Pagėgių politikus pančioja interesai?

Ketvirtadienį vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo visi šios Tarybos nariai – 21. Ilgo stalo vidurį puošė gėlių puokštė. Viename jo gale gausiai sėdėjo valdančioji dauguma – partijos Tvarka ir teisingumas atstovai, kitame – 8 opozicijos nariai. Abu „frontai“ dirbo: skėlė žiežirbas, svaidėsi kandžiomis replikomis, pašaipomis, tai išeidavo iš posėdžio salės, tai sugrįždavo…

Autoręs nuotr.

Autoręs nuotr.

Priimti sprendimai
Taryba priėmė 16 sprendimų, kol kas nutarė netvirtinti prekybos viešose vietose taisyklių. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijai leista pirkti iki 23 tūkst. eurų vertės (su PVM) autobusą, nes moksleivius reikia vežioti, o spalio 12 d. įvykusios avarijos metu turėtasis autobusas labai nukentėjo. Avarija įvyko kelyje Vėžininkai – Nausėdai.
UAB „Šilutės būstas“ Jaunimo g. 6, Pagėgiuose, įrengė vaikams žaidimų aikštelę „Mauglis“ – tai bendrovei kainavo per 1120 eurų. Dovanojamas turtas perduodamas Savivaldybei, jį perimti galima tik Tarybai leidus, tai ir padaryta.
Iš Privatizavimo fondo šių metų antrojo pusmečio lėšų turto vertinimo paslaugoms apmokėti Taryba paskyrė 1500 eurų, turto kadastrinių matavimų, teisinės registracijos, žemės sklypų valdymo teisės įregistravimo išlaidoms padengti – 1000 eurų, notaro paslaugoms – 500 eurų.
UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ paskirtas viešuoju geriamojo vandens tiekėju ir nuotekų tvarkytoju. Šiai veiklai reikalinga licencija, kurią išduoda Valstybinė kainų ir energetikos komisija. „Pagėgių komunalinis ūkis“ tokią licenciją turi – jis tvarkysis visoje Pagėgių krašto teritorijoje, kur centralizuotai tiekiamas geriamas vanduo ir veikia nuotekų sistema.
Kitu sprendimu Taryba perdavė šiai bendrovei turto, kaip Savivaldybės įnašą, didindama bendrovės įstatinį kapitalą: 18,5 tūkst. eurų vertės buitinių nuotekų ir slėginių tinklų bei 40,2 tūkst. eurų vertės vandentiekio, kitų tinklų, esančių Pagėgių mieste. Bus išleista 28,96 euro vertės 2026 akcijos, kurios nuosavybės teise priklausys Savivaldybei.
Taryba patvirtino, kad Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose bus 38 vietos – tiek jų skirta asmenų ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai. Patvirtinta Visuomenės sveikatos priežiūros Pagėgių savivaldybės teritorijoje 2016 m. programa – ją įgyvendina Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, aptarnaujantis ir Pagėgių kraštą. Programoje apžvelgta ir dabartinė situacija, ir būsima veikla.
Pernai Pagėgių krašte buvo 8931 gyventojas, 2013 m. – 9124. Mažėja gyventojų, mažėja ir mokinių: 2014 m. jų buvo 1284, 2015 m. – 1204. Mirtingumu Pagėgių kraštas lenkia Tauragės apskrities ir Lietuvos vidurkį. Beveik 66 proc. mirčių lemia kraujotakos ligos, mažiau mirčių dėl onkologinių ligų, trečioje vietoje – išorinės mirties priežastys. Praėjusiais mokslo metais 627 mokiniai (54,1 proc.) buvo visiškai sveiki, 531 arba 45,9 proc. turėjo sveikatos problemų. Ir mokinių sveikatą dažniausiai pakerta kraujotakos ligos, prastėjantis regėjimas, laikysenos sutrikimai.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai mokyklose labai rūpinasi mokinių sveikata, grūdinimu, sveika gyvensena, tinkama mityba, įvairių ligų prevencija. Kitais metais būtina rasti lėšų tokio specialisto dar pusei etato išlaikyti.
Be kitų, Taryba priėmė per surengtą apklausą gyventojų dėmesio nesulaukusį sprendimą – patvirtino vėjo jėgainių parkų išdėstymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje planą – apie tai „Pamarys“ rašė ne kartą. Tiesa, Taryba delegavo merą Virginijų Komskį į Lietuvos ir Kaliningrado srities, Rusijos Federacijos, regioninės ir vietinės valdžios bendradarbiavimo tarybą.
Šie svarbūs sprendimai buvo priimti be didelių diskusijų – tik nuolat dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konfliko nusišalindavo tai vienas, tai du Tarybos nariai ir trumpam palikdavo posėdžio salę. Nusišalinimų būta keliolika. Vaikštinėtojų buvo tiek daug, kad kilo abejonių, ar šioje Taryboje slypi tiek daug interesų…
Vėjo jėgainių parko išdėstymo plano pareiškė negalįs svarstyti meras V. Komskis, vicemeras S. Stonys, taip pat K. Komskis, R. Kelneris, V. Stanišauskas, E. Dargužas, P. Ubartas, R. Špečkauskas. Ir valdančiosios daugumos, ir opozicijos atstovai gavo progą atsipūsti, tačiau Taryba balsuodama leido visiems dalyvauti balsavime dėl vėjo jėgainių. Tačiau 8 opozicijos atstovai išėjo iš salės… Sugrįžę sulaukė įvertinimo: „Politiniai žaidimai“.
Nors mokama už darbą…
Reikia pagėgiškių Tarybai Etikos komisijos, labai reikia, bet jos vis nėra. Kas buvo sušlieta, viskas panaikinta, buvęs pirmininkas Edgaras Kuturys atleistas iš šių pareigų. Rūmas statomas iš naujo: patvirtinti Etikos komisijos nuostatai: joje bus 7 asmenys, iš jų – trys Tarybos nariai iš valdančiosios daugumos, du – iš opozicijos, du bendruomenių atstovai. Komisijos pirmininkas būtų Tarybos narys, jį turi pasiūlyti opozicija, kandidatūrą Tarybai teikia meras, o Taryba apsisprendžia balsuodama.
„Pirmininku ir šios komisijos nariu negali būti asmuo, atstatydintas iš komisijos sudėties arba pažeidęs Valstybės politikų elgesio kodekso principus“, – nuostatuose atsirado naujovė, tad E. Kuturiui lyg ir užvertos durys į šią komisiją. Tačiau opozicijai vėl pasiūlius, vėl balsuota, ar Etikos komisijos pirmininku skirti E. Kuturį. Nepaskyrė. Žaidimas nesibaigė…
Pagėgių krašto gyventojams, išsirinkusiems tokią valdžią, derėtų jos paklausti, už ką kas mėnesį Tarybos nariui skirta apie 30o eurų. Tiek numatyta išlaidoms, susijusioms su Tarybos nario veikla, padengti. Vadinasi, ir atvykimas į posėdį apmokėtas. Gal keliones į politinį Pagėgių „cirką“ kai kam derėtų apsimokėti iš savo kišenės?

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite