Pagėgiškiai įvertinti 2014-ųjų „Metų ūkio“ konkurse

Gruodžio 5 d. buvo apdovanoti geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos. Kaune, kultūros ir sporto centre „Girstutis“, vyko konkurso „Metų ūkis 2014“ finalas. Ąžuolo statulėlėmis bei LR žemės ūkio ministerijos padėkos raštais buvo apdovanota po tris ūkininkus iš kiekvienos savivaldybės.

Pagėgių krašto geriausieji ūkininkai su juos sveikinusiais Savivaldybės atstovais.

 

Renginyje buvo pagerbti ir Pagėgių savivaldybės atstovai. „Metų ūkio“ pirmąją nominaciją pelnė Algimantas ir Regina Obrikiai. Antroji vieta atiteko Vytautui ir Leilai Starikovams, trečioji – Audriui ir Sigitai Rakšniams.
Garbingus apdovanojimus pelniusius kraštiečius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis ir Pagėgių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Romaldas Mančas.
„Džiugu, kad Pagėgių krašte gausu stambių ūkininkų, kurie veikia sėkmingai. Tikiuosi, jie taps geru pavyzdžiu ir kitiems ūkininkams. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos konkurso apdovanojimas yra tikrai didelis laureatų darbo įvertinimas. Tikiuosi, jog darbštūs ūkininkai ir ateityje garsins Pagėgių kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Kaune vykęs renginys prasidėjo skambiu pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ maršu. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis pasidžiaugė, kad padaugėjo jaunų ūkininkų, o visi apdovanotieji turi reikalingą išsilavinimą. Kalbėdamas apie ūkininkavimą, J. Talmantas prisiminė žiemkenčiams nepalankią žiemą ir dėl Rusijos embargo sumažėjusias žemdirbių pajamas.
Iš viso „Metų ūkio 2014“ konkurse dalyvavo 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai. Vidutinis 2014 m. laimėtojų ūkio dydis – 199 ha, o pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkis – 262 ha. Laimėjusiųjų ūkininkų vidutinis amžius – 46, ūkininkauti prizininkai pradėję vidutiniškai apie 1999-2000 metus.
41 proc. konkurso prizininkų anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 30 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą ir 22 proc. – spec. vidurinį išsilavinimą.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp laimėtojų vyravo mišrios specializacijos ūkiai. Pagal 125 nominantų anketose nurodytus duomenis, tarp laimėtojų buvo 75 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai (tarp jų – 6 ekologiniai) ir 50 augalininkystės ūkių (tarp jų – 4 daržininkystės, 1 gėlininkystės ūkis).
Beveik pusšimtyje mišrios specializacijos ūkių užsiimama augalininkyste ir gyvulininkyste: laikoma karvių, veršių ar mėsinių galvijų.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite