Opozicija nusitaikė į merą Šarūną Laužiką ir Darbo partiją

Kaip ir buvo žadėjusi, pareiškusi nepasitikėjimą merui Šarūnui Laužikui, opozicija surengė žiniasklaidai spaudos konferenciją. Opozicijos atstovai pareiškė, kad jų tikslas – mero Šarūno Laužiko ir Darbo partijos atstovų pašalinimas iš Šilutės r. savivaldybės valdžios. Anot jų, toliau taip gyventi nebegalima, jeigu norima garbingai pabaigti šią kadenciją, o Savivaldybės vadovų postų jie nesiekią.

Šilutės r. savivdlybės tarybos opozicijos atstovas Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą, kuriame paaiškino, kodėl siekiama atstatydinti Savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos lyderis Arvydas Jakas, jo pavaduotojas Algirdas Gečas, Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis ir Daiva Žebelienė. Pareiškime, kurį perskaitė A. Jakas, išdėstytos priežastys, dėl kurių pareikštas nepasitikėjimas Š. Laužikui: „Mero Šarūno Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žalą Šilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia. Jis sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką“.
Autoriai savo pareiškime tvirtina, kad Š. Laužikas savo veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje grindžiantis vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu. Esą jis sąmoningai nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, „prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų“. Meras pažeidęs gyventojų teises ir interesus „vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, nesirūpinęs daryti verslui patrauklią aplinką rajone, pritaręs mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š. Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigiama opozicijos paviešintame pareiškime.
Opozicijos lyderis A. Jakas mano, kad ir kitos politinės partijos pateiks savo vertinimus. Jis kvietė Valstiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovus dėtis prie opozicijos ir atstatydinti dabartinį Savivaldybės merą ir Darbo partijos atstovus iš užimamų postų.
Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas pridūrė, kad jų partija nemato galimybių dirbti su dabartine valdžia. „Nepretenduojame į valdžią, bet siekiame, kad Savivaldybė galėtų normaliai dirbti. Kreipiamės į valdančiosios daugumos žmones, kurių moralinis kodeksas aukštesnio lygio. Turiu galvoje tokius politikus, kaip Stasė Skutulienė, Genovaitė Kimbrienė, tvarkiečius. Šarūno Laužiko veikla prieštarauja ne tik opozicijos, bet ir pačių konservatorių pozicijai“, – kalbėjo Edvardas Vitkauskas.
„Aš suprantu, kad visuomenė jau pavargo nuo tų valdžios kaitų, nuo tų pareiškimų, ir daugelis nori stabilumo, darbų tęstinumo, bet akivaizdu, kad dabartinė padėtis Savivaldybėje neleidžia to įgyvendinti ir mes, Tarybos nariai, negalime kitaip išreikšti savo požiūrio į įvykius, kurie paskutiniu metu vyksta“, – sakė Algirdas Gečas, kuris pats dalyvavo rengiant spaudos konferencijoje perskaitytą pareiškimą.
Tiesiai paklaustas, ar opozicija turi pakankamai rėmėjų, kad balsavimo metu galėtų išversti iš posto Š. Laužiką, opozicijos lyderis A. Jakas kalbėjo: „Mes turime pakankamai laiko iki Tarybos posėdžio. Mes tikrai kalbėsimės ir lauksime atsakymų iš Tarybos narių, kurie yra valdančiojoje daugumoje. Ne paslaptis, kad kalbantis jie išsako negatyvią nuomonę apie tai, kas vyksta. Manau, kad jie taip pat priims savo sprendimus.
Mes norime atsiprašyti už tai, kas vyksta. Mūsų tikslas – ne siekti postų, o keisti padėtį ir garbingai užbaigti šią kadenciją, paruošiant gerą dirvą naujajai“.
Kaip vieną iš galimų išeičių A. Jakas paminėjo galimybę pavesti iki kadencijos pabaigos mero pareigas eiti vicemerui Virgilijui Pozingiui, kuris, anot opozicijos, nors ir daro klaidų, tačiau dirba daug.
Paklausti apie opozicijos siūlymus spaudos konferencijoje paminėtos politikės G. Kimbrienė ir S. Skutulienė sakė, kad kalbų daug, tačiau jokių siūlymų ar sprendimų dar nėra. Pasak G. Kimbrienės, šiuo metu ji labai užimta savo tiesioginiame darbe kredito unijoje ir ką nors daugiau galėtų pasakyti nebent kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite