Pajudėjo Vydūno gimnazijos sporto salės statybos darbai

Per trejus metus šalia Šilutės Vydūno gimnazijos bus pastatyta 6,4 milijonų litų vertės 657 vietų sporto salė. Statybos darbų ir aplinkos sutvarkymo sutartis pasirašyta rugsėjo 24 d. Statybos pradžiai paminėti į būsimos salės pamatus įbetonuota kapsulė su laišku ainiams.

Sporto salė iškils erdvėje tarp buvusio meno mokyklos pastato ir daugiabučių gyvenamųjų namų.

 

Nors čerpės nuo stogo ir nekrenta, kas yra žemės drebėjimas, Šilutės Vydūno gimnazijos kolektyvas paskutiniu metu patiria savo kailiu. Žemė dreba galingai technikai kalant polius būsimai ir visų laukiamai gimnazijos salei. Dviejų aukštų 2569 kv. m ploto pastate bus dvi salės: viena su mobiliomis tribūnomis, o kita, antrame aukšte,– mažesnė. Bus įrengtos persirengimo ir kitos pagalbinės patalpos.
„Nuo 2007 metų miname slenksčius, bet sporto sale su mumis niekas dalintis nenori, net dviem pamokoms. Ieškojome, bet kas priims. Džiaugiamės, kad Švietimo ministerija žino mūsų poreikius. Tikimės, kad ir toliau sulauksime paramos. Jeigu finansavimas nestrigs ir salė bus, surengsime joje turnyrą tiems, kurie prisidėjo, kad ji būtų pastatyta“, – simbolinės kapsulės įbetonavimo ceremonijos metu susirinkusiems statybininkams, Seimo nariui Artūrui Skardžiui, Savivaldybės atstovams ir politikams kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.
Salės pamatų poliai buvo įkalti dar renovuojant gimnazijos pastatą, tačiau planus pakoregavo ekonominė krizė – 2008 metais darbai sustojo. Jie atnaujinti tik šiemet, kai iš Valstybinės investicijų programos buvo skirta 1,3 mln. Lt.
Jungtinės veiklos pagrindu dirbantiems rangovams UAB „Žibai“ ir UAB „Hidrostatyba“ šias lėšas reikia įsisavinti iki metų pabaigos. Pasak UAB „Žibai“ vadovo Stepono Kazlausko, įmonių pajėgumai leidžia objektą užbaigti iki kitų metų Kalėdų, jei tik nepritrūks lėšų. Kitu atveju, anot rangovų, statybos bendrovės neturi galimybės kredituoti užsakovų, tuo labiau, kad patirtis rodo, jog investuotas lėšas vėliau sunku beatgauti…

Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sporto salės statybos darbų pradžios įamžinimo ceremonijoje.

Rangovai – UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas ir UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Algirdas Žukauskas išsklaidė gimnazijos direktorės juokais pareikštus nuogąstavimus, ar kieme neiškils metalinis angaras. Salė busianti mūrinė ir moderniausia rajone.
Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sakė, kad siekiant gauti lėšų statyboms daug pastangų įdėjo LR Seimo narys Artūras Skardžius, kuris įrodinėjo Švietimo ministerijai, jog salę pastatyti būtina ir pats domėjosi iš kur gauti lėšų. Ceremonijoje dalyvavęs A. Skardžius sakė, kad lėšų tolimesnei statybai kitais metais jau numatyta.
„Linkiu Šilutei sėkmingai pastatyti šią sporto salę. Tikimės, kad suspėsite iki Naujųjų įsisavinti šiam reikalui jau paskirtus pinigus, o kitiems metams jų numatyta skirti dar“, – kalbėjo LR Seimo narys.

Reikšmingą Šilutės gyvenimo įvykį primins sporto salės pamatuose įbetonuota kapsulė.

Laiške ateities kartoms, kuriame įrašyti J. V. Gėtės žodžiai „Laimingas tas, kuris džiaugsmingai dirba ir džiaugiasi darbais, kuriuos padarė“ ir statybos pradžios data, pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Vaikis

    Noriu salės ir krepšinio.

  • Mikas

    Kad tik taip būtų, kad tik kurmiai neišraustų tos kapsulės su fein laišku. Ir estakados statybai kelyje į Rusnę buvo vietos valdžiukė priruošusi krūvą dokumantų – vertinimų, projektu (gal tik puse, nežinau), viso kito. Ir ką. Viskas galais į vandenį, o estakada ir nekvepia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite