Nepavykęs mero vertimas su artėjančių rinkimų atspalviais

Per pastarąją ketverių metų kadenciją Šilutės rajone pasikeitė 4 merai ir bandyta nuversti dar vieną. Neeiliniame Tarybos posėdyje, kuriame balsuota dėl nepasitikėjimo dabartiniu meru Vytautu Laurinaičiu, daugiau kalbėta ne apie kokias nors mero blogybes, bet dėstyti partiniai interesai.

Į balsavimo urnas visus biuletenius sumetė tik nepasitikėjimą dabartiniu meru palaikę 11 Tarybos narių, o du balsavo prieš nepasitikėjimą merui.

Trumpalaikės merų kadencijos
Kol vyko balsavimas dėl nepasitikėjimo meru Vytautu Laurinaičiu, prieš tai meru buvęs Šarūnas Laužikas šiam pasakojo anekdotą. Esą Lietuvoje jau sklinda kalbos, kad jeigu nori pabūti meru, kandidatuok į Šilutės r. savivaldybės tarybą, tik meru išbūsi neilgai…
Sunku tai paneigti, nes Virgilijus Pozingis meru buvo nuo praėjusios kadencijos: 2007 metų balandžio 12 iki 2012 m. birželio 13 d. naujos kadencijos. Jį pakeitė Tvarkos ir teisingumo partiją palikusi Daiva Žebelienė, mero kėdę išsaugojusi pusmetį – iki 2013 m. gruodžio 9 d., kai į jos vietą buvo išrinktas jau anksčiau meru pabuvęs Šarūnas Laužikas. Šiemet, liepos 2 d., jį nuvertė iš Liberalų ir centro sąjungos į Tvarkos ir teisingumo partiją „emigravęs“ Vytautas Laurinaitis.
Į dabartinio mero postą bandyta pasikėsinti lapkričio 12 d., Taryboje svarstant nepasitikėjimo juo pareiškimą. Iš 27 Tarybos narių už nepasitikėjimą meru balsavo tik 11, tad meras poste išliko ir apsisaugojo nuo interpeliacijų iki pat savo kadencijos pabaigos.
Tiesa, ir balsuoti panoro tik 13 Tarybos narių. Balsuoti viešai atsisakė Tarybos narė Stasė Skutulienė, o likusieji, kaip sakė pats V. Laurinaitis, biuletenių į urnas nemetė ir pasiliko juos atminčiai.
Po jam sėkmingai pasibaigusio balsavimo dėl nepasitikėjimo V. Laurinaitis padėkojo Tarybos nariams ir išreiškė viltį panašioje koalicijoje dirbti ir kitą kadenciją, t. y. po naujų savivaldos rinkimų.

Valdančiajai daugumai priklausantys politikai balsavimo biuletenius pasiliko atminimui.

Opozicijos baubas
Panašu, kad jau prieš balsavimą opozicija suprato, kad mero nuversti nepavyks, todėl visas jėgas nukreipė prieš tvarkiečius ir jų vadą Kęstą Komskį.
„Manau, kad šioje kadencijoje visi susidūrėme su labai aiškia tendencija – Kęsto Komskio ir partijos Tvarka ir teisingumas bandymu užvaldyti Šilutės rajoną. Vytautas Laurinaitis ir Steponas Kazlauskas pasidarė labai nedideliais įrankiais Kęsto Komskio rankose ir mes puikiai matome, kas dabar dedasi Šilutės rajone. Kaip yra kalbinami įstaigų vadovai eiti į šią partiją. Manau, kad šiandien yra demokratijos išbandymas. Jeigu mes šiandien nepadarysim pakeitimų, tai po rinkimų gali būti per vėlu… “ – tarybos posėdyje garsiai pranašavo Š. Laužikas.

Kol vyko slaptas balsavimas, buvęs meras Šarūnas Laužikas (kairėje) ir dabartinis – Vytautas Laurinaitis draugiškai juokavo. Aštrios žodinės jų batalijos liko Tarybos posėdžio įrašuose.

Į Tvarką ir teisingumą savo strėles nukreipė ir Darbo partijos atstovas, matyt, nelabai norintis būti opozicijoje, savo nuodėmes jau primiršęs Saulius Stankevičius: „Interpeliacija gimė ne šiaip sau. Tai subrandintas procesas. Kad ginate Tvarka ir teisingumas, logiška, nes jūs šios partijos nariais esate (taip jis kreipėsi į merą ir S. Kazlauską). Jūs, Steponai Kazlauskai ir Vytautai Laurinaiti, ėjote į partiją, kuri tris kartus sugriovė šioje kadencijoje valdžią. Asmeniškai meras Vytautas Laurinaitis šias pareigas gavo avansu. Jis niekur nepasižymėjo, buvo eilinis Tarybos narys, kaimo mokytojas. Išprusęs, pakalbėti mokantis…“
Steponas Kazlauskas ir meras atsakymo kišenėje neieškojo. Dar posėdžio pradžioje V. Laurinaitis priminė, kad prieš tai buvusio mero Šarūno Laužiko nuvertimo priežastimi tapo plačiai nuskambėję Šilutės Darbo partijos narių „žygdarbiai“ uoste. Be to, V. Laurinaitis atkreipė dėmesį, kad per rinkimus visų kritikuojama partija Tvarka ir teisingumas po rinkimų visų kitų partijų buvo kviečiama į koalicijas…
Jis griežtai paneigė Š. Laužiko teigimus, kad Savivaldybės įstaigų vadovai verbuojami tapti tvarkiečiais ir reikalavo pagrįsti šiuos teiginius.
Steponas Kazlauskas pasiūlė pagaliau nustoti Kęstą Komskį laikyti kažkokiu pabaisa ar raupsuotuoju. Siūlė verčiau pasižiūrėti, kaip jie tvarkosi savo valdomuose rajonuose ir pamąstyti, ar buvę kitų partijų merai sugebėjo nuveikti ką nors panašaus.

Paskelbus slaptą balsavimą dėl nepasitikėjimo meru, Stasė Skutulienė pareiškė toliau nebedalyvausianti šiame posėdyje.

Prisiminė ir rinkėjus
Šiame posėdyje ir valdančiosios daugumos ir opozicijos atstovai staiga prisiminė, kad rinkimai jau ne už kalnų ir prabilo apie rinkėjus. „Man jau gėda. Ir visiems mums gėda. Rinkėjai nusisuks nuo jūsų, Sauliau Stankevičiau, ir nuo jūsų, Šarūnai Laužikai, ir nuo mūsų. Ir pasirinks kitus“, – kalbėjo S. Kazlauskas.
Panašios nuomonės buvo ir ką tik kaltinimus oponentams žėręs Saulius Stankevičius. „Patys suprantame, kad po 3-4 mėnesių keisis merai. Bet kokiu atveju rinkėjai mūsų nepaglostys, taip pat ir Tvarkos ir teisingumo“,– pranašavo jis.

Vaidotas VILKAS

6 komentarai

 • Į dešimtuką

  Apie interpeliaciją “kaip subrandintą procesą“ – iš nesubrendėlio Stankevičiaus lūpų nuskambėjo eiliniai neeilinio Darbo partijos zombio paistalai. Išėjo – pšš… Neveltui net V.Uspaskich, DP įkūrėjas, viešai pavojaus varpais skambina – partiniai zombiai skandina žmonių pasitikėjimą. Saulius šiame fronte – nusipelnęs. Jei galėtų, manau, šaukšte prigirdytų visus, kurie tik išlaikė trupinį padorumo ir galėtų kitąmet tikėtis mandato. V.Laurinaitis-tarp jų.Juk matom-Vainuto mokytojo mentalitetas aukštesnis nei šašlykinių DP zombių ar kitų komskinių. Su tokiu bagažu – tik į politikos šiukšlyną…

 • baisuokliams

  Kas girdėjo to posėdžio pradfžioje mūsų “politikų” diskusiją, sakyčiau, gruboką apsižodžiavimą, turėtų ir komentaruose nekartoti to gėdingo cirko. Yra kaip yra. Būkim už merų keitėjus geresni – parodykim jiems pavyzdį, kaip mandagiai išsakyti savo požiūrį, nuomonę. Juk mes ne kokie nepraustburniai. O jie, tie politikieriai… Tuoj bus rinkimai, vertinsim patys juos. Iš peties balsuosim. Tai bus mūsų vertinimas, o kaip jie vieni apie kitus kalba, kaip vieni kitiems kanda. Sako, kad juokiasi puodas, kad katilas juodas, o abiejų dugnai pajuodę.

 • Orakulas

  Jei butu nuverte ? Jakas speju raitesi aplink mero kede…

 • Vladas

  Esu labai senas senas Šilutės gyventojas.Dažnai lankausi Šilutės poliklinikoje . Ein pagal Šyšą nusitiesusiu betoniniu takeliu , pakeliu akis į viršų o ten stovi nams monstras sujungtas dviejų kolonų.,bet dabar lyg ir pradėtas ardytas, labai prašau parašyti kieno tas nams. Girdėjau,kad lyg tai buvusio mero Jako valdymo laiku pastatys nams Vargrš Jakelis jei tai jo , o jeigu netaps meru tai gal ir visai nugriuas Duokit žinią kieno tas nams – komentars lietuvos žemaičio lauksiu atsakymo ,išanksto dėkingas ,kad žinočiau už kokį vargšą balsuoti mero rinkimuose ……….
  ,,,,

 • Specas+

  Vladai, balsuok už Jaką, tai jis to namo niekaip negali užbaigt. Ir kiti šilutiškiai – būket žmogai, mielaširdingai balsuokit teisingai – už Arvydą, Arvydą, Arvydą!

 • Juras

  Kazlas viešas Šilutės parazitas. Chamiškas elgesys statybos rinkoje pristatant save kaip Šilutės viešpačiu ir noras būt Taryboje tam,kad tvarkytų juodus savo darbus. Tokiems ne vieta Taryboje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite