Pagėgiškiai įvertinti 2014-ųjų „Metų ūkio“ konkurse

Gruodžio 5 d. buvo apdovanoti geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos. Kaune, kultūros ir sporto centre „Girstutis“, vyko konkurso „Metų ūkis 2014“ finalas. Ąžuolo statulėlėmis bei LR žemės ūkio ministerijos padėkos raštais buvo apdovanota po tris ūkininkus iš kiekvienos savivaldybės.

Pagėgių krašto geriausieji ūkininkai su juos sveikinusiais Savivaldybės atstovais.

 

Renginyje buvo pagerbti ir Pagėgių savivaldybės atstovai. „Metų ūkio“ pirmąją nominaciją pelnė Algimantas ir Regina Obrikiai. Antroji vieta atiteko Vytautui ir Leilai Starikovams, trečioji – Audriui ir Sigitai Rakšniams.
Garbingus apdovanojimus pelniusius kraštiečius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis ir Pagėgių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Romaldas Mančas.
„Džiugu, kad Pagėgių krašte gausu stambių ūkininkų, kurie veikia sėkmingai. Tikiuosi, jie taps geru pavyzdžiu ir kitiems ūkininkams. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos konkurso apdovanojimas yra tikrai didelis laureatų darbo įvertinimas. Tikiuosi, jog darbštūs ūkininkai ir ateityje garsins Pagėgių kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Kaune vykęs renginys prasidėjo skambiu pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ maršu. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis pasidžiaugė, kad padaugėjo jaunų ūkininkų, o visi apdovanotieji turi reikalingą išsilavinimą. Kalbėdamas apie ūkininkavimą, J. Talmantas prisiminė žiemkenčiams nepalankią žiemą ir dėl Rusijos embargo sumažėjusias žemdirbių pajamas.
Iš viso „Metų ūkio 2014“ konkurse dalyvavo 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai. Vidutinis 2014 m. laimėtojų ūkio dydis – 199 ha, o pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkis – 262 ha. Laimėjusiųjų ūkininkų vidutinis amžius – 46, ūkininkauti prizininkai pradėję vidutiniškai apie 1999-2000 metus.
41 proc. konkurso prizininkų anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 30 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą ir 22 proc. – spec. vidurinį išsilavinimą.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp laimėtojų vyravo mišrios specializacijos ūkiai. Pagal 125 nominantų anketose nurodytus duomenis, tarp laimėtojų buvo 75 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai (tarp jų – 6 ekologiniai) ir 50 augalininkystės ūkių (tarp jų – 4 daržininkystės, 1 gėlininkystės ūkis).
Beveik pusšimtyje mišrios specializacijos ūkių užsiimama augalininkyste ir gyvulininkyste: laikoma karvių, veršių ar mėsinių galvijų.

Pamario inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite