Nuo pareigų nušalintas kyšio paėmimu įtariamas Šilutės gydytojas

Šilutės ligoninės vadovybė priėmė sprendimą nušalinti kyšininkavimu įtariamą Kastytį Giedriką nuo gydytojo kardiologo darbo Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje ir nuo Vidaus ligų skyriaus vedėjo pareigų iki ikiteisminio tyrimo pabaigos. Tokį pranešimą balandžio 19 d. išplatino Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Šilutės ligoninė neteko vienintelio turėto gydytojo kardiologo.

Šilutės ligoninė neteko vienintelio turėto gydytojo kardiologo.

 

Pranešime teigiama, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšio reikalavimo ir paėmimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 1 dalį. Įtarimai padarius šią nusikalstamą veiką pareikšti Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojui Kastyčiui Giedrikui, kuris savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir paėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant pareigas.
Šilutės ligoninės vadovybė, kaip nurodyta pranešime, sieks užtikrinti skaidrią įstaigos veiklą ir ragins netoleruoti korupcijos apraiškų įstaigoje ir neduoti kyšių medikams. Šilutės ligoninės interneto svetainėje www.silutesligonine.lt galima užpildyti anoniminę anketą ir išreikšti savo nuomonę dėl korupcijos įstaigoje bei pranešti apie galimus korupcijos atvejus. Taip pat visuose įstaigos struktūriniuose padaliniuose bus išplatinta papildoma informacija, kur galima kreiptis susidūrus su korupcijos apraiškomis.
„Įstaigos vadovybė, įvertinusi susidariusią situaciją, priėmė sprendimą nušalinti Kastytį Giedriką nuo gydytojo kardiologo darbo konsultacinėje poliklinikoje ir Vidaus ligų skyriaus vedėjo pareigų iki ikiteisminio tyrimo pabaigos“, – informuoja vyr. gydytojas Darius Steponkus.

K. Giedrikas, kaip informuoja STT, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už medicininės pažymos išdavimą.

K. Giedrikas, kaip informuoja STT, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už medicininės pažymos išdavimą.

K. Giedrikas – vienintelis gydytojas kardiologas?
Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas Vytautas Žvirblis patvirtino, kad, nušalinus K. Giedriką nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje, ten gydytojo kardiologo nebus, nes ligoninė turi tik vieną gydytoją kardiologą – K. Giedriką. „Pacientų būna nemažai, kardiologo konsultacijos labai reikalingos, gal gyventojai važiuos į Klaipėdą. Žinoma, tai nėra gerai pirmiausia gyventojams, tačiau nušalinti gydytoją nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje bei nuo vedėjo pareigų mums rekomendavo Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – „Pamariui“ paaiškino V. Žvirblis, iš kurio sužinojome, jog Vidaus ligų skyriui laikinai vadovaus gydytoja Daiva Bernotaitė, o K. Giedrikas dirbs Vidaus ligų skyriuje kaip eilinis gydytojas kardiologas, terapeutas.
Lietuvos gydytojų sąjungos Šilutės skyriaus vadovė, ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja, gydytoja reanimatologė Audronė Pikžirnienė „Pamariui“ telefonu sakė: „Faktas – nemalonus, garbės niekam nedaro, ligoninei – taip pat. Kastytis Giedrikas yra geras specialistas – ir kardiologas, ir vidaus ligų gydytojas. Kadangi turime tik vieną gydytoją kardiologą, situacija komplikuojasi – konsultacinė poliklinika lieka be reikalingo gydytojo, tai nenaudinga pacientams, o kai pacientų mažės, tai bus blogai ir ligoninei…“ Susisiekti su K. Giedriku nepavyko.
Nemaloni tema?
Labai nenoriai bendravo kiti Šilutės medikai. Vos išgirdę, kad domina galimo kyšininkavimo atvejis, kategoriškai atsisakydavo kalbėtis, o dvi nuomones išgirdome su sąlyga, kad pavardės nebus paviešintos. Viena moteris, medicinoje dirbanti daug metų, šiuo metu – ne Šilutės ligoninėje, įsitikinusi: „Kai nebus kyšius duodančių, nebus ir juos imančių. Neša gydytojams saldainių dėžutes, o kiek dovanojama alkoholio butelių… Juk ne vienas gydytojas prasigėrė, nes tų butelių neša ir prineša, o kai butelis po ranka, taip ir kyla noras stresą taurele nuplauti. Tas plovimas baigiasi blogai. Duoda ir pinigų. Kodėl? Nežinau, nes dirbau šalia daugelio gydytojų ir nė vienas nesielgė taip, kad tas pacientas kentėtų didesnius, ilgesnius skausmus, kad sužalojimai išliktų visam gyvenimui, kad numirtų. Nė vienas! Gal pinigų neša, nes tie gydytojų atlyginimai menki, o darbas – sunkus, atsakomybė – didžiulė, jeigu kas, žiūrėk, tuoj teismais grasina?“
Gydytoja, prašiusi neskelbti jos pavardės, įsitikinusi, kad Lietuvoje gydytojai yra labai kvalifikuoti. Tą pripažįsta ir iš užsienio gydytis, operuotis sugrįžtantys lietuviai, kurie teigia, kad užsienio valstybėse gydytojai dirba ir mažiau, ir jų darbo sąlygos daug geresnės, o atlyginimai – kelis kartus didesni negu Lietuvoje. Tačiau gydytoja pripažino, kad ir pacientai, ir gydytojai turi dėti tašką – gana jau tų istorijų apie kyšius. Šįkart pacientas, matyt, informavo STT, o kitą kartą gali įkliūti ir gydytojas kyšį paėmęs, ir pacientas jį davęs.
Buvo balandžio 13-oji…
59 metų gydytojas kardiologas K. Giedrikas, kaip informuoja STT, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už teisėtą veiksmą vykdydamas įgaliojimus, t. y. už medicininės pažymos išdavimą. Pažyma buvo reikalinga neįgalumą nustatančiai komisijai pateikti. Atlikta krata. Kabinete atliekant poėmį rasti galimai kaip kyšis gauti pinigai. K. Giedrikas apklaustas, po to šis gydytojas tęsė darbą. STT pareigūnai informavo ligoninės vadovybę. Kadangi tuokart STT nepasiūlė nušalinti K. Giedriko nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje ir vadovavimo Vidaus ligų skyriui, kurį laiką situacija nesikeitė. Kolegos K. Giedriką vertina už aukštą kvalifikaciją, kaip aktyvų visuomenininką, taip pat sportininką. Ne vienas priminė, kad K. Giedrikas Šilutėje dirba jau daug metų, atvyko čia baigęs medicinos studijas.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 296

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite