Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistų susitikimas

Saulėtą ir šiltą rugsėjo 11 d. vakarą prie Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos būriavosi Pagėgių gimnazistai ir jų tėveliai. Jie laukė iš Vokietijos Bad Iburgo gimnazijos atvykstančių draugų.

gimnaz-75-pag

Svečių delegaciją, kurią lydėjo mokytojai Laura Suttorp ir Andreas Baumelt, pagėgiškiai pasitiko dainuodami ir sveikindami: „Herzlich willkommen“ (sveiki atvykę). Svečius tradiciškai pasveikino mainų programos organizatorės Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijoje vokiečių kalbos mokytoja Loreta Skvirbienė (šio rašinio autorė) ir anglų kalbos mokytoja Gitana Degutienė.
Svečiams buvo sudaryta viešnagės Pagėgiuose programa. Pirmą viešnagės dieną mokiniai iš Bad Iburgo aplankė A. Mackaus gimnaziją, kur juos pasveikino gimnazijos direktorius Vaclovas Navickas, o su mokyklos istorija supažindino ir jos gražiausias erdves aprodė istorijos mokytoja Kristina Dargužienė.
Po to mokinių ir mokytojų delegacija keliavo į susitikimą su Pagėgių savivaldybės meru Virginijumi Komskiu. Mainų programos dalyviai turėjo galimybę ne tik pabendrauti su svarbiausiu Pagėgių krašto žmogumi, bet ir pasėdėti jo darbo kėdėje. Meras pasidžiaugė jau 23 metus gyvuojančia Pagėgių Algimanto Mackaus ir Bad Iburgo gimnazijų draugyste ir palinkėjo svečiams įdomios ir linksmos viešnagės. Kad svečiai kuo daugiau patirtų ir ų, meras padovanojo kelionę laivu „Skalva“. Padėkoję už nuoširdų priėmimą, mokiniai keliavo skanauti ledų, po to vaikštinėjo po Pagėgius, aplankė gražiausias miestelio vietas, fotografavo.
Kitą dieną Pagėgių ir Bad Iburgo gimnazistai keliavo po Pagėgių kraštą. Jie aplankė Vilkyškių Raganų eglę, Rambyno kalną. Ypač įdomu buvo Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės Bardėnų užkardoje, kur mokinius priėmė ir apie pasieniečių darbo ypatumus papasakojo Bardėnų užkardos vado pavaduotojas Raimondas Sauspreikšis.
Nemunu plaukdami laivu „Skalva“ mokiniai grožėjosi Nemuno pakrančių, Rambyno vaizdais, rudenėjančia gamta.
Trečią viešnagės dieną svečiai ir Pagėgių gimnazistai dalyvavo komandiniame žaidime „Robotų kovos“, kurį organizavo IT mokytoja Rasa Antanaitienė. Po trumpos pertraukėlės gimnazijos kūno kultūros mokytojai Loreta Gečienė ir Stanislovas Balčėnas pakvietė visus į sporto popietę. Čia mokiniai dalyvavo estafetėse, žaidė futbolą, tinklinį ir rankinį.
Ypač įsimintina buvo išvyka į Klaipėdą ir Nidą. Klaipėdoje gidė supažindino ekskursijos dalyvius su uostamiesčio senamiesčiu bei miesto istorija. Po to nuvyko į delfinariumą, grožėjosi nuostabia Nidos gamta, kopomis, saule.
Svečių viešnagei artėjant į pabaigą gimnazijoje mainų programos dalyviai kūrė ir maketavo lankstinukus, kuriuose fiksavo įsimintiniausius įvykius ir įspūdžius. Renginį padėjo organizuoti IT mokytojos Rasa Antanaitienė ir Eglė Bergner. Po kūrybingo triūso mokiniai apsilankė Ventės rage. Sugrįžę iš kelionės rinkosi Pagėgių kultūros centre, kur mainų programos dalyviams buvo organizuota atsisveikinimo diskoteka.
Paskutinę viešnagės dieną Bad Iburgo ir Pagėgių gimnazistai praleido Taurų pramogų parke.
Už pagalbą organizuojant delegacijos iš Bad Iburgo gimnazijos viešnagę Pagėgiuose dėkojame svečius priėmusių mokinių tėveliams, A. Mackaus gimnazijos direktoriui V. Navickui, kolegoms, merui V. Komskiui, UAB „Skalvos medinčiai“, UAB „Egliga“ direktorei Ligitai Butvilienei, Pagėgių krašto verslininkui Vaidui Gečui, UAB „Draisa“ STIHL-VIKING atstovui Pagėgiuose, Pagėgių krašto ūkininkams Renatai ir Vytautui Kudirkoms, Eglei ir Rolandui Bergner ir kitiems.

Loreta Skvirbienė,
vokiečių ir lietuvių kalbų mokytoja

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite