Pagarba ir dovanos socialinėms darbuotojoms

Šilutės rajono savivaldybėje paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šios šventės proga įteiktos „Metų socialinio darbuotojo“ ir „Metų socialinio partnerio“ nominacijos, bei gausybė padėkų ir gėlių.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Socialinės paramos skyrius nuo 2010 metų renka Metų socialinį darbuotoją. Nominuojami socialinį darbą dirbantys darbuotojai, kurie ne tik gerai atlieka savo tiesioginį darbą, bet ir savo veikla, iniciatyvomis uždega savo kolegas, telkia bendruomenę ir t. t.
Pirmoji šią garbingą nominaciją pelnė Šilutės dienos paslaugų centro socialinė darbuotoja Eglė Vermontienė, 2011 m. – Žemaičių Naumiesčio seniūnijos socialinio darbo organizatorei Almai Pupšienei, 2012 m. – Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Linai Juzaitienei, 2013 m. –Šilutės socialinių paslaugų centro socialinei darbuotojai Vaidai Dienaitei-Šakinei, 2014 m. – Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei, pernai – Šilutės seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Virginijai Murauskienei.
Šiemet Šilutės r. savivaldybės administracija Metų socialine darbuotoja nominavo Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatorę Sandrą Leliungienę. Ji dirbo socialine darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis, vėliau persikvalifikavo, baigė mokslus, šiuo metu dirba Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore. Sumažėjus krūviui Rusnėje, talkina Socialinės paramos skyriui, kitoms seniūnijoms. Mažas pajamas gaunantys Rusnės gyventojai iš S. Leliungienės rankų gauna papildomus maisto davinius.
Nuo 2004 m. Socialinės paramos skyrius renka Metų socialinį partnerį. Šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius.
Padėkos raštus ir dovanas nominantams įteikė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Apdovanotuosius sveikino ir būrys kolegų, bičiulių.
Abu nominantai pasirašė savivaldybės garbės knygoje.
Sveikinimo žodį tarę Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis minėjo socialinių darbuotojų svarbą nūdienos visuomenės gyvenime. Jų darbas su tais, kuriems reikia pagalbos, kuriuos reikia paremti palaikyti, o kartais ir apginti. Savivaldybės vadovai linkėjo socialinį darbą dirbantiems žmonėms saugumo, sėkmės ir sveikatos.
Už nuoširdų ir gerą darbą padėkos įteiktos: Saugų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Ievai Šimanskytei; šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Aušrai Kontrimienei; jos kolegei, neformalaus ugdymo pedagogei Danguolei Žilionienei; Šilutės senelių globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai Nijolei Šulskytei, šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Donatai Mišinskaitei; Šilutės socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai Marytei Juškevičienei, šio centro socialinio darbuotojo padėjėjai Audronei Medutytei, jos kolegei Vaidai Tichonovai, socialinei darbuotojai Aušrai Norvilienei; Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Justinai Tamošauskaitei; Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis Linai Juzaitienei; Usėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Audronei Čekanskienei.
Savo socialinio darbo specialistams atskirai dėkojo seniūnai ir socialinių įstaigų vadovai. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis apžvelgė kas nuveikta per praėjusius metus. Pasidžiaugta, kad socialinių darbuotojų savivaldybės įstaigose ir seniūnijose per metus padaugėjo nuo 125 iki 140. Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų padaugėjo ir socialinėse įstaigose, o Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Juknaičių ir Šilutės seniūnijose pradėjo dirbti dar po vieną socialinę darbuotoją darbui su socialinės rizikos šeimomis. Visi šie etatai yra finansuojami iš valstybės biudžeto.
Priėmus naujų darbuotojų, pavyko sumažinti vieno specialisto aptarnaujamų šeimų skaičių nuo 19 iki 14-15, gerėjo darbo sąlygos, seniūnijoms paskirti 4 automobiliai, planuojama šiemet įsigyti dar 5 naujus automobilius. Atsižvelgiant į darbuotojų išsilavinimą ir stažą nors ir nežymiai, bet buvo pakelti tarnybinio atlyginimo koeficientai.
Savivaldybė partnerės teisėmis dalyvavo projekte „Pažangios Norvegijos karalystės patirties socialinės rūpybos ir sveikatos apsaugos srityje perdavimas siekiant Lietuvos visuomenei gerovės“. Įgyvendinant projektą socialiniai darbuotojai kėlė kvalifikaciją seminaruose Lietuvoje ir Norvegijoje. Pirmą kartą penki seniūnijų socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo dalykinėje išvykoje į užsienį.
Seniūnijų socialiniai darbuotojai ir savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai įgyvendina naujus tvarkos aprašus dėl paramos mokinio reikmėms įsigyti, dėl mokinių nemokamo maitinimo organizavimo. Kad būtų kvalifikuotai ir teisingai parengtos šios tvarkos savivaldybės vadovams teko prie vieno stalo sukviesti ne tik Socialinės paramos, Švietimo, Audito skyrių atstovus, bet ir švietimo įstaigų bei maitinimą teikiančių organizacijų atstovus.
Socialinės paramos įstaigų rajone daug: Šilutės senelių globos namai, Macikų socialinės globos namai, „Senjorų Eldoradas“, Dovilų senelių globos namų „Gyvenimo viltis“ filialas Katyčiuose, 2016 metų pradėję veikti Pamario senjorų namai.
Saugų vaikų globos namuose teikiama trumpalaikė bei ilgalaikė socialinė globa vaikams, našlaičiams ar likusiems be tėvų globos, socialinės rizikos vaikams. Įstaiga, siekdama atitikti licencijavimo sąlygas, globoja vaikus ir įkurtoje šeimynoje Rusnėje, dalyvauja institucinės globos pertvarkos projekte ir ruošiasi ženkliai sumažinti vaikų skaičių įstaigoje. Iš dalies tą problemą padeda spręsti įkurta O. Jogienės šeimyna „Vaikiškos svajonės“, kuri globoja 12 vaikų.
Startavo GIMK programa, pagal ją Šilutėje bus ruošiami įtėviai ir globėjai.
Kasmet plečiasi Šilutės socialinių paslaugų centro teikiamų paslaugų spektras.
Vaidotas VILKAS

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Hits: 178

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite