Negražūs Šilutės rajono savivaldybės politikų žaidimai

Tiek paskutinis Šilutės r. Savivaldybės tarybos posėdis, tiek tuoj po jo įvykusi opozicijos spaudos konferencija parodė, kad kai kurie vietiniai politikai kalbėdami apie savo oponentus balansuoja ties korektiškumo ir mandagumo riba. Ar ilgainiui netaps politinių tikslų siekis bet kokia kaina svarbesnis už rūpestį savivaldybės ūkiu ir čionykščių gyventojų gerove?

Tarybos narys Algirdas Gečas rajono politikus pavadino „liumpenais“.

Rajoną valdo liumpenai?
Po ketvirtadienį įvykusio Tarybos posėdžio opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje komentavo posėdžio rezultatus ir valdančiosios daugumos veiksmus.
„Mūsų politikoje dabar yra liumpenai. Tai pats žemiausias visuomenės sluoksnis, kuris bando save pratempti į politiką“, – spaudos konferencijos metu sakė Algirdas Gečas. Tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos dvi žodžio liumpenas reikšmės: 1. niek. liumpenproletariato žmogus; 2. (perkeltine reikšme) valkata, girtuoklis.
„Pozicija ir opozicija įsileido į asmeninius dalykus, įžeidinėjimus“, – A. Gečui antrino Edvardas Vitkauskas.
„Esminis klausimas politikoje paprastas – koks pačių politikų mąstymas, pasisakymai, priimami sprendimai. Matome, kas vyksta posėdžiuose: tujinama, įžeidinėjama, nutraukinėjama. Tiesiog žeminami to paties lygmens žmonės, tie patys Tarybos nariai. Nebėra mentaliteto, bendravimo kultūros ir tiesiog bandoma visais būdais žeminti opozicijoje esančius Tarybos narius. Nuo to, kad vyksta kova tarp politikų, kenčia visuomenė“, – kalbėjo Tarybos narė Daiva Žebelienė.
Opozicijos lyderis Arvydas Jakas viešai prisiekė nebedraugauti su dabartiniu meru Šarūnu Laužiku: „Naudodamasis proga noriu jums visiems pasakyti, kad su Š. Laužiku A. Jakas nebebus jokioje koalicijoje, jeigu Š. Laužikas užims bet kokį vadovaujamą postą. Tai – mūsų krašto Janukovyčius. Kuo mūsų kraštui blogiau, tuo jo rezidencijai geriau“, – teigė A. Jakas.
Popierinės kautynės
Matyt, tokio A. Jako neprielankumo bus nusipelnęs dėl prieš dieną Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovių perskaityto paklausimo Tarybos nariui A. Jakui.
Tarybos narė Albina Bumblauskienė, Vincenta Bubilienė ir Birutė Kleinaitė viešai pasidomėjo A. Jako finansine padėtimi: „2012 m. VRK pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje už 2011 m. nurodote, kad negavote pajamų ir nemokėjote mokesčių. „Šilokarčemos“ laikraštyje (2012-09-28 ) paaiškinote, kad tuo metu jūs gyvenote iš paimtos paskolos. Tuo tarpu jūsų negrąžintų paskolų dydis viršijo deklaruoto turto dydį ir sudarė daugiau nei milijoną litų. Už paskolas reikia mokėti palūkanas.
Per 2012 m. jūsų deklaruoto turto vertė sumažėjo dar 180 588 Lt ir 2013.01.01. sudarė – (minus) 94 207 Lt (viešas informacijos šaltinis: www.rekvizitai.vz.lt). Dėl jūsų finansinės padėties kyla abejonių ir dėl jūsų inicijuojamų dešimčių milijonų litų vertės savivaldybės projektų pagrįstumo ir jūsų sugebėjimo sąžiningai ir nešališkai juos vertinti.
Ar jūs galite patvirtinti ar paneigti, kad esate įgaliotas atstovauti UAB ,,AV FORCE“ interesams ar kitaip susijęs su šia bendrove, su kuria Šilutės rajono savivaldybė (jūsų iniciatyva) yra įkūrusi VšĮ ,,Turizmo, sporto ir pramogų centras“?“
A. Jakas į paklausimą pažadėjo artimiausiu metu atsakyti raštu.
Vasario 13 d. A. Jakas kreipėsi į merą Š. Laužiką, raštu klausdamas, ar 2014 metais eidamas savivaldybės mero pareigas jis, kaip fizinis asmuo, yra įsigijęs verslo liudijimą teikti apgyvendinimo (ar kitokias) paslaugas.
Vasario 27 d. sulaukta tokio mero atsakymo: „Atsakydamas į Jūsų š. m. vasario 13 d. paklausimą, informuoju, kad visos mano asmeninio gyvenimo aplinkybės, kurios gali turėti reikšmės viešiesiems interesams ir gali būti nelaikomos privačiu gyvenimu, yra deklaruotos įstatymų nustatyta tvarka. Šios deklaracijos yra pateiktos už tai atsakingoms institucijoms, jų vertinamos ir viešinamos. Manau, kad visa kita, ko įstatymas nereikalauja viešinti, yra mano privatus gyvenimas“.
Kritikavo Tarybos sprendimus
Kaip ir Tarybos posėdžio metu, opozicija komentavo valdančiosios daugumos balsais priimtus sprendimus. Ypač daug kritikos išsakyta, kad naujajame biudžete investicijoms tenumatyta apie milijoną litų, kai kaimyninė gerokai mažesnė Pagėgių savivaldybė tam surado tris milijonus. Opozicija tvirtina, kad tinkamai nesiruošiama 2014-2020 metų ES paramos etapui. Nerengiama projektų, esą numarinti anksčiau paruoštieji. Sustabdyta darbo grupių veikla.
A. Jakas atkreipė dėmesį, kad tai paskutinis ES paramos etapas, kurio metu Lietuva dar gaus apie 40 milijardų litų. Po to tokios paramos nebebus.
E. Vitkauskas išreiškė susirūpinimą, kad blaškomasi tarp kraštutinumų. Tai rengiami ir vykdomi visi, kad ir nelabai reikalingi projektai, kuriems tik įmanoma gauti paramos, tai projektų rengimas ir vykdymas stabdomas.
Tarybos narys Algirdas Gečas kritikavo, kad švietimui (šioje sistemoje dirba jis pats – red. pastaba) per mažai atseikėta lėšų: „Šių metų Savivaldybės biudžetas padidėjo 8 milijonais litų, o jo dalis švietimui sumažėjo nuo 49 iki 46 procentų. Mokyklose neatnaujinami vadovėliai, bibliotekos, beviltiškai pasenusi kompiuterinė įranga. Nedidinami mokytojų atlyginimai“.
Nepagrįstais opozicija vadina ir valdančios daugumos pažadus sumažinti Savivaldybės administracijos darbuotojų, nes naujajame biudžete nenumatyta lėšų išeitinėms pašalpoms. Aštriai kritikuota daugumos politika keičiant Tarybos komisijų, komitetų ir atstovų įvairiose organizacijose sudėtį. Opozicijos teigimu, įvairiais būdais iš ten stengiamasi pašalinti buvusios valdančiosios daugumos atstovus.

Vaidotas VILKAS

 

7 komentarai

 • rinkejas

  Ar taip kalba mokytojas Algirdas Gečas? Kokia gėda MOKYTOJAMS!!! Baisu. Trūksta žodžių.

 • vat

  Juokiasi puodai, kad katilai juodi, o abiejų užpakaliai prisvilę… Visiems Tarybos nariams čia.

 • prisimenu

  Prisimenu, kai dvi kaimo bobos susipykdavo, tai susitikdavo prie ežios, pakeldavo sijonus ir tapšnodavo į plikus užpakalius: „Va tau, še tau…“ Gal ir Gečas su Jaku taip galėtų kautis su Laužiku ir Pozingiu. O jau po to – į atlapus, skant, už krūtų, ant žemės. Ir pasimatys, kas girtuokliai, valkatos (liumpenai), kaip sako Gečas. Kokia gėda kraštui, tokių pririnkus į valdžią. Nė lašo savigarbos.

 • priminimas

  Taip kalba Gečas, kuris lakstė per partijas norėdamas mandato, supainiojo viešuosius ir privačius intresus besirūpindamas savo ir žmonos atlyginimu, o juk jis čia vėl tą patį daro – vėl kalba apie mokyklas tą patį, tai kas kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją? Kur matyta, kad mokytojas viešai pravardžiuotų savo kolegas Tarybos narius?O girtuolių Taryba turi, tegul Gečas tik apsižvalgo, kas šalia per posėdžsius sėdi.

 • Anonimas

  Visi aukščiau esantys komentarai vieno žmogaus 🙂

 • Jonis

  Gečas yr fine byčas. Kas jei ne jis sutvarke Šlutes sportą ir švietimo reikalus. Jis labai doras, nekeit nie joku partiju.

 • tas pats jonis

  geda del geco

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite