Naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba pradeda darbą

Po keturių rinkimų turų, garbingos ir nelabai garbingos politinės kovos, liepos 23 dieną pagaliau prisiekė naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba. Nuo anksčiau išrinktų tarybų šioji skiriasi tuo, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras, o sumažėjus gyventojų skaičiui, nuo 27 iki 25 sumažėjo ir pačių Tarybos narių skaičius.

Inauguracinėje kalboje Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis visiems linkėjo stabilumo ir vaisingo darbo rūpinantis bendruomenės gerove.

Ir dar vienas įvykis buvo pirmą kartą Šilutės rajono istorijoje. Naujosios Tarybos nariai į pirmąjį posėdį rinkosi renovuoto Hugo Šojaus dvaro Freskų salėje. Renginio vedėjas Marijus Budraitis kalbėjo, kad ši menė H. Šojaus laikais matė daug garsių istorinių asmenybių, tačiau panašu, kad tų asmenybių svitos buvo gerokai mažesnės negu dabartinių Tarybos narių ir susirinkusiųjų pasveikinti. Nedidukėje patalpoje visi žmonės netilpo, todėl vieniems teko stoviniuoti prie durų, kiti susėdo ant koridoriuose ir gretimose patalpose pastatytų kėdžių.
Iškilmingas renginys tradiciškai prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu ir Gražvydo Railos vadovaujamo pučiamųjų orkestro atliktu kūriniu. Įžanginį žodį tarė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, kuris pakvietė prisiekti naujos kadencijos Tarybos narius. Šie priesaiką skaitė uždėję ranką ant Konstitucijos, ją pasirašę gavo Tarybos nario pažymėjimą, ženkliuką ir gėlę.
Paskutinis prisiekė tiesioginiuose mero rinkimuose į šį postą išrinktas dabartinis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Į salę, kurioje vyko iškilminga ceremonija, įnešus mero grandinę, ją Vytautui Laurinaičiui užkabino vyriausias amžiumi Tarybos narys vicemeras Algirdas Balčytis.
Inauguracinėje kalboje meras pareiškė, kad tikisi stabilaus ir vaisingo naujosios kadencijos Tarybos darbo. Buvusi Taryba išgarsėjo visoje Lietuvoje keturiais merų keitimais, nuolatine politikų tarpusavio kova, kurios metu buvo nuolat kuriamos ir žlugdomos politinės sąjungos bei koalicijos, o per savo kadencijos laiką nemažai Tarybos narių spėjo pereiti į kitas partijas. Nenuostabu, kad tokiai tarybai praėjusią kadenciją vadovavęs Vytautas Laurinaitis labiausiai tikisi stabilumo.
Naujai išrinktos Tarybos narius ir merą kadencijos pradžios proga pasveikino kaimyninių savivaldybių atstovai ir vadovai, Vyriausybės atstovė Klaipėdoje, seniūnai, administracijos darbuotojai, draugai ir artimieji.
Po pertraukos posėdis buvo tęsiamas įprastoje vietoje – Savivaldybės posėdžių salėje, kur vyko mero pavaduotojo ir administracijos vadovo rinkimai. Mero pavaduotoju išrinktas socialdemokratas Algirdas Balčytis, už jo kandidatūrą balsavo 15 Tarybos narių iš 25. Savivaldybės administracijos direktoriumi tapo Sigitas Šeputis. Už šį kandidatą savo balsus atidavė 17 Tarybos narių.

Vaidotas VILKAS

Sumažėjus Šilutės rajone gyventojų, nuo šių metų Savivaldybės taryboje bus nebe 27, kaip buvo ilgą laiką, o 25 nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite