Pagalba vaikų globėjams ir įtėviams Šilutėje

Ne vienerius metus Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius, ruošdamas globėjus (rūpintojus) ir įtėvius, bendradarbiavo su Gargždų socialinių paslaugų centru dėl globėjų (įtėvių) mokymo bei konsultavimo. Lietuvos Respublikos Seimas praėjusių metų pabaigoje priėmė LR Socialinių paslaugų įstatymo 18 straipsnio papildymą dėl kiekvienoje savivaldybėje nuolat teikiamos socialinių darbuotojų bei kitų specialistų pagalbos vaikus globojančioms šeimoms, įtėviams ar besirengiantiems jais tapti asmenims. Įgyvendindama minėtojo įstatymo nuostatas, Savivaldybės administracija nebepratęsė bendradarbiavimo sutarties su Gargždų socialinių paslaugų centru ir nuo šių metų balandžio Šilutės socialinių paslaugų centrui pavedė organizuoti mokymus pagal Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programą (GIMK). Mokymus ir konsultacijas globėjams ir įtėviams organizuoja atestuotos Socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos Reda Urbaitytė ir Lina Linkytė.
Siekdami užtikrinti sklandų socialinių paslaugų teikimą Šilutės rajono globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai pateikėme prašymą įtraukti dar tris socialinius darbuotojus į 2017 m. pradžioje planuojamus organizuoti įvadinius mokymus asmenims, siekiantiems įgyti teisę vykdyti asmenų pasirengimo globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaiką patikrinimo grupę ir organizuoti jų rengimą.
GIMK programos kursas būsimiesiems globėjams ir įtėviams trunka apie tris (išimtiniais atvejais keturis) mėnesius. Mokymų metu organizuojamos individualios konsultacijos, lankomasi globėjų (rūpintojų) ar įvaikintojų namuose. Mokymų dalyviai atlieka namų darbus, kuriuos užsiėmimų metu aptaria ir analizuoja kartu su grupės vadovais. Per šį laikotarpį būsimieji įtėviai ar globėjai turi išklausyti 10 sesijų šiomis temomis:
1. Įvadas į Globėjų ir įtėvių rengimo programą GIMK.
2. Darbas komandoje užtikrinant stabilumą vaiko gyvenime.
3. Atviras kalbėjimas su įvaikintu ar globojamu vaiku.
4. Raidos poreikių tenkinimas ir ryšiai.
5. Raidos poreikių tenkinimas.
6. Savosios vertės pajautimas ir šeimos ryšių stiprinimas.
7. Auklėjimas.
8. Nuolatinių ryšių stiprinimas.
9. Pasiruošimas pokyčiams (permainų planavimas).
10. Sąmoningo sprendimo priėmimas.
Svarbus GIMK mokymų akcentas – viską pradėti nuo savęs. Būsimi globėjai (rūpintojai) ir įvaikintojai mokymų metu skatinami atvirai kalbėti apie tai, ką jie jaučia vienų ar kitų praktinių užduočių metu, bendrai randamas atsakymas į daugelį iškilusių klausimų. Ketinantieji globoti ar įvaikinti kartu su atestuotais socialiniais darbuotojais įvertina, ar jie gali tapti globėjais ar įvaikintojais ir ar turi tam reikalingų žinių bei gebėjimų. Labai svarbu priimti galutinį sprendimą laiku ir teisingai įžvelgti galimas klaidas siekiant išvengti skaudžių patirčių vaiko atžvilgiu.
Šie mokymai leidžia pažvelgti būsimiems globėjams ar įtėviams į vaiką giliau, įžvelgti vaiko pasaulį, patirtį bei poreikius.
Bendradarbiaudamos su Vaiko teisių apsaugos skyriumi, darbuotojos atrenka globėjus (rūpintojus), įvaikintojus, organizuoja mokymus, konsultuoja globėjus (rūpintojus) ir įtėvius, organizuoja savitarpio pagalbos grupes, rengia išvadas Vaiko teisių apsaugos skyriui dėl asmenų tinkamumo būti globėjais (rūpintojais) ar įtėviais, teikia globos (rūpybos), įvaikinimo viešinimo paslaugas.
Įgyvendindami minėtąsias veiklas nuo 2016 m. rugsėjo Šilutės socialinių paslaugų centre vykdome Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos projektą „Vaikas šeimoje“. Projekto tikslas – organizuoti Šilutės rajono savivaldybėje globėjų (rūpintojų) ir įtėvių paiešką, rengimą, atranką, juos konsultuoti ir teikti būtiną pagalbą. Projekto vertė 3 400 eurų. Įgyvendinant projekto veiklas organizuojami praktiniai, psichologiniai seminarai globėjams ir įtėviams, specialistai turi galimybę kelti kvalifikaciją, viešinama projekto veikla.
Kreipdamiesi į bendruomenę norime pabrėžti, kad GIMK mokymų metu ketinantieji globoti (rūpintis) ar įvaikinti vaikus kartu su atestuotais socialiniais darbuotojais įvertina savo žinias bei gebėjimus, kad galutinis sprendimas būtų priimtas laiku ir teisingai. Būsimus globėjus ir įtėvius norime patikinti, jog GIMK specialistai nesiekia ieškoti šeimų silpnybių ar neigiamų bruožų. Programos dėka kartu pamatysime, kokiomis savybėmis šeima gali didžiuotis ir kokia yra jos stiprioji pusė. Vaikai, kurie prarado biologinius tėvus, mažiau pasitiki savimi, jaučiasi atstumti ir nereikalingi, jaučią menką savivertę. Mes džiaugiamės kiekviena šeima, kuri gali ir turi reikalingų gebėjimų pasirūpinti tėvų netekusiais vaikais.
Taip pat norime priminti, kad pagal Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymą kiekvienam vaikui, globojamam šeimoje, šeimynoje ar vaikų globos institucijoje, jo globos (rūpybos) laikotarpiu kas mėnesį mokama 4 bazinių socialinių išmokų dydžio (152 Eur) globos (rūpybos) išmoka.
Kai globojamam vaikui mokama našlaičio pensija ir (arba) periodinė išmoka jo išlaikymui, globos (rūpybos) išmokos dydis yra lygus skirtumui tarp 4 bazinių socialinių išmokų dydžio ir šių išmokų dydžio. Vaiko globėjui (rūpintojui) už vaiką, kuriam globa (rūpyba) nustatyta šeimoje, nuo 2016 m. sausio 1 d. mokamas 1 bazinės socialinės išmokos dydžio (38 Eur), o nuo 2017 m. sausio 1 d. – 4 bazinių socialinių išmokų dydžio (152 Eur) globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas. Daugiau informacijos galima rasti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos internetiniame puslapyje, adresu http://www.socmin.lt/ .
Dėkojame visiems, kurie jau apsisprendė ir ryžosi įvaikinti arba globoti tėvų paliktus ar kitaip jų netekusius vaikus, nes Jūsų dėka visuomenės požiūris į įvaikinimą ir globą tampa brandesnis bei atsakingesnis.
Visus, svarstančius galimybę įvaikinti ar globoti vaiką savo šeimoje, ir neabejingus vaikų troškimui turėti šeimą, kviečiame kreiptis į Šilutės rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus, adresu: Lietuvininkų g. 10, tel. (8 441) 53 130, kurie informuos apie reikalingus pateikti dokumentus, nukreips pas Šilutės socialinių paslaugų centro GIMK atestuotus socialinius darbuotojus, teikiančius pagalbą globėjams (rūpintojams) ir įvaikintojams (adresas: Tilžės g. 32A, Šilutė, tel. (8 441) 54 734, mob. 8 657 89 987, 8 657 89 983). Centro internetinėje svetainėje www.silutesspc.istaiga.lt rasite informaciją apie artimiausiu metu organizuojamus mokymus Šilutės socialinių paslaugų centre.
Informaciją pateikė Šilutės socialinių paslaugų centro direktorė Rasa Jakienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite