Pagėgių imtynininkai skina pergales

Pagėgių papildomojo ugdymo mokyklos (PUM) imtynininkams – varžybų ir treniruočių įkarštis. Jaunieji sportininkai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose ir grįžta iš jų su įvairiais apdovanojimais.

Pagėgių imtynininkai po Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių pirmenybių Pagėgiuose. Pirmoje eilėje (iš kairės): Rapolas Bliumas, Gvidas Jovaiša, Gytis Jovaiša, Vladas Kairys, Donatas Pliuškevičius ir Robertas Bernotas. Antroje eilėje: treneris Antanas Merkevičius, Svajūnas Šakys, Mantas Pocius ir Jonas Popendikis.

Pirmenybės namuose
Spalio 24 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko 2014 m. Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių (g. 1999-2002 m.) pirmenybės. Į varžybas Pagėgiuose atvyko 58 imtynininkai iš Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Radviliškio, Vilkaviškio, Vilniaus, Alytaus, Tauragės ir Pagėgių. Jaunieji atletai ėmėsi 10-yje svorio kategorijų. Trenerio Antano Merkevičiaus auklėtiniai pasirodė puikiai: iškovoti 4 aukso,1 sidabro ir 4 bronzos medaliai.
Svorio kategorijoje iki 38 kg Pagėgių A. Mackaus gimnazijos septintokas Gvidas Jovaiša demonstravo puikią imtynių techniką ir taktiką. Gvidas savo varžovams nesuteikė galimybės pelnyti nė vieno taško ir užsitikrino aukso medalį. Gvido klasės draugas Rapolas Bliumas kovojo 42 kg svorio kategorijoje ir pelnė sidabrą. Toje pat svorio kategorijoje šeštokas Robertas Bernotas pasipuošė bronza. Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinės mokyklos mokinys Donatas Pliuškevičius svorio kategorijoje iki 38 kg taip pat iškovojo bronzą.
Pagėgių A. Mackaus gimnazijos moksleiviai Jonas Popendikis ir Mantas Pocius jėgas išbandė svorio kategorijoje iki 85 kg. Abu vaikinai pasidalijo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.
Dar tris aukso medalius iškovojo trenerio A. Merkevičiaus auklėtiniai Svajūnas Šakys (svorio kat. iki 47 kg) ir Gytis Jovaiša (iki 59 kg). Pademonstravę puikią imtynių techniką vaikinai savo varžovams nesuteikė galimybės iškovoti nė vieno taško, užtikrintai savo varžovus nugalėjo ir iškovojo pirmenybių čempionų titulus. Valdas Kairys (iki 85 kg) taip pat kovojo meistriškai, nors finalinėje kovoje ir privertė savo sirgalius nerimauti. Vis dėlto vaikinas sugebėjo išplėšti pergalę ir iškovoti pirmenybių čempiono titulą.
Gero lygio kovos Klaipėdoje
Pagėgių imtynininkai prieš tai jėgas išbandė spalio 17-19 d. Klaipėdoje vykusiame kasmetiniame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre. Jame dalyvavo komandos net iš dešimties šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Moldavijos, Slovakijos, Vokietijos, Izraelio ir Baltarusijos. Gausus būrys pačių pajėgiausių imtynininkų, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvių ir prizininkų sportininkams suteikė galimybę pasivaržyti su įvairaus pasirengimo priešininkais, o žiūrovams padovanojo azartiškų, emocingų ir gero lygio kovų.
Geriausiai šių metų turnyre sekėsi Mantui Adomaičiui ir Gvidui Jovaišai. Mantas tarp 85 kg sveriančių atletų laimėjo sidabrą, o Gvidas 38 kg svorio kategorijoje pelnė bronzos medalį.
Du aukso medaliai iš Varšuvos
Pagėgių imtynininkai spalio pradžioje vyko į Varšuvoje (Lenkija) vykusį jau keturioliktą tarptautinį Stanislavo Redo vaikų ir jaunių laisvųjų imtynių turnyrą. Jame nenugalimi buvo Mantas Adomaitis ir Eimantas Zavistauskas, šiuo metu sportinį meistriškumą taip pat tobulinantys Šiaulių sporto vidurinėje mokykloje. Abu sportininkai iškovojo turnyro aukso medalius.
Mantas Adomaitis kovojo svorio kategorijoje iki 76 kg. Pirmoje kovoje sportininkas aiškia taškų persvara (15–4) įveikė Lenkijos atstovą, o finale užtikrintai (9–2) nugalėjo imtynininką iš Vokietijos. Eimantas Zavistauskas ėmėsi svorio kategorijoje iki 100 kg. Kovodamas dėl aukščiausio apdovanojimo, Eimantas ant menčių paguldė vieną Lenkijos imtynininką, o finale toks pat likimas laukė ir kito jo priešininko iš Lenkijos. Turnyro bronza atiteko Rimvydui Starikovui (iki 85 kg).
Kviečia stebėti varžybas
Jaunųjų imtynininkų treneris A. Merkevičius džiaugiasi auklėtinių pergalėmis ir ragina savo mokinius toliau uoliai sportuoti, tobulinti imtynių technikos veiksmus, ugdyti ištvermę ir fizinę jėgą, atsakingai ruoštis kitoms kovoms.
Šį penktadienį, lapkričio 7 d., jaunieji Pagėgių imtynininkai vėl demonstruos savo gabumus – Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos mokinių jaunučių (gim. 2000-2003 m.) laisvųjų imtynių pirmenybės.
Treneris A. Merkevičius kviečia pagėgiškius ir miestelio svečius atvykti palaikyti jaunųjų sportininkų ir artimiau susipažinti su vis labiau pasaulyje populiarėjančia imtynių sporto šaka.
Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai savaitgalį bus šilti, bet lietingi

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kokie orai bus savaitgalį, kovo 24-26 dienomis. Kovo 24 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palijo. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Žemiausia temperatūra buvo 1-6 laipsniai šilumos. Dieną ir vėl lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vakare kai kur gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 10-15, pajūryje – 7-9 laipsniai šilumos. Kovo 25 d., šeštadienį, daug kur protarpiais lietus. Temperatūra naktį  bus 2-7 laipsniai šilumos, dieną  šiek tiek šilčiau – 9-14 laipsnių,  pajūryje oras bus vėsesnis

Savaitgalį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas: laikrodžių rodykles suksime 1 valanda į priekį

Naktį iš kovo 25-osios, šeštadienio,  į 26-ąją, sekmadienį, 3 valandą laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti 1 valanda į priekį. Tad suaugusiems į darbą, mokiniams – į mokyklą teks eiti viena valanda anksčiau, o po darbo vakaras bus valanda ilgesnis. Pavasarį, kai vakarai jau ilgiau šviesūs, po darbo liks daugiau laiko pabūti lauke, švarintis, padirbėti sode ar darže, pasivažinėti dviračiu ar pasportuoti kartu su šeima, su vaikais. Tam pasitarnauja ilgesni vakarai ir vasarą bei prasidėjus rudeniui. Vasaros laikas galioja iki spalio

Ar jau tikrai metas atsisveikinti su šalikais? Patarimai pasigavusiems peršalimą ir gerklės skausmą

Atsisveikinus su žiemos šaltuku, daugumai iš mūsų gali kilti noras šokti į lengvesnius paltus, prasisegti striukes ir atsisveikinti su šalikais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad orams pradėjus šilti, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka dairydamiesi vaistų nuo peršalimo ir norėdami pasikonsultuoti dėl skaudančios gerklės. Ji perspėja: dar suskubti atsisveikinti su šalikais nereikėtų. Taip pat dalijasi patarimais, ką daryti, nespėjus užkirsti kelio pavasariniam peršalimui. Su pavasariu sugrįžo peršalimas Pavasarį vaistinėse apsilanko vis daugiau peršalimo ligomis ir skaudančia gerkle besiskundžiančių žmonių,

Aktyviausiai balsuota Pagėgių savivaldybėje, pasyviausiai – Panevėžio rajone

Kovo 19 d. vykusio savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pakartotiniame  balsavime dalyvavo  45,82 proc. rinkėjų, kurie turėjo teisę dalyvauti šiame balsavime. Savivaldybėse, kur savivaldybių tarybos ir merai buvo išrinkti kovo 5 d. vykusiuose rinkimuose, pakartotinis balsavimas nevyko. Jis kovo 19 d. surengtas tose savivaldybėse, kur dėl mero posto varžėsi du daugiausia balsų surinkę kandidatai. Primename, kad antrasis balsavimo turas vyko ir Šilutės rajone bei Pagėgių savivaldybėje ir kt. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad aktyviausiai savivaldybių tarybų narius

Taip pat skaitykite