Netikėtos tradicijos: pasaulis tikrai turi kuo nustebinti

Sakoma, kad genys margas, o pasaulis – dar margesnis. Ir tikrai – jei bent šiek tiek savo dėmesio ir laiko skiriate pasaulio tradicijoms pažinti, netruksite sužinoti apie stulbinančią įvairovę bei netikėtumus. Tad pats metas sužinoti daug įdomių dalykų.

Į Kalėdas – riedučiais

Kalėdos – viena gražiausių metų švenčių. Na, šiuos ypatingus šventinius rytus, daugelyje šalių yra priimta pradėti pamaldomis bažnyčioje. Ne išimtis ir mūsų šalis – tikintieji šventinį rytą keliauja į bažnyčią. Tiesa, verta paminėti, kad tai, mūsų šalyje, o taip pat ir daugelyje kitų, yra daroma pėsčiomis, automobiliu ar viešuoju transportu. Tačiau, ar galite patikėti, kad pasaulyje ra tokia vieta, kur šį šventinį rytą į bažnyčią vykstama riedučiais? Taip, taip – perskaitėte teisingai – būtent jais. Ir ta vieta yra Venesuelos sostinė Karakasas.

Ne paslaptis, kad Lietuvoje, o taip pat ir daugelyje kitų šalių artėjant Kalėdoms, pačiais įvairiausiais būdais bei priemonėmis puošiamos eglės arba pušys. Tačiau, ar žinojote, kad, pavyzdžiui, Indijoje puošiama visai ne egles ir ne pušis, o mango bei bananų medžius?

Silkė su daržovėmis, pyragėliai su grybais, spanguolių kisielius, antis su obuoliais ar tešloje kepta žuvis – tokie lietuviški kalėdiniai patiekalai mūsų nestebina. Tačiau drąsiai galima teigti, kad patiekalas, kuris šios šventės proga yra valgomas Grenlandijoje, nustebintų daugelį. Tai – patiekalas, kuris gaminamas ypač neįprastai: mažas paukščiukas, suvyniojamas į ruonio odą ir užkasamas po žeme. Po kelių mėnesių, kai suyra (taigi, patiekalą reikia pradėti ruošti dar gerokai prieš šventes), tiekiamas ant šventinio stalo.

Geltonų rožių įvaizdis Meksikoje

Geltonos spalvos rožės alsuoja šiluma, pavasariu bei  jaukumu, jos labai dažnai ir dovanojamos. Tačiau tik ne Meksikoje, pasirodo, būtent šioje šalyje, geltonos spalvos rožės simbolizuoja mirtį. Tad, būtinai įsiminkite, jei artimiausiu metu planuojate lankytis Meksikoje.

Daugelyje pasaulio šalių Naujųjų metų sutikimas neįsivaizduojamas be fejerverkų, kurie sukuria iš tiesų įspūdingą reginį. Tačiau, ar galite įsivaizduoti, kad štai Rytų Afrikoje žmonės šią šventę sutinka… per langus mėtydami į gatves senus ir nebereikalingus baldus? Belieka tik tikėtis, kad toks Naujųjų sutikimas neatneša traumų.

Dar viena, ypač įdomi bei netikėta tradicija egzistuoja Graikijoje. Pasirodo, šioje  šalyje, atėjus pas žmogų į svečius, jokiu būdu negalima girti ten esančių vazų, paveikslų, suvenyrų ar kitų interjero detalių. Jei taip padarysite, pagal ten galiojantį paprotį, tas žmogus turės padovanoti atėjusiam pagirtus daiktus…

Daugelyje šalių įprasta bet kokia proga arba be progos dovanoti gyvas gėlės. Tačiau, ar galite patikėti, kad Kinijoje niekada nėra dovanojamos gyvos gėlės, nes tai siejama su laikinumu, trapumu ir net mirtimi. Todėl visada teikiama tik dirbtinių gėlių, kuriomis galima džiaugtis visą likusį gyvenimą.

Taigi, kaip matome, pasaulis iš tiesų nuostabus ir įdomus, tad keliaukime kuo dažniau. Na, o paskutinė minutė padės užtikrinti patrauklų kelionių biudžetą.

pr2022/081

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vykdomos biuro darbuotojų bei IT specialistų atrankos?

Šiandieną daugelyje organizacijų darbuojasi biuro darbuotojai bei IT specialistai. Ar žinote, kaip yra vykdoma jų paieška? Kaip vykdoma biuro darbuotojų paieška? Darbuotojų paieška yra vykdoma etapais. Pirmasis etapas yra susijęs su būsimo darbdavio poreikių išgryninimu. Pokalbių metu yra išsamiai aptariama, kokių darbuotojų yra ieškoma, kokie kompetencijų ir kitų savybių reikalavimai jiems yra keliami, panašūs klausimai. Šis etapas yra labai svarbus, nes tik tiksliai žinant, ko ieškoma, galima tai rasti. Išsiaiškinus realius būsimo darbdavio poreikius, išorės specialistai atlieka siūlomo darbo bei

Kaip išsirinkti ir priderinti rankinę prie savo aprangos?

Gerai pasirinkta rankinė gali būti ne tik funkcionali, bet ir stilinga! Sužinokite daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir išsirinkite tinkamiausią rankinę. Stilinga rankinė – nepakeičiama spintos dalis Stilinga ir tinkamo dydžio moteriška rankinė gali ne tik pagerinti jūsų stilių, bet ir padėti su savimi visada turėti svarbiausius daiktus. Žinoma, kartais išsirinkti rankinę gali būti gana sudėtinga užduotis, nes galite rasti tokią daugybę įvairiausių stilių, dydžių ir modelių! Dėl to naudinga sužinoti daugiau apie pagrindines stiliaus tendencijas ir apie geriausius rankinių

Daiktai, be kurių neišsiversite virtuvėje

Yra tiek daug keistų dalykų, kuriais galite užpildyti savo virtuvės stalčius ir spinteles. Kai kurie yra tiesiog nenaudingi, bet kai kurie tikrai yra gana geri pirkiniai, pavyzdžiui, vienkartiniai rankšluoščiai. Štai kelių dalykų, be kurių negalime išsiversti savo virtuvėje, sąrašas. Matavimo šaukštai Kai kepate, daugumoje receptų labai svarbu tiksliai išmatuoti ingredientus. Daug kartų gaminio cheminė sudėtis grindžiama tiksliais skirtingų ingredientų santykiais, o rezultatai gali būti ne tokie puikūs, jei viską sujauksite ir tik sumesite produktus. Todėl kepdami visada naudokite matavimo šaukštus.

Gydomasis masažas. Kada jis reikalingas?

Masažas – tai kombinuotas mechaninis ir refleksinis poveikis audiniams ir organams trinties, spaudimo, vibracijos pavidalu, kuris atliekamas tiesiai ant žmogaus kūno paviršiaus tiek rankomis, tiek specialiais prietaisais, siekiant gydomojo ar kito poveikio. Kada gydomasis masažas yra reikalingas? Kodėl masažas naudingas kiekvienam žmogui? Sveikam žmogui masažas gali padėti palaikyti raumenų tonusą, malšinti patinimą ir nuovargį. O jei nerimaujama dėl nugaros ar kaklo skausmų, buvo traumos kojose ar rankose, tai, žinoma, masažas padės pagerinti raumenų ir sąnarių funkcines savybes. Trumpai tariant, kas

Taip pat skaitykite