Pagėgiškiai įvertinti 2014-ųjų „Metų ūkio“ konkurse

Gruodžio 5 d. buvo apdovanoti geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos. Kaune, kultūros ir sporto centre „Girstutis“, vyko konkurso „Metų ūkis 2014“ finalas. Ąžuolo statulėlėmis bei LR žemės ūkio ministerijos padėkos raštais buvo apdovanota po tris ūkininkus iš kiekvienos savivaldybės.

Pagėgių krašto geriausieji ūkininkai su juos sveikinusiais Savivaldybės atstovais.

 

Renginyje buvo pagerbti ir Pagėgių savivaldybės atstovai. „Metų ūkio“ pirmąją nominaciją pelnė Algimantas ir Regina Obrikiai. Antroji vieta atiteko Vytautui ir Leilai Starikovams, trečioji – Audriui ir Sigitai Rakšniams.
Garbingus apdovanojimus pelniusius kraštiečius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis ir Pagėgių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Romaldas Mančas.
„Džiugu, kad Pagėgių krašte gausu stambių ūkininkų, kurie veikia sėkmingai. Tikiuosi, jie taps geru pavyzdžiu ir kitiems ūkininkams. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos konkurso apdovanojimas yra tikrai didelis laureatų darbo įvertinimas. Tikiuosi, jog darbštūs ūkininkai ir ateityje garsins Pagėgių kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Kaune vykęs renginys prasidėjo skambiu pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ maršu. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis pasidžiaugė, kad padaugėjo jaunų ūkininkų, o visi apdovanotieji turi reikalingą išsilavinimą. Kalbėdamas apie ūkininkavimą, J. Talmantas prisiminė žiemkenčiams nepalankią žiemą ir dėl Rusijos embargo sumažėjusias žemdirbių pajamas.
Iš viso „Metų ūkio 2014“ konkurse dalyvavo 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai. Vidutinis 2014 m. laimėtojų ūkio dydis – 199 ha, o pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkis – 262 ha. Laimėjusiųjų ūkininkų vidutinis amžius – 46, ūkininkauti prizininkai pradėję vidutiniškai apie 1999-2000 metus.
41 proc. konkurso prizininkų anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 30 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą ir 22 proc. – spec. vidurinį išsilavinimą.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp laimėtojų vyravo mišrios specializacijos ūkiai. Pagal 125 nominantų anketose nurodytus duomenis, tarp laimėtojų buvo 75 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai (tarp jų – 6 ekologiniai) ir 50 augalininkystės ūkių (tarp jų – 4 daržininkystės, 1 gėlininkystės ūkis).
Beveik pusšimtyje mišrios specializacijos ūkių užsiimama augalininkyste ir gyvulininkyste: laikoma karvių, veršių ar mėsinių galvijų.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Taip pat skaitykite