Pagėgiškiai įvertinti 2014-ųjų „Metų ūkio“ konkurse

Gruodžio 5 d. buvo apdovanoti geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos. Kaune, kultūros ir sporto centre „Girstutis“, vyko konkurso „Metų ūkis 2014“ finalas. Ąžuolo statulėlėmis bei LR žemės ūkio ministerijos padėkos raštais buvo apdovanota po tris ūkininkus iš kiekvienos savivaldybės.

Pagėgių krašto geriausieji ūkininkai su juos sveikinusiais Savivaldybės atstovais.

 

Renginyje buvo pagerbti ir Pagėgių savivaldybės atstovai. „Metų ūkio“ pirmąją nominaciją pelnė Algimantas ir Regina Obrikiai. Antroji vieta atiteko Vytautui ir Leilai Starikovams, trečioji – Audriui ir Sigitai Rakšniams.
Garbingus apdovanojimus pelniusius kraštiečius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis ir Pagėgių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Romaldas Mančas.
„Džiugu, kad Pagėgių krašte gausu stambių ūkininkų, kurie veikia sėkmingai. Tikiuosi, jie taps geru pavyzdžiu ir kitiems ūkininkams. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos konkurso apdovanojimas yra tikrai didelis laureatų darbo įvertinimas. Tikiuosi, jog darbštūs ūkininkai ir ateityje garsins Pagėgių kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Kaune vykęs renginys prasidėjo skambiu pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ maršu. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis pasidžiaugė, kad padaugėjo jaunų ūkininkų, o visi apdovanotieji turi reikalingą išsilavinimą. Kalbėdamas apie ūkininkavimą, J. Talmantas prisiminė žiemkenčiams nepalankią žiemą ir dėl Rusijos embargo sumažėjusias žemdirbių pajamas.
Iš viso „Metų ūkio 2014“ konkurse dalyvavo 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai. Vidutinis 2014 m. laimėtojų ūkio dydis – 199 ha, o pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkis – 262 ha. Laimėjusiųjų ūkininkų vidutinis amžius – 46, ūkininkauti prizininkai pradėję vidutiniškai apie 1999-2000 metus.
41 proc. konkurso prizininkų anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 30 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą ir 22 proc. – spec. vidurinį išsilavinimą.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp laimėtojų vyravo mišrios specializacijos ūkiai. Pagal 125 nominantų anketose nurodytus duomenis, tarp laimėtojų buvo 75 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai (tarp jų – 6 ekologiniai) ir 50 augalininkystės ūkių (tarp jų – 4 daržininkystės, 1 gėlininkystės ūkis).
Beveik pusšimtyje mišrios specializacijos ūkių užsiimama augalininkyste ir gyvulininkyste: laikoma karvių, veršių ar mėsinių galvijų.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite