Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistų susitikimas

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 11 d. vakarą prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos būriavosi Pagėgių gimnazistai ir jų tėveliai. Jie laukė iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos atvykstančių draugų.

gimnaz-75-pag

Svečių delegaciją, kurią lydėjo mokytojai Laura Suttorp ir Andreas Baumelt, pagėgiškiai pasitiko dainuodami ir sveikindami: „Herzlich willkommen“ (sveiki atvykę). Svečius tradiciškai pasveikino mainų programos organizatorės Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė (šio rašinio autorė) ir anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė.
Svečiams buvo sudaryta viešnagės Pagėgiuose programa. Pirmą viešnagės dieną mokiniai iš Bad Iburgo aplankė A. Mackaus gimnaziją, kur juos pasveikino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, o su mokyklos istorija supažindino ir jos gražiausias erdves aprodė istorijos mokytoja Kristina Dargužienė.
Po to mokinių ir mokytojų delegacija keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Mainų programos dalyviai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svarbiausiu Pagėgių krašto žmogumi, bet ir pasėdėti jo darbo kėdėje. Meras pasidžiaugė jau 23 metus gyvuojančia Pagėgių Algimanto Mackaus ir Bad Iburgo gimnazijų draugyste ir palinkėjo svečiams įdomios ir linksmos viešnagės. Kad svečiai kuo daugiau patirtų ir ų, meras padovanojo kelionę laivu „Skalva“. Padėkoję už nuoširdų priėmimą, mokiniai keliavo skanauti ledų, po to vaikštinėjo po Pagėgius, aplankė gražiausias miestelio vietas, fotografavo.
Kitą dieną Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistai keliavo po Pagėgių kraštą. Jie aplankė Vilkyškių Raganų eglę, Rambyno kalną. Ypač įdomu buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardoje, kur mokinius priėmė ir apie pasieniečių darbo ypatumus papasakojo Bardėnų užkardos vado pavaduotojas Raimondas Sauspreikšis.
Nemunu plaukdami laivu „Skalva“ mokiniai grožėjosi Nemuno pakrančių, Rambyno vaizdais, rudenėjančia gamta.
Trečią viešnagės dieną svečiai ir Pagėgių gimnazistai dalyvavo komandiniame žaidime „Robotų kovos“, kurį organizavo IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Po trumpos pertraukėlės gimnazijos kūno kultūros mokytojai Loreta Gečienė ir Stanislovas Balčėnas pakvietė visus į sporto popietę. Čia mokiniai dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, tinklinį ir rankinį.
Ypač įsimintina buvo išvyka į Klaipėdą ir Nidą. Klaipėdoje gidė supažindino ekskursijos dalyvius su uostamiesčio senamiesčiu bei miesto istorija. Po to nuvyko į delfinariumą, grožėjosi nuostabia Nidos gamta, kopomis, saule.
Svečių viešnagei artėjant į pabaigą gimnazijoje mainų programos dalyviai kūrė ir maketavo lankstinukus, kuriuose fiksavo įsimintiniausius įvykius ir įspūdžius. Renginį padėjo organizuoti IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner. Po kūrybingo triūso mokiniai apsilankė Ventės rage. Sugrįžę iš kelionės rinkosi Pagėgių kultūros centre, kur mainų programos dalyviams buvo organizuota atsisveikinimo diskoteka.
Paskutinę viešnagės dieną Bad Iburgo ir Pagėgių gimnazistai praleido Taurų pramogų parke.
Už pagalbą organizuojant delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame svečius priėmusių mokinių tėveliams, A. Mackaus gimnazijos direktoriui V. Navickui, kolegoms, merui V. Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, UAB „Egliga“ direktorei Ligitai Butvilienei, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių krašto ūkininkams Renatai ir Vytautui Kudirkoms, Eglei ir Rolandui Bergner ir kitiems.

Loreta Skvirbienė,
vokiečių ir lietuvių kalbų mokytoja

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite