Naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba pradeda darbą

Po keturių rinkimų turų, garbingos ir nelabai garbingos politinės kovos, liepos 23 dieną pagaliau prisiekė naujoji Šilutės rajono savivaldybės taryba. Nuo anksčiau išrinktų tarybų šioji skiriasi tuo, kad pirmą kartą tiesiogiai išrinktas meras, o sumažėjus gyventojų skaičiui, nuo 27 iki 25 sumažėjo ir pačių Tarybos narių skaičius.

Inauguracinėje kalboje Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis visiems linkėjo stabilumo ir vaisingo darbo rūpinantis bendruomenės gerove.

Ir dar vienas įvykis buvo pirmą kartą Šilutės rajono istorijoje. Naujosios Tarybos nariai į pirmąjį posėdį rinkosi renovuoto Hugo Šojaus dvaro Freskų salėje. Renginio vedėjas Marijus Budraitis kalbėjo, kad ši menė H. Šojaus laikais matė daug garsių istorinių asmenybių, tačiau panašu, kad tų asmenybių svitos buvo gerokai mažesnės negu dabartinių Tarybos narių ir susirinkusiųjų pasveikinti. Nedidukėje patalpoje visi žmonės netilpo, todėl vieniems teko stoviniuoti prie durų, kiti susėdo ant koridoriuose ir gretimose patalpose pastatytų kėdžių.
Iškilmingas renginys tradiciškai prasidėjo Lietuvos Respublikos himnu ir Gražvydo Railos vadovaujamo pučiamųjų orkestro atliktu kūriniu. Įžanginį žodį tarė Šilutės r. savivaldybės rinkimų komisijos pirmininkas Vytautas Žiogas, kuris pakvietė prisiekti naujos kadencijos Tarybos narius. Šie priesaiką skaitė uždėję ranką ant Konstitucijos, ją pasirašę gavo Tarybos nario pažymėjimą, ženkliuką ir gėlę.
Paskutinis prisiekė tiesioginiuose mero rinkimuose į šį postą išrinktas dabartinis Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Į salę, kurioje vyko iškilminga ceremonija, įnešus mero grandinę, ją Vytautui Laurinaičiui užkabino vyriausias amžiumi Tarybos narys vicemeras Algirdas Balčytis.
Inauguracinėje kalboje meras pareiškė, kad tikisi stabilaus ir vaisingo naujosios kadencijos Tarybos darbo. Buvusi Taryba išgarsėjo visoje Lietuvoje keturiais merų keitimais, nuolatine politikų tarpusavio kova, kurios metu buvo nuolat kuriamos ir žlugdomos politinės sąjungos bei koalicijos, o per savo kadencijos laiką nemažai Tarybos narių spėjo pereiti į kitas partijas. Nenuostabu, kad tokiai tarybai praėjusią kadenciją vadovavęs Vytautas Laurinaitis labiausiai tikisi stabilumo.
Naujai išrinktos Tarybos narius ir merą kadencijos pradžios proga pasveikino kaimyninių savivaldybių atstovai ir vadovai, Vyriausybės atstovė Klaipėdoje, seniūnai, administracijos darbuotojai, draugai ir artimieji.
Po pertraukos posėdis buvo tęsiamas įprastoje vietoje – Savivaldybės posėdžių salėje, kur vyko mero pavaduotojo ir administracijos vadovo rinkimai. Mero pavaduotoju išrinktas socialdemokratas Algirdas Balčytis, už jo kandidatūrą balsavo 15 Tarybos narių iš 25. Savivaldybės administracijos direktoriumi tapo Sigitas Šeputis. Už šį kandidatą savo balsus atidavė 17 Tarybos narių.

Vaidotas VILKAS

Sumažėjus Šilutės rajone gyventojų, nuo šių metų Savivaldybės taryboje bus nebe 27, kaip buvo ilgą laiką, o 25 nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą ir jo neskirstyti rajonais

Aplinkos ministerija parengė įsakymo projektą dėl vilkų sumedžiojimo 2022-2023 m. limito ir kviečia visuomenę, suinteresuotas institucijas su juo susipažinti. Atsižvelgus į vilkų populiacijos būklės stebėsenos duomenis, rūšies apsaugos poreikius ir moksliniais tyrimais apskaičiuotą vilkų šeimų skaičių, siūloma nustatyti 282 vilkų sumedžiojimo limitą. Siekiant, kad vilkai būtų medžiojami proporcingai jų natūraliai gausai, limito rekomenduojama neskirstyti rajonams. Vilko apsaugos planas įpareigoja nustatant sumedžiojimo limitą įvertinti besiveisiančių vilkų šeimų skaičių. Tyrimai rodo, kad Lietuvos teritorijoje gyvena ne mažiau kaip 87 vilkų šeimos. Vilko

Taip pat skaitykite