Nemuno krantus sujungė kultūros tiltas

Trečiadienį Rambyno regioninio parko lankytojų centre iškilmingai atidaryta garsaus dailininko Levo Šerstenojaus grafikos darbų paroda „Prūsiškoji elegija“ ir pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kuri bendrai kultūrinei veiklai susiejo Rambyno regioninio parko administraciją ir Tilžės (Sovetsko) istorijos muziejaus kolektyvą.

Bendradarbiavimo sutartį pasirašo Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė (dešinėje) ir Tilžės istorijos muziejaus direktorė Anželika Špiliova, ceremoniją stebi (iš dešinės): konsulės ministras patarėjas Bronius Makauskas, Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, LR konsulato Tilžėje konsulė Natalija Raškauskienė, Tilžės meras Nikolajus Voiščevas, jo padėjėja ir Tilžės miesto savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Ana Kulijeva.
Autorės nuotr.

Dailininko Levo Šerstenojaus 40 tušu pieštų grafikos darbų paroda „Prūsiškoji elegija“, – pirmoji Rusijos Federacijos Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities Sovetsko (Tilžės) miesto istorijos muziejaus paroda užsienyje, t. y. Bitėnuose. Ši Tilžėje gyvenančio garsaus dailininko paroda šiapus Nemuno atidaryta išvakarėse oficialaus paskelbimo, kad šie metai Rusijoje – Kultūros metai.
Apie tai Regioninio parko lankytojų centre gausiai susirinkusiems Pagėgių krašto gyventojams ir iš Karaliaučiaus srities atvykusiems svečiams, kultūros gerbėjams pasakojo Tilžės istorijos muziejaus direktorė Anželika Špiliova, pirmiausia pasidžiaugusi, kad parodai surengti pasirinkta puiki vieta. Žinoma, pastebėtas ne tik dar nauju statiniu vadintinas erdvus ir jaukus Rambyno regioninio parko lankytojų centras, bet ir iš Tilžės akį traukiantis senasis Rambynas.
40 metų kuriantis dailininkas L. Šerstenojus, kuris negalėjo dalyvauti renginyje, Lietuvai nėra svetimas. Jo 92 m. motina yra kilusi iš Palangos, ji – tremtinė, gyvena Rusijoje, kur ir užaugo, menus studijavo jos talentingasis sūnus Levas.
2011 m. L. Šerstenojus padovanojo Tilžės muziejui pagal Hermano Zudermano ir Johaneso Bobrovskio kūrybą sukurtų grafikos darbų „Prūsiškoji elegija“. A. Špiliovos ir Rambyno regioninio parko kultūrologės Giedrės Skipitienės pažintis ir bendravimas lėmė, kad kaimynai iš Tilžės patikėjo bitėniškiams šią parodą, kuri glaudesniais kultūros ryšiais susiejo dvi įstaigas, atskirtas Nemuno juosta ir valstybių sienomis.
Šįkart ne valstybės, bet dvi Lietuvos ir Rusijos įstaigos pasirašė kultūrinio bendradarbiavimo sutartį. Ją savo parašais patvirtino Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė ir Tilžės istorijos muziejaus direktorė Anželika Špiliova. Sutarta organizuoti bendrų kultūros renginių, susitikimų, parodų, konferencijų ir t. t. Minėtosios direktorės perkirpo ir parodos atidarymo juostelę.
Lietuvininkų tarme ir senovine lietuvininkų daina visus pasveikino garsioji lumpėniškė mokinukė Aurelija Jankauskytė, birbyne grojo Edvinas Paliokas iš Pagėgių.
Svečių žodžiai

 

 Apie Levą Šerstenojų
Gimė Kazachstane, Krasnodaro universitete studijavo meninę ir techninę grafiką. Rusijos dailininkų sąjungos narys, tarptautinės vaizduojamojo meno asociacijos prie JUNESKO narys. Dirba Maskvos universiteto Karaliaučiaus (Kaliningrado) filiale.
Surengė darbų parodas Rusijoje, Lietuvoje, Vokietijoje, Italijoje, Prancūzijoje. Apdovanotas daugelio tarptautinių ekslibrisų, kitų konkursų premijomis. Jo darbų yra keturiolikoje įvairių valstybių muziejų, centrų, kitose įstaigose.
Plačiau apie autorių ir jo kūrybą galima sužinoti nuvykus į Bitėnus, Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, kur eksponuojama šio kūrėjo darbų paroda.

Tilžės (Sovetsko) miesto meras Nikolajus Voiščevas, į šventę atvykęs jai jau prasidėjus, sakė laukiąs naujo tilto per Nemuną, kad netektų vėluoti vykstant vieniems pas kitus… Svečias pasidžiaugė susitikimu, kuris surengtas Tilžės miestui svarbiu metu – Rusijoje paskelbtų Kultūros metų išvakarėse.
Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis pritarė, kad nauji kultūriniai ryšiai su kaimynais iš užu Nemuno papildys jau vykstantį bendradarbiavimą, kai įgyvendinami bendri projektai. „Mus turi jungti ši žemė, Vydūnas, Martynas Jankus, Enzys Jagomastas…“ – kalbėjo meras, linkėdamas gražaus bendradarbiavimo.
Lietuvos Respublikos konsulė Tilžėje Natalija Raškauskienė pavadino istoriniu įvykiu tai, kai ne miestai pasirašo bendradarbiavimo sutartį, bet kito lygmens kaimyninių šalių atstovai – kultūros puoselėtojai. Viešnia palinkėjo visiems sėkmingo darbo ir draugiškų ryšių, surengti ir daugiau panašių parodų, kurios turėtų atsaką ir anapus Nemuno.
Iškilmėse dalyvavo ir konsulės ministras patarėjas Bronius Makauskas.
Saulėta diena ir kultūra, anot Pagėgių Šventojo Kryžiaus parapijos klebono Vytauto Gedvainio, tai džiaugsmas, kuris paveikia žmogaus sielą. Klebonas pastebėjo, jog gerai, kai merai, konsulė ir kiti svarbūs asmenys surado laiko atvykti. „Tiek šilumos…“ – kalbėjo klebonas, beje, kaip ir daugelis susirinkusiųjų rusų kalba, išskyrus Pagėgių merą, kuris, matyt, gerbdamas valstybės Konstituciją, svečius pasveikino lietuviškai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERA OLYMPUS DIGITAL CAMERAStasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite