Pagėgiškiai susipažino su naujausia dr. A. Matulevičiaus knyga „Tautos žadinimo šaukliai“

Pasitikdama artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka pakvietė literatūros, mokslo bei meno gerbėjus į istoriko, enciklopedininko, ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ (2009 m.) kavalieriaus dr. Algirdo Matulevičiaus (Vilnius) knygos „Tautos žadinimo šaukliai: aušrininkų, varpininkų ir dvasininkų korespondencija lietuvių tautinio atgimimo klausimais“ (2017 m.) pristatymą.

Dr. Algirdas Matulevičius (dešinėje) įteikia savo naujausią knygą „Tautos žadinimo šaukliai“ Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui.
Astos Andrulienės nuotr.

Muzikinį foną kūrė Vitalijos Brazaitienės vadovaujamas Vilniaus mokytojų namų žemaičių folkloro ansamblis „Tyklė“.

Kartu su knygos autoriumi atvykę Klaipėdos universiteto profesorė dr. Daiva Kšanienė (Klaipėda), Mažosios Lietuvos reikalų tarybos pirmininkas Vytautas Povilas Šilas (Vilnius), Mažosios Lietuvos veikėjas Viktoras Petraitis (Klaipėda) apžvelgė dr. Algirdo Matulevičiaus knygos „Tautos žadinimo šaukliai“ siužetinę liniją, informacinius šaltinius, istorinį temos kontekstą bei išliekamąją vertę analizuojančias apžvalgas.
Leidyklos „Andrena“ vadovė Nijolė Petrošienė pasidžiaugė, kad būtent jos vadovaujamai leidyklai teko garbė išleisti tokį svarų Lietuvai leidinį, nes, pasak viešnios, be tautos šaknų ir jos žmonių nebūtų ir ateities. Sveikinamąjį žodį pagėgiškiams ir pagiriamąjį žodį pristatomos knygos autoriui tarė Mažosios Lietuvos reikalų tarybos Klaipėdos krašto skyriaus pirmininko pavaduotojas Algimantas Švanys.
Mažlietuvių ir žemaičių dainomis susirinkusiuosius džiugino Vitalijos Brazaitienės vadovaujamas Vilniaus mokytojų namų žemaičių folkloro ansamblis „Tyklė“.
Dr. Algirdas Matulevičius apžvelgė savo ilgametę Mažosios Lietuvos bei visos šalies istorijos tiriamąją veiklą. Naujausias autoriaus leidinys ypatingas: jis praturtintas iki šiol, ko gero, netyrinėta ir neskelbta archyvine medžiaga apie XIX a. antrosios pusės – XX a. pradžios lietuvių laisvės kovas, periodinius leidinius „Aušra“ ir „Varpas“ bei tautinio sąjūdžio veikėjus. Tikriausiai niekam nekiltų abejonių, jog ši dr. Algirdo Matulevičiaus knyga – labai prasminga ir iškili dovana Lietuvos valstybei jos artėjančio šimtmečio proga.
Pagėgių savivaldybės viešoji biblioteka ir jos lankytojai tądien gavo vertingų dr. Algirdo Matulevičiaus, prof. dr. Daivos Kšanienės, Vytauto Povilo Šilo bei leidyklos „Andrena“ literatūrinių dovanų.
Kita renginio dalis buvo skirta kaliningradiečio dailininko Aleksandro Bolyčevo tapybos darbų parodos „Nepagrindinis instinktas“ atidarymui. Drauge su menininku atvykusi Sovetsko (Tilžės) istorijos muziejaus direktorė Anželika Špiliova pasidžiaugė, jog būtent šiame muziejuje prasidėjo Aleksandro Bolyčevo darbų „kelionė“ į meno gerbėjų širdis: čia eksponuota pirmoji dailininko paroda „16:01“.
Pasakodamas apie savo parodą, dailininkas atviravo, jog šiuo metu intensyviai bendradarbiauja ne tik su gimtosios šalies dailininkais, bet semiasi kūrybinio įkvėpimo ir iš Lietuvoje sutiktų menininkų. Parodoje eksponuojami avangardinio meno darbai. Dailininką Aleksandrą Bolyčevą, Anželiką Špiliovą bei dr. Algirdą Matulevičių sveikino ir simbolinėmis dovanomis pagerbė laikinai Lietuvos Respublikos konsulato Tilžėje vadovo pareigas einantis ministras patarėjas Bronius Makauskas.
Renginio pabaigoje dr. Algirdas Matulevičius negailėjo šiltų žodžių už pagalbą leidžiant knygą, už neblėstančią meilę lietuvių tautai bei visai Lietuvai Pagėgių savivaldybės merui Virginijui Komskiui, Pagėgių bendruomenei ir jos pirmininkui Edmundui Inciui.
Savivaldybės vadovas Virginijus Komskis savo ruožtu dėkojo dr. Algirdui Matulevičiui, dailininkui Aleksandrui Bolyčevui už įdomų vakarą, knygos ir parodos autoriams padovanojo Pagėgių kraštą reprezentuojantį leidinį „Pažink Mažąją Lietuvą. Pagėgių kraštas“. Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė–Jasevičienė, padėkojo garbingiems svečiams, įteikė jiems gėlių.
Renginio pabaigoje susirinkusiems besišnekučiuojant buvo galima įsigyti leidyklos „Andrena“ išleistų knygų bei gauti dr. Algirdo Matulevičiaus autografą. Mokslininkas pažadėjo vėl ir vėl sugrįžti į Pagėgius ne tik su naujais moksliniais veikalais, bet kada nors čia surengti savo visą gyvenimo bei veiklos kelią atspindintį vakarą.

Sonata Vitkutė, Pagėgių savivaldybės viešosios bibliotekos metodininkė – skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba gyvuoja tris dešimtmečius 

Lygiai prieš 30 metų, birželio 1 d., tuometinės Ekonomikos ministerijos nutarimu buvo įregistruota Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba. Veiklos trisdešimtmečio proga į šios tarnybos Šilutės biurą susirinko šios organizacijos kūrimo iniciatoriai, pirmasis jos vadovas, aktyviausi šių laikų parteriai. Kolektyvą pasveikino Šilutės rajono savivaldybės meras. Konsultantų prireikė, kai masiškai kūrėsi privatūs ūkiai VšĮ Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos Šilutės biuro vadovė, gyvulininkystės konsultantė Ina Edita Kuzmienė priminė biuro kūrimosi istoriją, papasakojo apie dabartinę veiklą. Tuo metu masiškai steigėsi privatūs ūkininkų ūkiai.

Kultūros darbuotojai gilino edukacijų kūrimo žinias

Edukacijos tapo neatsiejamomis kultūros įstaigų veiklos dalimis, skatinančiomis moksleivių ir visuomenės narių kultūrinį sąmoningumą, dvasinį, intelektualinį, emocinį, socialinį tobulėjimą. Edukacinių programų pasiūla išties didžiulė, tačiau ne visų turinys atliepia dalyvių lūkesčius. Todėl norint pasiūlyti kuo įdomesnes, kokybiškesnes edukacijas itin svarbu tinkamai įvaldyti jų kūrimo ir vedimo technikas. Siekiant atnaujinti bei pagilinti edukacinių programų kūrimo įgūdžius gegužės 23-24 d. Šilutės r. savivaldybės F. Bajoraičio, Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešųjų bibliotekų bibliotekininkai bei Šilutės rajono kultūros įstaigų darbuotojai dalyvavo mokymuose „Kultūros

Abiturientai verčia naują gyvenimo knygos lapą

Ir Šilutės rajono abiturientams jau nuskambėjo paskutinis skambutis. Gimnazijose vyko smagios šventės. Šilutės pirmoji gimnazija savo interneto svetainėje pasidalijo jaunimo mintimis per paskutinę literatūros pamoką „Kokia norėtum būti knyga?“ (mokiniai galėjo pasirinkti, ar jie pasirašys, ar liks anonimais). Norėčiau būti Vinco Mykolaičio-Putino romanu „Altorių šešėly“, kur vykstantys konfliktai būdingi man, nes dar nežinau, ko noriu iš gyvenimo baigusi mokyklą. (Junita Barškietytė) Aš norėčiau būti psichologiniu romanu „Gyvenimas ir aš“. Romano temos: gyvenimo samprata bei savęs analizavimas, meilė sau bei kitiems.

Laistome augalus: kaip nuobodžią rutiną paversti malonia pramoga?

Perfrazuojant garsią frazę iš vieno filmo, „su dideliu augalų kiekiu ateina ir didžiulė atsakomybė juos prižiūrėti“. Kai balkonus ir terasas jau puošia galybė gėlių, o šiltnamiuose ir daržuose jau įsitaisė visų mėgstami agurkai, pomidorai bei kitos daržovės, jiems reikia vis daugiau priežiūros, taip pat – ir pakankamai vandens. Gresiančią nuobodžią laistymo rutiną ir tampomus kibirus su vandeniu galima paversti netgi visai malonia pramoga, rašoma „Fiskars“ pranešime žiniasklaidai. Tačiau tam reikėtų įsiminti kelias svarbias taisykles, kurių nepaveiks net ir nepastovios oro

Taip pat skaitykite