Nors Londono triumfo Rūtai nepavyko pakartoti

Plaukikė Rūta Meilutytė: „Tai buvo vienas skaudžiausių vakarų...“ Vytauto Dranginio nuotr.

Plaukikė Rūta Meilutytė: „Tai buvo vienas skaudžiausių vakarų…“
Vytauto Dranginio nuotr.

Rio olimpinėse sporto žaidynėse Rūtai Meilutytei nepavyko pakartoti prieš ketverius metus Londone patirto triumfo, kai ji tapo olimpine plaukimo čempione. Tai ne vienintelis jos titulas. Rūta – pasaulio ir Europos plaukimo varžybų rekordininkė. Šįkart Rūta medalio neiškovojo.

Buvusi kaunietė gyvena ir treniruojasi Plymute (Anglija). Ji – šalies sporto fanų meilė bei didžioji viltis, kad parveš medalį ir iš olimpiados Brazilijoje. Žiniasklaida tiesiog ėjo iš proto, prognozuodama jai aukščiausios prabos apdovanojimą. Laikraščiai, televizija tik kurstė įtampą, kuri ir be spėlionių iš šalies ima kamuoti sportininkus prieš startą.
Rūta neiškovojo medalio. 100 metrų plaukimo krūtine varžybose ji išsiveržė į pagrindinį finalą, bet tarp aštuonių pajėgiausių planetos plaukikių finišavo septinta. Aišku, pačiai buvo stresas. O čia dar vos išlipusią iš baseino užpuolė su klausimais lietuviško televizijos kanalo „širšė“. Į jos klausimus, kodėl nepasisekė, Rūta dar negalėjo turėti atsakymų. Buvo matyti, kad sportininkė labai kremtasi, jaudinasi.
Televizijos žurnalistė neskubėjo paleisti aukos, nesiliovė kamantinėti. Mano manymu, įkyriai lįsti į žmogaus sielą po ką tik patirto sukrėtimo – baisus nemandagumas. Sportininkai – ne robotai. Dvasinio sadizmo vaizdelis baigėsi, kai apsiašarojusi Rūta, nusigręžusi nuo klausimus beriančios televizijos darbuotojos, pabėgo. Tikrai sunki scena tiek žiūrovui, tiek Rūtai.
Verčiau žiniasklaidos atstovė būtų įteikusi plaukikei kokią egzotišką gėlytę, užjautusi, palinkėjusi sportinės bei visokeriopos sėkmės ateičiai. Juk Rūta dar jauna, devyniolikos, galios neišsemtos. Antrą vertus, ji pasaulyje – septinta. Tegul kas pabando individualioje rungtyje užimti 7-ą vietą olimpinėse sporto žaidynėse.
Ar buvo padaryta klaidų pasiruošimo sezone – plaukimo trenerių svarstymų reikalas. Kažin ar bus rasta viena tiesa. Sporto mėgėjams svarbiausia kitkas: Rūta mums liko „mūsų Rūta Meilutyte“. Linkime jai kuo greičiau atsigauti, vėl siekti pergalių vandens takeliuose.

Romualdas Mažutis

Treneris Džonas Radas (Jon Rudd) ir plaukikė Rūta Meilutytė. Vytauto Dranginio nuotr.

Iš ELTOS pranešimo
Olimpinių žaidynių čempionės titulo neapgynusi 19-metė Lietuvos plaukikė R. Meilutytė neslėpė apmaudo dėl prasto pasirodymo Rio de Žaneire, bet nežada keisti savo treniruočių vietos ir sąlygų.
Plimute (Didžioji Britanija) su treneriu Džonu Radu (Jon Rudd) jau penkerius metus sportuojanti R. Meilutytė Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių 100 m plaukimo krūtine varžybose užėmė septintąją vietą.
Po finišo R. Meilutytė ėmė verkti. Tokio rezultato nesitikėjo nei ji pati, nei dauguma Lietuvos sporto aistruolių.
„Tai vienas skaudžiausių mano vakarų. Rezultatą lemia daug dalykų – kai kurie fiziniai, kai kurie psichologiniai. Man šis startas reiškė labai daug, tam rengėmės nuo pat Londono, ir visas dėmesys buvo šiam startui. Finišuoti ir matyti savo vardą 7-oje vietoje nebuvo geras jausmas. Žinoma, norėjau aukso“, – spaudos konferencijoje sakė
R. Meilutytė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite