Opozicija nusitaikė į merą Šarūną Laužiką ir Darbo partiją

Kaip ir buvo žadėjusi, pareiškusi nepasitikėjimą merui Šarūnui Laužikui, opozicija surengė žiniasklaidai spaudos konferenciją. Opozicijos atstovai pareiškė, kad jų tikslas – mero Šarūno Laužiko ir Darbo partijos atstovų pašalinimas iš Šilutės r. savivaldybės valdžios. Anot jų, toliau taip gyventi nebegalima, jeigu norima garbingai pabaigti šią kadenciją, o Savivaldybės vadovų postų jie nesiekią.

Šilutės r. savivdlybės tarybos opozicijos atstovas Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą, kuriame paaiškino, kodėl siekiama atstatydinti Savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos lyderis Arvydas Jakas, jo pavaduotojas Algirdas Gečas, Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis ir Daiva Žebelienė. Pareiškime, kurį perskaitė A. Jakas, išdėstytos priežastys, dėl kurių pareikštas nepasitikėjimas Š. Laužikui: „Mero Šarūno Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žalą Šilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia. Jis sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką“.
Autoriai savo pareiškime tvirtina, kad Š. Laužikas savo veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje grindžiantis vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu. Esą jis sąmoningai nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, „prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų“. Meras pažeidęs gyventojų teises ir interesus „vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, nesirūpinęs daryti verslui patrauklią aplinką rajone, pritaręs mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š. Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigiama opozicijos paviešintame pareiškime.
Opozicijos lyderis A. Jakas mano, kad ir kitos politinės partijos pateiks savo vertinimus. Jis kvietė Valstiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovus dėtis prie opozicijos ir atstatydinti dabartinį Savivaldybės merą ir Darbo partijos atstovus iš užimamų postų.
Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas pridūrė, kad jų partija nemato galimybių dirbti su dabartine valdžia. „Nepretenduojame į valdžią, bet siekiame, kad Savivaldybė galėtų normaliai dirbti. Kreipiamės į valdančiosios daugumos žmones, kurių moralinis kodeksas aukštesnio lygio. Turiu galvoje tokius politikus, kaip Stasė Skutulienė, Genovaitė Kimbrienė, tvarkiečius. Šarūno Laužiko veikla prieštarauja ne tik opozicijos, bet ir pačių konservatorių pozicijai“, – kalbėjo Edvardas Vitkauskas.
„Aš suprantu, kad visuomenė jau pavargo nuo tų valdžios kaitų, nuo tų pareiškimų, ir daugelis nori stabilumo, darbų tęstinumo, bet akivaizdu, kad dabartinė padėtis Savivaldybėje neleidžia to įgyvendinti ir mes, Tarybos nariai, negalime kitaip išreikšti savo požiūrio į įvykius, kurie paskutiniu metu vyksta“, – sakė Algirdas Gečas, kuris pats dalyvavo rengiant spaudos konferencijoje perskaitytą pareiškimą.
Tiesiai paklaustas, ar opozicija turi pakankamai rėmėjų, kad balsavimo metu galėtų išversti iš posto Š. Laužiką, opozicijos lyderis A. Jakas kalbėjo: „Mes turime pakankamai laiko iki Tarybos posėdžio. Mes tikrai kalbėsimės ir lauksime atsakymų iš Tarybos narių, kurie yra valdančiojoje daugumoje. Ne paslaptis, kad kalbantis jie išsako negatyvią nuomonę apie tai, kas vyksta. Manau, kad jie taip pat priims savo sprendimus.
Mes norime atsiprašyti už tai, kas vyksta. Mūsų tikslas – ne siekti postų, o keisti padėtį ir garbingai užbaigti šią kadenciją, paruošiant gerą dirvą naujajai“.
Kaip vieną iš galimų išeičių A. Jakas paminėjo galimybę pavesti iki kadencijos pabaigos mero pareigas eiti vicemerui Virgilijui Pozingiui, kuris, anot opozicijos, nors ir daro klaidų, tačiau dirba daug.
Paklausti apie opozicijos siūlymus spaudos konferencijoje paminėtos politikės G. Kimbrienė ir S. Skutulienė sakė, kad kalbų daug, tačiau jokių siūlymų ar sprendimų dar nėra. Pasak G. Kimbrienės, šiuo metu ji labai užimta savo tiesioginiame darbe kredito unijoje ir ką nors daugiau galėtų pasakyti nebent kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Hits: 53

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite