Nei tūkstantinės baudos, nei areštinė nesustabdo kelių silpnapročių…

Nors baudos už kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus darosi vis griežtesnės, kai kuriems vairuotojams tai neturi jokio poveikio. Jie vis daro naujus pažeidimus, dar ir piktybiškai vengia sumokėti paskirtąsias baudas.
Apie situaciją Pagėgių savivaldybėje kalbėjomės su Patrulių būrio vadu Audriumi Garmu.

Nuo šių metų mopedų vairuotojams už vairavimą išgėrus ar be teisių skiriamos didesnės baudos, kaip ir automobilių vairuotojams.

Padidėjo baudos
„Pirmojo ketvirčio Pagėgių PK patrulių būrio ataskaitoje užfiksuota, kad Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų sumažėjo nuo 390 iki 300. Pastebimai mažiau nustatyta greičio viršijimo atvejų (nuo 89 iki 35), bet padaugėjo be teisių važiuojančių vairuotojų (nuo 9 iki 26)“, – pasakojo Pagėgių PK Patrulių būrio vadas.
Pasak A. Garmaus, pažeidimų dėl vairavimo be teisių padaugėjo todėl, kad nuo šių metų pradžios mopedų, kurių variklio darbinis tūris neviršija 49 kub. cm, vairuotojams už vairavimą neturint pažymėjimo, taikomos analogiškos baudos kaip ir kitų transporto priemonių vairuotojams. Anksčiau mopedų vairuotojai buvo baudžiami gerokai mažesnėmis, tokiomis kaip dviratininkai, baudomis. Už mopedo vairavimą neturint tam teisės gali būti skiriama bauda nuo 289 iki 434 EU arba administracinis areštas. Jeigu minėtosios transporto priemonės vairuotojas dar ir neblaivus – bauda siekia nuo 1158 iki 1448 EU arba skiriamas nuo 20 iki 30 parų areštas su arba be transporto priemonės konfiskavimo, jei taip nusprendžia teismas.
Kaime mopedai – populiari transporto priemonė, bet žmonės vis dar klaidingai mano, kad juos galima vairuoti neturint teisių. Šiuo atveju AM kategorijos, kuri vairuotojo pažymėjime įrašoma išlaikius B kategoriją, arba išsilaikius šią kategoriją atskirai. Negalim pamiršti, kad mopedų vairuotojams privalu dėvėti šalmą, turėti galiojančia techninę apžiūrą patvirtinantį dokumentą, galiojantį privalomąjį civilinės atsakomybės draudimo polisą. Daugelis mano, kad mopedą galimą vairuoti turintiems traktorininko pažymėjimą, bet tai netinka.

Pagėgių PK patrulių būrio pareigūnai konfiskavo nekaltai atrodantį automobilio modeliuką, kurio viduje įmantriai sumontuotas antiradaras.

Įkliuvo 14 kartų
„Šių metų pirmąjį ketvirtį užfiksuoti dviem atvejais daugiau pasišalinimų iš eismo įvykių. A. Garmaus teigimu, jie užfiksuoti sausį, kai buvo slidu. Dauguma pažeidėjų nesuvaldę transporto priemonių padarė technines avarijas, kai kurie jų apgadino tvoras. Apie tokius įvykius reikia informuoti policijos pareigūnus, kitu atveju, pasišalinus iš eismo įvykio, nepranešus policijai, gresia bauda nuo 868 iki 1158 eurų su teisės atėmimu nuo 36 iki 60 mėn.
Vis dar didelė problema lieka neblaivūs vairuotojai. Per tris šių metų mėnesius jau įkliūvo 22 tokie pažeidėjai. Kai kurie iš jų – ne pirmą kartą, o tai užtraukia ne tik tūkstantinę baudą, bet ir transporto priemonės konfiskavimą. Vien šiais metais Pagėgių PK už įvairius pažeidimus konfiskavo 8 automobilius, tarp kurių yra ir brangesnių modelių.
„Tiek vairuojančių be teisių, tiek neblaivių vairuotojų gerokai padaugėja atšilus orams. Nors už KET pažeidimus skiriamos didelės baudos, vairuotojai neretai prasižengia pakartotinai. Pavyzdžiui, viena moteris jau 14 kartų įkliuvo vairuodama ir neturėdama tam teisės. Kadangi ji visais atvejais buvo blaivi, jai kaskart būdavo skiriama 434 EU bauda, kurią ji nuolatos sumoka.
Už dažnai pasikartojantį pažeidimą teismas gali skirti areštą. Paskirtas paras tektų sėdėti areštinėje Šilalėje arba Tauragėje. Praktika rodo, kad už nuobaudą skirtas areštas yra kur kas veiksmingesnė priemonė negu administracinė bauda“, – situaciją komentavo Pagėgių PK patrulių būrio vadas.
Pagėgių savivaldybėje užfiksuoti keli atvejai, kai dviratininkai neblaivūs įkliūva jau po dešimtą kartą, nors už tai gresia nuo 86 iki 202 eurų baudos. Kai kurie jų bando net bėgti nuo policijos pareigūnų. Dažnai dviratininkai važiuoja šviesą atspindinčias liemenes užsidėję ant dviračio bagažinės, nors gerai žino, kad jas reikia vilkėti. Tokios liemenės yra privalomos ir važiuojamojoje kelio dalyje važiuojantiems neįgaliesiems bei elektrinių vėžimėlių vairuotojams.
Šių metų pirmąjį ketvirtį Pagėgių krašte pastebimai sumažėjo greičio viršijimo atvejų (nuo 89 iki 35). Pasak A. Garmaus, tai lėmė akcijos, kurių metu greitis matuojamas mobiliaisiais prietaisais bei neforminiais automobiliais.
20 parų areštinėje
„Pernai užfiksuoti trys atvejai, kuomet pažeidėjai bandė papirkti Patrulių būrio pareigūnus, bandydami išvengti atsakomybės. Dėl to buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai. Šiemet tokių atvejų neužfiksuota. Matyt, vairuotojai suprato, kad už bandymą papirkti policijos pareigūnus gresia ir baudžiamoji atsakomybė, tad to daryti neverta.
Ko gero, griežčiausia šiemet skirta bauda – 20 parų areštas. Tokį sprendimą teismas skyrė vairuotojui, kuris, būdamas neblaivus, sukėlė avariją, nepakluso pareigūnų reikalavimui sustoti bei pasišalino iš įvykio vietos. Šis vairuotojas jau turėjo 5 galiojančias nuobaudas, kurių nesumokėjo, o jų bendra vertė siekė 3778 Eur.
Dideles baudas gavo neblaivūs asmenys, bandę sprukti nuo policijos pareigūnų. Nedraustą ir techniškai netvarkingą automobilį vairavusiam vairuotojui, kuris bandė begti ir jam nustatytas sunkus girtumo laipsnis, paskirta 1160 Eur bauda. Analogiškoje situacijoje kitam vairuotojui paskirta 1200 Eur bauda.
Sausį neblaivus ir neturėdamas teisės vairuoti avariją sukėlęs nepilnametis atsipirko 579 € bauda. Nepilnamečiams baudos skiriamos perpus mažesnės nei numatyta. Šių metų „greičio rekordininkas“, greitį viršijęs 59 km/h, turėjo susimokėti 289 € baudą ir mėnesiui prarado teisę vairuoti.
Pasitaikė atvejų, kai vairuotojai automobiliuose turėjo prietaisų, įspėjančių apie greičių matuoklius. Vienas Rusijos federacijos pilietis savo automobilyje turėjo nekaltai atrodantį automobilio modeliuką, kuriame ir buvo sumontuotas vadinamasis antiradaras. Policijos pareigūnai, nustatę, kad automobilyje yra toks nelegalus įrenginys, jį konfiskuoja ir skiria baudą nuo 28 iki 57 €.

Simonas SKUTULAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite