Pagerbti gabiausi mokiniai ir jų mokytojai

Šilutės r. savivaldybės mero potvarkiu už laimėjimus tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose bei varžybose, už Šilutės krašto garsinimą padėkos raštais ir dovanomis bei premijomis apdovanoti 27 mokiniai, 24 mokytojai, 4 meno kolektyvai ir 4 sporto komandos.

Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir mero pavaduotojas Algis Bekeris su gausiausiu apdovanojimo atsiimti atėjusių vaikų būriu – Ritos Kurpeikytės vadovaujamais šokėjais.

Rajono mokinių meno ir sporto pasiekimų šventė rengiama jau 10 kartą. Kasmet šioje šventėje koncertuoja jaunieji Šilutės meno mokyklos muzikantai. Proga pasirodyti suteikiama vis kitiems atlikėjams. Šiemet šventinę nuotaiką kūrė akordeonais groję Benas Taroza ir Norbertas Vaitkus bei saksofonininkas Vytenis Ropė. Atlikėjams akompanavo mokytoja Irena Filičkinienė. Dovanas bei padėkos raštus įteikė mero pavaduotojas Algis Bekeris ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis, o renginį vedė Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vida Kubaitienė.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinų lengvosios atletikos komandą treniruojantis mokytojas Audrius Urmulevičius tikisi, kad kitais metais švėkšniškiams lengvaatlečiams pavyks užimti pirmąją vietą.

„Mokinių gabumai, talentai atsiskleidžia tada, kai yra sudarytos sąlygos jiems tobulėti. Mokytojai ir tėveliai yra pirmieji žmonės, kurie pastebi vaikų gabumus ir skatina siekti vis didesnių tikslų. Tad džiaugiamės šiandien matydami tiek daug kūrybingų, iniciatyvių mokytojų ir rūpestingų tėvelių“, – sakė renginio vedėja.
Vicemeras Algis Bekeris sakė truputį sutrikęs, išvydęs tokį gausų būrį gabių jaunuolių. Linkėdamas visiems sėkmės, jis sakė, kad reikia nesustoti ir pasiekus vieną aukštumą, žvalgytis kitos. „Linkiu, kad jūs nepavargtumėte, būtumėte visuomet ryžtingi ir pasiektumėte savo tikslus“, – kalbėjo mero pavaduotojas.
„Nėra blogo oro kapitonui, kuris žino, kur plaukti. Noriu palinkėti jums palankaus vėjo gyvenime“, – sakė jau trečiame tokiame renginyje dalyvaujantis administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Jis pasidžiaugė kiekvieną kartą matąs vis daugiau šios malonios šventės dalyvių. Anot jo, didžioji savivaldybės salė darosi ankštoka, tad gali tekti kitą šventę perkelti į konferencijų salę H. Šojaus dvare.
Apdovanojant moksleivius ir mokytojus paaiškėjo, kad turime labai įvairiapusiškų talentų. Tarptautiniame matematikos konkurse „Kengūra“ į Lietuvos geriausių mokinių dešimtuką pateko Žibų pradinės mokyklos 1 klasės mokinys Vilius Andrijauskis (mokytoja Sigutė Kačinskienė). Respublikos kompiuterinių atvirukų konkurse pirmą vietą tarp 9-12 klasių mokinių laimėjo Gerda Šlažaitė iš Vydūno gimnazijos (mokytoja Asta Bendikienė). Lietuvos „Junior Achievement“ respublikiniame TITAN verslo čempionate jau antrus metus pirmą vietą užėmė Vydūno gimnazijos vaikinų komanda: Tadas Avižinis, Domantas Paičius, Viktoras Vostrikovas. Konkursui mokinius parengė ekonomikos mokytoja Virginija Kisielienė.
Labai gausus būrys talentingų dailininkų, muzikantų, šokėjų, dainininkų ir sportininkų. Atsiimti apdovanojimo atėjo gausiausias būrys – tai Ritos Kurpeikytės vadovaujami jaunieji šokėjėliai, tapę nugalėtojais Lietuvos vaikų ir moksleivių šokių konkurse „Aguonėlė“ bei tarptautiniame šokių konkurse „Pavasario fiesta 2017“. Paklausta, kaip pavyksta uždegti jaunimą meile šokiui, Rita Kurpeikytė atsakė paprastai: „Aš pati mėgstu šokį ir stengiuosi tą pomėgį perduoti auklėtiniams“.

Įteikus apdovanojimus, šventės dalyviai sustojo priešais Savivaldybės pastatą tradicinei bendrai nuotraukai.

Lietuvos mokyklų žaidynių lengvosios atletikos varžybose antrąją vietą laimėjo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos vaikinų lengvosios atletikos komanda. Jų mokytojas Audrius Urmulevičius sakė, kad tai ilgamečio Urmulevičių šeimos darbo ir jaunuolių noro sportuoti rezultatas. Be to, daugiausiai dėmesio skiriama sporto rungtims, kuriose turima daugiausiai galimybių laimėti – šuoliams ir metimams. Treneris išreiškė viltį, kad kitais metais jie bus pirmi.
Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite