Pagėgių PK viršininkas iš visuomenės tikisi pilietiškumo

Neseniai visoje Lietuvoje policijos pareigūnai minėjo savo profesinę šventę – Angelų sargų dieną. Apie ją ir kasdieninius policijos reikalus kalbiname Pagėgių policijos komisariato viršininką Artūrą MIKALAUSKĄ.

– Kaip Pagėgių policijos komisariato kolektyvas šiemet minėjo savo profesinę šventę – Policijos dieną?
– Pirmiausia Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas rugsėjo 27 d. šventė Policijos ir visuomenės šventę Tauragėje. Buvo sudarytos galimybės dalyvauti šventėje visiems policijos darbuotojams ir jų šeimų nariams. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Tauragės Švenčiausios Trejybės bažnyčioje, po to grojant VRM reprezentaciniam pučiamųjų orkestrui, iškilmingai buvo žygiuojama į Tauragės miesto aikštę prie pilies, kur pareigūnai ir darbuotojai buvo apdovanojami, laukė kiti pasirodymai, koncertas.
Spalio 3 d. Pagėgių policijos komisariato pareigūnai su šeimomis rinkosi į Pagėgių Šventojo kryžiaus bažnyčią, kur klebonas Vytautas Gedvainis aukojo šventąsias Mišias už policijos pareigūnus ir jų šeimas. Pasveikinti policijos pareigūnų atvyko Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis. Bažnyčioje vyko iškilminga pareigūnų apdovanojimų ceremonija.
– Ar daug Pagėgių PK pareigūnų pelnė apdovanojimus ir už kokius nuopelnus?
– Kaip ir kasmet, Angelų sargų dienos proga už nepriekaištingą ir pavyzdingą tarnybinių pareigų atlikimą, pasiektus rezultatus stiprinant teisėtvarką Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko įsakymu buvo apdovanoti Pagėgių policijos komisariato pareigūnai:
trečiojo laipsnio policijos pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“ – Kriminalinės policijos poskyrio vyresnioji tyrėja Asta Mančaitė, tyrėjas Linas Grigaitis ir laikinai einantis Viešosios policijos poskyrio patrulių būrio vado pareigas Audrius Garmus; trečiojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nepriekaištingą tarnybą“ – Viešosios policijos poskyrio patrulių būrio vyriausiasis patrulis Tomas Srūgys.
Pareikšta padėka Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės tyrėjai Astai Gečienei.
Pagėgių savivaldybės mero padėka už produktyvų ir glaudų bendradarbiavimą aktyvinant nusikalstamumo prevenciją, stiprinant bendruomenę bei didinant visuomenės pasitikėjimą teisėsauga, pareikšta Viešosios policijos poskyrio prevencijos grupės vyresniajai specialistei Rimai Buinauskienei, taip pat padėkota visiems policijos komisariato vadovams ir darbuotojams.
– Kokie šių metų jūsų vadovaujamo komisariato veiklos rezultatai?
– Geriausiai mūsų veiklą galėtų įvertinti patys gyventojai, po to – aukštesni mūsų vadovai. Galime pasidžiaugti, kad Pagėgių policijos komisariatas per šių metų sausio–rugsėjo mėnesius pasiekė neblogų rezultatų. Iš užregistruotų 173 nusikalstamų veikų ištirta 122 nusikaltimai (70,5 proc.). Pagerėjo vagysčių tyrimas – išaiškinta 52,4 proc. Šių nusikaltimų, vagysčių iš gyvenamųjų patalpų sėkmingai ištirta 60 proc. Per pusę – nuo 41 iki 22 – sumažėjo eismo įvykių. Taip pat perpus mažiau būta įskaitinių eismo įvykių, kai sužalojami žmonės, nė vienas žmogus nežuvo.
Nuo šių metų pradėjus dirbti bendruomenių pareigūnams, policijos komisariato veikla tapo atviresnė bendruomenei, imta glaudžiau bendradarbiauti tiek su gyventojais, tiek su socialiniais partneriais. Saugiai aplinkai stiprinti įkurta 20 saugios kaimynystės grupių, aktyvinama veikla su policijos rėmėjais.
– Kokios išvados darytinos lyginant šių ir praėjusių metų Pagėgių PK veiklos rezultatus?
– Lyginant nusikalstamumo statistiką per 9 šių metų mėnesius su 2013 m. tuo pat laikotarpiu, matome, kad statistika po truputį gerėja. Mažiau būta vagysčių (sumažėjo nuo 81 iki 63, daugiau vagysčių ištirta (pernai 34,6 proc., šiemet 52,4 proc.).
Labiausiai sumažėjo smurto artimoje aplinkoje atvejų, kurie 2013 m. sudarė apie 18 proc. visų registruotų nusikalstamų veikų, o šiais metais – tik apie 11 proc. Per pusę sumažėjo sunkių ir labai sunkių nusikaltimų. Jau keletą metų neturime nė vieno nužudymo, sunkaus sveikatos sutrikdymo ar išžaginimo.
– Kokiomis priemonėmis siekiate užtikrinti moksleivių saugumą keliuose ir prie mokyklų, prasidėjus mokslo metams?
– Rugsėjo 1-10 d. buvo organizuotos akcijos moksleivių saugumui užtikrinti pėsčiųjų perėjose prie mokyklų. Kartu su policijos bičiuliu „Amsiu“ aplankytos Pagėgių savivaldybės mokyklos (išskyrus Stoniškių ir Natkiškių, kurias lankysime spalį), susitikus vaikams skaitomos paskaitos, kaip saugiai elgtis gatvėse ir keliuose. Kartu su Šilutės sveikatos biuru ir VĮ „Tauragės regiono keliai“ vaikams buvo dalijami atšvaitai.
Plaškių bendruomenės šventėje kartu su policijos bičiuliu „Amsiu“ vaikams ir jų tėveliams skaitytos paskaitos apie saugų eismą, dalyta atšvaitų. Du kartus policijos pareigūnai lankėsi bažnyčioje, kur visiems susirinkusiems akcentuotas eismo saugumas, taip pat dalinta atšvaitų. Tikrinami mokykliniai autobusai, ar saugiau į mokyklą gabenami mokiniai.
– Pagėgių savivaldybės teritorija yra pasienio ruože. Kiek tai susiję su įvairiomis nusikalstamomis veikomis?
– Šiandien Pagėgiai beveik niekuo nebesiskiria nuo kitų Lietuvos miestų. Jau kuris laikas kokių nors nusikalstamų veikų, būdingų pasienio teritorijai, nepastebime. Valstybės sienos apsaugai įdiegus UNIS kontrolės sistemą, pastebimai sumažėjo sienos pažeidimų, kontrabandos atvejų. Šiandien vaikai vėl normaliai lanko mokyklas, vis daugiau Pagėgių savivaldybės jaunimo nori dirbti policijoje. Tai, mano manymu, tikrai yra teigiami poslinkiai.
– Ar Pagėgių PK pakanka darbuotojų?
– Šiandien Pagėgių policijos komisariate yra 30 etatų ir 5 nuotolinės darbo vietos. Kiekviename policijos komisariate etatinė sudėtis yra nustatoma pagal patvirtintą metodiką. Jeigu visi etatai būtų sukomplektuoti, manau, kad užtektų.
Šiandien Pagėgių policijos komisariate trūksta 2 kriminalinės policijos tyrėjų, 2 prevencinės veiklos tyrėjų ir 2 patrulių. Džiugu, kad vis daugiau vietos jaunuolių nori dirbti policijoje – tai nuteikia optimistiškai. Sukomplektuoti etatus labai padeda Tauragės AVPK vadovybė.
Vien šiais metais pradėjo dirbti bendruomenės pareigūnė, priimti į policiją iš policijos mokyklos sugrįžę 5 patruliai, įvadinius mokymo kursus baigęs patrulis. Dar viena mergina iš įvadinių mokymo kursų turėtų grįžti spalio pabaigoje. Didžiausias siekis, kad kuo daugiau Pagėgių krašto jaunų, iniciatyvių žmonių ateitų dirbti į policijos komisariatą, kad būtų galima sumažinti vykstančiųjų dirbti į Pagėgius skaičių.
– Ką asmeniškai norėtumėte pasakyti „Pamario“ laikraščio skaitytojams?
– Pirmiausia visų „Pamario“ laikraščio skaitytojų noriu paprašyti būti pilietiškiems, neabejingiems, nesitaikstyti su teisės pažeidimais, pranešti policijai apie juos darančius asmenis. Taip pat būti supratingiems, nuoširdiems ir padėti policijai kurti saugią aplinką, saugoti savo ir kitų turtą. Žinokite, kad policijoje dirba tokie pat žmonės, kurių pagrindinis tikslas yra padėti jums, apginti jus nuo blogio, saugoti jus ir jūsų šeimas. Ačiū už supratingumą.

Kalbėjosi
Simonas Skutulas

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite