Nuotaikinga chorų programa pradžiugino šilutiškius

Hugo Šojaus konferencijų centre, netradicinėje aplinkoje, vienas jauniausių Šilutės chorų „Vox Libri“ kartu su Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų choru „Gintarėlis“ surengė bendrą koncertą. Bendrą projektą „Kartų draugystė“ sumanė ir, pasitelkusi rėmėjų, įgyvendino „Vox Libri“ choro vadovė Rasa Golubovskienė.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje. Petro Skutulo nuotr.

Choras „Vox Libri“ šią vasarą dalyvavo Katyčiuose vykusioje evangeliškų giesmių šventėje.
Petro Skutulo nuotr.

„Gintarėlis“ iš Klaipėdos
Vos vienerius metus dainuojantys vaikai puikiai nuteikė žiūrovus, pavergė savo žaismingumu ir muzikalumu. Atidžiai klausantys savo vadovių Reginos Vindžigalskienės ir Astos Kontautienės, vaikai padainavo linksmų lietuviškų dainelių, jų solistas Rapolas atlikęs „Ave Maria“, priminė, kad artėja Kalėdos. Vieną nuotaikingą dainelę chorui teko net pakartoti. Pasak vadovės, tai buvo pirmasis vaikų choro bisas. Chorui pritarė ir plojo visa salė.
Renginio vedėja ir choro dainininkė Irena Budvytienė papasakojo, kad sumanymas padainuoti kartu su vaikais kilo jų choro vadovei Rasai, kuri yra dabartinio ,,Gintarėlio“ choro vadovo Tomo Ambrozaičio mokinė.
Dainuoja šilutiškiai
Į sceną kylančius „Vox Libri“ choristus žiūrovai pasitiko plojimais. Šilutiškių jau pamėgtame chore dainuoja Liucina Stakvilevičienė, Kristina Kožemiakinienė, Sonata Šertvytienė, Dalia Babaliauskienė, Rita Kamarauskienė, Irena Budvytienė, Edita Vismantaitė, Arvydas Stakvilevičius, Remigijus Šemeklis, Vaidas ir Benas Kuzai bei kiti.
Chorą lanko įvairiausių specialybių žmonės: muzikos specialistai, Savivaldybės tarnautojai, ekonomistė, darželio auklėtojos, Kultūros ir pramogų centro darbuotoja, firmos „Oriflame“ atstovė, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčios kunigas, verslininkas. Šventės vedėja pasakojo, kad choras iš pat pradžių ėmėsi dainuoti kamerines dainas, o ne „Chorų karų“ populiarųjį repertuarą, šią kryptį ir tęsia.
Koncerto metu Irena Budvytienė pasakojo: „Rasa atneša mums naują dainą, padainuoja. Dažnai mums ji nepatinka, mes nesuprantame, atrodo bus per sunki, tačiau praeina kelios repeticijos, daina ima skambėti, kartu ir patikti mums“.
Choras turi ir solistų. Solo dainuoja ir trombonu choro pasirodymus paįvairinantis Meno mokyklos mokytojas Arvydas Stakvilevičius. Chorui akomponuoja koncertmeisterė Kristina Budvytytė-Mejer.
Dėkojo vadovei ir namiškiams
Irena Budvytienė daug gražių žodžių pasakė apie choro vadovę: ,,Rasa surenka mus, visus gana skirtingus, nevienodų gabumų, kartais net labai savimi nepasitikinčius, bet taip moka suvienyti, uždegti, nuteikti, kad ir patys įgauname daugiau pasitikėjimo savimi. Ir, žiūrėk, po kelių repeticijų viskas pasikeičia. Ji – nuostabi, jos kantrybė auksinė. Kartais mes juokaujame, kad mus kaip augalus prižiūri, puoselėja, laisto, bet… kai reikia, ir pagenėja…“
Daina keitė dainą su trumpais renginio vedėjos pristatymo intarpais.
Vakaro pabaigoje renginio vedėja dar kartą dėkojo vadovei Rasai, choro narių šeimoms, žmonoms ir vyrams, vaikams, kurie išleidžia 2-3 kartus per savaitę į repeticijas, koncertus bei išvykas.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

„Vox Libri“ choro vadovė (centre) Rasa Golubovskienė.

Su gera nuotaika
Vakarą vainikavo bendra choro „Vox Libri“ ir „Gintarėlio“ atlikta Laimio Vilkončiaus daina „Dideli nykštukai“. Emocingai ir su linksma animacija nuskambėjo visiems gerai pažįstama daina. Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus padėkojo choristams ir jų vadovėms už gražų koncertą, įteikė „Vox Libri“ vadovei puokštę rožių. „Gintarėlio“ vadovėms ir kolegėms Šilutės meno mokyklos direktorė Daiva Pielikienė padovanojo suvenyrų. Rožių žiedų chorų vadovėms ir koncertmeisterėms įteikė Šilutės kultūros ir pramogų centro direktorė Jūratė Pancerova, mažiesiems choristams dovanota saldainių ir šakotis. Gėlėmis dukras, mamas ir anūkes apdalijo jų artimieji.
Biruta Jakštytė

 

Hits: 496

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite