Naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba pradeda darbą

Po keturių rinkimų turų, garbingos ir nelabai garbingos politinės kovos, liepos 23 dieną pagaliau prisiekė naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba. Nuo anksčiau išrinktų tarybų šioji skiriasi tuo, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras, o sumažėjus gyventojų skaičiui, nuo 27 iki 25 sumažėjo ir pačių Tarybos narių skaičius.

Inauguracinėje kalboje Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis visiems linkėjo stabilumo ir vaisingo darbo rūpinantis bendruomenės gerove.

Ir dar vienas įvykis buvo pirmą kartą Šilutės rajono istorijoje. Naujosios Tarybos nariai į pirmąjį posėdį rinkosi renovuoto Hugo Šojaus dvaro Freskų salėje. Renginio vedėjas Marijus Budraitis kalbėjo, kad ši menė H. Šojaus laikais matė daug garsių istorinių asmenybių, tačiau panašu, kad tų asmenybių svitos buvo gerokai mažesnės negu dabartinių Tarybos narių ir susirinkusiųjų pasveikinti. Nedidukėje patalpoje visi žmonės netilpo, todėl vieniems teko stoviniuoti prie durų, kiti susėdo ant koridoriuose ir gretimose patalpose pastatytų kėdžių.
Iškilmingas renginys tradiciškai prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu ir Gražvydo Railos vadovaujamo pučiamųjų orkestro atliktu kūriniu. Įžanginį žodį tarė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, kuris pakvietė prisiekti naujos kadencijos Tarybos narius. Šie priesaiką skaitė uždėję ranką ant Konstitucijos, ją pasirašę gavo Tarybos nario pažymėjimą, ženkliuką ir gėlę.
Paskutinis prisiekė tiesioginiuose mero rinkimuose į šį postą išrinktas dabartinis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Į salę, kurioje vyko iškilminga ceremonija, įnešus mero grandinę, ją Vytautui Laurinaičiui užkabino vyriausias amžiumi Tarybos narys vicemeras Algirdas Balčytis.
Inauguracinėje kalboje meras pareiškė, kad tikisi stabilaus ir vaisingo naujosios kadencijos Tarybos darbo. Buvusi Taryba išgarsėjo visoje Lietuvoje keturiais merų keitimais, nuolatine politikų tarpusavio kova, kurios metu buvo nuolat kuriamos ir žlugdomos politinės sąjungos bei koalicijos, o per savo kadencijos laiką nemažai Tarybos narių spėjo pereiti į kitas partijas. Nenuostabu, kad tokiai tarybai praėjusią kadenciją vadovavęs Vytautas Laurinaitis labiausiai tikisi stabilumo.
Naujai išrinktos Tarybos narius ir merą kadencijos pradžios proga pasveikino kaimyninių savivaldybių atstovai ir vadovai, Vyriausybės atstovė Klaipėdoje, seniūnai, administracijos darbuotojai, draugai ir artimieji.
Po pertraukos posėdis buvo tęsiamas įprastoje vietoje – Savivaldybės posėdžių salėje, kur vyko mero pavaduotojo ir administracijos vadovo rinkimai. Mero pavaduotoju išrinktas socialdemokratas Algirdas Balčytis, už jo kandidatūrą balsavo 15 Tarybos narių iš 25. Savivaldybės administracijos direktoriumi tapo Sigitas Šeputis. Už šį kandidatą savo balsus atidavė 17 Tarybos narių.

Vaidotas VILKAS

Sumažėjus Šilutės rajone gyventojų, nuo šių metų Savivaldybės taryboje bus nebe 27, kaip buvo ilgą laiką, o 25 nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite