Pagėgiškiai parodoje ,,Adventur 2016“ surengė raganų puotą

Sausio 22-24 d. Vilniuje, Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, vyko tarptautinė kelionių, laisvalaikio ir sporto paroda „Adventur 2016“. Pagėgių krašto turizmo informacijos centras šios parodos lankytojams surengė tikrą raganų puotą.

Pagėgių savivaldybės delegacija.

Pagėgių savivaldybės delegacija.

 

Visi besidomintys Mažąja Lietuva buvo kviečiami prie Pagėgių krašto stendo, kur laukė trys žavios raganos, garuojantis uodų ir vorų viralas, miško gėrybės, o norintieji sužinoti ateitį galėjo išsiburti runomis. Panašią teatralizuotą programą gamtoje turistai galės užsisakyti ir vasaros sezono metu.
Daugelis parodos lankytojų sakė žinantys, kur yra Pagėgiai, tačiau prisipažino aplankę vos vieną kitą objektą. Todėl pasiilgusiems gamtos ir ramybės buvo pasiūlytos pažintinės kelionės laivu Nemuno upe. Reguliariu maršrutu laivas plauks kiekvieną šeštadienį ir sekmadienį 11 valandą nuo Rambyno kalno papėdės.
2016-ųjų metų naujiena – parodomieji Pagėgių rinktinės kinologų užsiėmimai ir teatralizuota sakmė apie Rambyną. Šios atrakcijos bus rodomos vasaros sezono metu, paskutinį kiekvieno mėnesio šeštadienį.Picture 1004.08.page
Be minėtų atrakcijų, Pagėgių krašte rekomenduojama aplankyti įdomią ir informatyvią Martyno Jankaus muziejaus ekspoziciją bei originalųjį, analogo šalyje neturintį Mažosios Lietuvos paveikslų sodą Bitėnuose, taip pat Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, Vilkyškių urbanistinį draustinį, ekspoziciją, skirtą rašytojui Johanesui Bobrovskiui Vilkyškiuose. Pagėgių krašto turizmo informacijos centre Vilkyškiuose veikia nemokama siaurojo geležinkelio ekspozicija.
Vasaros sezono metu gausu įvairiausių renginių, todėl visi yra kviečiami į nemokamus vargonų muzikos festivalio koncertus Vilkyškiuose, taip pat į muziejų nakties renginį Martyno Jankaus muziejuje, Joninių šventę ant Rambyno kalno. O rudenėjant Pagėgiuose vyksta miesto šventė, artėjant Šv. Matyno dienai organizuojamas Žąsų turgus.
Pagėgių krašto kultūrinį paveldą, turizmo išteklius ir aktyvaus laisvalaikio praleidimo galimybes pristatė VšĮ Pagėgių krašto turizmo informacijos centro direktorė Ilona Meirė, laivo kapitonas-vadybininkas Egidijus Platūkis, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus vyr. rinkinių saugotoja Lina Vasiliauskaitė ir Pagėgių savivaldybės kultūros centro direktorė Svetlana Jašinskienė.

Pagėgių krašto turizmo
informacijos centras

Prie Pagėgių krašto stendo buvo galima paragauti uodų ir vorų viralo.

Prie Pagėgių krašto stendo buvo galima paragauti uodų ir vorų viralo.

Hits: 21

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite