Orai: lietus, plikledis, sekmadienio naktį atšals

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kokių orų tikėtis antrąją savaitės pusę.

  • Sausio 25 d., ketvirtadienį, dieną daug kur krituliai (lietus, pereinantis į šlapdribą, sniegą). Vakare kai kur plikledis. Vėjas vakarų, šiaurės vakarų, 8-13 m/s, vietomis gūsiai 15-20 m/s. Temperatūra 0-4 laipsniai šilumos.
  • Sausio 26 d., penktadienį, naktį daug kur, dieną vietomis truputį pasnigs. Plikledis. Vėjas naktį šiaurės vakarų, 8-13 m/s, dieną besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 0-5 laipsniai šalčio, dieną nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.
  • Sausio 27 d., šeštadienį, naktį daug kur pasnigs, dieną vietomis nedideli krituliai. Plikledis. Vėjas naktį pietryčių, pereinantis į pietvakarių, 7-12 m/s, dieną besikeičiančios krypties, 5-10 m/s. Temperatūra naktį 2-7 laipsniai šalčio, dieną nuo 2 laipsnių šalčio iki 3 laipsnių šilumos.
  • Sausio 28 d., sekmadienį, nedideli krituliai tiek naktį, tiek ir dieną. Sekmadienio naktį daug kur temperatūra bus 5-10 laipsnių šalčio, o pragiedrėjus Rytų Lietuvoje kai kur paspaus ir 11-14 laipsnių šalčio. Dieną bus nuo 2 laipsnių šalčio ir 3 laipsnių šilumos.

Sausio 24 d. suintensyvėjus sniego tirpsmui stebimas spartus vandens lygio kilimas, 1–200 cm per parą. Stichinis vandens lygis išlieka Leitėje ties Kūlynais ir, šios dienos duomenimis, siekia 266 cm (stichinio riba 245 cm). Artimiausiu metu numatomas tolesnis vandens lygio kilimas.

Perspėjame, kad prasidėjus atodrėkiui prieš lipant ant ledo reikia būti ypač atsargiems. Ant ledo gali būti vandens, properšų, trūkių, ledą gali pakelti. DĖMESIO! Ežeruose ledo storis laikomas tvirtu ir jau gali išlaikyti žmogų, kai yra ≥7 cm. Grupei žmonių išlaikyti ledo storis turi būti ne plonesnis kaip 12 cm. Upėse ledo danga niekada nebūna saugi!

Per praėjusias dvi dienas tęsiantis atodrėkiui sniego danga visoje šalyje gerokai sumažėjo, o vietomis ir visai ištirpo (tarsi ankstyvą pavasarį). Trečiadienį ryte storiausia sniego danga buvo susidariusi: Švenčionyse – 17 cm, Rokiškyje – 14 cm, Vilniuje – 13 cm. Puvočiuose (Varėnos r.) ir Tauragnuose (Utenos r.) buvo po 12 cm, o Ukmergėje – 11 cm. Sniego danga jau ištirpusi  (arba nevientisa) buvo šiaurės vakariniuose rajonuose, Šiaulių apylinkėse, dalyje Suvalkijos ir Nemuno žemupio.

Sausio 24 d., vakariniuose rajonuose buvo smarkūs krituliai, vyravo šlapdriba, lietus. Sausio 25 d., ketvirtadienį, kai minimas pusiaužiemis, daug kur krituliai, vyraus šlapdriba, lietus. Dėl atodrėkio bei lietaus sniegas ir ledas toliau sparčiai tirps visoje šalyje. Skaičiuojama, kad iki sausio 25 d., ketvirtadienio, vakaro daugiausia kritulių iškris Vakarų Lietuvoje (iki 15-20 mm), o likusioje šalies dalyje – iki 8-15 mm.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Lietuvos paštas įspėja apie naują sukčių taktiką – smalsumas kainuoja!

Lietuvos paštas atkreipia dėmesį į pastaruoju metu pradėtus vykdyti naujo tipo sukčiavimus. Jais siekiama išvilioti pinigus, pasitelkiant išperkamųjų siuntų siuntimą atsitiktiniams gyventojams. Išperkamoji siunta – tai siunta, už kurią siuntėjo nurodytą sumą siuntos gavėjas sumoka jos atsiėmimo paštomate ar atvykus kurjeriui metu. Sukčiavimo scenarijus paprastas – siunčiamos menkavertės siuntos atsitiktiniams gyventojams. Gyventojas gauna žinutę, kad siunta atkeliavo į paštomatą, ir kviečiama ją atsiimti. Tam, kad atsidarytų paštomato durelės, jis prieš tai turi už siuntą susimokėti. Smalsumo vedinas klientas susimoka ir

Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas

„Rekordų akademija“ savo Facebook paskelbė šią naujieną. Paskaitykime. Lietuvos rekordas: Šilutėje gyvenantis Eljotas Zaremba – daugiausia medalių oficialiose varžybose iškovojęs 6-metis sportininkas. Jo sąskaitoje – 61 aukso, 14 sidabro ir 7 bronzos medaliai! Didžioji dalis medalių iškovota Jiu-Jitsu varžybose, vykusiose ne tik Lietuvoje, bet ir įvairiose ES šalyse, taip pat JAV, Šveicarijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose. Tarp trofėjų – ir 15 taurių bei NAGA čempiono diržas, iškovotas JAV vykusiame čempionate. Medalius Eljotas pelnė ir kitose sporto šakose – motokrosas, keturračiai, bėgimas,

Lietuvos istorija, įamžinta monetose, medaliuose

Jau praėjo 33 metai nuo Sausio 13-osios įvykių. Ši pergalė Lietuvos istorijoje yra viena iš didžiausių ir reikšmingiausių, ji paskatino sovietų imperijos griūtį. Šiai pergalei įamžinti buvo sukurti ir išleisti specialūs apdovanojimai ir monetos. Lietuvos bankas, minėdamas Sausio 13-osios įvykių penkerių metų jubiliejų, 1996 m. išleido kolekcinę proginę 50 litų monetą. Moneta nukaldinta iš 925 prabos sidabro, sveria 23,3 g, monetos skersmuo 34 mm, tiražas – 6 000 vienetų. Monetos averse vaizduojamas Lietuvos Respublikos herbas skyde, iš abiejų jo pusių

Apsemti kelių ruožai sudaro 70 km

Automobilių kelių direkcija vasario 27 d. paskelbė sąrašą kelių ruožų, kurie vis dar apsemti potvynio vandens. Iš viso Lietuvoje po vandeniu tebėra 70 km kelių, daugiausia – Šilutės rajone, Pagėgių savivaldybės teritorijoje. Apsemti kelių ruožai, kuriuose eismas draudžiamas: kelyje Rusnė-Pakalnė-Uostadvaris nuo 4,55 iki 7,09 km vandens gylis 20 cm; kelyje Rusnė-Galzdonai-Plaškiai penkiose atkarpose vandens gylis 40, 60, 30, 60 ir 60 cm; kelyje Juknaičiai-Sausgalviai-Tatamiškiai dviejose atkarpose vandens gylis po 50 cm; kelyje Rusnė-Bevardis upelis nuo 2,60 iki 5 km vandens

Taip pat skaitykite