Pagėgiškiai įvertinti 2014-ųjų „Metų ūkio“ konkurse

Gruodžio 5 d. buvo apdovanoti geriausi ūkininkai iš visos Lietuvos. Kaune, kultūros ir sporto centre „Girstutis“, vyko konkurso „Metų ūkis 2014“ finalas. Ąžuolo statulėlėmis bei LR žemės ūkio ministerijos padėkos raštais buvo apdovanota po tris ūkininkus iš kiekvienos savivaldybės.

Pagėgių krašto geriausieji ūkininkai su juos sveikinusiais Savivaldybės atstovais.

 

Renginyje buvo pagerbti ir Pagėgių savivaldybės atstovai. „Metų ūkio“ pirmąją nominaciją pelnė Algimantas ir Regina Obrikiai. Antroji vieta atiteko Vytautui ir Leilai Starikovams, trečioji – Audriui ir Sigitai Rakšniams.
Garbingus apdovanojimus pelniusius kraštiečius pasveikino Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Vytautas Stanišauskas, Savivaldybės žemės ūkio skyriaus vedėjas Algirdas Uselis ir Pagėgių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Romaldas Mančas.
„Džiugu, kad Pagėgių krašte gausu stambių ūkininkų, kurie veikia sėkmingai. Tikiuosi, jie taps geru pavyzdžiu ir kitiems ūkininkams. Lietuvos ūkininkų sąjungos ir Lietuvos žemės ūkio ministerijos konkurso apdovanojimas yra tikrai didelis laureatų darbo įvertinimas. Tikiuosi, jog darbštūs ūkininkai ir ateityje garsins Pagėgių kraštą“, – sakė Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis.
Kaune vykęs renginys prasidėjo skambiu pučiamųjų orkestro „Ąžuolynas“ maršu. Susirinkusiuosius sveikino Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas. Jis pasidžiaugė, kad padaugėjo jaunų ūkininkų, o visi apdovanotieji turi reikalingą išsilavinimą. Kalbėdamas apie ūkininkavimą, J. Talmantas prisiminė žiemkenčiams nepalankią žiemą ir dėl Rusijos embargo sumažėjusias žemdirbių pajamas.
Iš viso „Metų ūkio 2014“ konkurse dalyvavo 400 ūkių, iš jų buvo išrinkti 125 laimėtojai. Vidutinis 2014 m. laimėtojų ūkio dydis – 199 ha, o pirmos vietos laimėtojų vidutinis ūkis – 262 ha. Laimėjusiųjų ūkininkų vidutinis amžius – 46, ūkininkauti prizininkai pradėję vidutiniškai apie 1999-2000 metus.
41 proc. konkurso prizininkų anketose nurodė turį aukštąjį išsilavinimą, 30 proc. – aukštesnįjį išsilavinimą ir 22 proc. – spec. vidurinį išsilavinimą.
Šiemet, kaip ir praėjusiais metais, tarp laimėtojų vyravo mišrios specializacijos ūkiai. Pagal 125 nominantų anketose nurodytus duomenis, tarp laimėtojų buvo 75 gyvulininkystės ir mišrios specializacijos ūkiai (tarp jų – 6 ekologiniai) ir 50 augalininkystės ūkių (tarp jų – 4 daržininkystės, 1 gėlininkystės ūkis).
Beveik pusšimtyje mišrios specializacijos ūkių užsiimama augalininkyste ir gyvulininkyste: laikoma karvių, veršių ar mėsinių galvijų.

Pamario inf.

Hits: 23

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite