Pagėgių kraštas laukia turistų

Artėja vasara – turizmo sezonas, kurio laukia jam jau pasiruošęs Pagėgių kraštas. Kokių naujovių tikėtis, kas nuveikta siekiant pritraukti į šį kraštą turistų iš Lietuvos ir užsienio?

Vienintelis Lietuvoje Mažosios Lietuvos paveikslų sodas po atviru dangumi. Petro Skutulo nuotr.

Apie pagrindines prasidedančio turizmo sezono Pagėgių krašte naujoves ir jau teikiamas paslaugas „Pamario“ skaitytojams pasakoja Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė.
Kelionės vandens autobusu
Vasarą Pagėgių krašte apsilankę turistai galės išbandyti naują paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Toks pavadinimas, žinoma, intriguoja ir kelia klausimų. Tačiau tai – 40 vietų pontoninis keleivinis laivas, skirtas plaukti vidaus vandenimis. Poilsinės, pažintinės ir pramoginės kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais: Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu laivas sustos vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas. Turistų laukia ir kitokių atrakcijų.
Viešoji įstaiga Pagėgių krašto turizmo informacijos centras įgyvendina testinį vietos projektą „Turistinio maršruto sukūrimas Nemuno upe“. Naujovė yra tokia, kad tęsiant šį projektą parengta 10 profesionalių vietos gidų, kurių kasmet reikia vis daugiau, ir 3 laivavedžiai. Projektą finansuoja vietos veiklos grupė ,,Pagėgių kraštas“. Šis projektas pradėtas praėjusių metų liepą, baigiamas šį pavasarį – jo suma yra 41 tūkst. Lt.
Kartu su kaimynais
Pagėgių savivaldybės administracija 2013 m. pradėjo įgyvendinti antrąjį etapą tarptautinio projekto „Turizmo informacijos sistemos ir kultūros turizmo infrastruktūros plėtra Pagėgių-Tilžės regione“. Šiam projektui įgyvendinti skirta per 1,9 milijono Lt: ES parama viršija 1,7 milijono Lt, šios paramos gavėja Pagėgių savivaldybė pridėjo 128,3 tūkst. Lt. Projekto partnerė Tilžės (Sovetsko, Kaliningrado sr., RF) miesto administracija į projektą investavo 66,6 tūkst. Lt.
Taip finansuojamas bendras siekis daugiau turistų pritraukti į Pagėgių ir Tilžės pasienio regioną. Jau galima džiaugtis ir rezultatais. Atnaujintos Pagėgių ir Tilžės miesto turizmo centrų patalpos. Prie Pagėgių savivaldybės administracijos ir Pagėgių krašto turizmo informacijos centro pastatų bei Tilžės mieste rengiami interaktyvūs kompiuteriniai terminalai turistams. Šiuose terminaluose lankytojai ras daug informacijos apie šio regiono lankytinus istorinius ir kultūros paveldo objektus. Pagėgių turizmo informacijos centre, kuris veikia Vilkyškiuose, atsiras ekspozicija, skirta garsaus vokiečių rašytojo Johaneso Bobrovskio gyvenimui, kūrybai, ryšiams su Pagėgių kraštu pristatyti. Pernai Vilkyškių vidurinei mokyklai buvo suteiktas šio rašytojo vardas.
Rengiami bendri turistiniai maršrutai Pagėgiai – Tilžė, kuriama interneto svetainė. Šio didelio projekto vadovė – Pagėgių savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Loreta Razutienė.
Atnaujintas M. Jankaus muziejus
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus nuo 2013 m. liepos sėkmingai įgyvendino vietos projektą: suremontuotos muziejaus patalpos, įrengtos šildomos grindys, padaryta daug kitų pastatui būtinų darbų, atnaujinta ekspozicija. Turistai jau kviečiami apžiūrėti atnaujintą, įdomią, informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei analogo Lietuvoje neturintį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Gegužę muziejus Bitėnų kaime, šalia garsiojo Rambyno kalno, organizuos „Muziejų naktis“, rugpjūčio 1-9 d. – profesionalių dailininkų plenerą ,,Donelaičio žemės ženklai“, rugpjūčio 11 d. – tradicinę sueigą pas Martyną Jankų. Šiemet sueiga skirta bus Kristijono Donelaičio gimimo 300 metų jubiliejui paminėti.
Pagėgių kultūros centras ir Martyno Jankaus muziejus nuo 2013 m. dalyvauja Mažosios Lietuvos regioną vienijančiame projekte ,,Vėtrungių kelias“. Sumanyta aplink Kuršių marias ir Baltijos jūrą sukurti pramoginį kultūrinio turizmo kelią ir kultūrinių renginių tinklą, kurie pristatytų ir populiarintų prie vandens gyvenančių tautų išskirtines tradicijas ir papročius, susijusias su vandens kultūra. Šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas – vėtrungė. Tai Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės ir Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės bei Šilutės muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės idėja, sudominusi ir Pagėgių krašto kultūros ir muziejaus darbuotojus.
Birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių atgis legendos ir rinksis krašto žolinčiai, o birželio 23 d. Rasų šventė ant Rambyno įtrauks į ,,Tradicijų pynę pagal Vydūną“. Rugsėjį visus kvies tradicinė Pagėgių krašto šventė ,,Pagėgiai laiko labirintuose“ pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“.
Šalia Rambyno kalno
2012 m. įrengtas Rambyno regioninio parko lankytojų centras, kuriame galima apžiūrėti veikiančią ekspoziciją, pasinaudoti gido paslaugomis. Ekspozicija supažindina su Rambyno apylinkių istorija, įžymiais žmonėmis, verslais, amatais, lietuvininkų gyvenimo būdu, archeologiniais radiniais, Vilkyškių kalvagūbrio geologine sandara, paukščiais, miegapelėmis, pievų ir miškų turtais.
Pernai Rambyno regioninio parko direkcija, siekdama atkreipti keliautojų dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias pažinti kultūrinį ir gamtinį paveldą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą, sukūrė Rambyno regioninio parko produkto ženklą. Juo patvirtinama, kad produkto gamyba ar paslauga parke atitinka darnios plėtros vertybes. Šis produkto ženklas pagerins produktų ir paslaugų žinomumą. Jis bus lengvai atpažįstamas nacionaliniu lygiu, nes pats ženklo simbolis – paukštis, tarsi simbolizuoja visos Lietuvos saugomas teritorijas.
Rambyno regioninio parko direkcija pernai atnaujino dvi apžvalgos aikšteles ir vaizdingiausiose Rambyno regioninio parko vietose pastatė 3 apžvalgos bokštus.
Senosios Prūsijos lobis – arbata
Sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems siūloma edukacinė programa ,,Arbatos kelias“ ir senosios Prūsijos lobiai – natūralios žolelių arbatos iš Mažosios Lietuvos. Mažoji Lietuva senovėje garsėjo išskirtinės sudėties ir kokybės tija (arbata) ir kafija (kava). Vilkyškių bendruomenė su bendraminčiais Pagėgių krašte, siekdami atgaivinti šį kultūrinį paveldą, pradėjo žolelių verslą. Arbatų receptūras sudarinėja garsus vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius.
Šiandien Vilkyškių bendruomenė visiems besidomintiems sveika gyvensena, vaistažolių verslu, krašto istorija ir kultūra yra parengusi edukacinę programą ,,Arbatos kelias“. Edukacinės programos metu galima susipažinti su vaistingųjų augalų naudojimu, sveikatingumo, pirties procedūroms, paragauti senųjų šio krašto gyventojų šišioniškių šiupinio. Taip pat galima įsigyti vietos arbatų ar suvenyrinį jų rinkinį.
Vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ šiemet pristatys ir Mažosios Lietuvos prekės ženklą, sukurtą prekėms ir paslaugoms visoje Mažosios Lietuvos regiono teritorijoje ženklinti.

Spaudai parengė
Stasė Skutulienė

Hits: 38

2 komentarai

  • mat

    Pasirodo, vasarai jau pasiruošta. Turi jie Rambyną, Nemuną. Gražu ten. Reikės nuvažiuot.

  • manau

    Šilutė turi Skirkevičių, tačiau jo sustyguotos arbatos… Pagėgių krašte. Gal pamario krašte nėra žolelių arbatoms ar tingima surinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite