Opozicija nusitaikė į merą Šarūną Laužiką ir Darbo partiją

Kaip ir buvo žadėjusi, pareiškusi nepasitikėjimą merui Šarūnui Laužikui, opozicija surengė žiniasklaidai spaudos konferenciją. Opozicijos atstovai pareiškė, kad jų tikslas – mero Šarūno Laužiko ir Darbo partijos atstovų pašalinimas iš Šilutės r. savivaldybės valdžios. Anot jų, toliau taip gyventi nebegalima, jeigu norima garbingai pabaigti šią kadenciją, o Savivaldybės vadovų postų jie nesiekią.

Šilutės r. savivdlybės tarybos opozicijos atstovas Arvydas Jakas perskaitė pareiškimą, kuriame paaiškino, kodėl siekiama atstatydinti Savivaldybės merą Šarūną Laužiką.

Spaudos konferencijoje dalyvavo opozicijos lyderis Arvydas Jakas, jo pavaduotojas Algirdas Gečas, Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas, Socialdemokratų frakcijos nariai Algirdas Balčytis ir Daiva Žebelienė. Pareiškime, kurį perskaitė A. Jakas, išdėstytos priežastys, dėl kurių pareikštas nepasitikėjimas Š. Laužikui: „Mero Šarūno Laužiko veikla, paremta nuosekliu strateginių tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimo žlugdymu, daro didžiulę žalą Šilutės krašto vystymui ir menkina gyventojų pasitikėjimą vietos valdžia. Jis sąmoningai delsia pateikti politinį vertinimą 2014 m. gegužės 1 d. nakties incidentui Šilutės miesto prieplaukoje, kuriame dalyvavę Savivaldybės tarybos Darbo partijos frakcijos nariai bei Savivaldybės administracijos direktorius galimai pažeidė viešąją tvarką ir savo chuliganiškais veiksmais galimai padarė nusikalstamą veiką“.
Autoriai savo pareiškime tvirtina, kad Š. Laužikas savo veiklą Šilutės r. savivaldybės taryboje grindžiantis vedamas siaurų asmeninių ir jį į valdžią išrinkusios Darbo partijos narių interesų pagrindu. Esą jis sąmoningai nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos, kad neatsisakė ir toliau vykdo individualią veiklą pagal verslo liudijimą ir, „prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų“. Meras pažeidęs gyventojų teises ir interesus „vykdant vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą“, nesirūpinęs daryti verslui patrauklią aplinką rajone, pritaręs mokestinės naštos savivaldybės gyventojams didinimui.
„Šilutės rajono savivaldybės mero Š. Laužiko pusmečio darbą mes vertiname kaip cinišką Šilutės rajono savivaldybės tarybos ir administracijos darbo griovimą, todėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos opozicija atsakingai pareiškia, kad nepasitikime dabartiniu Šilutės rajono savivaldybės meru Šarūnu Laužiku ir siekiame jo atstatydinimo iš užimamų pareigų“, – teigiama opozicijos paviešintame pareiškime.
Opozicijos lyderis A. Jakas mano, kad ir kitos politinės partijos pateiks savo vertinimus. Jis kvietė Valstiečių bei „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovus dėtis prie opozicijos ir atstatydinti dabartinį Savivaldybės merą ir Darbo partijos atstovus iš užimamų postų.
Liberalų sąjūdžio atstovas Edvardas Vitkauskas pridūrė, kad jų partija nemato galimybių dirbti su dabartine valdžia. „Nepretenduojame į valdžią, bet siekiame, kad Savivaldybė galėtų normaliai dirbti. Kreipiamės į valdančiosios daugumos žmones, kurių moralinis kodeksas aukštesnio lygio. Turiu galvoje tokius politikus, kaip Stasė Skutulienė, Genovaitė Kimbrienė, tvarkiečius. Šarūno Laužiko veikla prieštarauja ne tik opozicijos, bet ir pačių konservatorių pozicijai“, – kalbėjo Edvardas Vitkauskas.
„Aš suprantu, kad visuomenė jau pavargo nuo tų valdžios kaitų, nuo tų pareiškimų, ir daugelis nori stabilumo, darbų tęstinumo, bet akivaizdu, kad dabartinė padėtis Savivaldybėje neleidžia to įgyvendinti ir mes, Tarybos nariai, negalime kitaip išreikšti savo požiūrio į įvykius, kurie paskutiniu metu vyksta“, – sakė Algirdas Gečas, kuris pats dalyvavo rengiant spaudos konferencijoje perskaitytą pareiškimą.
Tiesiai paklaustas, ar opozicija turi pakankamai rėmėjų, kad balsavimo metu galėtų išversti iš posto Š. Laužiką, opozicijos lyderis A. Jakas kalbėjo: „Mes turime pakankamai laiko iki Tarybos posėdžio. Mes tikrai kalbėsimės ir lauksime atsakymų iš Tarybos narių, kurie yra valdančiojoje daugumoje. Ne paslaptis, kad kalbantis jie išsako negatyvią nuomonę apie tai, kas vyksta. Manau, kad jie taip pat priims savo sprendimus.
Mes norime atsiprašyti už tai, kas vyksta. Mūsų tikslas – ne siekti postų, o keisti padėtį ir garbingai užbaigti šią kadenciją, paruošiant gerą dirvą naujajai“.
Kaip vieną iš galimų išeičių A. Jakas paminėjo galimybę pavesti iki kadencijos pabaigos mero pareigas eiti vicemerui Virgilijui Pozingiui, kuris, anot opozicijos, nors ir daro klaidų, tačiau dirba daug.
Paklausti apie opozicijos siūlymus spaudos konferencijoje paminėtos politikės G. Kimbrienė ir S. Skutulienė sakė, kad kalbų daug, tačiau jokių siūlymų ar sprendimų dar nėra. Pasak G. Kimbrienės, šiuo metu ji labai užimta savo tiesioginiame darbe kredito unijoje ir ką nors daugiau galėtų pasakyti nebent kitą savaitę.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Besidomintiems paukščių gyvenimu

Į Lietuvą sugrįžtantiems gandrams sutvarkyta per 100 lizdų Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) prisideda prie saugesnės aplinkos paukščiams – išlydėjus ir laukiant sugrįžtančių į Lietuvą gandrų, ant elektros linijų atramų pavojingai sukrauti gandralizdžiai sutvarkomi arba iškeliami ant specialių platformų. Kasmet perėti į Lietuvą parskrendantys gandrai lizdus suka tiesiai ant elektros linijų atramų. Pasak ESO Tinklų eksploatavimo tarnybos direktoriaus Virgiliajus Žukausko, elektros skirstymo oro linijos nėra natūrali gandrų buveinė. Todėl kasmet ESO perkelia gandralizdžius. Nuo praėjusių metų kovo ESO perkėlė net

Atsakė į amžiną klausimą: kuo skiriasi balto ir rudo lukšto kiaušiniai?

Tik baltus arba vien rudus – daugelis iš įpročio renkasi būtent vienos spalvos kiaušinius. Kitus veikia įsitikinimas, kad skirtinga lukšto spalva reiškia ir skirtingą kiaušinio kokybę. Tiesa, anot Vaidos Budrienės, prekybos tinko „Iki“ komunikacijos vadovės, prieš Velykas šios dvi pirkėjų grupės susivienija ir daugiausiai renkasi būtent baltuosius kiaušinius, kuriuos marginti yra paprasčiau. „Kasmet pastebime, kad prieš Velykas itin išauga kiaušinių baltu lukštu pardavimai. Šiuo metu kaip tik specialiai šiai šventei turime itin didelį tokių kiaušinių pasirinkimą. Taip pat šiuo laikotarpiu

Didėja transporto techninės apžiūros kainos

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pagal Privalomosios transporto priemonių techninės apžiūros maksimalių kainų nustatymo metodiką apskaičiavo, kiek nuo šių metų liepos mėnesio transporto priemonių savininkams kainuos techninės apžiūros paslauga. Techninės apžiūros kainos indeksuojamos kiekvienais metais, atsižvelgiant į infliacijos ir darbo užmokesčio pokyčius šalyje, jei darbo užmokesčio pokytis nuo paskutinio kainų tvirtinimo yra lygus arba viršija 9 proc. ir/arba infliacijos/defliacijos pokytis yra lygus arba viršija 5 proc. pagal Statistikos departamento duomenis. Pagal 2023 m. kovo mėnesį Statistikos departamento pateiktus naujausius duomenis

Saulės moduliai: kuo juos nuplauti pavasarį?

Po tamsios ir niūrios žiemos saulės modulių savininkai ruošiasi pradėti „gaudyti“ pavasario saulę. Tačiau kartu su prasidedančiu intensyviu saulės gamybos sezonu patariama nepersistengti valant, plaunant ar kitaip bandant nušveisti saulės modulius. Energetikos sprendimų bendrovės „Elektrum Lietuva“ saulės produktų vadovė Domantė Navarskaitė atkreipia dėmesį, kad nuo saulės modulių įvairūs nešvarumai pakankamai efektyviai pasišalina patys. „Saulės moduliai yra statomi kampu, su nuolydžiu, todėl paprastai krituliai juos neblogai nuplauna be jokių papildomų žmogaus pastangų. Taip nuo modulių gerai pašalinamos dulkės, medžių lapai ar

Taip pat skaitykite