Naujausios žinios: Šilutės rajono ugdymo įstaigų dėl izoliacijos nelanko 300 mokinių ir vaikų

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad susirgimo COVID-19 atvejų jau užfiksuota daugumoje rajono mokyklų ir vaikų darželių. „Turime 18 klasių komplektų mokyklose ar vaikų grupių darželiuose, iš viso jau 300 mokinių ir vaikų, kurie dėl išplitusio COVID-19 yra izoliacijoje, todėl negali mokytis mokyklose ar lankyti vaikų darželio. Į šį skaičių įeina ir Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, čia iki rugsėjo 20 d. pamokų mokykloje nebus. Izoliavosi ir pedagogai, ir mokiniai“, – informavo D. Butvydienė po pirmadienio rytą surengto Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo.

 

D. Butvydienė sakė, kad mokiniai, kurie yra persirgę COVID-19 ar pasiskiepiję, tačiau priklauso klasei, kurioje nustatytas koronaviruso užkratas, gali naudotis išimtimi: jiems leista atvykti į mokyklą ir dalyvauti pamokose, o kita dalis klasės jau mokysis nuotoliniu būdu iš namų.

Štai Šilutės pirmojoje gimnazijoje vienos klasės 17 mokinių privalo izoliuotis, o 8 galės lankyti pamokas gimnazijoje. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje iš vienos klasės 13 mokinių 5 privalo izoliuotis, o 8 galės mokytis klasėje.

Pasiteiravus, kuriose rajono švietimo įstaigose nustatyta COVID-19 atvejų, vedėja sakė lengviau suminėti, kur kol kas užkrato nėra. Tai Vainuto gimnazijoje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šilutės „Žibutės“, „Žvaigždutės“ bei Švėkšnos vaikų lopšeliuose-darželiuose. Visos kitos rajono švietimo įstaigos gyvena neramiai, mat COVID-19 jau palietė daugiau ar mažiau bendruomenės narių.

Savivaldybės požiūris aiškus: įstaigų vadovų prašyta raginti bendruomenes skiepytis ir testuotis, nuolatos priminti, kaip svarbu tai daryti.

Žinoma, siekiama dar labiau valdyti mokinių srautus, vengti susibūrimų, didėja dėmesys patalpų vėdinimui, visoms apsaugos priemonėms. Savivaldybė padengs išlaidas, jeigu įstaigos pirks aparatus temperatūrai matuoti: sutarta matuoti temperatūrą į pirmąją pamoką susirinkusiems mokiniams bei atėjusiems į vaikų darželį. Įstaigų vadovams leista pirkti šią būtiną įrangą.

Anot D. Butvydienės, tėvai turėtų stebėti savo vaikų savijautą: jeigu yra bent menkas pagrindas įtarti, kad vaikas negaluoja, tarkim, sloguoja, geriau neleisti į mokyklą ar vaikų darželį.

Mokyklų kompiuterius mokiniai, kurie juos buvo gavę nuotoliniam mokymuisi, jau buvo grąžinę į mokyklas, o dabar ši įranga vėl išdalinama mokiniams, kurie vėl mokysis iš namų. „Nejaučiame stygiaus, tačiau naujų norime, gal sulauksime, nes ministerijai nepasisekė – pirkimas užstrigo“, – sakė D. Butvydienė.

Tokia situacija rugsėjo 13-ąją, kai praėjo vos 10 naujųjų mokslo metų dienų. Kokia ji bus rytoj, galima tik spėlioti.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite