Pagarba ir dovanos socialinėms darbuotojoms

Šilutės rajono savivaldybėje paminėta Lietuvos socialinių darbuotojų diena. Šios šventės proga įteiktos „Metų socialinio darbuotojo“ ir „Metų socialinio partnerio“ nominacijos, bei gausybė padėkų ir gėlių.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis su Metų socialine darbuotoja –Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore Sandra Leliungiene.

Socialinės paramos skyrius nuo 2010 metų renka Metų socialinį darbuotoją. Nominuojami socialinį darbą dirbantys darbuotojai, kurie ne tik gerai atlieka savo tiesioginį darbą, bet ir savo veikla, iniciatyvomis uždega savo kolegas, telkia bendruomenę ir t. t.
Pirmoji šią garbingą nominaciją pelnė Šilutės dienos paslaugų centro socialinė darbuotoja Eglė Vermontienė, 2011 m. – Žemaičių Naumiesčio seniūnijos socialinio darbo organizatorei Almai Pupšienei, 2012 m. – Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Linai Juzaitienei, 2013 m. –Šilutės socialinių paslaugų centro socialinei darbuotojai Vaidai Dienaitei-Šakinei, 2014 m. – Šilutės senelių globos namų direktorei Danutei Valodskienei, pernai – Šilutės seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus Virginijai Murauskienei.
Šiemet Šilutės r. savivaldybės administracija Metų socialine darbuotoja nominavo Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatorę Sandrą Leliungienę. Ji dirbo socialine darbuotoja su socialinės rizikos šeimomis, vėliau persikvalifikavo, baigė mokslus, šiuo metu dirba Rusnės seniūnijos socialinio darbo organizatore. Sumažėjus krūviui Rusnėje, talkina Socialinės paramos skyriui, kitoms seniūnijoms. Mažas pajamas gaunantys Rusnės gyventojai iš S. Leliungienės rankų gauna papildomus maisto davinius.
Nuo 2004 m. Socialinės paramos skyrius renka Metų socialinį partnerį. Šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius.
Padėkos raštus ir dovanas nominantams įteikė Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Apdovanotuosius sveikino ir būrys kolegų, bičiulių.
Abu nominantai pasirašė savivaldybės garbės knygoje.
Sveikinimo žodį tarę Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis minėjo socialinių darbuotojų svarbą nūdienos visuomenės gyvenime. Jų darbas su tais, kuriems reikia pagalbos, kuriuos reikia paremti palaikyti, o kartais ir apginti. Savivaldybės vadovai linkėjo socialinį darbą dirbantiems žmonėms saugumo, sėkmės ir sveikatos.
Už nuoširdų ir gerą darbą padėkos įteiktos: Saugų vaikų globos namų socialinei darbuotojai Ievai Šimanskytei; šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Aušrai Kontrimienei; jos kolegei, neformalaus ugdymo pedagogei Danguolei Žilionienei; Šilutės senelių globos namų socialinio darbuotojo padėjėjai Nijolei Šulskytei, šių namų socialinio darbuotojo padėjėjai Donatai Mišinskaitei; Šilutės socialinių paslaugų centro lankomosios priežiūros darbuotojai Marytei Juškevičienei, šio centro socialinio darbuotojo padėjėjai Audronei Medutytei, jos kolegei Vaidai Tichonovai, socialinei darbuotojai Aušrai Norvilienei; Socialinės paramos skyriaus vyriausiajai specialistei Justinai Tamošauskaitei; Vainuto seniūnijos socialinei darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis Linai Juzaitienei; Usėnų seniūnijos socialinio darbo organizatorei Audronei Čekanskienei.
Savo socialinio darbo specialistams atskirai dėkojo seniūnai ir socialinių įstaigų vadovai. Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis apžvelgė kas nuveikta per praėjusius metus. Pasidžiaugta, kad socialinių darbuotojų savivaldybės įstaigose ir seniūnijose per metus padaugėjo nuo 125 iki 140. Socialinių darbuotojų ir socialinių darbuotojų padėjėjų padaugėjo ir socialinėse įstaigose, o Švėkšnos, Žemaičių Naumiesčio, Juknaičių ir Šilutės seniūnijose pradėjo dirbti dar po vieną socialinę darbuotoją darbui su socialinės rizikos šeimomis. Visi šie etatai yra finansuojami iš valstybės biudžeto.
Priėmus naujų darbuotojų, pavyko sumažinti vieno specialisto aptarnaujamų šeimų skaičių nuo 19 iki 14-15, gerėjo darbo sąlygos, seniūnijoms paskirti 4 automobiliai, planuojama šiemet įsigyti dar 5 naujus automobilius. Atsižvelgiant į darbuotojų išsilavinimą ir stažą nors ir nežymiai, bet buvo pakelti tarnybinio atlyginimo koeficientai.
Savivaldybė partnerės teisėmis dalyvavo projekte „Pažangios Norvegijos karalystės patirties socialinės rūpybos ir sveikatos apsaugos srityje perdavimas siekiant Lietuvos visuomenei gerovės“. Įgyvendinant projektą socialiniai darbuotojai kėlė kvalifikaciją seminaruose Lietuvoje ir Norvegijoje. Pirmą kartą penki seniūnijų socialiniai darbuotojai darbui su socialinės rizikos šeimomis dalyvavo dalykinėje išvykoje į užsienį.
Seniūnijų socialiniai darbuotojai ir savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistai įgyvendina naujus tvarkos aprašus dėl paramos mokinio reikmėms įsigyti, dėl mokinių nemokamo maitinimo organizavimo. Kad būtų kvalifikuotai ir teisingai parengtos šios tvarkos savivaldybės vadovams teko prie vieno stalo sukviesti ne tik Socialinės paramos, Švietimo, Audito skyrių atstovus, bet ir švietimo įstaigų bei maitinimą teikiančių organizacijų atstovus.
Socialinės paramos įstaigų rajone daug: Šilutės senelių globos namai, Macikų socialinės globos namai, „Senjorų Eldoradas“, Dovilų senelių globos namų „Gyvenimo viltis“ filialas Katyčiuose, 2016 metų pradėję veikti Pamario senjorų namai.
Saugų vaikų globos namuose teikiama trumpalaikė bei ilgalaikė socialinė globa vaikams, našlaičiams ar likusiems be tėvų globos, socialinės rizikos vaikams. Įstaiga, siekdama atitikti licencijavimo sąlygas, globoja vaikus ir įkurtoje šeimynoje Rusnėje, dalyvauja institucinės globos pertvarkos projekte ir ruošiasi ženkliai sumažinti vaikų skaičių įstaigoje. Iš dalies tą problemą padeda spręsti įkurta O. Jogienės šeimyna „Vaikiškos svajonės“, kuri globoja 12 vaikų.
Startavo GIMK programa, pagal ją Šilutėje bus ruošiami įtėviai ir globėjai.
Kasmet plečiasi Šilutės socialinių paslaugų centro teikiamų paslaugų spektras.
Vaidotas VILKAS

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Šilutės r. savivaldybės didžiojoje posėdžių salėje paminėti profesinės šventės susirinko socialiniai darbuotojai.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Iš kairės: meras Vytautas Laurinaitis, šiemet metų socialiniu partneriu išrinktas Šilutės r. policijos komisariato prevencijos poskyrio viršininkas Audrius Lukošius ir administracijos direktorius Sigitas Šeputis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ilgą laiką „bėga“ nosis? Vaistininkė įvardija dažniausias mūsų klaidas gydantis slogą

Sloga – iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti kaip paprastas peršalimo simptomas. Visgi jis gali greitai apsunkinti kasdienę mūsų rutiną. „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad norintys kuo greičiau pasijusti geriau neretu atveju griebiasi neteisingo slogos gydymo. Vaistininkė apžvelgia, kokias klaidas dažniausiai darome savarankiškai gydydami slogą, bei pataria. Sloga – tai organizmo kova su virusu Sloga – vienas iš pirmųjų ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų – įvardija „Eurovaistinės“ farmacininkė Miglė Kazakevičienė. Ji pasakoja, kad sloga gali pasireikšti jau pirmosiomis infekcijos

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite