Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistų susitikimas

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 11 d. vakarą prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos būriavosi Pagėgių gimnazistai ir jų tėveliai. Jie laukė iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos atvykstančių draugų.

gimnaz-75-pag

Svečių delegaciją, kurią lydėjo mokytojai Laura Suttorp ir Andreas Baumelt, pagėgiškiai pasitiko dainuodami ir sveikindami: „Herzlich willkommen“ (sveiki atvykę). Svečius tradiciškai pasveikino mainų programos organizatorės Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė (šio rašinio autorė) ir anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė.
Svečiams buvo sudaryta viešnagės Pagėgiuose programa. Pirmą viešnagės dieną mokiniai iš Bad Iburgo aplankė A. Mackaus gimnaziją, kur juos pasveikino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, o su mokyklos istorija supažindino ir jos gražiausias erdves aprodė istorijos mokytoja Kristina Dargužienė.
Po to mokinių ir mokytojų delegacija keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Mainų programos dalyviai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svarbiausiu Pagėgių krašto žmogumi, bet ir pasėdėti jo darbo kėdėje. Meras pasidžiaugė jau 23 metus gyvuojančia Pagėgių Algimanto Mackaus ir Bad Iburgo gimnazijų draugyste ir palinkėjo svečiams įdomios ir linksmos viešnagės. Kad svečiai kuo daugiau patirtų ir ų, meras padovanojo kelionę laivu „Skalva“. Padėkoję už nuoširdų priėmimą, mokiniai keliavo skanauti ledų, po to vaikštinėjo po Pagėgius, aplankė gražiausias miestelio vietas, fotografavo.
Kitą dieną Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistai keliavo po Pagėgių kraštą. Jie aplankė Vilkyškių Raganų eglę, Rambyno kalną. Ypač įdomu buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardoje, kur mokinius priėmė ir apie pasieniečių darbo ypatumus papasakojo Bardėnų užkardos vado pavaduotojas Raimondas Sauspreikšis.
Nemunu plaukdami laivu „Skalva“ mokiniai grožėjosi Nemuno pakrančių, Rambyno vaizdais, rudenėjančia gamta.
Trečią viešnagės dieną svečiai ir Pagėgių gimnazistai dalyvavo komandiniame žaidime „Robotų kovos“, kurį organizavo IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Po trumpos pertraukėlės gimnazijos kūno kultūros mokytojai Loreta Gečienė ir Stanislovas Balčėnas pakvietė visus į sporto popietę. Čia mokiniai dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, tinklinį ir rankinį.
Ypač įsimintina buvo išvyka į Klaipėdą ir Nidą. Klaipėdoje gidė supažindino ekskursijos dalyvius su uostamiesčio senamiesčiu bei miesto istorija. Po to nuvyko į delfinariumą, grožėjosi nuostabia Nidos gamta, kopomis, saule.
Svečių viešnagei artėjant į pabaigą gimnazijoje mainų programos dalyviai kūrė ir maketavo lankstinukus, kuriuose fiksavo įsimintiniausius įvykius ir įspūdžius. Renginį padėjo organizuoti IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner. Po kūrybingo triūso mokiniai apsilankė Ventės rage. Sugrįžę iš kelionės rinkosi Pagėgių kultūros centre, kur mainų programos dalyviams buvo organizuota atsisveikinimo diskoteka.
Paskutinę viešnagės dieną Bad Iburgo ir Pagėgių gimnazistai praleido Taurų pramogų parke.
Už pagalbą organizuojant delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame svečius priėmusių mokinių tėveliams, A. Mackaus gimnazijos direktoriui V. Navickui, kolegoms, merui V. Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, UAB „Egliga“ direktorei Ligitai Butvilienei, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių krašto ūkininkams Renatai ir Vytautui Kudirkoms, Eglei ir Rolandui Bergner ir kitiems.

Loreta Skvirbienė,
vokiečių ir lietuvių kalbų mokytoja

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite