Nemuno žirgyno filiale vertino Lietuvos sunkiųjų eržilus

UAB Lietuvos žirgyno Nemuno filiale penktadienį vyko Lietuvos sunkiųjų arklių eržilų licencijavimas. Komisijos nariai vertino 9 šios veislės eržilus: 4 arklius pristatė Nemuno žirgyno filialas ir 5 privatūs savininkai.

Vytauto Ališkevičiaus eržilas Lyderis gavo geriausią įvertinimą tarp privačių augintojų arklių.

 

Išbrokuotų nebuvo
Apžiūrėjus arklius komisija juos matavo, vertino jų eksterjerą, spalvą, kojų sandarą, stovėseną, stebėjo vedamų arklių žingsnius, bėgimą risčia. Geriausiai buvo įvertintas Nemuno žirgyno eržilas Frostas, surinkęs net 89,3 balo. Antras pagal surinktus balus liko Stonišiuose Lietuvos sunkiuosius arklius auginančio Vytauto Ališkevičiaus eržilas Lyderis – 84,8 balo, trečias – Nemuno žirgyno eržilas Žėtonas (84,3 balo). Iš 9 vertintų arklių nė vieno neišbrokuota.
Licencijavimas yra privalomas Lietuvos sunkiųjų veislės arkliams, sulaukusiems trejų metų. Tik reikiamą balų kiekį surinkę arkliai gali būti naudojami kergimui. Teoriškai maksimaliai žirgas ar arklys gali būti įvertintas iki 100 balų. Toks vertinimas taikomas vyresniems žirgams, mat rezultatu i turi įtakos ir jų palikuonių vertinimai.
Pirmos klasės eržilais yra laikomi surinkę 60-80 balų, jie naudojami veislei. Antros klasės eržilai, nesurinkę 60 balų išbrokuojami. Lietuvos sunkieji yra nacionalinė arklių veislė. Šie arkliai yra ištvermingi, turi gerai išvystytus raumenis, yra judrūs, gero charakterio, vislūs ir ilgaamžiai. Šiuo metu kritiškai sumažėjo eržilų linijų, prastėja veislinės ir darbinės savybės. Lietuvos sunkiųjų arklių veislinius reproduktorius laiko privatūs augintojai ir Nemuno žirgynas.
Turi 26 arklius
„Kalbant apie Lietuvos sunkiuosius arklius, Nemuno žirgyno filialas visadada būdavo pirmaujantis tarp šios veislės augintojų. Džiugu, kad šiuo metu jie plečia sunkiųjų arklių bandą. Ne kartą teko vertinti šio filialo augintinius, tad galiu pasakyti, kad arkliai tikrai tvarkingai užauginti ir gerai prižiūrėti. Kalbant apie privačius Lietuvos sunkiųjų arklių augintojus reikėtų atkreipti dėmesį į V. Ališkevičių, kuris pasišventęs šiai veislei ir ją populiarina. Jis aktyviai dalyvauja asociacijos veikloje, dažnai pasirodo arimo varžybose“, – sakė Lietuvos sunkiųjų arklių veislės augintojų asociacijos vadovas Vigantas Indrašius.
Balandžio 26 d. Lazdijų hipodrome vykusioje „Pirmosios vagos“ šventėje, arimo varžybose V. Ališkevičius dalyvavo su dviem jaunais eržilais. Anot jo, šiemet geram rezultatui pakenkė per garsi muzika ir žiūrovų šurmulys, blaškę arklius. Jam pavyko užimti tik penktąją vietą.
Pernai sekėsi geriau – artojų varžybose pelnyta antroji vieta.
„Per visą laiką, kiek auginu Lietuvos sunkiuosius, esu užauginęs tik 5 elitinius eržilus. Tai padaryti nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Aukščiausią įvertinimą gali gauti tik idealiaiveislės reikalavimus atitinkantis arklys. Deja, visi nebūna tobuli“, – sakė V. Ališkevičius.
Stoniškietis pridūrė, kad šios veislės arkliai yra ramaus būdo, jie išvesti žemės ūkio darbams ir tinka turizmui. Lietuvos sunkiuosius veisti jis pradėjo dar Lietuvos nepriklausomybės atgavimo metais, kai tėvas paliko kumelę, kuri susilaukė palikuonių, kurie buvo ir toliau veisiami.
Atrinkdamas kergimui tinkamus eržilus, V. Ališkevičius pamažu didino augintinių skaičių ir šiandien gali pasigirti nemaža, net 26 veislinių Lietuvos sunkiųjų arklių banda. Nuo mažens įvairius žemės darbus su arkliais dirbęs V. Ališkevičius dabar juos augina tik savo malonumui. Kone kiekvieną dieną jis užsuka į ganyklą apžiūrėti savo augintinių.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Iš Šilutės kilęs Valdas Benkunskas sieks Vilniaus miesto mero posto

Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) Vilniaus miesto mero rinkimuose kelia dabartinio sostinės mero pavaduotojo Valdo Benkunsko kandidatūrą.  Vilniaus miesto vicemeras V. Benkunskas 12 metų dirba Vilniaus miesto savivaldybėje, septynerius metus yra Vilniaus vicemeras. V. Benkunskas šiuo metu savivaldybėje yra atsakingas už sostinės šilumos ir energetikos ūkį. 37-erių metų politikas prie TS-LKD prisijungė 2008 metais, 2011 m. buvo išrinktas Tarybos nariu Vilniaus miesto savivaldybėje. 2015-2017 metais ir nuo 2019-ųjų buvo Vilniaus miesto savivaldybės vicemeras, kuruoja energetikos, sporto ir sveikatingumo

Sukčių sėkmė nesibaigia. Šįkart apgautas vyras neteko 6328 eurų

Tauragės apskrities VPK skelbia rugsėjo 29-30 dienų įvykius Šilutės rajone. Sukčiai Rugsėjo 29 d.  vyras, gim. 1983 m., internetiniame puslapyje radęs skelbimą apie parduodamas galandimo stakles ir gaterį, į pardavėjo sąskaitą už juos pervedė pinigus, tačiau prekių negavo. Nuostolis 6328 Eur. Tiesą sakant, keistoka istorija… Kaip galima pirkti gaterį, pinigus iš anksto pervedant internetu… Juk čia ne koks porcelianinis puodukas. Ar galėjo pirkėjas pervesti solidžią sumą pinigų nematęs paties mechanizmo? O jeigu matė, tai tikriausiai žino, kur tas gateris yra?

Taip pat skaitykite