Naujausios žinios: Šilutės rajono ugdymo įstaigų dėl izoliacijos nelanko 300 mokinių ir vaikų

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad susirgimo COVID-19 atvejų jau užfiksuota daugumoje rajono mokyklų ir vaikų darželių. „Turime 18 klasių komplektų mokyklose ar vaikų grupių darželiuose, iš viso jau 300 mokinių ir vaikų, kurie dėl išplitusio COVID-19 yra izoliacijoje, todėl negali mokytis mokyklose ar lankyti vaikų darželio. Į šį skaičių įeina ir Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, čia iki rugsėjo 20 d. pamokų mokykloje nebus. Izoliavosi ir pedagogai, ir mokiniai“, – informavo D. Butvydienė po pirmadienio rytą surengto Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo.

 

D. Butvydienė sakė, kad mokiniai, kurie yra persirgę COVID-19 ar pasiskiepiję, tačiau priklauso klasei, kurioje nustatytas koronaviruso užkratas, gali naudotis išimtimi: jiems leista atvykti į mokyklą ir dalyvauti pamokose, o kita dalis klasės jau mokysis nuotoliniu būdu iš namų.

Štai Šilutės pirmojoje gimnazijoje vienos klasės 17 mokinių privalo izoliuotis, o 8 galės lankyti pamokas gimnazijoje. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje iš vienos klasės 13 mokinių 5 privalo izoliuotis, o 8 galės mokytis klasėje.

Pasiteiravus, kuriose rajono švietimo įstaigose nustatyta COVID-19 atvejų, vedėja sakė lengviau suminėti, kur kol kas užkrato nėra. Tai Vainuto gimnazijoje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šilutės „Žibutės“, „Žvaigždutės“ bei Švėkšnos vaikų lopšeliuose-darželiuose. Visos kitos rajono švietimo įstaigos gyvena neramiai, mat COVID-19 jau palietė daugiau ar mažiau bendruomenės narių.

Savivaldybės požiūris aiškus: įstaigų vadovų prašyta raginti bendruomenes skiepytis ir testuotis, nuolatos priminti, kaip svarbu tai daryti.

Žinoma, siekiama dar labiau valdyti mokinių srautus, vengti susibūrimų, didėja dėmesys patalpų vėdinimui, visoms apsaugos priemonėms. Savivaldybė padengs išlaidas, jeigu įstaigos pirks aparatus temperatūrai matuoti: sutarta matuoti temperatūrą į pirmąją pamoką susirinkusiems mokiniams bei atėjusiems į vaikų darželį. Įstaigų vadovams leista pirkti šią būtiną įrangą.

Anot D. Butvydienės, tėvai turėtų stebėti savo vaikų savijautą: jeigu yra bent menkas pagrindas įtarti, kad vaikas negaluoja, tarkim, sloguoja, geriau neleisti į mokyklą ar vaikų darželį.

Mokyklų kompiuterius mokiniai, kurie juos buvo gavę nuotoliniam mokymuisi, jau buvo grąžinę į mokyklas, o dabar ši įranga vėl išdalinama mokiniams, kurie vėl mokysis iš namų. „Nejaučiame stygiaus, tačiau naujų norime, gal sulauksime, nes ministerijai nepasisekė – pirkimas užstrigo“, – sakė D. Butvydienė.

Tokia situacija rugsėjo 13-ąją, kai praėjo vos 10 naujųjų mokslo metų dienų. Kokia ji bus rytoj, galima tik spėlioti.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite