Opozicija nusitaikė į merą Šarūną Laužiką ir Darbo partiją

Kaip ir buvo žadėjusi, pareiškusi nepasitikėjimą merui Šarūnui Laužikui, opozicija surengė žiniasklaidai spaudos konferenciją. Opozicijos atstovai pareiškė, kad jų tikslas – mero Šarūno Laužiko ir Darbo partijos atstovų pašalinimas iš Šilutės r. savivaldybės valdžios. Anot jų, toliau taip gyventi nebegalima, jeigu norima garbingai pabaigti šią kadenciją, o Savivaldybės vadovų postų jie nesiekią.

Šilutės r. savivdlybės tarybos opozicijos atstovas Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą, kuriame paaiškino, kodėl siekiama atstatydinti Savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos lyderis Arvydas Jakas, jo pavaduotojas Algirdas Gečas, Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis ir Daiva Žebelienė. Pareiškime, kurį perskaitė A. Jakas, išdėstytos priežastys, dėl kurių pareikštas nepasitikėjimas Š. Laužikui: „Mero Šarūno Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žalą Šilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia. Jis sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką“.
Autoriai savo pareiškime tvirtina, kad Š. Laužikas savo veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje grindžiantis vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu. Esą jis sąmoningai nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, „prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų“. Meras pažeidęs gyventojų teises ir interesus „vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, nesirūpinęs daryti verslui patrauklią aplinką rajone, pritaręs mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š. Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigiama opozicijos paviešintame pareiškime.
Opozicijos lyderis A. Jakas mano, kad ir kitos politinės partijos pateiks savo vertinimus. Jis kvietė Valstiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovus dėtis prie opozicijos ir atstatydinti dabartinį Savivaldybės merą ir Darbo partijos atstovus iš užimamų postų.
Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas pridūrė, kad jų partija nemato galimybių dirbti su dabartine valdžia. „Nepretenduojame į valdžią, bet siekiame, kad Savivaldybė galėtų normaliai dirbti. Kreipiamės į valdančiosios daugumos žmones, kurių moralinis kodeksas aukštesnio lygio. Turiu galvoje tokius politikus, kaip Stasė Skutulienė, Genovaitė Kimbrienė, tvarkiečius. Šarūno Laužiko veikla prieštarauja ne tik opozicijos, bet ir pačių konservatorių pozicijai“, – kalbėjo Edvardas Vitkauskas.
„Aš suprantu, kad visuomenė jau pavargo nuo tų valdžios kaitų, nuo tų pareiškimų, ir daugelis nori stabilumo, darbų tęstinumo, bet akivaizdu, kad dabartinė padėtis Savivaldybėje neleidžia to įgyvendinti ir mes, Tarybos nariai, negalime kitaip išreikšti savo požiūrio į įvykius, kurie paskutiniu metu vyksta“, – sakė Algirdas Gečas, kuris pats dalyvavo rengiant spaudos konferencijoje perskaitytą pareiškimą.
Tiesiai paklaustas, ar opozicija turi pakankamai rėmėjų, kad balsavimo metu galėtų išversti iš posto Š. Laužiką, opozicijos lyderis A. Jakas kalbėjo: „Mes turime pakankamai laiko iki Tarybos posėdžio. Mes tikrai kalbėsimės ir lauksime atsakymų iš Tarybos narių, kurie yra valdančiojoje daugumoje. Ne paslaptis, kad kalbantis jie išsako negatyvią nuomonę apie tai, kas vyksta. Manau, kad jie taip pat priims savo sprendimus.
Mes norime atsiprašyti už tai, kas vyksta. Mūsų tikslas – ne siekti postų, o keisti padėtį ir garbingai užbaigti šią kadenciją, paruošiant gerą dirvą naujajai“.
Kaip vieną iš galimų išeičių A. Jakas paminėjo galimybę pavesti iki kadencijos pabaigos mero pareigas eiti vicemerui Virgilijui Pozingiui, kuris, anot opozicijos, nors ir daro klaidų, tačiau dirba daug.
Paklausti apie opozicijos siūlymus spaudos konferencijoje paminėtos politikės G. Kimbrienė ir S. Skutulienė sakė, kad kalbų daug, tačiau jokių siūlymų ar sprendimų dar nėra. Pasak G. Kimbrienės, šiuo metu ji labai užimta savo tiesioginiame darbe kredito unijoje ir ką nors daugiau galėtų pasakyti nebent kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite