Pagėgių politikus pančioja interesai?

Ketvirtadienį vyko Pagėgių savivaldybės tarybos posėdis, kuriame dalyvavo visi šios Tarybos nariai – 21. Ilgo stalo vidurį puošė gėlių puokštė. Viename jo gale gausiai sėdėjo valdančioji dauguma – partijos Tvarka ir teisingumas atstovai, kitame – 8 opozicijos nariai. Abu „frontai“ dirbo: skėlė žiežirbas, svaidėsi kandžiomis replikomis, pašaipomis, tai išeidavo iš posėdžio salės, tai sugrįždavo…

Autoręs nuotr.

Autoręs nuotr.

Priimti sprendimai
Taryba priėmė 16 sprendimų, kol kas nutarė netvirtinti prekybos viešose vietose taisyklių. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijai leista pirkti iki 23 tūkst. eurų vertės (su PVM) autobusą, nes moksleivius reikia vežioti, o spalio 12 d. įvykusios avarijos metu turėtasis autobusas labai nukentėjo. Avarija įvyko kelyje Vėžininkai – Nausėdai.
UAB „Šilutės būstas“ Jaunimo g. 6, Pagėgiuose, įrengė vaikams žaidimų aikštelę „Mauglis“ – tai bendrovei kainavo per 1120 eurų. Dovanojamas turtas perduodamas Savivaldybei, jį perimti galima tik Tarybai leidus, tai ir padaryta.
Iš Privatizavimo fondo šių metų antrojo pusmečio lėšų turto vertinimo paslaugoms apmokėti Taryba paskyrė 1500 eurų, turto kadastrinių matavimų, teisinės registracijos, žemės sklypų valdymo teisės įregistravimo išlaidoms padengti – 1000 eurų, notaro paslaugoms – 500 eurų.
UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ paskirtas viešuoju geriamojo vandens tiekėju ir nuotekų tvarkytoju. Šiai veiklai reikalinga licencija, kurią išduoda Valstybinė kainų ir energetikos komisija. „Pagėgių komunalinis ūkis“ tokią licenciją turi – jis tvarkysis visoje Pagėgių krašto teritorijoje, kur centralizuotai tiekiamas geriamas vanduo ir veikia nuotekų sistema.
Kitu sprendimu Taryba perdavė šiai bendrovei turto, kaip Savivaldybės įnašą, didindama bendrovės įstatinį kapitalą: 18,5 tūkst. eurų vertės buitinių nuotekų ir slėginių tinklų bei 40,2 tūkst. eurų vertės vandentiekio, kitų tinklų, esančių Pagėgių mieste. Bus išleista 28,96 euro vertės 2026 akcijos, kurios nuosavybės teise priklausys Savivaldybei.
Taryba patvirtino, kad Pagėgių palaikomojo gydymo, slaugos ir senelių globos namuose bus 38 vietos – tiek jų skirta asmenų ilgalaikei (trumpalaikei) socialinei globai. Patvirtinta Visuomenės sveikatos priežiūros Pagėgių savivaldybės teritorijoje 2016 m. programa – ją įgyvendina Šilutės r. savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras, aptarnaujantis ir Pagėgių kraštą. Programoje apžvelgta ir dabartinė situacija, ir būsima veikla.
Pernai Pagėgių krašte buvo 8931 gyventojas, 2013 m. – 9124. Mažėja gyventojų, mažėja ir mokinių: 2014 m. jų buvo 1284, 2015 m. – 1204. Mirtingumu Pagėgių kraštas lenkia Tauragės apskrities ir Lietuvos vidurkį. Beveik 66 proc. mirčių lemia kraujotakos ligos, mažiau mirčių dėl onkologinių ligų, trečioje vietoje – išorinės mirties priežastys. Praėjusiais mokslo metais 627 mokiniai (54,1 proc.) buvo visiškai sveiki, 531 arba 45,9 proc. turėjo sveikatos problemų. Ir mokinių sveikatą dažniausiai pakerta kraujotakos ligos, prastėjantis regėjimas, laikysenos sutrikimai.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistai mokyklose labai rūpinasi mokinių sveikata, grūdinimu, sveika gyvensena, tinkama mityba, įvairių ligų prevencija. Kitais metais būtina rasti lėšų tokio specialisto dar pusei etato išlaikyti.
Be kitų, Taryba priėmė per surengtą apklausą gyventojų dėmesio nesulaukusį sprendimą – patvirtino vėjo jėgainių parkų išdėstymo Pagėgių savivaldybės teritorijoje planą – apie tai „Pamarys“ rašė ne kartą. Tiesa, Taryba delegavo merą Virginijų Komskį į Lietuvos ir Kaliningrado srities, Rusijos Federacijos, regioninės ir vietinės valdžios bendradarbiavimo tarybą.
Šie svarbūs sprendimai buvo priimti be didelių diskusijų – tik nuolat dėl galimo viešųjų ir privačių interesų konfliko nusišalindavo tai vienas, tai du Tarybos nariai ir trumpam palikdavo posėdžio salę. Nusišalinimų būta keliolika. Vaikštinėtojų buvo tiek daug, kad kilo abejonių, ar šioje Taryboje slypi tiek daug interesų…
Vėjo jėgainių parko išdėstymo plano pareiškė negalįs svarstyti meras V. Komskis, vicemeras S. Stonys, taip pat K. Komskis, R. Kelneris, V. Stanišauskas, E. Dargužas, P. Ubartas, R. Špečkauskas. Ir valdančiosios daugumos, ir opozicijos atstovai gavo progą atsipūsti, tačiau Taryba balsuodama leido visiems dalyvauti balsavime dėl vėjo jėgainių. Tačiau 8 opozicijos atstovai išėjo iš salės… Sugrįžę sulaukė įvertinimo: „Politiniai žaidimai“.
Nors mokama už darbą…
Reikia pagėgiškių Tarybai Etikos komisijos, labai reikia, bet jos vis nėra. Kas buvo sušlieta, viskas panaikinta, buvęs pirmininkas Edgaras Kuturys atleistas iš šių pareigų. Rūmas statomas iš naujo: patvirtinti Etikos komisijos nuostatai: joje bus 7 asmenys, iš jų – trys Tarybos nariai iš valdančiosios daugumos, du – iš opozicijos, du bendruomenių atstovai. Komisijos pirmininkas būtų Tarybos narys, jį turi pasiūlyti opozicija, kandidatūrą Tarybai teikia meras, o Taryba apsisprendžia balsuodama.
„Pirmininku ir šios komisijos nariu negali būti asmuo, atstatydintas iš komisijos sudėties arba pažeidęs Valstybės politikų elgesio kodekso principus“, – nuostatuose atsirado naujovė, tad E. Kuturiui lyg ir užvertos durys į šią komisiją. Tačiau opozicijai vėl pasiūlius, vėl balsuota, ar Etikos komisijos pirmininku skirti E. Kuturį. Nepaskyrė. Žaidimas nesibaigė…
Pagėgių krašto gyventojams, išsirinkusiems tokią valdžią, derėtų jos paklausti, už ką kas mėnesį Tarybos nariui skirta apie 30o eurų. Tiek numatyta išlaidoms, susijusioms su Tarybos nario veikla, padengti. Vadinasi, ir atvykimas į posėdį apmokėtas. Gal keliones į politinį Pagėgių „cirką“ kai kam derėtų apsimokėti iš savo kišenės?

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Didžiausias Šilutės darbdavys lėtina gamybos tempą

Šilutėje sklando kalbos apie atleidžiamus „Šilutės baldų“ darbuotojus. Ar tai tiesa? Pasakoja Eimuntas Jankauskas, „Šilutės baldų“ vadovas: „Šiuo metu mūsų veiklą neigiamai veikia tiek geopolitinė padėtis, tiek ekonominė situacija pasaulinėse rinkose. Jau nekalbant apie beprecedentį elektros kainų šuolį, kuris skaudžiai kerta visai šalies pramonei. Ėmėmės maksimalaus taupymo režimo, todėl atidžiai vertiname ir darbuotojų poreikį. Visuma minėtų veiksnių verčia sulėtinti anksčiau planuotus įdarbinimo tempus. Kadangi negatyvios tendencijos užsitęsė ir taupymo priemonės norimo efekto nebeduoda, todėl šalies pramonė priversta peržiūrėti darbuotojų skaičių

Savaitgalį bus šilta, gali palyti

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba paskelbė, kad spalio 7 d., penktadienį, orai leis saulei išryškinti auksaspalvius medžių lapus. Vėjas dieną pradės rimti iki vidutinio. Įdienojus džiugins maloni rudeniška 14-18 laipsnių šiluma. Savaitgalis taip pat turėtų būti šiltas, tačiau sulauksime lietaus. Spalio 9 d., sekmadienį, naktį dar daug kur trumpi lietūs, dieną palis tik vietomis. Vėjas vakarinių krypčių, apysmarkis. Temperatūra pažemės iki 6-11, dieną sulauksime 12-16 laipsnių šilumos. Spalio 10 d., pirmadienį, lietaus neprognozuojama. Naktį ir rytą kai kur suboluos rūkas. Naktį pūs

Metų mokytoja – Tatjana Balvočienė. Apdovanoti geriausi rajono pedagogai

Tarptautinei mokytojų dienai skirtas renginys Šilutėje šiemet ypatingas. Pedagogai pirmieji įžengė į renovuotą Šilutės kultūros ir pramogų centrą. Čia įvyko iškilminga Mokytojų dienai skirta šventė bei pedagogų apdovanojimų ceremonija, kurioje dalyvavo Šilutės r. savivaldybės vadovai. „Nuostabu tokią šventinę dieną matyti, kad salėje beveik nėra laisvų vietų. Džiaugiuosi, kad šiandien kartu su mumis yra ir mokytojai senjorai. Minėdami Jūsų profesinę šventę tariame nuoširdžiausią ačiū už kantrybę, siekius ir įdėtas didžiules pastangas auklėjant Šilutės krašto jaunąją kartą. Būkite pavyzdžiu savo mokiniams, nepailskite

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Taip pat skaitykite