Nusipelniusios Lietuvos slaugytojos vardą pelnė ilgametė Šilutės ligoninės darbuotoja Zelma Lakštinienė

Vilniuje įvyko tradiciniai Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) organizuojami nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimai, surengti po dvejų metų pertraukos.

Už sunkų ir pasiaukojantį darbą bei nuopelnus sveikatos apsaugos sistemai, taip pat kovą su COVID-19 pandemija, ministras Arūnas Dulkys garbės ženklus įteikė beveik aštuoniasdešimčiai šalies gydytojų, slaugytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų.

Tarp apdovanotų medikų ir Šilutės ligoninės operacinės vyresnioji slaugytoja Zelma Lakštinienė, kuriai suteiktas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardas ir skirtas Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo garbės ženklas. 

Jaučiasi pamaloninta

Šilutės ligoninės operacinės vyresnioji slaugytoja Zelma Lakštinienė šiame renginyje negalėjo dalyvauti, tačiau apdovanojimu labai džiaugiasi. „Aš esu labai pamaloninta ir dėkinga už ilgamečio darbo įvertinimą“, – sako Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo vardą ir ženklą gavusi ilgametė Šilutės ligoninės darbuotoja.

Praėjusių metų rugpjūtį suėjo 50 metų nuo tos dienos, kai Z. Lakštinienė įsidarbino Šilutės ligoninėje ir dirba iki šiol. Visą laiką ji išdirbo operacinėje, iš pradžių instrumentatore, vėliau – vyresniąja slaugytoja.

Zelma sakė, kad daugiausiai džiaugsmo jai darbe teikia, kai gerai pasiseka paciento operacija, kai sklandžiai vyksta darbas, kai gerai sutaria kolektyvas. Per tiek metų jai netekę nusivilti kolegomis.

Operacijos metu brangi kiekviena minutė

Per pusę amžiaus darbas operacinėje labai pasikeitė: anksčiau būdavo daugiau instrumentų, dabar – įvairios aparatūros. Šiuo metu dauguma operacijų atliekamos nedarant pjūvių. Pagrindinė operacinės slaugytojų užduotis yra suprasti, žinoti, ko operuojančiam gydytojui gali prireikti, ir laiku paduoti reikiamą instrumentą ar priemonę. Slaugytojos patirtis padeda branginti kiekvieną operacijos minutę, užtikrina sklandų darbą ir prisideda prie operacijos sėkmės.

„Per tiek metų labai patobulėjo operacijos, jos atliekamos visai kitaip. Žinoma, teko prisitaikyti, pasimokyti, važiuoti į įvairius kursus. Dar ir dabar vis tobulinamės“, – šypsosi Z. Lakštinienė.

„Zelma – retas darbštumo, lojalumo įstaigai pavyzdys. Ji be galo kruopšti, atsakinga darbuotoja. Nuoširdžiai sveikiname ir džiaugiamės pelnytu apdovanojimu“, – gražius žodžius operacinės vyresniajai slaugytojai skyrė Šilutės ligoninės vyriausiasis gydytojas Algis Starkus.

Įvertinamas nepriekaištingas darbas

Nominantai šiems aukščiausiems medikų bendruomenės apdovanojimams atrenkami vertinant jų ilgametį ir nepriekaištingą darbą. Ypač vertinamas didelis indėlis plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, pasiaukojimas ir drąsa gelbstint žmonių gyvybes.

Nusipelniusių gydytojų ir sveikatos apsaugos darbuotojų vardai suteikiami nuo 2004 metų, nusipelniusių Lietuvos slaugytojų vardai – nuo 2015-ųjų.

Parengta pagal Šilutės ligoninės administracijos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nuvilnijo 18-oji Pagėgių literatūrinio pavasario šventė

Iškeliaujant kalendoriniam pavasariui, 2022 m. gegužės 25 d., Vydūno viešoji biblioteka kvietė į 18-ąją Pagėgių literatūrinio pavasario šventę „Atidengsiu Tau žodį it širdį…“. Paliesti meno Sveikindama gausiai Vydūno viešojoje bibliotekoje susirinkusius svečius bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė kalbėjo, jog „tiems, kurie į save neįsileidžia poezijos, muzikos, meno patirčių, labai sunku nusakyti, ką reiškia būti paliestam meno, būti įkvėptam, kaip kažkokia nematoma jėga užpildo sielą iki pat kraštų ir po to būna taip lengva matyti tik grožį… aplink save skleisti tik gėrį…

Pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas

Šilutės šventė šiemet prasidėjo gražiu veiksmu – miesto širdyje pasodintas Mažosios Lietuvos rožynas. Naujajame gėlyne prie Šilutės kultūros ir pramogų centro (Lietuvininkų g. 6) vasarą galėsime gėrėtis žalia, balta, raudona spalvomis   (Mažosios Lietuvos istorinės vėliavos spalvos).  Akcijos dalyviai atstovavo skirtingiems laiko tarpams: praeičiai, dabarčiai ir ateičiai. Visi kartu, nuotaikingai,  dalyvaujant Savivaldybės administracijos direktoriui, direktoriaus pavaduotojai, miesto mokyklų atstovams, Šilutės kultūros ir pramogų centro ir Šilutės kamerinio dramos teatro vadovėms, Šilutės seniūnui, istorinėms asmenybėms – lietuvininkei ir  dvarininkui Hugo Šojui – 

Kodėl verta naudoti ketaus keptuves maisto gamybai?

Ketus kaip gamybos medžiaga turi daug privalumų. Pavyzdžiui, ilgas tarnavimo laikas, atsparumas deformacijai ir korozijai, taip pat šiluminė talpa. Vienintelis ketaus indų trūkumas gali būti didelis svoris. Tačiau ketaus virtuvės reikmenys turi daugybę privalumų, paaiškinančių šio tipo virtuvės reikmenų populiarumą tarp šiuolaikinių namų šeimininkių, daugiau informacijos ir platų pasirinkimą rasite pardavėjo puslapyje. Ketaus keptuvę verta naudoti maisto gamybai dėl kelių priežasčių: Pirmoji priežastis – ketaus keptuvė itin patikima. Ji tikrai patvari, savo savininkams tarnauja ne tik metus, bet ir dešimtmečius.

Saulės poveikis plaukams. Patarimai, kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo

Kone kiekvienas žino, kad vasarą būtina pasirūpinti odos apsauga nuo saulės. Tačiau kur kas rečiau susirūpinama savo plaukais. Jų priežiūra vasarą yra ypatingai svarbi, todėl šiandien žeriame patarimus kaip juos apsaugoti nuo išsausėjimo ir kitų bėdų. Saugus dažymas Saulė – tai laimės šaltinis. Jos dėka žmogaus organizme gaminasi vitaminas D, gerėja nuotaika ir bendra savijauta. Nors grožio specialistai gali nepagailėti karčių žodžių saulei dėl jos žalos odai ir plaukams, visgi svarbiausia čia – ne vengti saulės, o išmokti saugiai ja

Taip pat skaitykite