Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardą pelnė ilgametė Šilutės ligoninės darbuotoja Zelma Lakštinienė

Vilniuje įvyko tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojami nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai, surengti po dvejų metų pertraukos.

Už sunkų ir pasiaukojantį darbą bei nuopelnus sveikatos apsaugos sistemai, taip pat kovą su COVID-19 pandemija, ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė beveik aštuoniasdešimčiai šalies gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų.

Tarp apdovanotų medikų ir Šilutės ligoninės operacinės vyresnioji slaugytoja Zelma Lakštinienė, kuriai suteiktas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas ir skirtas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklas. 

Jaučiasi pamaloninta

Šilutės ligoninės operacinės vyresnioji slaugytoja Zelma Lakštinienė šiame renginyje negalėjo dalyvauti, tačiau apdovanojimu labai džiaugiasi. „Aš esu labai pamaloninta ir dėkinga už ilgamečio darbo įvertinimą“, – sako Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardą ir ženklą gavusi ilgametė Šilutės ligoninės darbuotoja.

Praėjusių metų rugpjūtį suėjo 50 metų nuo tos dienos, kai Z. Lakštinienė įsidarbino Šilutės ligoninėje ir dirba iki šiol. Visą laiką ji išdirbo operacinėje, iš pradžių instrumentatore, vėliau – vyresniąja slaugytoja.

Zelma sakė, kad daugiausiai džiaugsmo jai darbe teikia, kai gerai pasiseka paciento operacija, kai sklandžiai vyksta darbas, kai gerai sutaria kolektyvas. Per tiek metų jai netekę nusivilti kolegomis.

Operacijos metu brangi kiekviena minutė

Per pusę amžiaus darbas operacinėje labai pasikeitė: anksčiau būdavo daugiau instrumentų, dabar – įvairios aparatūros. Šiuo metu dauguma operacijų atliekamos nedarant pjūvių. Pagrindinė operacinės slaugytojų užduotis yra suprasti, žinoti, ko operuojančiam gydytojui gali prireikti, ir laiku paduoti reikiamą instrumentą ar priemonę. Slaugytojos patirtis padeda branginti kiekvieną operacijos minutę, užtikrina sklandų darbą ir prisideda prie operacijos sėkmės.

„Per tiek metų labai patobulėjo operacijos, jos atliekamos visai kitaip. Žinoma, teko prisitaikyti, pasimokyti, važiuoti į įvairius kursus. Dar ir dabar vis tobulinamės“, – šypsosi Z. Lakštinienė.

„Zelma – retas darbštumo, lojalumo įstaigai pavyzdys. Ji be galo kruopšti, atsakinga darbuotoja. Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės pelnytu apdovanojimu“, – gražius žodžius operacinės vyresniajai slaugytojai skyrė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Įvertinamas nepriekaištingas darbas

Nominantai šiems aukščiausiems medikų bendruomenės apdovanojimams atrenkami vertinant jų ilgametį ir nepriekaištingą darbą. Ypač vertinamas didelis indėlis plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, pasiaukojimas ir drąsa gelbstint žmonių gyvybes.

Nusipelniusių gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai – nuo 2015-ųjų.

Parengta pagal Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rinkti savivaldybių tarybų narius ir merus galės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) primena, kad artėjančiuose savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose balsuoti už savivaldybių tarybas ir merus teisę turės tik nuolatiniai savivaldybės gyventojai, savo gyvenamąją vietą konkrečioje savivaldybėje deklaravę ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų. 2023 m. sausio 4 d. yra diena, kai iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų bus likę 60 dienų. Todėl gyventojai, kurie keičia gyvenamąją vietą persikraustydami iš vienos savivaldybės į kitą ir artėjančiuose rinkimuose norėtų balsuoti už tos savivaldybės kandidatus, raginami iki kitų

Prognozuojami stiprūs vėjai, pūga ir šalčiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie žiemiškus savaitgalio orus ir įspėja apie pūgą. Gruodžio 9 d., penktadienį, orai keisis. Rytinėje šalies pusėje šiandien vyraus debesuotas dangus, dar numatomi krituliai, daugiausia sniegas. Vakariniuose rajonuose šiandien kritulių nežadama. Tačiau plikledis vietomis vers labiau saugotis. Temperatūra dieną sieks iki 5 laipsnių šalčio. Gruodžio 10 d., šeštadienį, kritulių nenumatoma. Laikysis plikledis, naktį vietomis formuosis rūkas ir šerkšnas. Vėjas vis dar bus nestiprus.  Temperatūra naktį nukris iki 4-9 laipsnių šalčio, ilgiau pragiedrėjus vietomis gali pašalti net

Keliuose – naujovė vairuotojams: leistinas greitis keisis pagal orus

Leistino greičio viršijimas arba nesaugus greitis – pagrindinė pastarųjų penkerių metų eismo įvykių, dėl kurių keliuose nukentėjo žmonės, priežastis Lietuvoje. Todėl Lietuvos automobilių kelių direkcija su IT konsultacijų bendrove „CGI Lithuania” įdiegė naują greičio valdymo ir įspėjimo programinę įrangą (GVIS). Ji, reaguodama į susidariusias eismo ir oro sąlygas, keičia leistiną greitį Lietuvos keliuose. Vairuotojams teks atidžiau stebėti kelio ženklus, nes jie nurodo didžiausią leistiną greitį susidariusioms sąlygoms. Informacinė sistema jau veikia. Lietuvoje vasaros laikotarpiu galima važiuoti automagistrale 130 km/h, žiemą

Valyti sniegą nuo saulės elektrinės modulių ar ne?

Saulės elektrinės žiemą pagamina pastebimai mažiau elektros energijos, palyginus su vasara.  Energetikos ekspertai sako, kad lėtesnes saulės modulių darbo apsukas lemia ne tik trumpos ir sąlyginai tamsios žiemos dienos, bet ir juos užklojantis sniegas. Saulės modulių švaros higiena „Vadinamoji saulės modulių švaros higiena yra labai svarbi ruošiantis žiemai ir sniegui. Tobulu atveju saulės elektrinių savininkai pasirūpina papildoma vertikalia užkarda, kad moduliai sniegu būtų užpustomi kuo mažiau. Kartais, jeigu tai įmanoma, galima galvoti ir apie jų nuolydžio kampo padidinimą. Specialiai valyti

Taip pat skaitykite