Netikėtos tradicijos: pasaulis tikrai turi kuo nustebinti

Sakoma, kad genys margas, o pasaulis – dar margesnis. Ir tikrai – jei bent šiek tiek savo dėmesio ir laiko skiriate pasaulio tradicijoms pažinti, netruksite sužinoti apie stulbinančią įvairovę bei netikėtumus. Tad pats metas sužinoti daug įdomių dalykų.

Į Kalėdas – riedučiais

Kalėdos – viena gražiausių metų švenčių. Na, šiuos ypatingus šventinius rytus, daugelyje šalių yra priimta pradėti pamaldomis bažnyčioje. Ne išimtis ir mūsų šalis – tikintieji šventinį rytą keliauja į bažnyčią. Tiesa, verta paminėti, kad tai, mūsų šalyje, o taip pat ir daugelyje kitų, yra daroma pėsčiomis, automobiliu ar viešuoju transportu. Tačiau, ar galite patikėti, kad pasaulyje ra tokia vieta, kur šį šventinį rytą į bažnyčią vykstama riedučiais? Taip, taip – perskaitėte teisingai – būtent jais. Ir ta vieta yra Venesuelos sostinė Karakasas.

Ne paslaptis, kad Lietuvoje, o taip pat ir daugelyje kitų šalių artėjant Kalėdoms, pačiais įvairiausiais būdais bei priemonėmis puošiamos eglės arba pušys. Tačiau, ar žinojote, kad, pavyzdžiui, Indijoje puošiama visai ne egles ir ne pušis, o mango bei bananų medžius?

Silkė su daržovėmis, pyragėliai su grybais, spanguolių kisielius, antis su obuoliais ar tešloje kepta žuvis – tokie lietuviški kalėdiniai patiekalai mūsų nestebina. Tačiau drąsiai galima teigti, kad patiekalas, kuris šios šventės proga yra valgomas Grenlandijoje, nustebintų daugelį. Tai – patiekalas, kuris gaminamas ypač neįprastai: mažas paukščiukas, suvyniojamas į ruonio odą ir užkasamas po žeme. Po kelių mėnesių, kai suyra (taigi, patiekalą reikia pradėti ruošti dar gerokai prieš šventes), tiekiamas ant šventinio stalo.

Geltonų rožių įvaizdis Meksikoje

Geltonos spalvos rožės alsuoja šiluma, pavasariu bei  jaukumu, jos labai dažnai ir dovanojamos. Tačiau tik ne Meksikoje, pasirodo, būtent šioje šalyje, geltonos spalvos rožės simbolizuoja mirtį. Tad, būtinai įsiminkite, jei artimiausiu metu planuojate lankytis Meksikoje.

Daugelyje pasaulio šalių Naujųjų metų sutikimas neįsivaizduojamas be fejerverkų, kurie sukuria iš tiesų įspūdingą reginį. Tačiau, ar galite įsivaizduoti, kad štai Rytų Afrikoje žmonės šią šventę sutinka… per langus mėtydami į gatves senus ir nebereikalingus baldus? Belieka tik tikėtis, kad toks Naujųjų sutikimas neatneša traumų.

Dar viena, ypač įdomi bei netikėta tradicija egzistuoja Graikijoje. Pasirodo, šioje  šalyje, atėjus pas žmogų į svečius, jokiu būdu negalima girti ten esančių vazų, paveikslų, suvenyrų ar kitų interjero detalių. Jei taip padarysite, pagal ten galiojantį paprotį, tas žmogus turės padovanoti atėjusiam pagirtus daiktus…

Daugelyje šalių įprasta bet kokia proga arba be progos dovanoti gyvas gėlės. Tačiau, ar galite patikėti, kad Kinijoje niekada nėra dovanojamos gyvos gėlės, nes tai siejama su laikinumu, trapumu ir net mirtimi. Todėl visada teikiama tik dirbtinių gėlių, kuriomis galima džiaugtis visą likusį gyvenimą.

Taigi, kaip matome, pasaulis iš tiesų nuostabus ir įdomus, tad keliaukime kuo dažniau. Na, o paskutinė minutė padės užtikrinti patrauklų kelionių biudžetą.

pr2022/081

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Žemės ūkio ministras K. Navickas susitiko su Pagėgių savivaldybės ūkininkais

Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas Pagėgių krašte susitiko su ūkininkais, su kuriais aptarė Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginį planą, kitus aktualius klausimus. Jis taip pat lankėsi Žukų, Bitėnų ir Vėžininkų kaimų ūkiuose. Pagėgių krašte du trečdaliai ūkių – smulkūs. Daugiausia čia esama pienininkystės ar mėsinės galvijininkystės ūkių. Juose laikoma nuo 50 iki 100 galvijų. „Daugelyje ūkių karvidės statytos seniai, pačių ūkininkų pastangomis. Joms atnaujinti reikalingos investicijos, tačiau nugali nerimas prisiimti papildomų finansinių įsipareigojimų. O kur dar

Taip pat skaitykite