Neužbaigė darbų – pablogino susisiekimą

Įgyvendinat įvairius projektus aplinkui gyvenantys žmonės dažniausiai pajunta teigiamų pokyčių – nauji pastatai pagerina kraštovaizdį, baigiant darbus sutvarkomos aplinkinės gatvės, įrengiamas apšvietimas ir t. t. Pasitaiko, kai darbų laiku nepadaro, gyventojams dėl to kyla daugybė rūpesčių. Dėl tiesiant elektros liniją sugadintų kelių į Pagėgių savivaldybę jau ne kartą kreipėsi Lumpėnų seniūnijos Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės kaimų gyventojai.

Trečiadienį vykusiame susitikime AB „Litgrid“ rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ atstovams beliko pripažinti, kad pavėluota užbaigti elektros kabelio tiesimo darbus.

Privalo atstatyti
Trečiadienį Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio iniciatyva buvo sukviesti įmonių vadovai, kurie Lumpėnų seniūnijoje nuo praėjusio rudens tiesia 110 kilovoltų galingumo kabelį. Ši linija reikalinga vėjo jėgainėms prijungti prie Bitėnų skirstytuvo. Darbai atliekami pagal projektą „Vėjo energijos jėgainių parkas „Pagėgiai 13“.
Susitikime dalyvavo Pagėgių savivaldybės vadovai, Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, projekto įgyvendinančios AB „Litgrid“ strateginių projektų infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovskis, tos pačios bendrovės strateginių projektų įgyvendinimo skyriaus vadovas Rimantas Butkus bei rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ departamento direktorius Tomas Urbonas ir tos pačios bendrovės darbų vadovas Tomas Stonys.
Pasak Pagėgių savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo, laikinai einančio Ūkio skyriaus vedėjo pareigas Petro Kuzmarskio, darbų vykdytojai dirbti žemės darbus turėjo leidimą iki gruodžio 19 d. Iki to laiko buvo privalu ir užbaigti darbus ir pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus ir teisės aktus atstatyti kelio dangą. Remiantis normatyviniais statybų techninių dokumentų reikalavimais po tokių darbų kelio danga turėtų būti geresnė nei buvusioji.
Pripažino klaidas
Darbų neigiamas pasekmes patyrė net keturių kaimų (Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės) gyventojai – sudarkyti keliai tapo nebepravažiuojami, tad žmonės savo namus gali pasiekti tik vykdami aplinkkeliais. Minėtųjų kaimų gyventojams didelių nepatogumų gali kilti, jei prisireiktų specialiųjų tarnybų (greitosios medicininės pagalbos, gaisrinės ar policijos) pagalbos.
Pasak Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio, ši padėtis tapo visiškai nepakenčiama ir reikalaujanti kuo greitesnio sprendimo, kaltųjų atsakomybės, ir, jei reikės, net kai kurių sankcijų. Pasak Savivaldybės vadovo, darbus atlikusi bendrovė pademonstravo nepagarbą darbui ir užsakovui.
Susitikimo metu merui kategoriškai pareikalavus atsakymo, AB „Ligrid“ atstovas pripažino, kad jų įmonės partneriai darbus atliko netinkamai, apgailestavo dėl susidariusios situacijos ir konstatavo liūdną faktą, kad, teks laukti pavasario, kol darbus bus galima užbaigti tinkamai. Nėra prasmės šiuo metu tvarkyti sugadintus kelius, nes dėl pašalo ir nesugeriamo vandens jų būklė tik prastėja.
AB „Litgrid“ atstovai pažadėjo, kad kol bus sutvarkyti keliai, nuo esamų bus valomas sniegas stipraus snygio metu bei užtikrintas gyventojų susisiekimas su savivaldybės ir krašto keliais, o pavasarį sugadintų kelių būklė bus atstatyta.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite