiškiems žmonėms. Asmenims, turintiems jautrią odą, sintetinės paklodės gali būti kenksmingos. Tuo tarpu natūralūs audiniai saugo odą nuo drėgmės pertekliaus, dėl kurio gali daugintis bakterijos. Natūralių audinių sudėtyje nėra jokių sintetinių pluoštų ar alergenų, kurie gali būti žalingi žmonėms, ypač kūdikiams, nes jų oda yra daug jautresnė.
- Palaiko higieniškumą. Paklodės padengia čiužinį ir saugo jį nuo dėmių, dulkių erkučių ir bakterijų. Tačiau labai svarbu kas savaitę skalbti paklodes, kad jos netaptų dulkių erkučių ir vabzdžių namais. Atminkite, kad tik švarios paklodės skatina kokybiškesnį miegą ir gai prisidėti prie geresnės savijautos.
Kokio audinio paklodę rinktis?
Populiariausiųjų viršūnės vis dar nepalieka medvilnė. Tačiau reikėtų žinoti, kad yra ir kitų medžiagų – trikotažas, satinas ar drobė – kurios audžiamos iš medvilnės. Skiriasi tik jų tankis, nes gamybai naudojamos skirtingo audimo technologijos. Susipažinkite su pagrindinėmis paklodėms naudojamų medžiagų savybėmis.
Medvilninė paklodė. Ji pasižymi švelnumu, minkštumu, ją malonu liesti. Tai visiškai natūralus audinys, todėl idealiai tinka turintiems jautrią odą, nes nesukelia jokių alerginių reakcijų, yra laidi orui, palaiko tinkamą miego mikroklimatą.
Frotinė paklodė. Ji tinka vertinantiems praktiškumą. Tai minkštos, švelnios ir komfortiškos paklodės, kurios net ir po ilgo naudojimo, daugybės skalbimų neišsitampo ir išlaiko sodrią spalvą.
Neperšlampamos paklodės yra audžiamos iš tankaus medvilnės audinio, kuris sugeria didelį drėgmės kiekį, jos užtikrina ir efektyvią čiužinio apsaugą.
Saulės patalynė siūlo įvairių audinių paklodes su guma ir paklodes be gumos.
Rinktis reikėtų įvertinus savo miego ypatumus. Jei labai vertinate komfortą ir miegate neramiai, rinkitės paklodę su guma. O jei dažniausiai miegate ramiai, tinka ir paklodė be gumos. Paklodės, pasiūtos iš aukštos kokybės ir natūralių medžiagų, padeda sukurti prabangią, ramią ir jaukią erdvę miegui.
Plačiau: https://www.saulespatalyne.lt/antklodes-ir-pagalves-ir-paklodes/paklodes
pr2022/028