Nuotaikinga chorų programa pradžiugino šilutiškius

Hugo Šojaus konferencijų centre, netradicinėje aplinkoje, vienas jauniausių Šilutės chorų „Vox Libri“ kartu su Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų choru „Gintarėlis“ surengė bendrą koncertą. Bendrą projektą „Kartų draugystė“ sumanė ir, pasitelkusi rėmėjų, įgyvendino „Vox Libri“ choro vadovė Rasa Golubovskienė.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje. Petro Skutulo nuotr.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje.
Petro Skutulo nuotr.

„Gintarėlis“ iš Klaipėdos
Vos vienerius metus dainuojantys vaikai puikiai nuteikė žiūrovus, pavergė savo žaismingumu ir muzikalumu. Atidžiai klausantys savo vadovių Reginos Vindžigalskienės ir Astos Kontautienės, vaikai padainavo linksmų lietuviškų dainelių, jų solistas Rapolas atlikęs „Ave Maria“, priminė, kad artėja Kalėdos. Vieną nuotaikingą dainelę chorui teko net pakartoti. Pasak vadovės, tai buvo pirmasis vaikų choro bisas. Chorui pritarė ir plojo visa salė.
Renginio vedėja ir choro dainininkė Irena Budvytienė papasakojo, kad sumanymas padainuoti kartu su vaikais kilo jų choro vadovei Rasai, kuri yra dabartinio ,,Gintarėlio“ choro vadovo Tomo Ambrozaičio mokinė.
Dainuoja šilutiškiai
Į sceną kylančius „Vox Libri“ choristus žiūrovai pasitiko plojimais. Šilutiškių jau pamėgtame chore dainuoja Liucina Stakvilevičienė, Kristina Kožemiakinienė, Sonata Šertvytienė, Dalia Babaliauskienė, Rita Kamarauskienė, Irena Budvytienė, Edita Vismantaitė, Arvydas Stakvilevičius, Remigijus Šemeklis, Vaidas ir Benas Kuzai bei kiti.
Chorą lanko įvairiausių specialybių žmonės: muzikos specialistai, Savivaldybės tarnautojai, ekonomistė, darželio auklėtojos, Kultūros ir pramogų centro darbuotoja, firmos „Oriflame“ atstovė, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, verslininkas. Šventės vedėja pasakojo, kad choras iš pat pradžių ėmėsi dainuoti kamerines dainas, o ne „Chorų karų“ populiarųjį repertuarą, šią kryptį ir tęsia.
Koncerto metu Irena Budvytienė pasakojo: „Rasa atneša mums naują dainą, padainuoja. Dažnai mums ji nepatinka, mes nesuprantame, atrodo bus per sunki, tačiau praeina kelios repeticijos, daina ima skambėti, kartu ir patikti mums“.
Choras turi ir solistų. Solo dainuoja ir trombonu choro pasirodymus paįvairinantis Meno mokyklos mokytojas Arvydas Stakvilevičius. Chorui akomponuoja koncertmeisterė Kristina Budvytytė-Mejer.
Dėkojo vadovei ir namiškiams
Irena Budvytienė daug gražių žodžių pasakė apie choro vadovę: ,,Rasa surenka mus, visus gana skirtingus, nevienodų gabumų, kartais net labai savimi nepasitikinčius, bet taip moka suvienyti, uždegti, nuteikti, kad ir patys įgauname daugiau pasitikėjimo savimi. Ir, žiūrėk, po kelių repeticijų viskas pasikeičia. Ji – nuostabi, jos kantrybė auksinė. Kartais mes juokaujame, kad mus kaip augalus prižiūri, puoselėja, laisto, bet… kai reikia, ir pagenėja…“
Daina keitė dainą su trumpais renginio vedėjos pristatymo intarpais.
Vakaro pabaigoje renginio vedėja dar kartą dėkojo vadovei Rasai, choro narių šeimoms, žmonoms ir vyrams, vaikams, kurie išleidžia 2-3 kartus per savaitę į repeticijas, koncertus bei išvykas.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

Su gera nuotaika
Vakarą vainikavo bendra choro „Vox Libri“ ir „Gintarėlio“ atlikta Laimio Vilkončiaus daina „Dideli nykštukai“. Emocingai ir su linksma animacija nuskambėjo visiems gerai pažįstama daina. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus padėkojo choristams ir jų vadovėms už gražų koncertą, įteikė „Vox Libri“ vadovei puokštę rožių. „Gintarėlio“ vadovėms ir kolegėms Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė padovanojo suvenyrų. Rožių žiedų chorų vadovėms ir koncertmeisterėms įteikė Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, mažiesiems choristams dovanota saldainių ir šakotis. Gėlėmis dukras, mamas ir anūkes apdalijo jų artimieji.
Biruta Jakštytė

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite