Pagėgių kultūros centras – per žingsnį nuo aukščiausios kategorijos

Šie metai Pagėgių kultūros centrui buvo sėkmingi, nestigo įdomių renginių. Pasidžiaugti nuveiktais darbais ir pasidalinti mintimis apie dar tik planuojamą kultūrinę veiklą „Pamarys“ pakvietė kultūros centro direktorę Svetlaną Jašinskienę.

Pagėgių kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė visus norinčius ragina pasipuošti per šventes išsinuomotais prabangiais rūbais.

Ar gausės kolektyvų?
Pagėgių kultūros centro meno kolektyvai šiais metais buvo kaip niekada aktyvūs, dalyvavo įvairiuose renginiuose. Reikšmingiausias – Lietuvos dainų šventė „Čia – mano namai“. Garbė dainų šventėje atstovauti Pagėgių kraštui teko Aksaveros Mikšienės vadovaujamam folkloro kolektyvui „Kamana“ ir Gražinos Paliokienės vadovaujamam vyresniųjų žmonių tautinių šokių kolektyvui „Marguva“.
Gruodžio 12 d. Valdo Armono vadovaujama Natkiškių kapela „Vaivorykštė“ dalyvavo LTV laidoje „Duokim garo“. Aktyviai po šalį gastroliavo ir Rasos Armonienės vadovaujama natkiškiečių humoro grupė „Viedaras“.
Sėkmingai dainų šventėje pasirodžiusi „Kamana“ pelnė teisę vadintis antros kategorijos meno kolektyvu. Kategorijas kolektyvams Liaudies kultūros centras nustato pagal atliekamos programos brandumą, meistriškumą, kūrybinę išmonę. Meno kolektyvų kategorijos, jų išvykų skaičius turi reikšmės ir akredituojant kultūros centrus.
Besibaigiančių metų pradžioje Pagėgių kultūros centre apsilankę atstovai iš Kultūros ministerijos, pagal numatytus kriterijus įvertinę turimą materialinę bazę, centrui priklausančių meno kolektyvų veiklą, Pagėgių kultūros centrui suteikė antro lygio kategoriją. Beliko žingsnis iki aukščiausio įvertinimo.
2015-aisiais metais Pagėgių kultūros centras planuoja suburti naujų kolektyvų, galinčių įnešti naujų vėjų į Pagėgių krašto kultūrinį gyvenimą. Suprantama, kad tai padaryti nebus lengva, mat tokiems planams įgyvendinti prireiks ir naujų darbuotojų etatų, ir papildomų išlaidų.
Anot S. Jašinskienės, pradžiai reikėtų Pagėgių kultūros centre įsteigti keliais instrumentais grojančio meno vadovo etatą. Tai būtų pradinė sąlyga naujiems meno kolektyvams rastis. Dabartiniai centro darbuotojai turi daugybę jiems priskirtų pareigų, tad papildomai veiklai, pasak direktorės, jie nebeturi galimybių.
Steigiant muzikuojančio meno vadovo etatą, Pagėgių kultūros centrui prireiktų ir naujo muzikos instrumento. Idealiausias būtų fortepijonas, kuris galėtų stovėti didžiosios renginių salės scenoje.
Tradiciniai renginiai
„Kad ir nedaug turime meno kolektyvų, mes jais labai džiaugiamės. Jų lygis labai aukštas, jie nuolatos tobulėja. Dabar pats metas galvoti, kaip sukurti naujų kolektyvų, kurie galbūt po kelerių metų galėtų reprezentuoti Pagėgius įvairiuose renginiuose. Vietoje nestovime, stengiamės judėti į priekį, bet tam, žinoma, reikia atitinkamų sąlygų. Tad aktyviai ieškome galimybių, kaip pasiekti užsibrėžtų tikslų“, – kalbėjo S. Jašinskienė.
Kaimo kapela „Vaivorykštė“ ateinančiais metais švęs savo veiklos 20-metį. Ta proga norint įamžinti kolektyvo veiklą, planuojama kapelos kūrinius įrašyti į kompaktinę plokštelę. Folkloro ansamblis „Kamana“ taip pat norėtų įrašyti perdainuotas M. Jankaus surinktas dainas į kompaktinę plokštelę. Šie kūriniai maždaug prieš 20 m. yra įrašyti ir saugomi Lietuvos nacionalinio radijo archyve.
Kaip ir viskam, pasak kultūros centro direktorės, įrašams reikia lėšų, tad bus ieškoma rėmėjų ir galimybių įamžinti kolektyvų veiklą.
S. Jašinskienė pasidžiaugė, kad Savivaldybės administracija skiria pakankamai lėšų transportui. Tai itin svarbu meno kolektyvams, kai reikia vykti koncertuoti į kitus miestus. Gastrolės yra labai svarbios, nes atsiranda galimybių bendrauti su kitais kolektyvais ir vėliau juos pasikviesti į Pagėgius. Prieš išvykdami koncertuoti kolektyvai ne tik dažniau repetuoja, bet ir tobulėja pasirodydami įvairiuose renginiuose, atnaujindami savo programą.
Džiugina ir etninės veiklos specialistė A. Mikšienė, aktyviai bendradarbiaujanti su švietimo įstaigomis. Kasmet organizuojama įvairių švenčių, kuriose aktyviai dalyvauja mokiniai: Švento Martyno diena, žiemos šauktuvės, mažosios Vėlykėlės, Užgavėnės, kitos kalendorinės ir paprotinės šventės. Tokiems renginiams mielai pritaria mokyklų vadovai, noriai skiria transportą, kad šventėse dalyvautų kuo daugiau moksleivių.
Pedagogai su moksleiviais ne tik dalyvauja šventėse – tai teikia jų auklėtiniams didelės pažintinės naudos.
Specialiosios lėšos
Erdviose Pagėgių kultūros centro patalpose patogu darbuotojams, iš jų gaunama ir pelno. Centras sėkmingai nuomoja turimas patalpas įvairiems renginiams. Norintieji gali išsinuomoti bet kurią Pagėgių kultūros centro salę. Surinktos lėšos naudojamos įstaigos reikmėms. Už jas jau atnaujinta biuro įranga, meno kolektyvams siuvami kostiumai, lėšų naudojama įvairių renginių metu.
Pirmaisiais metais centro uždirbti pinigai buvo leidžiami pastatui išlaikyti. Vėliau sudarytos panaudos sutartys su čia įsikūrusiomis įstaigomis, papildomų lėšų skyrė Pagėgių savivaldybė ir pastato išlaikymo našta nukrito nuo kultūros centro pečių.
Pernai buvo surinkta per 20 tūkst. Lt projektinių bei už nuomą gautų lėšų. Šiemet planuojama iki metų galo Pagėgių kultūros centro specialiųjų lėšų sąskaitą papildyti 22 tūkst. Lt.
„Galimybė Kultūros centro reikmėms surinkti papildomų lėšų privertė mus pasitempti, tad mielai teikiame mokamas paslaugas. Pagėgių kultūros centro patalpose neseniai mokymus organizavo svečiai iš Kauno. Jie nuomojosi nemažą plotą. Svečiams buvo rengiamos kavos pertraukėlės. Tam buvo įsigyti specialūs termosai“, – pasakojo S. Jašinskienė.
Iš surinktų specialiųjų lėšų Pagėgių kultūros centras yra įsigijęs nemažai šventinių kostiumų. Šiuo metu jų kolekcija papildyta ir atnaujinta. Iškilmingą kostiumą Pagėgių kultūros centre galima išsinuomoti. Direktorė sakė, jog ši paslauga yra labai populiari ir prieš dažną šventę miestelėnai kreipiasi, norėdami pasipuošti ir atrodyti išskirtinai. Kainos nėra didelės ir prieinamos – pavyzdžiui, proginės suknios nuomos kaina svyruoja nuo 5 iki 25 Lt.

Simonas SKUTULAS

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite