Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistų susitikimas

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 11 d. vakarą prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos būriavosi Pagėgių gimnazistai ir jų tėveliai. Jie laukė iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos atvykstančių draugų.

gimnaz-75-pag

Svečių delegaciją, kurią lydėjo mokytojai Laura Suttorp ir Andreas Baumelt, pagėgiškiai pasitiko dainuodami ir sveikindami: „Herzlich willkommen“ (sveiki atvykę). Svečius tradiciškai pasveikino mainų programos organizatorės Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė (šio rašinio autorė) ir anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė.
Svečiams buvo sudaryta viešnagės Pagėgiuose programa. Pirmą viešnagės dieną mokiniai iš Bad Iburgo aplankė A. Mackaus gimnaziją, kur juos pasveikino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, o su mokyklos istorija supažindino ir jos gražiausias erdves aprodė istorijos mokytoja Kristina Dargužienė.
Po to mokinių ir mokytojų delegacija keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Mainų programos dalyviai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svarbiausiu Pagėgių krašto žmogumi, bet ir pasėdėti jo darbo kėdėje. Meras pasidžiaugė jau 23 metus gyvuojančia Pagėgių Algimanto Mackaus ir Bad Iburgo gimnazijų draugyste ir palinkėjo svečiams įdomios ir linksmos viešnagės. Kad svečiai kuo daugiau patirtų ir ų, meras padovanojo kelionę laivu „Skalva“. Padėkoję už nuoširdų priėmimą, mokiniai keliavo skanauti ledų, po to vaikštinėjo po Pagėgius, aplankė gražiausias miestelio vietas, fotografavo.
Kitą dieną Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistai keliavo po Pagėgių kraštą. Jie aplankė Vilkyškių Raganų eglę, Rambyno kalną. Ypač įdomu buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardoje, kur mokinius priėmė ir apie pasieniečių darbo ypatumus papasakojo Bardėnų užkardos vado pavaduotojas Raimondas Sauspreikšis.
Nemunu plaukdami laivu „Skalva“ mokiniai grožėjosi Nemuno pakrančių, Rambyno vaizdais, rudenėjančia gamta.
Trečią viešnagės dieną svečiai ir Pagėgių gimnazistai dalyvavo komandiniame žaidime „Robotų kovos“, kurį organizavo IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Po trumpos pertraukėlės gimnazijos kūno kultūros mokytojai Loreta Gečienė ir Stanislovas Balčėnas pakvietė visus į sporto popietę. Čia mokiniai dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, tinklinį ir rankinį.
Ypač įsimintina buvo išvyka į Klaipėdą ir Nidą. Klaipėdoje gidė supažindino ekskursijos dalyvius su uostamiesčio senamiesčiu bei miesto istorija. Po to nuvyko į delfinariumą, grožėjosi nuostabia Nidos gamta, kopomis, saule.
Svečių viešnagei artėjant į pabaigą gimnazijoje mainų programos dalyviai kūrė ir maketavo lankstinukus, kuriuose fiksavo įsimintiniausius įvykius ir įspūdžius. Renginį padėjo organizuoti IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner. Po kūrybingo triūso mokiniai apsilankė Ventės rage. Sugrįžę iš kelionės rinkosi Pagėgių kultūros centre, kur mainų programos dalyviams buvo organizuota atsisveikinimo diskoteka.
Paskutinę viešnagės dieną Bad Iburgo ir Pagėgių gimnazistai praleido Taurų pramogų parke.
Už pagalbą organizuojant delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame svečius priėmusių mokinių tėveliams, A. Mackaus gimnazijos direktoriui V. Navickui, kolegoms, merui V. Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, UAB „Egliga“ direktorei Ligitai Butvilienei, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių krašto ūkininkams Renatai ir Vytautui Kudirkoms, Eglei ir Rolandui Bergner ir kitiems.

Loreta Skvirbienė,
vokiečių ir lietuvių kalbų mokytoja

Hits: 114

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso infekcijos statistika: 1113 nauji susirgimai, 14 žmonių mirė

Lietuvoje praėjusią parą, balandžio 20-ąją, ištyrus 11913 ėminių, koronaviruso infekcija patvirtinta 1113 žmonių, mirė 14 žmonių, skelbia Statistikos departamentas. Nuo pandemijos pradžios bendras COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius šalyje pasiekė 236533. Per praėjusią parą COVID-19 infekcija pražudė 14 žmonių. Jų amžius buvo nuo 30 iki 99 metų. Bendras šalies mirčių skaičius nuo COVID-19 – 3802. Kaip skelbia Statistikos departamentas, naujų atvejų skaičius per 14 dienų, tenkantis 100 000 gyventojų, Lietuvoje trečiadienio rytą siekia 515,9 atvejo. Pastarųjų 7 dienų naujų atvejų vidurkis parai

Nepritarta siūlymui Sausio 13-ąją paskelbti nedarbo diena

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas trečiadienį vienbalsiai nepritarė siūlymui Sausio 13-ąją, Laisvės gynėjų dieną, paskelbti nedarbo diena. Komiteto pirmininkas Mindaugas Lingė sakė, kad per 30 metų nusistovėjo tradicijos, kaip šalyje minima ši diena, o įvedus laisvadienį jos nutrūktų. „Tradicijos labai gyvos su žvakelių degimu languose, su paskaitomis, su liudininkų atsiminimais, specialiomis pamokomis. Jei padarytume laisvadienį, šita tradicija nutrūktų“, – komiteto posėdyje trečiadienį sakė M. Lingė. Jis akcentavo, kad žiūrint iš ekonominio taško, Lietuva išsiskiria kaip viena daugiausiai laisvadienių turinčių

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Taip pat skaitykite