Pagarba ir dovanos socialinėms darbuotojoms

Šilutės rajono savivaldybėje paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šios šventės proga įteiktos „Metų socialinio darbuotojo“ ir „Metų socialinio partnerio“ nominacijos, bei gausybė padėkų ir gėlių.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Socialinės paramos skyrius nuo 2010 metų renka Metų socialinį darbuotoją. Nominuojami socialinį darbą dirbantys darbuotojai, kurie ne tik gerai atlieka savo tiesioginį darbą, bet ir savo veikla, iniciatyvomis uždega savo kolegas, telkia bendruomenę ir t. t.
Pirmoji šią garbingą nominaciją pelnė Šilutės dienos paslaugų centro socialinė darbuotoja Eglė Vermontienė, 2011 m. – Žemaičių Naumiesčio seniūnijos socialinio darbo organizatorei Almai Pupšienei, 2012 m. – Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Linai Juzaitienei, 2013 m. –Šilutės socialinių paslaugų centro socialinei darbuotojai Vaidai Dienaitei-Šakinei, 2014 m. – Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei, pernai – Šilutės seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Virginijai Murauskienei.
Šiemet Šilutės r. savivaldybės administracija Metų socialine darbuotoja nominavo Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatorę Sandrą Leliungienę. Ji dirbo socialine darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis, vėliau persikvalifikavo, baigė mokslus, šiuo metu dirba Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore. Sumažėjus krūviui Rusnėje, talkina Socialinės paramos skyriui, kitoms seniūnijoms. Mažas pajamas gaunantys Rusnės gyventojai iš S. Leliungienės rankų gauna papildomus maisto davinius.
Nuo 2004 m. Socialinės paramos skyrius renka Metų socialinį partnerį. Šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius.
Padėkos raštus ir dovanas nominantams įteikė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Apdovanotuosius sveikino ir būrys kolegų, bičiulių.
Abu nominantai pasirašė savivaldybės garbės knygoje.
Sveikinimo žodį tarę Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis minėjo socialinių darbuotojų svarbą nūdienos visuomenės gyvenime. Jų darbas su tais, kuriems reikia pagalbos, kuriuos reikia paremti palaikyti, o kartais ir apginti. Savivaldybės vadovai linkėjo socialinį darbą dirbantiems žmonėms saugumo, sėkmės ir sveikatos.
Už nuoširdų ir gerą darbą padėkos įteiktos: Saugų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Ievai Šimanskytei; šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Aušrai Kontrimienei; jos kolegei, neformalaus ugdymo pedagogei Danguolei Žilionienei; Šilutės senelių globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai Nijolei Šulskytei, šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Donatai Mišinskaitei; Šilutės socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai Marytei Juškevičienei, šio centro socialinio darbuotojo padėjėjai Audronei Medutytei, jos kolegei Vaidai Tichonovai, socialinei darbuotojai Aušrai Norvilienei; Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Justinai Tamošauskaitei; Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis Linai Juzaitienei; Usėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Audronei Čekanskienei.
Savo socialinio darbo specialistams atskirai dėkojo seniūnai ir socialinių įstaigų vadovai. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis apžvelgė kas nuveikta per praėjusius metus. Pasidžiaugta, kad socialinių darbuotojų savivaldybės įstaigose ir seniūnijose per metus padaugėjo nuo 125 iki 140. Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų padaugėjo ir socialinėse įstaigose, o Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Juknaičių ir Šilutės seniūnijose pradėjo dirbti dar po vieną socialinę darbuotoją darbui su socialinės rizikos šeimomis. Visi šie etatai yra finansuojami iš valstybės biudžeto.
Priėmus naujų darbuotojų, pavyko sumažinti vieno specialisto aptarnaujamų šeimų skaičių nuo 19 iki 14-15, gerėjo darbo sąlygos, seniūnijoms paskirti 4 automobiliai, planuojama šiemet įsigyti dar 5 naujus automobilius. Atsižvelgiant į darbuotojų išsilavinimą ir stažą nors ir nežymiai, bet buvo pakelti tarnybinio atlyginimo koeficientai.
Savivaldybė partnerės teisėmis dalyvavo projekte „Pažangios Norvegijos karalystės patirties socialinės rūpybos ir sveikatos apsaugos srityje perdavimas siekiant Lietuvos visuomenei gerovės“. Įgyvendinant projektą socialiniai darbuotojai kėlė kvalifikaciją seminaruose Lietuvoje ir Norvegijoje. Pirmą kartą penki seniūnijų socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo dalykinėje išvykoje į užsienį.
Seniūnijų socialiniai darbuotojai ir savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai įgyvendina naujus tvarkos aprašus dėl paramos mokinio reikmėms įsigyti, dėl mokinių nemokamo maitinimo organizavimo. Kad būtų kvalifikuotai ir teisingai parengtos šios tvarkos savivaldybės vadovams teko prie vieno stalo sukviesti ne tik Socialinės paramos, Švietimo, Audito skyrių atstovus, bet ir švietimo įstaigų bei maitinimą teikiančių organizacijų atstovus.
Socialinės paramos įstaigų rajone daug: Šilutės senelių globos namai, Macikų socialinės globos namai, „Senjorų Eldoradas“, Dovilų senelių globos namų „Gyvenimo viltis“ filialas Katyčiuose, 2016 metų pradėję veikti Pamario senjorų namai.
Saugų vaikų globos namuose teikiama trumpalaikė bei ilgalaikė socialinė globa vaikams, našlaičiams ar likusiems be tėvų globos, socialinės rizikos vaikams. Įstaiga, siekdama atitikti licencijavimo sąlygas, globoja vaikus ir įkurtoje šeimynoje Rusnėje, dalyvauja institucinės globos pertvarkos projekte ir ruošiasi ženkliai sumažinti vaikų skaičių įstaigoje. Iš dalies tą problemą padeda spręsti įkurta O. Jogienės šeimyna „Vaikiškos svajonės“, kuri globoja 12 vaikų.
Startavo GIMK programa, pagal ją Šilutėje bus ruošiami įtėviai ir globėjai.
Kasmet plečiasi Šilutės socialinių paslaugų centro teikiamų paslaugų spektras.
Vaidotas VILKAS

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite