Naujos technikos pirkimą stabdo menkos produkcijos kainos

Netoli Žemaičių Naumiesčio ūkininkaujančio Jono Šakurskio žemėse buvo surengta lauko diena, kurioje UAB „Dojus agro“ pristatė naują žemės ūkio techniką. Nors ji sudomino apie 30 mūsų rajono ūkininkų, jiems labiau už naujos technikos įsigijimą rūpi dėl Rusijos įvestų sankcijų krintančios jų užaugintos produkcijos pirkimo kainos.

Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininko Kęstučio Andrijausko manymu, tai, kas darosi su žaliavos supirkimo kainomis, yra žiauru.

„Už pieną tik 65 centus moka“: „Rugiai vakar dar buvo po 280 litų už toną, dabar – tik 250 beduoda“: „Pranešė, kad pieno kainas dar mažins“, – prastomis žiniomis tarpusavyje dalijosi susirinkę žemdirbiai.
Visai neseniai už kilogramą pieno jie gaudavo beveik litą, o tona rugių pernai kainavo per šimtą litų brangiau. Rusijai įvedus Europai sankcijas, nuo kainų kritimo kol kas mažiausiai nukentėjo rapsų augintojai. Jų kaina nuo pernai praktiškai nesikeitė ir išliko apie 1000 litų už toną. Pats renginio šeimininkas Jonas Šakurskis, valdantis apie 230 ha žemės ir auginantis javus džiaugiasi, kad iš anksto sudarė rapsų pardavimo sutartis ir dabar gaunantis beveik 1100 Lt už toną.
Pavienių ūkininkų mintis apibendrino Ūkininkų sąjungos Šilutės skyriaus pirmininkas Kęstutis Andrijauskas: „Mes apie kainas nebenorime diskutuoti. Tai kas darosi, yra žiauru. Kai ūkininkai veža grūdus saugoti į elevatorių, jie juokauja, jog tai labdara, kad elevatoriaus darbuotojai be darbo neliktų…

Jonas Šakurskis, kurio žemėse vyko lauko diena, džiaugėsi išankstinėmis sutartimis, leidusiomis sėkmingai parduoti rapsų derlių.

Kaip toliau ūkininkauti? Kaip toliau gyventi?
Štai pardavėjai siūlo pirkti puikios technikos, kiti siūlo trąšų, bet už ką visą tai pirkti, jeigu mūsų produkcijos kainos taip katastrofiškai krinta? Žmonės veža parduoti bulves po 34 centus už kilogramą, pieno ir grūdų pirkimo kainos mažėja, o mums reikia ir techniką ir žmones išlaikyti, ir degalų pirkti. Trečiadienį kalbėjausi su Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininku Jonu Talmantu. Jis sakė, kad kabėjo su Vyriausybės vadovu Algirdu Butkevičiumi ir siekia, kad visa parama, taip pat ir ta, kurios tikimasi iš Europos Sąjungos, būtų suteikta ne perdirbėjams, o žemės ūkio produkcijos gamintojams. Ir šioji parama turėtų būti skirstoma proporcingai, pagal esamas kvotas, išmokas“.
K. Andrijausko žiniomis, ūkininkai gali tikėtis, kad iki spalio 16 d. jiems bus išmokėta apie 70 proc. priklausančių tiesioginių išmokų.
Šilutės r. savivaldybės kaimo reikalų skyriaus vedėjas Alfredas Nausėda, kuris kartu ir ūkininkauja, ir atostogaudamas dalyvavo šioje lauko dienoje. Pasiklausęs Šilutės ūkininkų sąjungos pirmininko K. Andrijausko kalbų, A. Nausėda sakė, kad ūkininkai nesupranta, kas darosi. Gaminiai iš žemės ūkio produktų ne tik nepinga, bet kai kas net ir brangsta, o žaliavos pirkimo kainos vis mažėja. Pasinaudojo proga ir sumažino pirkimo kainas net tie, kurie į Rusiją nieko neeksportavo ir kuriems šios šalies sankcijos neturėjo jokios įtakos…
Nepaisant prastėjančios ekonominės padėties, ūkininkai susidomėję apžiūrinėjo naująją techniką, kurią jiems demonstravo UAB „Dojus agro“ atstovai. Jie parodė keletą modernių galingų traktorių, diskinių skustuvų, plūgą, sėjamąją ir purkštuvą. Kaip ši technika veikia, specialistai demonstravo ardami Jono Šakurskio dirvą. Ūkininkai domėjosi naujos technikos galimybėmis, klausinėjo, kaip patobulėjo vienas ar kitas jos mazgas, tačiau derėtis su vadybininkais dėl įsigijimo neskubėjo.

Ūkininkai smalsiai apžiūrinėjo naują techniką, tačiau derėtis su vadybininkais dėl įsigijimo neskubėjo.

Daugelio jų manymu, pirkti naują techniką šiuo metu rizikinga. Tam, kad būtų galima nuolat atnaujinti darbo priemones ir turėti šiuolaikišką technikos parką, reikia finansinio stabilumo, kad pajamas būtų galima planuoti bent trejiems metams į priekį.
„Su tokia technika turi dirbti ne traktorininkas, o kompiuterininkas…“, – apibūdino naujoves Žemaičių Naumiesčio seniūnas Jonas Budreckas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Miškasodyje – vėl ir Saugų seniūnijos bendruomenė

Nors miškasodis Lietuvoje paskelbtas balandžio 20 d., artėjantį šeštadienį, „Šilutės baldų“ įmonės kolektyvas kartu su kolegomis iš SBA, Saugų seniūnijos bendruomenė jau paviešino gerų žinių: medelių pasodinta, padirbėta iš peties… Saugų bendruomenė paskelbė: „Miškasodyje dalyvavome ir šiemet! Ačiū Šilutės krašto miškininkams už galimybę prisidėti prie šios gražios akcijos, kuri šiemet vyko Saugų seniūnijos teritorijoje. Pasodinta 3000 pušų, 1700 eglių ir 700 beržo sodinukų“.  

Šilutėje pasodintas ąžuoliukas, skirtas 100-metį mininčiai Lietuvos dainų šventei

Balandžio 15 d. Šilutės rajono savivaldybės vicemerė Daiva Žebelienė kartu su Šilutės krašto kultūrininkais parke prie Šilutės kultūros ir pramogų centro pasodino simbolinį ąžuoliuką, skirtą šimtmetį mininčiai Lietuvos dainų šventei ,,Kad giria žaliuotų“. Primename, kad į šią dainų šventę vyks beveik 400 Šilutės rajono šokėjų, dainininkų, muzikantų. Komunikacijos skyrius

Gripas traukiasi, daugiau sergama ūminėmis kvėpavimo takų infekcijomis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, praėjusią savaitę sergančiųjų gripu skaičius sumažėjo, o COVID-19 liga ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) – padidėjo. Bendras sergamumo gripu, ŪVKTI ir COVID-19 rodiklis balandžio 8-14 d. (15-ąją savaitę) šiek tiek padidėjo ir siekė 934,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų, balandžio 1-7 d. (14-ąją savaitę) jis buvo 815,6 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Mažiausias sergamumo rodiklis 15-ąją šių metų savaitę išlieka Utenos apskrityje, didžiausias – Vilniaus apskrityje. Epideminio sergamumo lygio, t. y. 1500 atvejų 100

Nelaimės Šilutės rajone

Ugniagesiai gelbėtojai vyko į Rusnę Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša apie įvykius Šilutės rajone: į Rusnę vyko du kartus. Balandžio 13 pavakare buvo gautas pranešimas, kad Rusnėje gaisras. Valandą ugniagesiai gelbėtojai dirbo Skirvytėlės gatvėje, Rusnėje, kur degė pavėsinė ir šalia esantis gyvenamasis namas. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams atvira liepsna degė medinė pavėsinė, ugnis buvo persimetusi į gyvenamojo namo medinę sieną. Gaisro metu sudegė medinė pavėsinė, apdegė gyvenamojo namo su palėpe (stogas dvišlaitis, dengtas čerpėmis) medinės sienos dalis (40 m² plotas).

Taip pat skaitykite