Neužbaigė darbų – pablogino susisiekimą

Įgyvendinat įvairius projektus aplinkui gyvenantys žmonės dažniausiai pajunta teigiamų pokyčių – nauji pastatai pagerina kraštovaizdį, baigiant darbus sutvarkomos aplinkinės gatvės, įrengiamas apšvietimas ir t. t. Pasitaiko, kai darbų laiku nepadaro, gyventojams dėl to kyla daugybė rūpesčių. Dėl tiesiant elektros liniją sugadintų kelių į Pagėgių savivaldybę jau ne kartą kreipėsi Lumpėnų seniūnijos Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės kaimų gyventojai.

Trečiadienį vykusiame susitikime AB „Litgrid“ rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ atstovams beliko pripažinti, kad pavėluota užbaigti elektros kabelio tiesimo darbus.

Privalo atstatyti
Trečiadienį Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio iniciatyva buvo sukviesti įmonių vadovai, kurie Lumpėnų seniūnijoje nuo praėjusio rudens tiesia 110 kilovoltų galingumo kabelį. Ši linija reikalinga vėjo jėgainėms prijungti prie Bitėnų skirstytuvo. Darbai atliekami pagal projektą „Vėjo energijos jėgainių parkas „Pagėgiai 13“.
Susitikime dalyvavo Pagėgių savivaldybės vadovai, Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, projekto įgyvendinančios AB „Litgrid“ strateginių projektų infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovskis, tos pačios bendrovės strateginių projektų įgyvendinimo skyriaus vadovas Rimantas Butkus bei rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ departamento direktorius Tomas Urbonas ir tos pačios bendrovės darbų vadovas Tomas Stonys.
Pasak Pagėgių savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo, laikinai einančio Ūkio skyriaus vedėjo pareigas Petro Kuzmarskio, darbų vykdytojai dirbti žemės darbus turėjo leidimą iki gruodžio 19 d. Iki to laiko buvo privalu ir užbaigti darbus ir pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus ir teisės aktus atstatyti kelio dangą. Remiantis normatyviniais statybų techninių dokumentų reikalavimais po tokių darbų kelio danga turėtų būti geresnė nei buvusioji.
Pripažino klaidas
Darbų neigiamas pasekmes patyrė net keturių kaimų (Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės) gyventojai – sudarkyti keliai tapo nebepravažiuojami, tad žmonės savo namus gali pasiekti tik vykdami aplinkkeliais. Minėtųjų kaimų gyventojams didelių nepatogumų gali kilti, jei prisireiktų specialiųjų tarnybų (greitosios medicininės pagalbos, gaisrinės ar policijos) pagalbos.
Pasak Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio, ši padėtis tapo visiškai nepakenčiama ir reikalaujanti kuo greitesnio sprendimo, kaltųjų atsakomybės, ir, jei reikės, net kai kurių sankcijų. Pasak Savivaldybės vadovo, darbus atlikusi bendrovė pademonstravo nepagarbą darbui ir užsakovui.
Susitikimo metu merui kategoriškai pareikalavus atsakymo, AB „Ligrid“ atstovas pripažino, kad jų įmonės partneriai darbus atliko netinkamai, apgailestavo dėl susidariusios situacijos ir konstatavo liūdną faktą, kad, teks laukti pavasario, kol darbus bus galima užbaigti tinkamai. Nėra prasmės šiuo metu tvarkyti sugadintus kelius, nes dėl pašalo ir nesugeriamo vandens jų būklė tik prastėja.
AB „Litgrid“ atstovai pažadėjo, kad kol bus sutvarkyti keliai, nuo esamų bus valomas sniegas stipraus snygio metu bei užtikrintas gyventojų susisiekimas su savivaldybės ir krašto keliais, o pavasarį sugadintų kelių būklė bus atstatyta.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite