Negražūs Šilutės rajono savivaldybės politikų žaidimai

Tiek paskutinis Šilutės r. Savivaldybės tarybos posėdis, tiek tuoj po jo įvykusi opozicijos spaudos konferencija parodė, kad kai kurie vietiniai politikai kalbėdami apie savo oponentus balansuoja ties korektiškumo ir mandagumo riba. Ar ilgainiui netaps politinių tikslų siekis bet kokia kaina svarbesnis už rūpestį savivaldybės ūkiu ir čionykščių gyventojų gerove?

Tarybos narys Algirdas Gečas rajono politikus pavadino „liumpenais“.

Rajoną valdo liumpenai?
Po ketvirtadienį įvykusio Tarybos posėdžio opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje komentavo posėdžio rezultatus ir valdančiosios daugumos veiksmus.
„Mūsų politikoje dabar yra liumpenai. Tai pats žemiausias visuomenės sluoksnis, kuris bando save pratempti į politiką“, – spaudos konferencijos metu sakė Algirdas Gečas. Tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos dvi žodžio liumpenas reikšmės: 1. niek. liumpenproletariato žmogus; 2. (perkeltine reikšme) valkata, girtuoklis.
„Pozicija ir opozicija įsileido į asmeninius dalykus, įžeidinėjimus“, – A. Gečui antrino Edvardas Vitkauskas.
„Esminis klausimas politikoje paprastas – koks pačių politikų mąstymas, pasisakymai, priimami sprendimai. Matome, kas vyksta posėdžiuose: tujinama, įžeidinėjama, nutraukinėjama. Tiesiog žeminami to paties lygmens žmonės, tie patys Tarybos nariai. Nebėra mentaliteto, bendravimo kultūros ir tiesiog bandoma visais būdais žeminti opozicijoje esančius Tarybos narius. Nuo to, kad vyksta kova tarp politikų, kenčia visuomenė“, – kalbėjo Tarybos narė Daiva Žebelienė.
Opozicijos lyderis Arvydas Jakas viešai prisiekė nebedraugauti su dabartiniu meru Šarūnu Laužiku: „Naudodamasis proga noriu jums visiems pasakyti, kad su Š. Laužiku A. Jakas nebebus jokioje koalicijoje, jeigu Š. Laužikas užims bet kokį vadovaujamą postą. Tai – mūsų krašto Janukovyčius. Kuo mūsų kraštui blogiau, tuo jo rezidencijai geriau“, – teigė A. Jakas.
Popierinės kautynės
Matyt, tokio A. Jako neprielankumo bus nusipelnęs dėl prieš dieną Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovių perskaityto paklausimo Tarybos nariui A. Jakui.
Tarybos narė Albina Bumblauskienė, Vincenta Bubilienė ir Birutė Kleinaitė viešai pasidomėjo A. Jako finansine padėtimi: „2012 m. VRK pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje už 2011 m. nurodote, kad negavote pajamų ir nemokėjote mokesčių. „Šilokarčemos“ laikraštyje (2012-09-28 ) paaiškinote, kad tuo metu jūs gyvenote iš paimtos paskolos. Tuo tarpu jūsų negrąžintų paskolų dydis viršijo deklaruoto turto dydį ir sudarė daugiau nei milijoną litų. Už paskolas reikia mokėti palūkanas.
Per 2012 m. jūsų deklaruoto turto vertė sumažėjo dar 180 588 Lt ir 2013.01.01. sudarė – (minus) 94 207 Lt (viešas informacijos šaltinis: www.rekvizitai.vz.lt). Dėl jūsų finansinės padėties kyla abejonių ir dėl jūsų inicijuojamų dešimčių milijonų litų vertės savivaldybės projektų pagrįstumo ir jūsų sugebėjimo sąžiningai ir nešališkai juos vertinti.
Ar jūs galite patvirtinti ar paneigti, kad esate įgaliotas atstovauti UAB ,,AV FORCE“ interesams ar kitaip susijęs su šia bendrove, su kuria Šilutės rajono savivaldybė (jūsų iniciatyva) yra įkūrusi VšĮ ,,Turizmo, sporto ir pramogų centras“?“
A. Jakas į paklausimą pažadėjo artimiausiu metu atsakyti raštu.
Vasario 13 d. A. Jakas kreipėsi į merą Š. Laužiką, raštu klausdamas, ar 2014 metais eidamas savivaldybės mero pareigas jis, kaip fizinis asmuo, yra įsigijęs verslo liudijimą teikti apgyvendinimo (ar kitokias) paslaugas.
Vasario 27 d. sulaukta tokio mero atsakymo: „Atsakydamas į Jūsų š. m. vasario 13 d. paklausimą, informuoju, kad visos mano asmeninio gyvenimo aplinkybės, kurios gali turėti reikšmės viešiesiems interesams ir gali būti nelaikomos privačiu gyvenimu, yra deklaruotos įstatymų nustatyta tvarka. Šios deklaracijos yra pateiktos už tai atsakingoms institucijoms, jų vertinamos ir viešinamos. Manau, kad visa kita, ko įstatymas nereikalauja viešinti, yra mano privatus gyvenimas“.
Kritikavo Tarybos sprendimus
Kaip ir Tarybos posėdžio metu, opozicija komentavo valdančiosios daugumos balsais priimtus sprendimus. Ypač daug kritikos išsakyta, kad naujajame biudžete investicijoms tenumatyta apie milijoną litų, kai kaimyninė gerokai mažesnė Pagėgių savivaldybė tam surado tris milijonus. Opozicija tvirtina, kad tinkamai nesiruošiama 2014-2020 metų ES paramos etapui. Nerengiama projektų, esą numarinti anksčiau paruoštieji. Sustabdyta darbo grupių veikla.
A. Jakas atkreipė dėmesį, kad tai paskutinis ES paramos etapas, kurio metu Lietuva dar gaus apie 40 milijardų litų. Po to tokios paramos nebebus.
E. Vitkauskas išreiškė susirūpinimą, kad blaškomasi tarp kraštutinumų. Tai rengiami ir vykdomi visi, kad ir nelabai reikalingi projektai, kuriems tik įmanoma gauti paramos, tai projektų rengimas ir vykdymas stabdomas.
Tarybos narys Algirdas Gečas kritikavo, kad švietimui (šioje sistemoje dirba jis pats – red. pastaba) per mažai atseikėta lėšų: „Šių metų Savivaldybės biudžetas padidėjo 8 milijonais litų, o jo dalis švietimui sumažėjo nuo 49 iki 46 procentų. Mokyklose neatnaujinami vadovėliai, bibliotekos, beviltiškai pasenusi kompiuterinė įranga. Nedidinami mokytojų atlyginimai“.
Nepagrįstais opozicija vadina ir valdančios daugumos pažadus sumažinti Savivaldybės administracijos darbuotojų, nes naujajame biudžete nenumatyta lėšų išeitinėms pašalpoms. Aštriai kritikuota daugumos politika keičiant Tarybos komisijų, komitetų ir atstovų įvairiose organizacijose sudėtį. Opozicijos teigimu, įvairiais būdais iš ten stengiamasi pašalinti buvusios valdančiosios daugumos atstovus.

Vaidotas VILKAS

 

7 komentarai

 • rinkejas

  Ar taip kalba mokytojas Algirdas Gečas? Kokia gėda MOKYTOJAMS!!! Baisu. Trūksta žodžių.

 • vat

  Juokiasi puodai, kad katilai juodi, o abiejų užpakaliai prisvilę… Visiems Tarybos nariams čia.

 • prisimenu

  Prisimenu, kai dvi kaimo bobos susipykdavo, tai susitikdavo prie ežios, pakeldavo sijonus ir tapšnodavo į plikus užpakalius: “Va tau, še tau…” Gal ir Gečas su Jaku taip galėtų kautis su Laužiku ir Pozingiu. O jau po to – į atlapus, skant, už krūtų, ant žemės. Ir pasimatys, kas girtuokliai, valkatos (liumpenai), kaip sako Gečas. Kokia gėda kraštui, tokių pririnkus į valdžią. Nė lašo savigarbos.

 • priminimas

  Taip kalba Gečas, kuris lakstė per partijas norėdamas mandato, supainiojo viešuosius ir privačius intresus besirūpindamas savo ir žmonos atlyginimu, o juk jis čia vėl tą patį daro – vėl kalba apie mokyklas tą patį, tai kas kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją? Kur matyta, kad mokytojas viešai pravardžiuotų savo kolegas Tarybos narius?O girtuolių Taryba turi, tegul Gečas tik apsižvalgo, kas šalia per posėdžsius sėdi.

 • Anonimas

  Visi aukščiau esantys komentarai vieno žmogaus 🙂

 • Jonis

  Gečas yr fine byčas. Kas jei ne jis sutvarke Šlutes sportą ir švietimo reikalus. Jis labai doras, nekeit nie joku partiju.

 • tas pats jonis

  geda del geco

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Artėja galingas vėjas, pajūryje siautės audra

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad ketvirtadienį, spalio 21 d., Lietuvos link pasuko naujas žemo atmosferos slėgio sūkurys ir užgrius didele jėga.  Stiprės pietų, pietvakarių vėjas, kurio gūsių gali neatlaikyti medžiai, yra pavojaus ir nesandariems statiniams, lauke paliktiems daiktams. Ypač pavojinga palikti automobilius po medžiais, kurie, neatlaikę stipraus vėjo, gal lūžti, užgriūti automobilius, pastatus ir kt. Nulaužtų, išverstų medžių gali rastis ir keliuose, gatvėse, todėl patartina be būtinos priežasties  nevykti į kelionę. Visoje šalyje vėjo gūsiai sieks 15-20 m/s. Artėjant vakarui

Kas geriausiai padeda įveikti rudeninį liūdesį?

Kaip įveikti liūdesį? Trumpėjančios dienos, vis labiau apniukęs oras ir spaudžiantis šaltukas – tai tik kelios priežastys, kurios atrodo kaltos dėl suprastėjusio nuotaikos ir išaugusio noro nieko neveikti. „Eurovaistinės“ farmacininkė sako, kad slogią nuotaiką rudenį įveikti galima, tereikia nedelsti ir imtis priemonių. Farmacininkė Elvyra Ramaškienė sako, kad rudenį dažniau nei įprastai klientai užsuka į vaistinę ieškodami priemonių, kurios padėtų išsaugoti energiją ir gerą nuotaiką. „Rudenį dažniau pasidaro liūdna, nes baigiasi vasara, mažai saulės, tad ir mūsų organizme nepasigamina natūraliai vitaminas

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui?

Šiandien Lietuvoje siaus labai stiprus vėjas, ypač vakariniuose šalies rajonuose. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) stiprina budinčias pajėgas ir ruošiasi operatyviai likviduoti galimus gedimus bei prašo gyventojų gamtos stichijų metu būti atidiems. Kaip elgtis siaučiant stipriam vėjui? Svarbu nesiartinti prie elektros įrenginių ar oro linijų, o pastebėjus pažeistus elektros tinklo įrenginius ar nutrūkusius laidus, būtinai nedelsiant apie tai pranešti ESO telefonu 1852. Pateikiame keturis svarbiausius elgesio principus, padėsiančius išvengti skaudžių nelaimių. Pagrindinis dalykas, kurį turi atsiminti kiekvienas, tai pastebėjus nutrūkusį elektros

Vilkyškiuose sekmadienį Mišias aukos vyskupas

Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šį sekmadienį (spalio 24 d.) 14 val. šv. Mišias aukos Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius.   Po šv. Mišių bažnyčios šventoriuje bus šventinamas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti. Kunigas Kęstutis Pajaujis kviečia visus dalyvauti.

Taip pat skaitykite