Pagėgių imtynininkai skina pergales

Pagėgių papildomojo ugdymo mokyklos (PUM) imtynininkams – varžybų ir treniruočių įkarštis. Jaunieji sportininkai aktyviai dalyvauja įvairiose varžybose ir grįžta iš jų su įvairiais apdovanojimais.

Pagėgių imtynininkai po Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių pirmenybių Pagėgiuose. Pirmoje eilėje (iš kairės): Rapolas Bliumas, Gvidas Jovaiša, Gytis Jovaiša, Vladas Kairys, Donatas Pliuškevičius ir Robertas Bernotas. Antroje eilėje: treneris Antanas Merkevičius, Svajūnas Šakys, Mantas Pocius ir Jonas Popendikis.

Pirmenybės namuose
Spalio 24 d. Pagėgių A. Mackaus gimnazijos sporto salėje vyko 2014 m. Lietuvos laisvųjų imtynių jaunučių (g. 1999-2002 m.) pirmenybės. Į varžybas Pagėgiuose atvyko 58 imtynininkai iš Kauno, Kelmės, Klaipėdos, Šiaulių, Raseinių, Radviliškio, Vilkaviškio, Vilniaus, Alytaus, Tauragės ir Pagėgių. Jaunieji atletai ėmėsi 10-yje svorio kategorijų. Trenerio Antano Merkevičiaus auklėtiniai pasirodė puikiai: iškovoti 4 aukso,1 sidabro ir 4 bronzos medaliai.
Svorio kategorijoje iki 38 kg Pagėgių A. Mackaus gimnazijos septintokas Gvidas Jovaiša demonstravo puikią imtynių techniką ir taktiką. Gvidas savo varžovams nesuteikė galimybės pelnyti nė vieno taško ir užsitikrino aukso medalį. Gvido klasės draugas Rapolas Bliumas kovojo 42 kg svorio kategorijoje ir pelnė sidabrą. Toje pat svorio kategorijoje šeštokas Robertas Bernotas pasipuošė bronza. Lumpėnų E. Jagomasto pagrindinės mokyklos mokinys Donatas Pliuškevičius svorio kategorijoje iki 38 kg taip pat iškovojo bronzą.
Pagėgių A. Mackaus gimnazijos moksleiviai Jonas Popendikis ir Mantas Pocius jėgas išbandė svorio kategorijoje iki 85 kg. Abu vaikinai pasidalijo trečiąją vietą ir pasipuošė bronzos medaliais.
Dar tris aukso medalius iškovojo trenerio A. Merkevičiaus auklėtiniai Svajūnas Šakys (svorio kat. iki 47 kg) ir Gytis Jovaiša (iki 59 kg). Pademonstravę puikią imtynių techniką vaikinai savo varžovams nesuteikė galimybės iškovoti nė vieno taško, užtikrintai savo varžovus nugalėjo ir iškovojo pirmenybių čempionų titulus. Valdas Kairys (iki 85 kg) taip pat kovojo meistriškai, nors finalinėje kovoje ir privertė savo sirgalius nerimauti. Vis dėlto vaikinas sugebėjo išplėšti pergalę ir iškovoti pirmenybių čempiono titulą.
Gero lygio kovos Klaipėdoje
Pagėgių imtynininkai prieš tai jėgas išbandė spalio 17-19 d. Klaipėdoje vykusiame kasmetiniame tarptautiniame laisvųjų imtynių jaunių turnyre. Jame dalyvavo komandos net iš dešimties šalių: Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Estijos, Rusijos, Moldavijos, Slovakijos, Vokietijos, Izraelio ir Baltarusijos. Gausus būrys pačių pajėgiausių imtynininkų, Pasaulio ir Europos čempionatų dalyvių ir prizininkų sportininkams suteikė galimybę pasivaržyti su įvairaus pasirengimo priešininkais, o žiūrovams padovanojo azartiškų, emocingų ir gero lygio kovų.
Geriausiai šių metų turnyre sekėsi Mantui Adomaičiui ir Gvidui Jovaišai. Mantas tarp 85 kg sveriančių atletų laimėjo sidabrą, o Gvidas 38 kg svorio kategorijoje pelnė bronzos medalį.
Du aukso medaliai iš Varšuvos
Pagėgių imtynininkai spalio pradžioje vyko į Varšuvoje (Lenkija) vykusį jau keturioliktą tarptautinį Stanislavo Redo vaikų ir jaunių laisvųjų imtynių turnyrą. Jame nenugalimi buvo Mantas Adomaitis ir Eimantas Zavistauskas, šiuo metu sportinį meistriškumą taip pat tobulinantys Šiaulių sporto vidurinėje mokykloje. Abu sportininkai iškovojo turnyro aukso medalius.
Mantas Adomaitis kovojo svorio kategorijoje iki 76 kg. Pirmoje kovoje sportininkas aiškia taškų persvara (15–4) įveikė Lenkijos atstovą, o finale užtikrintai (9–2) nugalėjo imtynininką iš Vokietijos. Eimantas Zavistauskas ėmėsi svorio kategorijoje iki 100 kg. Kovodamas dėl aukščiausio apdovanojimo, Eimantas ant menčių paguldė vieną Lenkijos imtynininką, o finale toks pat likimas laukė ir kito jo priešininko iš Lenkijos. Turnyro bronza atiteko Rimvydui Starikovui (iki 85 kg).
Kviečia stebėti varžybas
Jaunųjų imtynininkų treneris A. Merkevičius džiaugiasi auklėtinių pergalėmis ir ragina savo mokinius toliau uoliai sportuoti, tobulinti imtynių technikos veiksmus, ugdyti ištvermę ir fizinę jėgą, atsakingai ruoštis kitoms kovoms.
Šį penktadienį, lapkričio 7 d., jaunieji Pagėgių imtynininkai vėl demonstruos savo gabumus – Algimanto Mackaus gimnazijos sporto salėje vyks Lietuvos mokinių jaunučių (gim. 2000-2003 m.) laisvųjų imtynių pirmenybės.
Treneris A. Merkevičius kviečia pagėgiškius ir miestelio svečius atvykti palaikyti jaunųjų sportininkų ir artimiau susipažinti su vis labiau pasaulyje populiarėjančia imtynių sporto šaka.
Pamario inf.

Hits: 69

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite