Pajudėjo Vydūno gimnazijos sporto salės statybos darbai

Per trejus metus šalia Šilutės Vydūno gimnazijos bus pastatyta 6,4 milijonų litų vertės 657 vietų sporto salė. Statybos darbų ir aplinkos sutvarkymo sutartis pasirašyta rugsėjo 24 d. Statybos pradžiai paminėti į būsimos salės pamatus įbetonuota kapsulė su laišku ainiams.

Sporto salė iškils erdvėje tarp buvusio meno mokyklos pastato ir daugiabučių gyvenamųjų namų.

 

Nors čerpės nuo stogo ir nekrenta, kas yra žemės drebėjimas, Šilutės Vydūno gimnazijos kolektyvas paskutiniu metu patiria savo kailiu. Žemė dreba galingai technikai kalant polius būsimai ir visų laukiamai gimnazijos salei. Dviejų aukštų 2569 kv. m ploto pastate bus dvi salės: viena su mobiliomis tribūnomis, o kita, antrame aukšte,– mažesnė. Bus įrengtos persirengimo ir kitos pagalbinės patalpos.
„Nuo 2007 metų miname slenksčius, bet sporto sale su mumis niekas dalintis nenori, net dviem pamokoms. Ieškojome, bet kas priims. Džiaugiamės, kad Švietimo ministerija žino mūsų poreikius. Tikimės, kad ir toliau sulauksime paramos. Jeigu finansavimas nestrigs ir salė bus, surengsime joje turnyrą tiems, kurie prisidėjo, kad ji būtų pastatyta“, – simbolinės kapsulės įbetonavimo ceremonijos metu susirinkusiems statybininkams, Seimo nariui Artūrui Skardžiui, Savivaldybės atstovams ir politikams kalbėjo gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.
Salės pamatų poliai buvo įkalti dar renovuojant gimnazijos pastatą, tačiau planus pakoregavo ekonominė krizė – 2008 metais darbai sustojo. Jie atnaujinti tik šiemet, kai iš Valstybinės investicijų programos buvo skirta 1,3 mln. Lt.
Jungtinės veiklos pagrindu dirbantiems rangovams UAB „Žibai“ ir UAB „Hidrostatyba“ šias lėšas reikia įsisavinti iki metų pabaigos. Pasak UAB „Žibai“ vadovo Stepono Kazlausko, įmonių pajėgumai leidžia objektą užbaigti iki kitų metų Kalėdų, jei tik nepritrūks lėšų. Kitu atveju, anot rangovų, statybos bendrovės neturi galimybės kredituoti užsakovų, tuo labiau, kad patirtis rodo, jog investuotas lėšas vėliau sunku beatgauti…

Šilutės Vydūno gimnazijos direktorė Marina Stirbienė, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis sporto salės statybos darbų pradžios įamžinimo ceremonijoje.

Rangovai – UAB „Žibai“ vadovas Steponas Kazlauskas ir UAB „Hidrostatyba“ generalinis direktorius Algirdas Žukauskas išsklaidė gimnazijos direktorės juokais pareikštus nuogąstavimus, ar kieme neiškils metalinis angaras. Salė busianti mūrinė ir moderniausia rajone.
Mero pavaduotojas Algirdas Balčytis sakė, kad siekiant gauti lėšų statyboms daug pastangų įdėjo LR Seimo narys Artūras Skardžius, kuris įrodinėjo Švietimo ministerijai, jog salę pastatyti būtina ir pats domėjosi iš kur gauti lėšų. Ceremonijoje dalyvavęs A. Skardžius sakė, kad lėšų tolimesnei statybai kitais metais jau numatyta.
„Linkiu Šilutei sėkmingai pastatyti šią sporto salę. Tikimės, kad suspėsite iki Naujųjų įsisavinti šiam reikalui jau paskirtus pinigus, o kitiems metams jų numatyta skirti dar“, – kalbėjo LR Seimo narys.

Reikšmingą Šilutės gyvenimo įvykį primins sporto salės pamatuose įbetonuota kapsulė.

Laiške ateities kartoms, kuriame įrašyti J. V. Gėtės žodžiai „Laimingas tas, kuris džiaugsmingai dirba ir džiaugiasi darbais, kuriuos padarė“ ir statybos pradžios data, pasirašė Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis, UAB „Žibai“ direktorius Steponas Kazlauskas, LR Seimo narys Artūras Skardžius, mero pavaduotojas Algirdas Balčytis ir gimnazijos direktorė Marina Stirbienė.

Vaidotas VILKAS

2 komentarai

  • Vaikis

    Noriu salės ir krepšinio.

  • Mikas

    Kad tik taip būtų, kad tik kurmiai neišraustų tos kapsulės su fein laišku. Ir estakados statybai kelyje į Rusnę buvo vietos valdžiukė priruošusi krūvą dokumantų – vertinimų, projektu (gal tik puse, nežinau), viso kito. Ir ką. Viskas galais į vandenį, o estakada ir nekvepia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite