Nuo pareigų nušalintas kyšio paėmimu įtariamas Šilutės gydytojas

Šilutės ligoninės vadovybė priėmė sprendimą nušalinti kyšininkavimu įtariamą Kastytį Giedriką nuo gydytojo kardiologo darbo Šilutės ligoninės konsultacinėje poliklinikoje ir nuo Vidaus ligų skyriaus vedėjo pareigų iki ikiteisminio tyrimo pabaigos. Tokį pranešimą balandžio 19 d. išplatino Šilutės ligoninės vyr. gydytojas Darius Steponkus.

Šilutės ligoninė neteko vienintelio turėto gydytojo kardiologo.

Šilutės ligoninė neteko vienintelio turėto gydytojo kardiologo.

 

Pranešime teigiama, kad Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Klaipėdos valdyboje atliekamas ikiteisminis tyrimas dėl galimo kyšio reikalavimo ir paėmimo pagal Baudžiamojo kodekso 225 straipsnio 1 dalį. Įtarimai padarius šią nusikalstamą veiką pareikšti Šilutės ligoninės konsultacinės poliklinikos gydytojui Kastyčiui Giedrikui, kuris savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir paėmė kyšį už teisėtą veikimą vykdant pareigas.
Šilutės ligoninės vadovybė, kaip nurodyta pranešime, sieks užtikrinti skaidrią įstaigos veiklą ir ragins netoleruoti korupcijos apraiškų įstaigoje ir neduoti kyšių medikams. Šilutės ligoninės interneto svetainėje www.silutesligonine.lt galima užpildyti anoniminę anketą ir išreikšti savo nuomonę dėl korupcijos įstaigoje bei pranešti apie galimus korupcijos atvejus. Taip pat visuose įstaigos struktūriniuose padaliniuose bus išplatinta papildoma informacija, kur galima kreiptis susidūrus su korupcijos apraiškomis.
„Įstaigos vadovybė, įvertinusi susidariusią situaciją, priėmė sprendimą nušalinti Kastytį Giedriką nuo gydytojo kardiologo darbo konsultacinėje poliklinikoje ir Vidaus ligų skyriaus vedėjo pareigų iki ikiteisminio tyrimo pabaigos“, – informuoja vyr. gydytojas Darius Steponkus.

K. Giedrikas, kaip informuoja STT, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už medicininės pažymos išdavimą.

K. Giedrikas, kaip informuoja STT, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už medicininės pažymos išdavimą.

K. Giedrikas – vienintelis gydytojas kardiologas?
Šilutės ligoninės vyr. gydytojo pavaduotojas Vytautas Žvirblis patvirtino, kad, nušalinus K. Giedriką nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje, ten gydytojo kardiologo nebus, nes ligoninė turi tik vieną gydytoją kardiologą – K. Giedriką. „Pacientų būna nemažai, kardiologo konsultacijos labai reikalingos, gal gyventojai važiuos į Klaipėdą. Žinoma, tai nėra gerai pirmiausia gyventojams, tačiau nušalinti gydytoją nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje bei nuo vedėjo pareigų mums rekomendavo Specialiųjų tyrimų tarnyba“, – „Pamariui“ paaiškino V. Žvirblis, iš kurio sužinojome, jog Vidaus ligų skyriui laikinai vadovaus gydytoja Daiva Bernotaitė, o K. Giedrikas dirbs Vidaus ligų skyriuje kaip eilinis gydytojas kardiologas, terapeutas.
Lietuvos gydytojų sąjungos Šilutės skyriaus vadovė, ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėja, gydytoja reanimatologė Audronė Pikžirnienė „Pamariui“ telefonu sakė: „Faktas – nemalonus, garbės niekam nedaro, ligoninei – taip pat. Kastytis Giedrikas yra geras specialistas – ir kardiologas, ir vidaus ligų gydytojas. Kadangi turime tik vieną gydytoją kardiologą, situacija komplikuojasi – konsultacinė poliklinika lieka be reikalingo gydytojo, tai nenaudinga pacientams, o kai pacientų mažės, tai bus blogai ir ligoninei…“ Susisiekti su K. Giedriku nepavyko.
Nemaloni tema?
Labai nenoriai bendravo kiti Šilutės medikai. Vos išgirdę, kad domina galimo kyšininkavimo atvejis, kategoriškai atsisakydavo kalbėtis, o dvi nuomones išgirdome su sąlyga, kad pavardės nebus paviešintos. Viena moteris, medicinoje dirbanti daug metų, šiuo metu – ne Šilutės ligoninėje, įsitikinusi: „Kai nebus kyšius duodančių, nebus ir juos imančių. Neša gydytojams saldainių dėžutes, o kiek dovanojama alkoholio butelių… Juk ne vienas gydytojas prasigėrė, nes tų butelių neša ir prineša, o kai butelis po ranka, taip ir kyla noras stresą taurele nuplauti. Tas plovimas baigiasi blogai. Duoda ir pinigų. Kodėl? Nežinau, nes dirbau šalia daugelio gydytojų ir nė vienas nesielgė taip, kad tas pacientas kentėtų didesnius, ilgesnius skausmus, kad sužalojimai išliktų visam gyvenimui, kad numirtų. Nė vienas! Gal pinigų neša, nes tie gydytojų atlyginimai menki, o darbas – sunkus, atsakomybė – didžiulė, jeigu kas, žiūrėk, tuoj teismais grasina?“
Gydytoja, prašiusi neskelbti jos pavardės, įsitikinusi, kad Lietuvoje gydytojai yra labai kvalifikuoti. Tą pripažįsta ir iš užsienio gydytis, operuotis sugrįžtantys lietuviai, kurie teigia, kad užsienio valstybėse gydytojai dirba ir mažiau, ir jų darbo sąlygos daug geresnės, o atlyginimai – kelis kartus didesni negu Lietuvoje. Tačiau gydytoja pripažino, kad ir pacientai, ir gydytojai turi dėti tašką – gana jau tų istorijų apie kyšius. Šįkart pacientas, matyt, informavo STT, o kitą kartą gali įkliūti ir gydytojas kyšį paėmęs, ir pacientas jį davęs.
Buvo balandžio 13-oji…
59 metų gydytojas kardiologas K. Giedrikas, kaip informuoja STT, būdamas valstybės tarnautojui prilygintas asmuo, balandžio 13 d. savo darbo kabinete iš paciento galimai reikalavo ir per du kartus priėmė kyšį už teisėtą veiksmą vykdydamas įgaliojimus, t. y. už medicininės pažymos išdavimą. Pažyma buvo reikalinga neįgalumą nustatančiai komisijai pateikti. Atlikta krata. Kabinete atliekant poėmį rasti galimai kaip kyšis gauti pinigai. K. Giedrikas apklaustas, po to šis gydytojas tęsė darbą. STT pareigūnai informavo ligoninės vadovybę. Kadangi tuokart STT nepasiūlė nušalinti K. Giedriko nuo darbo konsultacinėje poliklinikoje ir vadovavimo Vidaus ligų skyriui, kurį laiką situacija nesikeitė. Kolegos K. Giedriką vertina už aukštą kvalifikaciją, kaip aktyvų visuomenininką, taip pat sportininką. Ne vienas priminė, kad K. Giedrikas Šilutėje dirba jau daug metų, atvyko čia baigęs medicinos studijas.
Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite