Opozicija nusitaikė į merą Šarūną Laužiką ir Darbo partiją

Kaip ir buvo žadėjusi, pareiškusi nepasitikėjimą merui Šarūnui Laužikui, opozicija surengė žiniasklaidai spaudos konferenciją. Opozicijos atstovai pareiškė, kad jų tikslas – mero Šarūno Laužiko ir Darbo partijos atstovų pašalinimas iš Šilutės r. savivaldybės valdžios. Anot jų, toliau taip gyventi nebegalima, jeigu norima garbingai pabaigti šią kadenciją, o Savivaldybės vadovų postų jie nesiekią.

Šilutės r. savivdlybės tarybos opozicijos atstovas Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą, kuriame paaiškino, kodėl siekiama atstatydinti Savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos lyderis Arvydas Jakas, jo pavaduotojas Algirdas Gečas, Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis ir Daiva Žebelienė. Pareiškime, kurį perskaitė A. Jakas, išdėstytos priežastys, dėl kurių pareikštas nepasitikėjimas Š. Laužikui: „Mero Šarūno Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žalą Šilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia. Jis sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką“.
Autoriai savo pareiškime tvirtina, kad Š. Laužikas savo veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje grindžiantis vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu. Esą jis sąmoningai nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, „prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų“. Meras pažeidęs gyventojų teises ir interesus „vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, nesirūpinęs daryti verslui patrauklią aplinką rajone, pritaręs mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š. Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigiama opozicijos paviešintame pareiškime.
Opozicijos lyderis A. Jakas mano, kad ir kitos politinės partijos pateiks savo vertinimus. Jis kvietė Valstiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovus dėtis prie opozicijos ir atstatydinti dabartinį Savivaldybės merą ir Darbo partijos atstovus iš užimamų postų.
Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas pridūrė, kad jų partija nemato galimybių dirbti su dabartine valdžia. „Nepretenduojame į valdžią, bet siekiame, kad Savivaldybė galėtų normaliai dirbti. Kreipiamės į valdančiosios daugumos žmones, kurių moralinis kodeksas aukštesnio lygio. Turiu galvoje tokius politikus, kaip Stasė Skutulienė, Genovaitė Kimbrienė, tvarkiečius. Šarūno Laužiko veikla prieštarauja ne tik opozicijos, bet ir pačių konservatorių pozicijai“, – kalbėjo Edvardas Vitkauskas.
„Aš suprantu, kad visuomenė jau pavargo nuo tų valdžios kaitų, nuo tų pareiškimų, ir daugelis nori stabilumo, darbų tęstinumo, bet akivaizdu, kad dabartinė padėtis Savivaldybėje neleidžia to įgyvendinti ir mes, Tarybos nariai, negalime kitaip išreikšti savo požiūrio į įvykius, kurie paskutiniu metu vyksta“, – sakė Algirdas Gečas, kuris pats dalyvavo rengiant spaudos konferencijoje perskaitytą pareiškimą.
Tiesiai paklaustas, ar opozicija turi pakankamai rėmėjų, kad balsavimo metu galėtų išversti iš posto Š. Laužiką, opozicijos lyderis A. Jakas kalbėjo: „Mes turime pakankamai laiko iki Tarybos posėdžio. Mes tikrai kalbėsimės ir lauksime atsakymų iš Tarybos narių, kurie yra valdančiojoje daugumoje. Ne paslaptis, kad kalbantis jie išsako negatyvią nuomonę apie tai, kas vyksta. Manau, kad jie taip pat priims savo sprendimus.
Mes norime atsiprašyti už tai, kas vyksta. Mūsų tikslas – ne siekti postų, o keisti padėtį ir garbingai užbaigti šią kadenciją, paruošiant gerą dirvą naujajai“.
Kaip vieną iš galimų išeičių A. Jakas paminėjo galimybę pavesti iki kadencijos pabaigos mero pareigas eiti vicemerui Virgilijui Pozingiui, kuris, anot opozicijos, nors ir daro klaidų, tačiau dirba daug.
Paklausti apie opozicijos siūlymus spaudos konferencijoje paminėtos politikės G. Kimbrienė ir S. Skutulienė sakė, kad kalbų daug, tačiau jokių siūlymų ar sprendimų dar nėra. Pasak G. Kimbrienės, šiuo metu ji labai užimta savo tiesioginiame darbe kredito unijoje ir ką nors daugiau galėtų pasakyti nebent kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kur dažniausiai klystama pildant metinę pajamų deklaraciją?

Buhalterinė apskaita – vienas svarbiausių procesų bet kurios įmonės veikloje, nepriklausomai nuo to, kokiai veiklos sričiai ši atstovautų ar kokio dydžio bebūtų. Norint išvardinti darbus, kuriuos įmonės buhalteris atlieka per dieną, mėnesį ar kalendorinius metus (apskaitos darbų atlikimo būtinybė susijusi ir su konkrečiais laiko terminais), neužtektų net ir abiejų rankų pirštų. Vienos užduotys pareikalauja daugiau laiko, kitos, buhalterio įgudimo dėka, atliekamos akimirksniu, tačiau bet kuris apskaitos darbas reikalauja preciziškumo tikslumo: net vienintelis supainiotas skaičius gali atnešti sunkiai įveikiamos painiavos. Specializuota

Papildomai 4,5 mln. eurų katilams keisti

Puspenkto milijono eurų katilams – tiek Aplinkos ministerija papildomai ketina skirti gyventojams, pateikusiems paraiškas gauti kompensacijas už šilumos siurblius arba biokuro katilus. Aplinkos ministras Simonas Gentvilas atkreipia dėmesį, kad dėl augančių dujų ir kitų išteklių kainų susirūpinę žmonės sprendimus atnaujinti šildymo įrangą tvaresne priima pačiu laiku, todėl iš Klimato kaitos programos į šią priemonę siūloma perkelti papildomus 2,5 mln. eurų jau pateikusiems paraiškas gyventojams ir dar 2 mln. – naujoms paraiškoms. „Visi akivaizdžiai pamatėme, kad šildant būstą taršiu kuru nukenčia ne

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Taip pat skaitykite