Negražūs Šilutės rajono savivaldybės politikų žaidimai

Tiek paskutinis Šilutės r. Savivaldybės tarybos posėdis, tiek tuoj po jo įvykusi opozicijos spaudos konferencija parodė, kad kai kurie vietiniai politikai kalbėdami apie savo oponentus balansuoja ties korektiškumo ir mandagumo riba. Ar ilgainiui netaps politinių tikslų siekis bet kokia kaina svarbesnis už rūpestį savivaldybės ūkiu ir čionykščių gyventojų gerove?

Tarybos narys Algirdas Gečas rajono politikus pavadino „liumpenais“.

Rajoną valdo liumpenai?
Po ketvirtadienį įvykusio Tarybos posėdžio opozicija surengė spaudos konferenciją, kurioje komentavo posėdžio rezultatus ir valdančiosios daugumos veiksmus.
„Mūsų politikoje dabar yra liumpenai. Tai pats žemiausias visuomenės sluoksnis, kuris bando save pratempti į politiką“, – spaudos konferencijos metu sakė Algirdas Gečas. Tarptautinių žodžių žodyne pateikiamos dvi žodžio liumpenas reikšmės: 1. niek. liumpenproletariato žmogus; 2. (perkeltine reikšme) valkata, girtuoklis.
„Pozicija ir opozicija įsileido į asmeninius dalykus, įžeidinėjimus“, – A. Gečui antrino Edvardas Vitkauskas.
„Esminis klausimas politikoje paprastas – koks pačių politikų mąstymas, pasisakymai, priimami sprendimai. Matome, kas vyksta posėdžiuose: tujinama, įžeidinėjama, nutraukinėjama. Tiesiog žeminami to paties lygmens žmonės, tie patys Tarybos nariai. Nebėra mentaliteto, bendravimo kultūros ir tiesiog bandoma visais būdais žeminti opozicijoje esančius Tarybos narius. Nuo to, kad vyksta kova tarp politikų, kenčia visuomenė“, – kalbėjo Tarybos narė Daiva Žebelienė.
Opozicijos lyderis Arvydas Jakas viešai prisiekė nebedraugauti su dabartiniu meru Šarūnu Laužiku: „Naudodamasis proga noriu jums visiems pasakyti, kad su Š. Laužiku A. Jakas nebebus jokioje koalicijoje, jeigu Š. Laužikas užims bet kokį vadovaujamą postą. Tai – mūsų krašto Janukovyčius. Kuo mūsų kraštui blogiau, tuo jo rezidencijai geriau“, – teigė A. Jakas.
Popierinės kautynės
Matyt, tokio A. Jako neprielankumo bus nusipelnęs dėl prieš dieną Tarybos posėdyje Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovių perskaityto paklausimo Tarybos nariui A. Jakui.
Tarybos narė Albina Bumblauskienė, Vincenta Bubilienė ir Birutė Kleinaitė viešai pasidomėjo A. Jako finansine padėtimi: „2012 m. VRK pateiktoje turto ir pajamų deklaracijoje už 2011 m. nurodote, kad negavote pajamų ir nemokėjote mokesčių. „Šilokarčemos“ laikraštyje (2012-09-28 ) paaiškinote, kad tuo metu jūs gyvenote iš paimtos paskolos. Tuo tarpu jūsų negrąžintų paskolų dydis viršijo deklaruoto turto dydį ir sudarė daugiau nei milijoną litų. Už paskolas reikia mokėti palūkanas.
Per 2012 m. jūsų deklaruoto turto vertė sumažėjo dar 180 588 Lt ir 2013.01.01. sudarė – (minus) 94 207 Lt (viešas informacijos šaltinis: www.rekvizitai.vz.lt). Dėl jūsų finansinės padėties kyla abejonių ir dėl jūsų inicijuojamų dešimčių milijonų litų vertės savivaldybės projektų pagrįstumo ir jūsų sugebėjimo sąžiningai ir nešališkai juos vertinti.
Ar jūs galite patvirtinti ar paneigti, kad esate įgaliotas atstovauti UAB ,,AV FORCE“ interesams ar kitaip susijęs su šia bendrove, su kuria Šilutės rajono savivaldybė (jūsų iniciatyva) yra įkūrusi VšĮ ,,Turizmo, sporto ir pramogų centras“?“
A. Jakas į paklausimą pažadėjo artimiausiu metu atsakyti raštu.
Vasario 13 d. A. Jakas kreipėsi į merą Š. Laužiką, raštu klausdamas, ar 2014 metais eidamas savivaldybės mero pareigas jis, kaip fizinis asmuo, yra įsigijęs verslo liudijimą teikti apgyvendinimo (ar kitokias) paslaugas.
Vasario 27 d. sulaukta tokio mero atsakymo: „Atsakydamas į Jūsų š. m. vasario 13 d. paklausimą, informuoju, kad visos mano asmeninio gyvenimo aplinkybės, kurios gali turėti reikšmės viešiesiems interesams ir gali būti nelaikomos privačiu gyvenimu, yra deklaruotos įstatymų nustatyta tvarka. Šios deklaracijos yra pateiktos už tai atsakingoms institucijoms, jų vertinamos ir viešinamos. Manau, kad visa kita, ko įstatymas nereikalauja viešinti, yra mano privatus gyvenimas“.
Kritikavo Tarybos sprendimus
Kaip ir Tarybos posėdžio metu, opozicija komentavo valdančiosios daugumos balsais priimtus sprendimus. Ypač daug kritikos išsakyta, kad naujajame biudžete investicijoms tenumatyta apie milijoną litų, kai kaimyninė gerokai mažesnė Pagėgių savivaldybė tam surado tris milijonus. Opozicija tvirtina, kad tinkamai nesiruošiama 2014-2020 metų ES paramos etapui. Nerengiama projektų, esą numarinti anksčiau paruoštieji. Sustabdyta darbo grupių veikla.
A. Jakas atkreipė dėmesį, kad tai paskutinis ES paramos etapas, kurio metu Lietuva dar gaus apie 40 milijardų litų. Po to tokios paramos nebebus.
E. Vitkauskas išreiškė susirūpinimą, kad blaškomasi tarp kraštutinumų. Tai rengiami ir vykdomi visi, kad ir nelabai reikalingi projektai, kuriems tik įmanoma gauti paramos, tai projektų rengimas ir vykdymas stabdomas.
Tarybos narys Algirdas Gečas kritikavo, kad švietimui (šioje sistemoje dirba jis pats – red. pastaba) per mažai atseikėta lėšų: „Šių metų Savivaldybės biudžetas padidėjo 8 milijonais litų, o jo dalis švietimui sumažėjo nuo 49 iki 46 procentų. Mokyklose neatnaujinami vadovėliai, bibliotekos, beviltiškai pasenusi kompiuterinė įranga. Nedidinami mokytojų atlyginimai“.
Nepagrįstais opozicija vadina ir valdančios daugumos pažadus sumažinti Savivaldybės administracijos darbuotojų, nes naujajame biudžete nenumatyta lėšų išeitinėms pašalpoms. Aštriai kritikuota daugumos politika keičiant Tarybos komisijų, komitetų ir atstovų įvairiose organizacijose sudėtį. Opozicijos teigimu, įvairiais būdais iš ten stengiamasi pašalinti buvusios valdančiosios daugumos atstovus.

Vaidotas VILKAS

 

7 komentarai

 • rinkejas

  Ar taip kalba mokytojas Algirdas Gečas? Kokia gėda MOKYTOJAMS!!! Baisu. Trūksta žodžių.

 • vat

  Juokiasi puodai, kad katilai juodi, o abiejų užpakaliai prisvilę… Visiems Tarybos nariams čia.

 • prisimenu

  Prisimenu, kai dvi kaimo bobos susipykdavo, tai susitikdavo prie ežios, pakeldavo sijonus ir tapšnodavo į plikus užpakalius: “Va tau, še tau…” Gal ir Gečas su Jaku taip galėtų kautis su Laužiku ir Pozingiu. O jau po to – į atlapus, skant, už krūtų, ant žemės. Ir pasimatys, kas girtuokliai, valkatos (liumpenai), kaip sako Gečas. Kokia gėda kraštui, tokių pririnkus į valdžią. Nė lašo savigarbos.

 • priminimas

  Taip kalba Gečas, kuris lakstė per partijas norėdamas mandato, supainiojo viešuosius ir privačius intresus besirūpindamas savo ir žmonos atlyginimu, o juk jis čia vėl tą patį daro – vėl kalba apie mokyklas tą patį, tai kas kreipsis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją? Kur matyta, kad mokytojas viešai pravardžiuotų savo kolegas Tarybos narius?O girtuolių Taryba turi, tegul Gečas tik apsižvalgo, kas šalia per posėdžsius sėdi.

 • Anonimas

  Visi aukščiau esantys komentarai vieno žmogaus 🙂

 • Jonis

  Gečas yr fine byčas. Kas jei ne jis sutvarke Šlutes sportą ir švietimo reikalus. Jis labai doras, nekeit nie joku partiju.

 • tas pats jonis

  geda del geco

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Praėjo laikas, kai visam gyvenimui pakakdavo vienos profesijos

Besikeičianti darbo rinka rodo, jog dabar svarbiausiu veiksniu, lemiančiu konkurencingumą ir galimybę gauti norimą darbą, yra skaitmeninės žinios. Pasak karjeros konsultantės, lektorės ir Lietuvos karjeros specialistų asociacijos direktorės Daivos Šilienės, vis dažniau pastebimas susidomėjimas vyresnio amžiaus žmonių įsidarbinimo galimybėmis. Jie noriai mokosi, įgyja naujas kompetencijas bei siekia išlikti aktyvūs.     Amžius nebėra kriterijus Projekto „Prisijungusi Lietuva“ rezultatai rodo, kad iš daugiau nei 102 tūkst. mokymų dalyvių net 52 proc. yra dirbantys asmenys. Daugiausiai mokytis panoro 51–65 metų amžiaus grupėje esantys

Nauji reikalavimai žemės ūkiui – teks prisidėti prie klimato kaitos mažinimo

2021 m. birželio 25 d. Europos parlamentas ir Taryba susitarė dėl naujos bendros žemės ūkio politikos, kurios esminis tikslas yra tvarus žemės ūkis. Jau nuo 2023 metų Lietuvos ir kitų Europos Sąjungos (ES) šalių žemdirbiai turės prisidėti prie konkrečių priemonių mažinant klimato kaitą bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) išmetimą. Naujojoje politikoje numatoma, kad nuo 2023 m. aplinkosaugos ir poveikio klimato kaitai mažinimo priemonėms turės būti skiriama ne mažiau 25 proc. nuo bendros šalies gaunamos paramos žemės ūkiui. Tai palies

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Taip pat skaitykite