Pagėgių kultūros centras – per žingsnį nuo aukščiausios kategorijos

Šie metai Pagėgių kultūros centrui buvo sėkmingi, nestigo įdomių renginių. Pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasidalinti mintimis apie dar tik planuojamą kultūrinę veiklą „Pamarys“ pakvietė kultūros centro direktorę Svetlaną Jašinskienę.

Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė visus norinčius ragina pasipuošti per šventes išsinuomotais prabangiais rūbais.

Ar gausės kolektyvų?
Pagėgių kultūros centro meno kolektyvai šiais metais buvo kaip niekada aktyvūs, dalyvavo įvairiuose renginiuose. Reikšmingiausias – Lietuvos dainų šventė „Čia – mano namai“. Garbė dainų šventėje atstovauti Pagėgių kraštui teko Aksaveros Mikšienės vadovaujamam folkloro kolektyvui „Kamana“ ir Gražinos Paliokienės vadovaujamam vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvui „Marguva“.
Gruodžio 12 d. Valdo Armono vadovaujama Natkiškių kapela „Vaivorykštė“ dalyvavo LTV laidoje „Duokim garo“. Aktyviai po šalį gastroliavo ir Rasos Armonienės vadovaujama natkiškiečių humoro grupė „Viedaras“.
Sėkmingai dainų šventėje pasirodžiusi „Kamana“ pelnė teisę vadintis antros kategorijos meno kolektyvu. Kategorijas kolektyvams Liaudies kultūros centras nustato pagal atliekamos programos brandumą, meistriškumą, kūrybinę išmonę. Meno kolektyvų kategorijos, jų išvykų skaičius turi reikšmės ir akredituojant kultūros centrus.
Besibaigiančių metų pradžioje Pagėgių kultūros centre apsilankę atstovai iš Kultūros ministerijos, pagal numatytus kriterijus įvertinę turimą materialinę bazę, centrui priklausančių meno kolektyvų veiklą, Pagėgių kultūros centrui suteikė antro lygio kategoriją. Beliko žingsnis iki aukščiausio įvertinimo.
2015-aisiais metais Pagėgių kultūros centras planuoja suburti naujų kolektyvų, galinčių įnešti naujų vėjų į Pagėgių krašto kultūrinį gyvenimą. Suprantama, kad tai padaryti nebus lengva, mat tokiems planams įgyvendinti prireiks ir naujų darbuotojų etatų, ir papildomų išlaidų.
Anot S. Jašinskienės, pradžiai reikėtų Pagėgių kultūros centre įsteigti keliais instrumentais grojančio meno vadovo etatą. Tai būtų pradinė sąlyga naujiems meno kolektyvams rastis. Dabartiniai centro darbuotojai turi daugybę jiems priskirtų pareigų, tad papildomai veiklai, pasak direktorės, jie nebeturi galimybių.
Steigiant muzikuojančio meno vadovo etatą, Pagėgių kultūros centrui prireiktų ir naujo muzikos instrumento. Idealiausias būtų fortepijonas, kuris galėtų stovėti didžiosios renginių salės scenoje.
Tradiciniai renginiai
„Kad ir nedaug turime meno kolektyvų, mes jais labai džiaugiamės. Jų lygis labai aukštas, jie nuolatos tobulėja. Dabar pats metas galvoti, kaip sukurti naujų kolektyvų, kurie galbūt po kelerių metų galėtų reprezentuoti Pagėgius įvairiuose renginiuose. Vietoje nestovime, stengiamės judėti į priekį, bet tam, žinoma, reikia atitinkamų sąlygų. Tad aktyviai ieškome galimybių, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – kalbėjo S. Jašinskienė.
Kaimo kapela „Vaivorykštė“ ateinančiais metais švęs savo veiklos 20-metį. Ta proga norint įamžinti kolektyvo veiklą, planuojama kapelos kūrinius įrašyti į kompaktinę plokštelę. Folkloro ansamblis „Kamana“ taip pat norėtų įrašyti perdainuotas M. Jankaus surinktas dainas į kompaktinę plokštelę. Šie kūriniai maždaug prieš 20 m. yra įrašyti ir saugomi Lietuvos nacionalinio radijo archyve.
Kaip ir viskam, pasak kultūros centro direktorės, įrašams reikia lėšų, tad bus ieškoma rėmėjų ir galimybių įamžinti kolektyvų veiklą.
S. Jašinskienė pasidžiaugė, kad Savivaldybės administracija skiria pakankamai lėšų transportui. Tai itin svarbu meno kolektyvams, kai reikia vykti koncertuoti į kitus miestus. Gastrolės yra labai svarbios, nes atsiranda galimybių bendrauti su kitais kolektyvais ir vėliau juos pasikviesti į Pagėgius. Prieš išvykdami koncertuoti kolektyvai ne tik dažniau repetuoja, bet ir tobulėja pasirodydami įvairiuose renginiuose, atnaujindami savo programą.
Džiugina ir etninės veiklos specialistė A. Mikšienė, aktyviai bendradarbiaujanti su švietimo įstaigomis. Kasmet organizuojama įvairių švenčių, kuriose aktyviai dalyvauja mokiniai: Švento Martyno diena, žiemos šauktuvės, mažosios Vėlykėlės, Užgavėnės, kitos kalendorinės ir paprotinės šventės. Tokiems renginiams mielai pritaria mokyklų vadovai, noriai skiria transportą, kad šventėse dalyvautų kuo daugiau moksleivių.
Pedagogai su moksleiviais ne tik dalyvauja šventėse – tai teikia jų auklėtiniams didelės pažintinės naudos.
Specialiosios lėšos
Erdviose Pagėgių kultūros centro patalpose patogu darbuotojams, iš jų gaunama ir pelno. Centras sėkmingai nuomoja turimas patalpas įvairiems renginiams. Norintieji gali išsinuomoti bet kurią Pagėgių kultūros centro salę. Surinktos lėšos naudojamos įstaigos reikmėms. Už jas jau atnaujinta biuro įranga, meno kolektyvams siuvami kostiumai, lėšų naudojama įvairių renginių metu.
Pirmaisiais metais centro uždirbti pinigai buvo leidžiami pastatui išlaikyti. Vėliau sudarytos panaudos sutartys su čia įsikūrusiomis įstaigomis, papildomų lėšų skyrė Pagėgių savivaldybė ir pastato išlaikymo našta nukrito nuo kultūros centro pečių.
Pernai buvo surinkta per 20 tūkst. Lt projektinių bei už nuomą gautų lėšų. Šiemet planuojama iki metų galo Pagėgių kultūros centro specialiųjų lėšų sąskaitą papildyti 22 tūkst. Lt.
„Galimybė Kultūros centro reikmėms surinkti papildomų lėšų privertė mus pasitempti, tad mielai teikiame mokamas paslaugas. Pagėgių kultūros centro patalpose neseniai mokymus organizavo svečiai iš Kauno. Jie nuomojosi nemažą plotą. Svečiams buvo rengiamos kavos pertraukėlės. Tam buvo įsigyti specialūs termosai“, – pasakojo S. Jašinskienė.
Iš surinktų specialiųjų lėšų Pagėgių kultūros centras yra įsigijęs nemažai šventinių kostiumų. Šiuo metu jų kolekcija papildyta ir atnaujinta. Iškilmingą kostiumą Pagėgių kultūros centre galima išsinuomoti. Direktorė sakė, jog ši paslauga yra labai populiari ir prieš dažną šventę miestelėnai kreipiasi, norėdami pasipuošti ir atrodyti išskirtinai. Kainos nėra didelės ir prieinamos – pavyzdžiui, proginės suknios nuomos kaina svyruoja nuo 5 iki 25 Lt.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite