Nuotaikinga chorų programa pradžiugino šilutiškius

Hugo Šojaus konferencijų centre, netradicinėje aplinkoje, vienas jauniausių Šilutės chorų „Vox Libri“ kartu su Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų choru „Gintarėlis“ surengė bendrą koncertą. Bendrą projektą „Kartų draugystė“ sumanė ir, pasitelkusi rėmėjų, įgyvendino „Vox Libri“ choro vadovė Rasa Golubovskienė.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje. Petro Skutulo nuotr.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje.
Petro Skutulo nuotr.

„Gintarėlis“ iš Klaipėdos
Vos vienerius metus dainuojantys vaikai puikiai nuteikė žiūrovus, pavergė savo žaismingumu ir muzikalumu. Atidžiai klausantys savo vadovių Reginos Vindžigalskienės ir Astos Kontautienės, vaikai padainavo linksmų lietuviškų dainelių, jų solistas Rapolas atlikęs „Ave Maria“, priminė, kad artėja Kalėdos. Vieną nuotaikingą dainelę chorui teko net pakartoti. Pasak vadovės, tai buvo pirmasis vaikų choro bisas. Chorui pritarė ir plojo visa salė.
Renginio vedėja ir choro dainininkė Irena Budvytienė papasakojo, kad sumanymas padainuoti kartu su vaikais kilo jų choro vadovei Rasai, kuri yra dabartinio ,,Gintarėlio“ choro vadovo Tomo Ambrozaičio mokinė.
Dainuoja šilutiškiai
Į sceną kylančius „Vox Libri“ choristus žiūrovai pasitiko plojimais. Šilutiškių jau pamėgtame chore dainuoja Liucina Stakvilevičienė, Kristina Kožemiakinienė, Sonata Šertvytienė, Dalia Babaliauskienė, Rita Kamarauskienė, Irena Budvytienė, Edita Vismantaitė, Arvydas Stakvilevičius, Remigijus Šemeklis, Vaidas ir Benas Kuzai bei kiti.
Chorą lanko įvairiausių specialybių žmonės: muzikos specialistai, Savivaldybės tarnautojai, ekonomistė, darželio auklėtojos, Kultūros ir pramogų centro darbuotoja, firmos „Oriflame“ atstovė, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, verslininkas. Šventės vedėja pasakojo, kad choras iš pat pradžių ėmėsi dainuoti kamerines dainas, o ne „Chorų karų“ populiarųjį repertuarą, šią kryptį ir tęsia.
Koncerto metu Irena Budvytienė pasakojo: „Rasa atneša mums naują dainą, padainuoja. Dažnai mums ji nepatinka, mes nesuprantame, atrodo bus per sunki, tačiau praeina kelios repeticijos, daina ima skambėti, kartu ir patikti mums“.
Choras turi ir solistų. Solo dainuoja ir trombonu choro pasirodymus paįvairinantis Meno mokyklos mokytojas Arvydas Stakvilevičius. Chorui akomponuoja koncertmeisterė Kristina Budvytytė-Mejer.
Dėkojo vadovei ir namiškiams
Irena Budvytienė daug gražių žodžių pasakė apie choro vadovę: ,,Rasa surenka mus, visus gana skirtingus, nevienodų gabumų, kartais net labai savimi nepasitikinčius, bet taip moka suvienyti, uždegti, nuteikti, kad ir patys įgauname daugiau pasitikėjimo savimi. Ir, žiūrėk, po kelių repeticijų viskas pasikeičia. Ji – nuostabi, jos kantrybė auksinė. Kartais mes juokaujame, kad mus kaip augalus prižiūri, puoselėja, laisto, bet… kai reikia, ir pagenėja…“
Daina keitė dainą su trumpais renginio vedėjos pristatymo intarpais.
Vakaro pabaigoje renginio vedėja dar kartą dėkojo vadovei Rasai, choro narių šeimoms, žmonoms ir vyrams, vaikams, kurie išleidžia 2-3 kartus per savaitę į repeticijas, koncertus bei išvykas.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

Su gera nuotaika
Vakarą vainikavo bendra choro „Vox Libri“ ir „Gintarėlio“ atlikta Laimio Vilkončiaus daina „Dideli nykštukai“. Emocingai ir su linksma animacija nuskambėjo visiems gerai pažįstama daina. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus padėkojo choristams ir jų vadovėms už gražų koncertą, įteikė „Vox Libri“ vadovei puokštę rožių. „Gintarėlio“ vadovėms ir kolegėms Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė padovanojo suvenyrų. Rožių žiedų chorų vadovėms ir koncertmeisterėms įteikė Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, mažiesiems choristams dovanota saldainių ir šakotis. Gėlėmis dukras, mamas ir anūkes apdalijo jų artimieji.
Biruta Jakštytė

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite