Naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba pradeda darbą

Po keturių rinkimų turų, garbingos ir nelabai garbingos politinės kovos, liepos 23 dieną pagaliau prisiekė naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba. Nuo anksčiau išrinktų tarybų šioji skiriasi tuo, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras, o sumažėjus gyventojų skaičiui, nuo 27 iki 25 sumažėjo ir pačių Tarybos narių skaičius.

Inauguracinėje kalboje Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis visiems linkėjo stabilumo ir vaisingo darbo rūpinantis bendruomenės gerove.

Ir dar vienas įvykis buvo pirmą kartą Šilutės rajono istorijoje. Naujosios Tarybos nariai į pirmąjį posėdį rinkosi renovuoto Hugo Šojaus dvaro Freskų salėje. Renginio vedėjas Marijus Budraitis kalbėjo, kad ši menė H. Šojaus laikais matė daug garsių istorinių asmenybių, tačiau panašu, kad tų asmenybių svitos buvo gerokai mažesnės negu dabartinių Tarybos narių ir susirinkusiųjų pasveikinti. Nedidukėje patalpoje visi žmonės netilpo, todėl vieniems teko stoviniuoti prie durų, kiti susėdo ant koridoriuose ir gretimose patalpose pastatytų kėdžių.
Iškilmingas renginys tradiciškai prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu ir Gražvydo Railos vadovaujamo pučiamųjų orkestro atliktu kūriniu. Įžanginį žodį tarė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, kuris pakvietė prisiekti naujos kadencijos Tarybos narius. Šie priesaiką skaitė uždėję ranką ant Konstitucijos, ją pasirašę gavo Tarybos nario pažymėjimą, ženkliuką ir gėlę.
Paskutinis prisiekė tiesioginiuose mero rinkimuose į šį postą išrinktas dabartinis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Į salę, kurioje vyko iškilminga ceremonija, įnešus mero grandinę, ją Vytautui Laurinaičiui užkabino vyriausias amžiumi Tarybos narys vicemeras Algirdas Balčytis.
Inauguracinėje kalboje meras pareiškė, kad tikisi stabilaus ir vaisingo naujosios kadencijos Tarybos darbo. Buvusi Taryba išgarsėjo visoje Lietuvoje keturiais merų keitimais, nuolatine politikų tarpusavio kova, kurios metu buvo nuolat kuriamos ir žlugdomos politinės sąjungos bei koalicijos, o per savo kadencijos laiką nemažai Tarybos narių spėjo pereiti į kitas partijas. Nenuostabu, kad tokiai tarybai praėjusią kadenciją vadovavęs Vytautas Laurinaitis labiausiai tikisi stabilumo.
Naujai išrinktos Tarybos narius ir merą kadencijos pradžios proga pasveikino kaimyninių savivaldybių atstovai ir vadovai, Vyriausybės atstovė Klaipėdoje, seniūnai, administracijos darbuotojai, draugai ir artimieji.
Po pertraukos posėdis buvo tęsiamas įprastoje vietoje – Savivaldybės posėdžių salėje, kur vyko mero pavaduotojo ir administracijos vadovo rinkimai. Mero pavaduotoju išrinktas socialdemokratas Algirdas Balčytis, už jo kandidatūrą balsavo 15 Tarybos narių iš 25. Savivaldybės administracijos direktoriumi tapo Sigitas Šeputis. Už šį kandidatą savo balsus atidavė 17 Tarybos narių.

Vaidotas VILKAS

Sumažėjus Šilutės rajone gyventojų, nuo šių metų Savivaldybės taryboje bus nebe 27, kaip buvo ilgą laiką, o 25 nariai.

Hits: 160

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite