Pagėgių imtynininkai skina pergales

Pagėgių papildomojo ugdymo mokyklos (PUM) imtynininkams – varžybų ir treniruočių įkarštis. Jaunieji sportininkai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose ir grįžta iš jų su įvairiais apdovanojimais.

Pagėgių imtynininkai po Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių pirmenybių Pagėgiuose. Pirmoje eilėje (iš kairės): Rapolas Bliumas, Gvidas Jovaiša, Gytis Jovaiša, Vladas Kairys, Donatas Pliuškevičius ir Robertas Bernotas. Antroje eilėje: treneris Antanas Merkevičius, Svajūnas Šakys, Mantas Pocius ir Jonas Popendikis.

Pirmenybės namuose
Spalio 24 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko 2014 m. Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių (g. 1999-2002 m.) pirmenybės. Į varžybas Pagėgiuose atvyko 58 imtynininkai iš Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Radviliškio, Vilkaviškio, Vilniaus, Alytaus, Tauragės ir Pagėgių. Jaunieji atletai ėmėsi 10-yje svorio kategorijų. Trenerio Antano Merkevičiaus auklėtiniai pasirodė puikiai: iškovoti 4 aukso,1 sidabro ir 4 bronzos medaliai.
Svorio kategorijoje iki 38 kg Pagėgių A. Mackaus gimnazijos septintokas Gvidas Jovaiša demonstravo puikią imtynių techniką ir taktiką. Gvidas savo varžovams nesuteikė galimybės pelnyti nė vieno taško ir užsitikrino aukso medalį. Gvido klasės draugas Rapolas Bliumas kovojo 42 kg svorio kategorijoje ir pelnė sidabrą. Toje pat svorio kategorijoje šeštokas Robertas Bernotas pasipuošė bronza. Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinės mokyklos mokinys Donatas Pliuškevičius svorio kategorijoje iki 38 kg taip pat iškovojo bronzą.
Pagėgių A. Mackaus gimnazijos moksleiviai Jonas Popendikis ir Mantas Pocius jėgas išbandė svorio kategorijoje iki 85 kg. Abu vaikinai pasidalijo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.
Dar tris aukso medalius iškovojo trenerio A. Merkevičiaus auklėtiniai Svajūnas Šakys (svorio kat. iki 47 kg) ir Gytis Jovaiša (iki 59 kg). Pademonstravę puikią imtynių techniką vaikinai savo varžovams nesuteikė galimybės iškovoti nė vieno taško, užtikrintai savo varžovus nugalėjo ir iškovojo pirmenybių čempionų titulus. Valdas Kairys (iki 85 kg) taip pat kovojo meistriškai, nors finalinėje kovoje ir privertė savo sirgalius nerimauti. Vis dėlto vaikinas sugebėjo išplėšti pergalę ir iškovoti pirmenybių čempiono titulą.
Gero lygio kovos Klaipėdoje
Pagėgių imtynininkai prieš tai jėgas išbandė spalio 17-19 d. Klaipėdoje vykusiame kasmetiniame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre. Jame dalyvavo komandos net iš dešimties šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Moldavijos, Slovakijos, Vokietijos, Izraelio ir Baltarusijos. Gausus būrys pačių pajėgiausių imtynininkų, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvių ir prizininkų sportininkams suteikė galimybę pasivaržyti su įvairaus pasirengimo priešininkais, o žiūrovams padovanojo azartiškų, emocingų ir gero lygio kovų.
Geriausiai šių metų turnyre sekėsi Mantui Adomaičiui ir Gvidui Jovaišai. Mantas tarp 85 kg sveriančių atletų laimėjo sidabrą, o Gvidas 38 kg svorio kategorijoje pelnė bronzos medalį.
Du aukso medaliai iš Varšuvos
Pagėgių imtynininkai spalio pradžioje vyko į Varšuvoje (Lenkija) vykusį jau keturioliktą tarptautinį Stanislavo Redo vaikų ir jaunių laisvųjų imtynių turnyrą. Jame nenugalimi buvo Mantas Adomaitis ir Eimantas Zavistauskas, šiuo metu sportinį meistriškumą taip pat tobulinantys Šiaulių sporto vidurinėje mokykloje. Abu sportininkai iškovojo turnyro aukso medalius.
Mantas Adomaitis kovojo svorio kategorijoje iki 76 kg. Pirmoje kovoje sportininkas aiškia taškų persvara (15–4) įveikė Lenkijos atstovą, o finale užtikrintai (9–2) nugalėjo imtynininką iš Vokietijos. Eimantas Zavistauskas ėmėsi svorio kategorijoje iki 100 kg. Kovodamas dėl aukščiausio apdovanojimo, Eimantas ant menčių paguldė vieną Lenkijos imtynininką, o finale toks pat likimas laukė ir kito jo priešininko iš Lenkijos. Turnyro bronza atiteko Rimvydui Starikovui (iki 85 kg).
Kviečia stebėti varžybas
Jaunųjų imtynininkų treneris A. Merkevičius džiaugiasi auklėtinių pergalėmis ir ragina savo mokinius toliau uoliai sportuoti, tobulinti imtynių technikos veiksmus, ugdyti ištvermę ir fizinę jėgą, atsakingai ruoštis kitoms kovoms.
Šį penktadienį, lapkričio 7 d., jaunieji Pagėgių imtynininkai vėl demonstruos savo gabumus – Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos mokinių jaunučių (gim. 2000-2003 m.) laisvųjų imtynių pirmenybės.
Treneris A. Merkevičius kviečia pagėgiškius ir miestelio svečius atvykti palaikyti jaunųjų sportininkų ir artimiau susipažinti su vis labiau pasaulyje populiarėjančia imtynių sporto šaka.
Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite