Pajudėjo Vydūno gimnazijos sporto salės statybos darbai

Per trejus metus šalia Šilutės Vydūno gimnazijos bus pastatyta 6,4 milijonų litų vertės 657 vietų sporto salė. Statybos darbų ir aplinkos sutvarkymo sutartis pasirašyta rugsėjo 24 d. Statybos pradžiai paminėti į būsimos salės pamatus įbetonuota kapsulė su laišku ainiams.

Sporto salė iškils erdvėje tarp buvusio meno mokyklos pastato ir daugiabučių gyvenamųjų namų.

 

Nors čerpės nuo stogo ir nekrenta, kas yra žemės drebėjimas, Šilutės Vydūno gimnazijos kolektyvas paskutiniu metu patiria savo kailiu. Žemė dreba galingai technikai kalant polius būsimai ir visų laukiamai gimnazijos salei. Dviejų aukštų 2569 kv. m ploto pastate bus dvi salės: viena su mobiliomis tribūnomis, o kita, antrame aukšte,– mažesnė. Bus įrengtos persirengimo ir kitos pagalbinės patalpos.
„Nuo 2007 metų miname slenksčius, bet sporto sale su mumis niekas dalintis nenori, net dviem pamokoms. Ieškojome, bet kas priims. Džiaugiamės, kad Švietimo ministerija žino mūsų poreikius. Tikimės, kad ir toliau sulauksime paramos. Jeigu finansavimas nestrigs ir salė bus, surengsime joje turnyrą tiems, kurie prisidėjo, kad ji būtų pastatyta“, – simbolinės kapsulės įbetonavimo ceremonijos metu susirinkusiems statybininkams, Seimo nariui Artūrui Skardžiui, Savivaldybės atstovams ir politikams kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.
Salės pamatų poliai buvo įkalti dar renovuojant gimnazijos pastatą, tačiau planus pakoregavo ekonominė krizė – 2008 metais darbai sustojo. Jie atnaujinti tik šiemet, kai iš Valstybinės investicijų programos buvo skirta 1,3 mln. Lt.
Jungtinės veiklos pagrindu dirbantiems rangovams UAB „Žibai“ ir UAB „Hidrostatyba“ šias lėšas reikia įsisavinti iki metų pabaigos. Pasak UAB „Žibai“ vadovo Stepono Kazlausko, įmonių pajėgumai leidžia objektą užbaigti iki kitų metų Kalėdų, jei tik nepritrūks lėšų. Kitu atveju, anot rangovų, statybos bendrovės neturi galimybės kredituoti užsakovų, tuo labiau, kad patirtis rodo, jog investuotas lėšas vėliau sunku beatgauti…

Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sporto salės statybos darbų pradžios įamžinimo ceremonijoje.

Rangovai – UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas ir UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Algirdas Žukauskas išsklaidė gimnazijos direktorės juokais pareikštus nuogąstavimus, ar kieme neiškils metalinis angaras. Salė busianti mūrinė ir moderniausia rajone.
Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sakė, kad siekiant gauti lėšų statyboms daug pastangų įdėjo LR Seimo narys Artūras Skardžius, kuris įrodinėjo Švietimo ministerijai, jog salę pastatyti būtina ir pats domėjosi iš kur gauti lėšų. Ceremonijoje dalyvavęs A. Skardžius sakė, kad lėšų tolimesnei statybai kitais metais jau numatyta.
„Linkiu Šilutei sėkmingai pastatyti šią sporto salę. Tikimės, kad suspėsite iki Naujųjų įsisavinti šiam reikalui jau paskirtus pinigus, o kitiems metams jų numatyta skirti dar“, – kalbėjo LR Seimo narys.

Reikšmingą Šilutės gyvenimo įvykį primins sporto salės pamatuose įbetonuota kapsulė.

Laiške ateities kartoms, kuriame įrašyti J. V. Gėtės žodžiai „Laimingas tas, kuris džiaugsmingai dirba ir džiaugiasi darbais, kuriuos padarė“ ir statybos pradžios data, pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Vaikis

    Noriu salės ir krepšinio.

  • Mikas

    Kad tik taip būtų, kad tik kurmiai neišraustų tos kapsulės su fein laišku. Ir estakados statybai kelyje į Rusnę buvo vietos valdžiukė priruošusi krūvą dokumantų – vertinimų, projektu (gal tik puse, nežinau), viso kito. Ir ką. Viskas galais į vandenį, o estakada ir nekvepia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite