Padėkota naują gyvenimo etapą pradedančioms Šilutės ligoninės darbuotojoms

radiologijos

Radiologijos technologės (iš kairės) Vanda Tarozienė, Vida Auškalnienė, Gražina Poškienė ir Onutė Pranaitienė Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

Metų sandūroje gražiausi padėkos žodžiai už nepriekaištingą ilgametį darbą, ligoninei atiduotas dienas ir naktis, šilumą pacientams skambėjo radiologijos technologėms Vandai Tarozienei, Onutei Pranaitienei,  Gražinai Poškienei ir Vidai Auškalnienei. Medikės Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

„Šilutės ligoninė mums buvo kaip antri namai, o kolektyvas – kaip šeima. Juk čia praleidome didžiąją dalį sąmoningo savo gyvenimo“, –  sakė radiologijos  technologės.

Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida prisimena, kad jos 130-ąjį jubiliejų paminėjusioje gydymo įstaigoje dirbo įdomiu ir permainingu laikotarpiu. Per 40 darbo metų keitėsi įstaigos struktūra, pacientų aptarnavimo standartai, tobulėjo medicininė įranga ir technologijos, todėl nuolat tekdavo mokytis, kelti kvalifikaciją, prisitaikyti prie naujovių.

Ir nors liūdna, kad tenka atsisveikinti su Šilutės ligonine, atsiveria naujas gyvenimo etapas, kupinas kelionių, bendravimo su artimaisiais, o galbūt ir savanorystės.

Jaučiasi, lyg išeitų atostogų

Su Vanda, Onute, Gražina ir Vida kalbėjomės paskutinę jų darbo dieną, Naujųjų 2023-ųjų metų išvakarėse.

„Jaučiamės lyg išeitume atostogų, nors širdis virpa. Juk šioje šeimoje gyvenome tiek metų“, – paklaustos, kaip jaučiasi, atsakė ilgametės radiologijos technologės.

Vanda Šilutės ligoninėje dirbo nuo 1976 metų, Onutė ir Gražina –nuo 1979 metų, o Vida – nuo 1980 metų. Visos jos karjerą pradėjo skirtinguose ligoninės skyriuose. Radiologijos skyriuje visos išdirbo paskutiniuosius 20 ir daugiau metų.

„Buvau tikra seselė, nes labai patiko rūpintis ligoniais. Norėjau dirbti tik Chirurgijos skyriuje“, – prisimena Onutė. Minėtame skyriuje ji buvo išdirbusi ketverius metus. Įvertinęs jos darbštumą, gebėjimą atlikti pavestas užduotis, tuometinis vyriausiasis  gydytojas Stasys Alanta Onutei pasiūlė laikinai eiti skyriaus vyresniosios slaugytojos pareigas. Onutė sutiko, tačiau tas laikinai tęsėsi beveik 15 metų. Vėliau ji persikvalifikavo ir pradėjo dirbti Radiologijos skyriuje. Kurį laiką atliko šio skyriaus vyr. radiologijos technologės funkcijas.

Vanda savo darbą pradėjo Vaikų ligų skyriuje, o Gražina – Vidaus ligų skyriuje, vėliau dirbo skirtinguose Konsultacinės poliklinikos kabinetuose. Vida iš pradžių dirbo operacinėje, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja.

Technologijos keitėsi

Moterys pamena, kad anuomet slaugytojų darbas su pacientais buvo kitoks, reikalaujantis daugiau pasiruošimo prieš atliekant procedūras. Nebuvo vienkartinių švirkštų, o stiklinius reikėdavo specialiai paruošti. Infuzinės sistemos buvo surenkamos iš atskirų dalių, jų žodžiais, „suraišiojamos įvairiomis gumelėmis“. Intensyviosios terapijos skyriuje nebuvo monitorių, todėl sunkios būklės ligoniams kraujo spaudimą tekdavo matuoti rankiniu būdu kas valandą ir dažniau.

Prieš  20-30 metų rentgeno tyrimai buvo atliekami senos konstrukcijos aparatais. Darant rentgenoskopiją, dalyvaudavo radiologijos technologas ir gydytojas radiologas. Visiems reikėdavo užsidėti švinines pirštines ir prijuostes.

Radiologijos technologės rentgeno nuotraukas ryškindavo vonelėse su specialiais chemikalais, tamsioje patalpoje. Skubos atvejais dar šlapias nuotraukas tekdavo nešti gydytojams į operacinę ar Priėmimo skyrių.

Šiandien darbas Radiologijos skyriuje nuo praeities skiriasi kaip diena nuo nakties. Abiejuose skyriaus padaliniuose – Konsultacinėje poliklinikoje ir stacionare – stovi skaitmeniniai rentgeno aparatai. Tyrimai atliekami kur kas greičiau, paprasčiau, kokybiškiau. Rentgeno nuotraukos matomos gydytojams kitose darbo vietose iškart, vos atlikus tyrimą.

2004 metais Radiologijos skyriuje buvo pastatytas vienapjūvis kompiuterinis tomografas, žymiai pagerinęs diagnostikos galimybes. 2020 metais jis buvo pakeistas moderniu 128 pjūvių kompiuteriniu tomografu, kuriuo atliekami galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių ar kitų organų radiologiniai tyrimai.

Kolektyvą papildė naujos narės

kolektyvas

Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus kolektyvas.

„Liūdna išlydėti ilgametes koleges, juk tiek metų išdirbta kartu. Mes šiame kolektyve daugiau praleidžiame laiko negu su šeima namuose. Skyrius yra kaip antra šeima. Džiaugiamės vieni kitų pasiekimais, anūkų atsiradimais, liūdime dėl praradimų“, – pasakojo nuo 1998 m. Radiologijos skyriui vadovaujantis gydytojas Darijus Pundžius.

Kartu jis pasidžiaugė, kad Radiologijos skyriuje puikiai pritapo jaunosios radiologijos technologės Indrė ir Karolina, kurios čia dirba jau beveik metus.

„Kolektyvas šiltai ir draugiškai mus priėmė, dalijasi patirtimi bei žiniomis. Kitų ligoninės skyrių gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos noriai bendradarbiauja“, – kalbėjo Indrė ir Karolina. 

Padėkojo vyriausiasis gydytojas

„Gyvenime viskas trapu ir kinta. Kiekviena pabaiga yra naujo pradžia – poilsio, bendravimo su artimaisiais, pomėgių įgyvendinimo. Norėčiau padėkoti už ilgametį darbą, visas atiduotas įstaigai dienas ir naktis, už meilę ir šilumą pacientams, ilgametį buvimą kartu“, – V. Tarozienei, O. Pranaitienei, G. Poškienei, V. Auškalnienei dėkojo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Už neįkainuojamą indėlį į įstaigos istoriją, nuolatinį tobulėjimą, drąsą ir ryžtą nuolat mokytis, prisitaikymą prie naujų technologijų ilgametėms radiologijos technologėms dėkojo ir kiti administracijos darbuotojai.

Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida linkėjo išlikti nuoširdžiais, nuoširdžiai bendradarbiauti su kolegomis, sekti ir taikyti naujoves, sklandaus darbo ir stiprybės.

Pagal Šilutės ligoninės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite