Padėkota naują gyvenimo etapą pradedančioms Šilutės ligoninės darbuotojoms

radiologijos

Radiologijos technologės (iš kairės) Vanda Tarozienė, Vida Auškalnienė, Gražina Poškienė ir Onutė Pranaitienė Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

Metų sandūroje gražiausi padėkos žodžiai už nepriekaištingą ilgametį darbą, ligoninei atiduotas dienas ir naktis, šilumą pacientams skambėjo radiologijos technologėms Vandai Tarozienei, Onutei Pranaitienei,  Gražinai Poškienei ir Vidai Auškalnienei. Medikės Šilutės ligoninėje išdirbo 40 ir daugiau metų.

„Šilutės ligoninė mums buvo kaip antri namai, o kolektyvas – kaip šeima. Juk čia praleidome didžiąją dalį sąmoningo savo gyvenimo“, –  sakė radiologijos  technologės.

Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida prisimena, kad jos 130-ąjį jubiliejų paminėjusioje gydymo įstaigoje dirbo įdomiu ir permainingu laikotarpiu. Per 40 darbo metų keitėsi įstaigos struktūra, pacientų aptarnavimo standartai, tobulėjo medicininė įranga ir technologijos, todėl nuolat tekdavo mokytis, kelti kvalifikaciją, prisitaikyti prie naujovių.

Ir nors liūdna, kad tenka atsisveikinti su Šilutės ligonine, atsiveria naujas gyvenimo etapas, kupinas kelionių, bendravimo su artimaisiais, o galbūt ir savanorystės.

Jaučiasi, lyg išeitų atostogų

Su Vanda, Onute, Gražina ir Vida kalbėjomės paskutinę jų darbo dieną, Naujųjų 2023-ųjų metų išvakarėse.

„Jaučiamės lyg išeitume atostogų, nors širdis virpa. Juk šioje šeimoje gyvenome tiek metų“, – paklaustos, kaip jaučiasi, atsakė ilgametės radiologijos technologės.

Vanda Šilutės ligoninėje dirbo nuo 1976 metų, Onutė ir Gražina –nuo 1979 metų, o Vida – nuo 1980 metų. Visos jos karjerą pradėjo skirtinguose ligoninės skyriuose. Radiologijos skyriuje visos išdirbo paskutiniuosius 20 ir daugiau metų.

„Buvau tikra seselė, nes labai patiko rūpintis ligoniais. Norėjau dirbti tik Chirurgijos skyriuje“, – prisimena Onutė. Minėtame skyriuje ji buvo išdirbusi ketverius metus. Įvertinęs jos darbštumą, gebėjimą atlikti pavestas užduotis, tuometinis vyriausiasis  gydytojas Stasys Alanta Onutei pasiūlė laikinai eiti skyriaus vyresniosios slaugytojos pareigas. Onutė sutiko, tačiau tas laikinai tęsėsi beveik 15 metų. Vėliau ji persikvalifikavo ir pradėjo dirbti Radiologijos skyriuje. Kurį laiką atliko šio skyriaus vyr. radiologijos technologės funkcijas.

Vanda savo darbą pradėjo Vaikų ligų skyriuje, o Gražina – Vidaus ligų skyriuje, vėliau dirbo skirtinguose Konsultacinės poliklinikos kabinetuose. Vida iš pradžių dirbo operacinėje, anestezijos ir intensyviosios terapijos slaugytoja.

Technologijos keitėsi

Moterys pamena, kad anuomet slaugytojų darbas su pacientais buvo kitoks, reikalaujantis daugiau pasiruošimo prieš atliekant procedūras. Nebuvo vienkartinių švirkštų, o stiklinius reikėdavo specialiai paruošti. Infuzinės sistemos buvo surenkamos iš atskirų dalių, jų žodžiais, „suraišiojamos įvairiomis gumelėmis“. Intensyviosios terapijos skyriuje nebuvo monitorių, todėl sunkios būklės ligoniams kraujo spaudimą tekdavo matuoti rankiniu būdu kas valandą ir dažniau.

Prieš  20-30 metų rentgeno tyrimai buvo atliekami senos konstrukcijos aparatais. Darant rentgenoskopiją, dalyvaudavo radiologijos technologas ir gydytojas radiologas. Visiems reikėdavo užsidėti švinines pirštines ir prijuostes.

Radiologijos technologės rentgeno nuotraukas ryškindavo vonelėse su specialiais chemikalais, tamsioje patalpoje. Skubos atvejais dar šlapias nuotraukas tekdavo nešti gydytojams į operacinę ar Priėmimo skyrių.

Šiandien darbas Radiologijos skyriuje nuo praeities skiriasi kaip diena nuo nakties. Abiejuose skyriaus padaliniuose – Konsultacinėje poliklinikoje ir stacionare – stovi skaitmeniniai rentgeno aparatai. Tyrimai atliekami kur kas greičiau, paprasčiau, kokybiškiau. Rentgeno nuotraukos matomos gydytojams kitose darbo vietose iškart, vos atlikus tyrimą.

2004 metais Radiologijos skyriuje buvo pastatytas vienapjūvis kompiuterinis tomografas, žymiai pagerinęs diagnostikos galimybes. 2020 metais jis buvo pakeistas moderniu 128 pjūvių kompiuteriniu tomografu, kuriuo atliekami galvos smegenų, kaklo, krūtinės ląstos, pilvo, dubens, stuburo, galūnių ar kitų organų radiologiniai tyrimai.

Kolektyvą papildė naujos narės

kolektyvas

Šilutės ligoninės Radiologijos skyriaus kolektyvas.

„Liūdna išlydėti ilgametes koleges, juk tiek metų išdirbta kartu. Mes šiame kolektyve daugiau praleidžiame laiko negu su šeima namuose. Skyrius yra kaip antra šeima. Džiaugiamės vieni kitų pasiekimais, anūkų atsiradimais, liūdime dėl praradimų“, – pasakojo nuo 1998 m. Radiologijos skyriui vadovaujantis gydytojas Darijus Pundžius.

Kartu jis pasidžiaugė, kad Radiologijos skyriuje puikiai pritapo jaunosios radiologijos technologės Indrė ir Karolina, kurios čia dirba jau beveik metus.

„Kolektyvas šiltai ir draugiškai mus priėmė, dalijasi patirtimi bei žiniomis. Kitų ligoninės skyrių gydytojai ir bendrosios praktikos slaugytojos noriai bendradarbiauja“, – kalbėjo Indrė ir Karolina. 

Padėkojo vyriausiasis gydytojas

„Gyvenime viskas trapu ir kinta. Kiekviena pabaiga yra naujo pradžia – poilsio, bendravimo su artimaisiais, pomėgių įgyvendinimo. Norėčiau padėkoti už ilgametį darbą, visas atiduotas įstaigai dienas ir naktis, už meilę ir šilumą pacientams, ilgametį buvimą kartu“, – V. Tarozienei, O. Pranaitienei, G. Poškienei, V. Auškalnienei dėkojo Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Už neįkainuojamą indėlį į įstaigos istoriją, nuolatinį tobulėjimą, drąsą ir ryžtą nuolat mokytis, prisitaikymą prie naujų technologijų ilgametėms radiologijos technologėms dėkojo ir kiti administracijos darbuotojai.

Vanda, Onutė,  Gražina ir Vida linkėjo išlikti nuoširdžiais, nuoširdžiai bendradarbiauti su kolegomis, sekti ir taikyti naujoves, sklandaus darbo ir stiprybės.

Pagal Šilutės ligoninės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite