Pagėgių PK viršininkas iš visuomenės tikisi pilietiškumo

Neseniai visoje Lietuvoje policijos pareigūnai minėjo savo profesinę šventę – Angelų sargų dieną. Apie ją ir kasdieninius policijos reikalus kalbiname Pagėgių policijos komisariato viršininką Artūrą MIKALAUSKĄ.

– Kaip Pagėgių policijos komisariato kolektyvas šiemet minėjo savo profesinę šventę – Policijos dieną?
– Pirmiausia Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 27 d. šventė Policijos ir visuomenės šventę Tauragėje. Buvo sudarytos galimybės dalyvauti šventėje visiems policijos darbuotojams ir jų šeimų nariams. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Tauragės Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, po to grojant VRM reprezentaciniam pučiamųjų orkestrui, iškilmingai buvo žygiuojama į Tauragės miesto aikštę prie pilies, kur pareigūnai ir darbuotojai buvo apdovanojami, laukė kiti pasirodymai, koncertas.
Spalio 3 d. Pagėgių policijos komisariato pareigūnai su šeimomis rinkosi į Pagėgių Šventojo kryžiaus bažnyčią, kur klebonas Vytautas Gedvainis aukojo šventąsias Mišias už policijos pareigūnus ir jų šeimas. Pasveikinti policijos pareigūnų atvyko Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Bažnyčioje vyko iškilminga pareigūnų apdovanojimų ceremonija.
– Ar daug Pagėgių PK pareigūnų pelnė apdovanojimus ir už kokius nuopelnus?
– Kaip ir kasmet, Angelų sargų dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pasiektus rezultatus stiprinant teisėtvarką Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu buvo apdovanoti Pagėgių policijos komisariato pareigūnai:
trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ – Kriminalinės policijos poskyrio vyresnioji tyrėja Asta Mančaitė, tyrėjas Linas Grigaitis ir laikinai einantis Viešosios policijos poskyrio patrulių būrio vado pareigas Audrius Garmus; trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ – Viešosios policijos poskyrio patrulių būrio vyriausiasis patrulis Tomas Srūgys.
Pareikšta padėka Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės tyrėjai Astai Gečienei.
Pagėgių savivaldybės mero padėka už produktyvų ir glaudų bendradarbiavimą aktyvinant nusikalstamumo prevenciją, stiprinant bendruomenę bei didinant visuomenės pasitikėjimą teisėsauga, pareikšta Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresniajai specialistei Rimai Buinauskienei, taip pat padėkota visiems policijos komisariato vadovams ir darbuotojams.
– Kokie šių metų jūsų vadovaujamo komisariato veiklos rezultatai?
– Geriausiai mūsų veiklą galėtų įvertinti patys gyventojai, po to – aukštesni mūsų vadovai. Galime pasidžiaugti, kad Pagėgių policijos komisariatas per šių metų sausio–rugsėjo mėnesius pasiekė neblogų rezultatų. Iš užregistruotų 173 nusikalstamų veikų ištirta 122 nusikaltimai (70,5 proc.). Pagerėjo vagysčių tyrimas – išaiškinta 52,4 proc. Šių nusikaltimų, vagysčių iš gyvenamųjų patalpų sėkmingai ištirta 60 proc. Per pusę – nuo 41 iki 22 – sumažėjo eismo įvykių. Taip pat perpus mažiau būta įskaitinių eismo įvykių, kai sužalojami žmonės, nė vienas žmogus nežuvo.
Nuo šių metų pradėjus dirbti bendruomenių pareigūnams, policijos komisariato veikla tapo atviresnė bendruomenei, imta glaudžiau bendradarbiauti tiek su gyventojais, tiek su socialiniais partneriais. Saugiai aplinkai stiprinti įkurta 20 saugios kaimynystės grupių, aktyvinama veikla su policijos rėmėjais.
– Kokios išvados darytinos lyginant šių ir praėjusių metų Pagėgių PK veiklos rezultatus?
– Lyginant nusikalstamumo statistiką per 9 šių metų mėnesius su 2013 m. tuo pat laikotarpiu, matome, kad statistika po truputį gerėja. Mažiau būta vagysčių (sumažėjo nuo 81 iki 63, daugiau vagysčių ištirta (pernai 34,6 proc., šiemet 52,4 proc.).
Labiausiai sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų, kurie 2013 m. sudarė apie 18 proc. visų registruotų nusikalstamų veikų, o šiais metais – tik apie 11 proc. Per pusę sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Jau keletą metų neturime nė vieno nužudymo, sunkaus sveikatos sutrikdymo ar išžaginimo.
– Kokiomis priemonėmis siekiate užtikrinti moksleivių saugumą keliuose ir prie mokyklų, prasidėjus mokslo metams?
– Rugsėjo 1-10 d. buvo organizuotos akcijos moksleivių saugumui užtikrinti pėsčiųjų perėjose prie mokyklų. Kartu su policijos bičiuliu „Amsiu“ aplankytos Pagėgių savivaldybės mokyklos (išskyrus Stoniškių ir Natkiškių, kurias lankysime spalį), susitikus vaikams skaitomos paskaitos, kaip saugiai elgtis gatvėse ir keliuose. Kartu su Šilutės sveikatos biuru ir VĮ „Tauragės regiono keliai“ vaikams buvo dalijami atšvaitai.
Plaškių bendruomenės šventėje kartu su policijos bičiuliu „Amsiu“ vaikams ir jų tėveliams skaitytos paskaitos apie saugų eismą, dalyta atšvaitų. Du kartus policijos pareigūnai lankėsi bažnyčioje, kur visiems susirinkusiems akcentuotas eismo saugumas, taip pat dalinta atšvaitų. Tikrinami mokykliniai autobusai, ar saugiau į mokyklą gabenami mokiniai.
– Pagėgių savivaldybės teritorija yra pasienio ruože. Kiek tai susiję su įvairiomis nusikalstamomis veikomis?
– Šiandien Pagėgiai beveik niekuo nebesiskiria nuo kitų Lietuvos miestų. Jau kuris laikas kokių nors nusikalstamų veikų, būdingų pasienio teritorijai, nepastebime. Valstybės sienos apsaugai įdiegus UNIS kontrolės sistemą, pastebimai sumažėjo sienos pažeidimų, kontrabandos atvejų. Šiandien vaikai vėl normaliai lanko mokyklas, vis daugiau Pagėgių savivaldybės jaunimo nori dirbti policijoje. Tai, mano manymu, tikrai yra teigiami poslinkiai.
– Ar Pagėgių PK pakanka darbuotojų?
– Šiandien Pagėgių policijos komisariate yra 30 etatų ir 5 nuotolinės darbo vietos. Kiekviename policijos komisariate etatinė sudėtis yra nustatoma pagal patvirtintą metodiką. Jeigu visi etatai būtų sukomplektuoti, manau, kad užtektų.
Šiandien Pagėgių policijos komisariate trūksta 2 kriminalinės policijos tyrėjų, 2 prevencinės veiklos tyrėjų ir 2 patrulių. Džiugu, kad vis daugiau vietos jaunuolių nori dirbti policijoje – tai nuteikia optimistiškai. Sukomplektuoti etatus labai padeda Tauragės AVPK vadovybė.
Vien šiais metais pradėjo dirbti bendruomenės pareigūnė, priimti į policiją iš policijos mokyklos sugrįžę 5 patruliai, įvadinius mokymo kursus baigęs patrulis. Dar viena mergina iš įvadinių mokymo kursų turėtų grįžti spalio pabaigoje. Didžiausias siekis, kad kuo daugiau Pagėgių krašto jaunų, iniciatyvių žmonių ateitų dirbti į policijos komisariatą, kad būtų galima sumažinti vykstančiųjų dirbti į Pagėgius skaičių.
– Ką asmeniškai norėtumėte pasakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams?
– Pirmiausia visų „Pamario“ laikraščio skaitytojų noriu paprašyti būti pilietiškiems, neabejingiems, nesitaikstyti su teisės pažeidimais, pranešti policijai apie juos darančius asmenis. Taip pat būti supratingiems, nuoširdiems ir padėti policijai kurti saugią aplinką, saugoti savo ir kitų turtą. Žinokite, kad policijoje dirba tokie pat žmonės, kurių pagrindinis tikslas yra padėti jums, apginti jus nuo blogio, saugoti jus ir jūsų šeimas. Ačiū už supratingumą.

Kalbėjosi
Simonas Skutulas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite