Nuotaikinga chorų programa pradžiugino šilutiškius

Hugo Šojaus konferencijų centre, netradicinėje aplinkoje, vienas jauniausių Šilutės chorų „Vox Libri“ kartu su Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų choru „Gintarėlis“ surengė bendrą koncertą. Bendrą projektą „Kartų draugystė“ sumanė ir, pasitelkusi rėmėjų, įgyvendino „Vox Libri“ choro vadovė Rasa Golubovskienė.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje. Petro Skutulo nuotr.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje.
Petro Skutulo nuotr.

„Gintarėlis“ iš Klaipėdos
Vos vienerius metus dainuojantys vaikai puikiai nuteikė žiūrovus, pavergė savo žaismingumu ir muzikalumu. Atidžiai klausantys savo vadovių Reginos Vindžigalskienės ir Astos Kontautienės, vaikai padainavo linksmų lietuviškų dainelių, jų solistas Rapolas atlikęs „Ave Maria“, priminė, kad artėja Kalėdos. Vieną nuotaikingą dainelę chorui teko net pakartoti. Pasak vadovės, tai buvo pirmasis vaikų choro bisas. Chorui pritarė ir plojo visa salė.
Renginio vedėja ir choro dainininkė Irena Budvytienė papasakojo, kad sumanymas padainuoti kartu su vaikais kilo jų choro vadovei Rasai, kuri yra dabartinio ,,Gintarėlio“ choro vadovo Tomo Ambrozaičio mokinė.
Dainuoja šilutiškiai
Į sceną kylančius „Vox Libri“ choristus žiūrovai pasitiko plojimais. Šilutiškių jau pamėgtame chore dainuoja Liucina Stakvilevičienė, Kristina Kožemiakinienė, Sonata Šertvytienė, Dalia Babaliauskienė, Rita Kamarauskienė, Irena Budvytienė, Edita Vismantaitė, Arvydas Stakvilevičius, Remigijus Šemeklis, Vaidas ir Benas Kuzai bei kiti.
Chorą lanko įvairiausių specialybių žmonės: muzikos specialistai, Savivaldybės tarnautojai, ekonomistė, darželio auklėtojos, Kultūros ir pramogų centro darbuotoja, firmos „Oriflame“ atstovė, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, verslininkas. Šventės vedėja pasakojo, kad choras iš pat pradžių ėmėsi dainuoti kamerines dainas, o ne „Chorų karų“ populiarųjį repertuarą, šią kryptį ir tęsia.
Koncerto metu Irena Budvytienė pasakojo: „Rasa atneša mums naują dainą, padainuoja. Dažnai mums ji nepatinka, mes nesuprantame, atrodo bus per sunki, tačiau praeina kelios repeticijos, daina ima skambėti, kartu ir patikti mums“.
Choras turi ir solistų. Solo dainuoja ir trombonu choro pasirodymus paįvairinantis Meno mokyklos mokytojas Arvydas Stakvilevičius. Chorui akomponuoja koncertmeisterė Kristina Budvytytė-Mejer.
Dėkojo vadovei ir namiškiams
Irena Budvytienė daug gražių žodžių pasakė apie choro vadovę: ,,Rasa surenka mus, visus gana skirtingus, nevienodų gabumų, kartais net labai savimi nepasitikinčius, bet taip moka suvienyti, uždegti, nuteikti, kad ir patys įgauname daugiau pasitikėjimo savimi. Ir, žiūrėk, po kelių repeticijų viskas pasikeičia. Ji – nuostabi, jos kantrybė auksinė. Kartais mes juokaujame, kad mus kaip augalus prižiūri, puoselėja, laisto, bet… kai reikia, ir pagenėja…“
Daina keitė dainą su trumpais renginio vedėjos pristatymo intarpais.
Vakaro pabaigoje renginio vedėja dar kartą dėkojo vadovei Rasai, choro narių šeimoms, žmonoms ir vyrams, vaikams, kurie išleidžia 2-3 kartus per savaitę į repeticijas, koncertus bei išvykas.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

Su gera nuotaika
Vakarą vainikavo bendra choro „Vox Libri“ ir „Gintarėlio“ atlikta Laimio Vilkončiaus daina „Dideli nykštukai“. Emocingai ir su linksma animacija nuskambėjo visiems gerai pažįstama daina. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus padėkojo choristams ir jų vadovėms už gražų koncertą, įteikė „Vox Libri“ vadovei puokštę rožių. „Gintarėlio“ vadovėms ir kolegėms Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė padovanojo suvenyrų. Rožių žiedų chorų vadovėms ir koncertmeisterėms įteikė Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, mažiesiems choristams dovanota saldainių ir šakotis. Gėlėmis dukras, mamas ir anūkes apdalijo jų artimieji.
Biruta Jakštytė

 

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite