Pagėgių imtynininkai skina pergales

Pagėgių papildomojo ugdymo mokyklos (PUM) imtynininkams – varžybų ir treniruočių įkarštis. Jaunieji sportininkai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose ir grįžta iš jų su įvairiais apdovanojimais.

Pagėgių imtynininkai po Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių pirmenybių Pagėgiuose. Pirmoje eilėje (iš kairės): Rapolas Bliumas, Gvidas Jovaiša, Gytis Jovaiša, Vladas Kairys, Donatas Pliuškevičius ir Robertas Bernotas. Antroje eilėje: treneris Antanas Merkevičius, Svajūnas Šakys, Mantas Pocius ir Jonas Popendikis.

Pirmenybės namuose
Spalio 24 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko 2014 m. Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių (g. 1999-2002 m.) pirmenybės. Į varžybas Pagėgiuose atvyko 58 imtynininkai iš Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Radviliškio, Vilkaviškio, Vilniaus, Alytaus, Tauragės ir Pagėgių. Jaunieji atletai ėmėsi 10-yje svorio kategorijų. Trenerio Antano Merkevičiaus auklėtiniai pasirodė puikiai: iškovoti 4 aukso,1 sidabro ir 4 bronzos medaliai.
Svorio kategorijoje iki 38 kg Pagėgių A. Mackaus gimnazijos septintokas Gvidas Jovaiša demonstravo puikią imtynių techniką ir taktiką. Gvidas savo varžovams nesuteikė galimybės pelnyti nė vieno taško ir užsitikrino aukso medalį. Gvido klasės draugas Rapolas Bliumas kovojo 42 kg svorio kategorijoje ir pelnė sidabrą. Toje pat svorio kategorijoje šeštokas Robertas Bernotas pasipuošė bronza. Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinės mokyklos mokinys Donatas Pliuškevičius svorio kategorijoje iki 38 kg taip pat iškovojo bronzą.
Pagėgių A. Mackaus gimnazijos moksleiviai Jonas Popendikis ir Mantas Pocius jėgas išbandė svorio kategorijoje iki 85 kg. Abu vaikinai pasidalijo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.
Dar tris aukso medalius iškovojo trenerio A. Merkevičiaus auklėtiniai Svajūnas Šakys (svorio kat. iki 47 kg) ir Gytis Jovaiša (iki 59 kg). Pademonstravę puikią imtynių techniką vaikinai savo varžovams nesuteikė galimybės iškovoti nė vieno taško, užtikrintai savo varžovus nugalėjo ir iškovojo pirmenybių čempionų titulus. Valdas Kairys (iki 85 kg) taip pat kovojo meistriškai, nors finalinėje kovoje ir privertė savo sirgalius nerimauti. Vis dėlto vaikinas sugebėjo išplėšti pergalę ir iškovoti pirmenybių čempiono titulą.
Gero lygio kovos Klaipėdoje
Pagėgių imtynininkai prieš tai jėgas išbandė spalio 17-19 d. Klaipėdoje vykusiame kasmetiniame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre. Jame dalyvavo komandos net iš dešimties šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Moldavijos, Slovakijos, Vokietijos, Izraelio ir Baltarusijos. Gausus būrys pačių pajėgiausių imtynininkų, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvių ir prizininkų sportininkams suteikė galimybę pasivaržyti su įvairaus pasirengimo priešininkais, o žiūrovams padovanojo azartiškų, emocingų ir gero lygio kovų.
Geriausiai šių metų turnyre sekėsi Mantui Adomaičiui ir Gvidui Jovaišai. Mantas tarp 85 kg sveriančių atletų laimėjo sidabrą, o Gvidas 38 kg svorio kategorijoje pelnė bronzos medalį.
Du aukso medaliai iš Varšuvos
Pagėgių imtynininkai spalio pradžioje vyko į Varšuvoje (Lenkija) vykusį jau keturioliktą tarptautinį Stanislavo Redo vaikų ir jaunių laisvųjų imtynių turnyrą. Jame nenugalimi buvo Mantas Adomaitis ir Eimantas Zavistauskas, šiuo metu sportinį meistriškumą taip pat tobulinantys Šiaulių sporto vidurinėje mokykloje. Abu sportininkai iškovojo turnyro aukso medalius.
Mantas Adomaitis kovojo svorio kategorijoje iki 76 kg. Pirmoje kovoje sportininkas aiškia taškų persvara (15–4) įveikė Lenkijos atstovą, o finale užtikrintai (9–2) nugalėjo imtynininką iš Vokietijos. Eimantas Zavistauskas ėmėsi svorio kategorijoje iki 100 kg. Kovodamas dėl aukščiausio apdovanojimo, Eimantas ant menčių paguldė vieną Lenkijos imtynininką, o finale toks pat likimas laukė ir kito jo priešininko iš Lenkijos. Turnyro bronza atiteko Rimvydui Starikovui (iki 85 kg).
Kviečia stebėti varžybas
Jaunųjų imtynininkų treneris A. Merkevičius džiaugiasi auklėtinių pergalėmis ir ragina savo mokinius toliau uoliai sportuoti, tobulinti imtynių technikos veiksmus, ugdyti ištvermę ir fizinę jėgą, atsakingai ruoštis kitoms kovoms.
Šį penktadienį, lapkričio 7 d., jaunieji Pagėgių imtynininkai vėl demonstruos savo gabumus – Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos mokinių jaunučių (gim. 2000-2003 m.) laisvųjų imtynių pirmenybės.
Treneris A. Merkevičius kviečia pagėgiškius ir miestelio svečius atvykti palaikyti jaunųjų sportininkų ir artimiau susipažinti su vis labiau pasaulyje populiarėjančia imtynių sporto šaka.
Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite