Pagėgių kraštas laukia turistų

Artėja vasara – turizmo sezonas, kurio laukia jam jau pasiruošęs Pagėgių kraštas. Kokių naujovių tikėtis, kas nuveikta siekiant pritraukti į šį kraštą turistų iš Lietuvos ir užsienio?

Vienintelis Lietuvoje Mažosios Lietuvos paveikslų sodas po atviru dangumi. Petro Skutulo nuotr.

Apie pagrindines prasidedančio turizmo sezono Pagėgių krašte naujoves ir jau teikiamas paslaugas „Pamario“ skaitytojams pasakoja Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė.
Kelionės vandens autobusu
Vasarą Pagėgių krašte apsilankę turistai galės išbandyti naują paslaugą – pažintines, poilsines ir pramogines keliones vandens autobusu. Toks pavadinimas, žinoma, intriguoja ir kelia klausimų. Tačiau tai – 40 vietų pontoninis keleivinis laivas, skirtas plaukti vidaus vandenimis. Poilsinės, pažintinės ir pramoginės kelionės bus organizuojamos šiais maršrutais: Panemunė – Plaškiai, Panenumė – Šereiklaukis. Kelionės metu laivas sustos vaizdingose Nemuno žemupio vietose, vietos gidai pasakos apie istorinę Pagėgių krašto praeitį bei paslaptingas Nemuno pakrantės vietas. Turistų laukia ir kitokių atrakcijų.
Viešoji įstaiga Pagėgių krašto turizmo informacijos centras įgyvendina testinį vietos projektą „Turistinio maršruto sukūrimas Nemuno upe“. Naujovė yra tokia, kad tęsiant šį projektą parengta 10 profesionalių vietos gidų, kurių kasmet reikia vis daugiau, ir 3 laivavedžiai. Projektą finansuoja vietos veiklos grupė ,,Pagėgių kraštas“. Šis projektas pradėtas praėjusių metų liepą, baigiamas šį pavasarį – jo suma yra 41 tūkst. Lt.
Kartu su kaimynais
Pagėgių savivaldybės administracija 2013 m. pradėjo įgyvendinti antrąjį etapą tarptautinio projekto „Turizmo informacijos sistemos ir kultūros turizmo infrastruktūros plėtra Pagėgių-Tilžės regione“. Šiam projektui įgyvendinti skirta per 1,9 milijono Lt: ES parama viršija 1,7 milijono Lt, šios paramos gavėja Pagėgių savivaldybė pridėjo 128,3 tūkst. Lt. Projekto partnerė Tilžės (Sovetsko, Kaliningrado sr., RF) miesto administracija į projektą investavo 66,6 tūkst. Lt.
Taip finansuojamas bendras siekis daugiau turistų pritraukti į Pagėgių ir Tilžės pasienio regioną. Jau galima džiaugtis ir rezultatais. Atnaujintos Pagėgių ir Tilžės miesto turizmo centrų patalpos. Prie Pagėgių savivaldybės administracijos ir Pagėgių krašto turizmo informacijos centro pastatų bei Tilžės mieste rengiami interaktyvūs kompiuteriniai terminalai turistams. Šiuose terminaluose lankytojai ras daug informacijos apie šio regiono lankytinus istorinius ir kultūros paveldo objektus. Pagėgių turizmo informacijos centre, kuris veikia Vilkyškiuose, atsiras ekspozicija, skirta garsaus vokiečių rašytojo Johaneso Bobrovskio gyvenimui, kūrybai, ryšiams su Pagėgių kraštu pristatyti. Pernai Vilkyškių vidurinei mokyklai buvo suteiktas šio rašytojo vardas.
Rengiami bendri turistiniai maršrutai Pagėgiai – Tilžė, kuriama interneto svetainė. Šio didelio projekto vadovė – Pagėgių savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vedėja Loreta Razutienė.
Atnaujintas M. Jankaus muziejus
Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus nuo 2013 m. liepos sėkmingai įgyvendino vietos projektą: suremontuotos muziejaus patalpos, įrengtos šildomos grindys, padaryta daug kitų pastatui būtinų darbų, atnaujinta ekspozicija. Turistai jau kviečiami apžiūrėti atnaujintą, įdomią, informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei analogo Lietuvoje neturintį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą po atviru dangumi. Gegužę muziejus Bitėnų kaime, šalia garsiojo Rambyno kalno, organizuos „Muziejų naktis“, rugpjūčio 1-9 d. – profesionalių dailininkų plenerą ,,Donelaičio žemės ženklai“, rugpjūčio 11 d. – tradicinę sueigą pas Martyną Jankų. Šiemet sueiga skirta bus Kristijono Donelaičio gimimo 300 metų jubiliejui paminėti.
Pagėgių kultūros centras ir Martyno Jankaus muziejus nuo 2013 m. dalyvauja Mažosios Lietuvos regioną vienijančiame projekte ,,Vėtrungių kelias“. Sumanyta aplink Kuršių marias ir Baltijos jūrą sukurti pramoginį kultūrinio turizmo kelią ir kultūrinių renginių tinklą, kurie pristatytų ir populiarintų prie vandens gyvenančių tautų išskirtines tradicijas ir papročius, susijusias su vandens kultūra. Šio kultūrinio kelio atpažinimo ženklas – vėtrungė. Tai Šilutės rajono savivaldybės Kultūros skyriaus vedėjos Vilmos Griškevičienės, Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorės Jūratės Pancerovos, Kintų Vydūno kultūros centro direktorės Ritos Tarvydienės ir Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorės Birutės Servienės bei Šilutės muziejaus direktorės Rozos Šikšnienės idėja, sudominusi ir Pagėgių krašto kultūros ir muziejaus darbuotojus.
Birželio 19-21 d. ant Pagėgių krašto piliakalnių atgis legendos ir rinksis krašto žolinčiai, o birželio 23 d. Rasų šventė ant Rambyno įtrauks į ,,Tradicijų pynę pagal Vydūną“. Rugsėjį visus kvies tradicinė Pagėgių krašto šventė ,,Pagėgiai laiko labirintuose“ pagal Kristijono Donelaičio poemą „Metai“.
Šalia Rambyno kalno
2012 m. įrengtas Rambyno regioninio parko lankytojų centras, kuriame galima apžiūrėti veikiančią ekspoziciją, pasinaudoti gido paslaugomis. Ekspozicija supažindina su Rambyno apylinkių istorija, įžymiais žmonėmis, verslais, amatais, lietuvininkų gyvenimo būdu, archeologiniais radiniais, Vilkyškių kalvagūbrio geologine sandara, paukščiais, miegapelėmis, pievų ir miškų turtais.
Pernai Rambyno regioninio parko direkcija, siekdama atkreipti keliautojų dėmesį į produktus ir paslaugas, skatinančias pažinti kultūrinį ir gamtinį paveldą, tradicinių amatų ar kultūrinių vertybių tąsą, sukūrė Rambyno regioninio parko produkto ženklą. Juo patvirtinama, kad produkto gamyba ar paslauga parke atitinka darnios plėtros vertybes. Šis produkto ženklas pagerins produktų ir paslaugų žinomumą. Jis bus lengvai atpažįstamas nacionaliniu lygiu, nes pats ženklo simbolis – paukštis, tarsi simbolizuoja visos Lietuvos saugomas teritorijas.
Rambyno regioninio parko direkcija pernai atnaujino dvi apžvalgos aikšteles ir vaizdingiausiose Rambyno regioninio parko vietose pastatė 3 apžvalgos bokštus.
Senosios Prūsijos lobis – arbata
Sveiką gyvenimo būdą propaguojantiems siūloma edukacinė programa ,,Arbatos kelias“ ir senosios Prūsijos lobiai – natūralios žolelių arbatos iš Mažosios Lietuvos. Mažoji Lietuva senovėje garsėjo išskirtinės sudėties ir kokybės tija (arbata) ir kafija (kava). Vilkyškių bendruomenė su bendraminčiais Pagėgių krašte, siekdami atgaivinti šį kultūrinį paveldą, pradėjo žolelių verslą. Arbatų receptūras sudarinėja garsus vaistininkas, liaudies medicinos ekspertas Virgilijus Skirkevičius.
Šiandien Vilkyškių bendruomenė visiems besidomintiems sveika gyvensena, vaistažolių verslu, krašto istorija ir kultūra yra parengusi edukacinę programą ,,Arbatos kelias“. Edukacinės programos metu galima susipažinti su vaistingųjų augalų naudojimu, sveikatingumo, pirties procedūroms, paragauti senųjų šio krašto gyventojų šišioniškių šiupinio. Taip pat galima įsigyti vietos arbatų ar suvenyrinį jų rinkinį.
Vietos veiklos grupė „Pagėgių kraštas“ šiemet pristatys ir Mažosios Lietuvos prekės ženklą, sukurtą prekėms ir paslaugoms visoje Mažosios Lietuvos regiono teritorijoje ženklinti.

Spaudai parengė
Stasė Skutulienė

2 komentarai

  • mat

    Pasirodo, vasarai jau pasiruošta. Turi jie Rambyną, Nemuną. Gražu ten. Reikės nuvažiuot.

  • manau

    Šilutė turi Skirkevičių, tačiau jo sustyguotos arbatos… Pagėgių krašte. Gal pamario krašte nėra žolelių arbatoms ar tingima surinkti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite