Neužbaigė darbų – pablogino susisiekimą

Įgyvendinat įvairius projektus aplinkui gyvenantys žmonės dažniausiai pajunta teigiamų pokyčių – nauji pastatai pagerina kraštovaizdį, baigiant darbus sutvarkomos aplinkinės gatvės, įrengiamas apšvietimas ir t. t. Pasitaiko, kai darbų laiku nepadaro, gyventojams dėl to kyla daugybė rūpesčių. Dėl tiesiant elektros liniją sugadintų kelių į Pagėgių savivaldybę jau ne kartą kreipėsi Lumpėnų seniūnijos Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės kaimų gyventojai.

Trečiadienį vykusiame susitikime AB „Litgrid“ rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ atstovams beliko pripažinti, kad pavėluota užbaigti elektros kabelio tiesimo darbus.

Privalo atstatyti
Trečiadienį Pagėgių savivaldybės mero Virginijaus Komskio iniciatyva buvo sukviesti įmonių vadovai, kurie Lumpėnų seniūnijoje nuo praėjusio rudens tiesia 110 kilovoltų galingumo kabelį. Ši linija reikalinga vėjo jėgainėms prijungti prie Bitėnų skirstytuvo. Darbai atliekami pagal projektą „Vėjo energijos jėgainių parkas „Pagėgiai 13“.
Susitikime dalyvavo Pagėgių savivaldybės vadovai, Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, projekto įgyvendinančios AB „Litgrid“ strateginių projektų infrastruktūros departamento direktorius Karolis Sankovskis, tos pačios bendrovės strateginių projektų įgyvendinimo skyriaus vadovas Rimantas Butkus bei rangovo UAB „A. Žilinskis ir Ko“ departamento direktorius Tomas Urbonas ir tos pačios bendrovės darbų vadovas Tomas Stonys.
Pasak Pagėgių savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjo, laikinai einančio Ūkio skyriaus vedėjo pareigas Petro Kuzmarskio, darbų vykdytojai dirbti žemės darbus turėjo leidimą iki gruodžio 19 d. Iki to laiko buvo privalu ir užbaigti darbus ir pagal galiojančius Lietuvos Respublikos įstatymus ir teisės aktus atstatyti kelio dangą. Remiantis normatyviniais statybų techninių dokumentų reikalavimais po tokių darbų kelio danga turėtų būti geresnė nei buvusioji.
Pripažino klaidas
Darbų neigiamas pasekmes patyrė net keturių kaimų (Kerkutviečių, Nepertlaukio, Palumpių, Pempynės) gyventojai – sudarkyti keliai tapo nebepravažiuojami, tad žmonės savo namus gali pasiekti tik vykdami aplinkkeliais. Minėtųjų kaimų gyventojams didelių nepatogumų gali kilti, jei prisireiktų specialiųjų tarnybų (greitosios medicininės pagalbos, gaisrinės ar policijos) pagalbos.
Pasak Pagėgių savivaldybės mero V. Komskio, ši padėtis tapo visiškai nepakenčiama ir reikalaujanti kuo greitesnio sprendimo, kaltųjų atsakomybės, ir, jei reikės, net kai kurių sankcijų. Pasak Savivaldybės vadovo, darbus atlikusi bendrovė pademonstravo nepagarbą darbui ir užsakovui.
Susitikimo metu merui kategoriškai pareikalavus atsakymo, AB „Ligrid“ atstovas pripažino, kad jų įmonės partneriai darbus atliko netinkamai, apgailestavo dėl susidariusios situacijos ir konstatavo liūdną faktą, kad, teks laukti pavasario, kol darbus bus galima užbaigti tinkamai. Nėra prasmės šiuo metu tvarkyti sugadintus kelius, nes dėl pašalo ir nesugeriamo vandens jų būklė tik prastėja.
AB „Litgrid“ atstovai pažadėjo, kad kol bus sutvarkyti keliai, nuo esamų bus valomas sniegas stipraus snygio metu bei užtikrintas gyventojų susisiekimas su savivaldybės ir krašto keliais, o pavasarį sugadintų kelių būklė bus atstatyta.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite