Naujausios žinios: Šilutės rajono ugdymo įstaigų dėl izoliacijos nelanko 300 mokinių ir vaikų

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad susirgimo COVID-19 atvejų jau užfiksuota daugumoje rajono mokyklų ir vaikų darželių. „Turime 18 klasių komplektų mokyklose ar vaikų grupių darželiuose, iš viso jau 300 mokinių ir vaikų, kurie dėl išplitusio COVID-19 yra izoliacijoje, todėl negali mokytis mokyklose ar lankyti vaikų darželio. Į šį skaičių įeina ir Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, čia iki rugsėjo 20 d. pamokų mokykloje nebus. Izoliavosi ir pedagogai, ir mokiniai“, – informavo D. Butvydienė po pirmadienio rytą surengto Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo.

 

D. Butvydienė sakė, kad mokiniai, kurie yra persirgę COVID-19 ar pasiskiepiję, tačiau priklauso klasei, kurioje nustatytas koronaviruso užkratas, gali naudotis išimtimi: jiems leista atvykti į mokyklą ir dalyvauti pamokose, o kita dalis klasės jau mokysis nuotoliniu būdu iš namų.

Štai Šilutės pirmojoje gimnazijoje vienos klasės 17 mokinių privalo izoliuotis, o 8 galės lankyti pamokas gimnazijoje. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje iš vienos klasės 13 mokinių 5 privalo izoliuotis, o 8 galės mokytis klasėje.

Pasiteiravus, kuriose rajono švietimo įstaigose nustatyta COVID-19 atvejų, vedėja sakė lengviau suminėti, kur kol kas užkrato nėra. Tai Vainuto gimnazijoje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šilutės „Žibutės“, „Žvaigždutės“ bei Švėkšnos vaikų lopšeliuose-darželiuose. Visos kitos rajono švietimo įstaigos gyvena neramiai, mat COVID-19 jau palietė daugiau ar mažiau bendruomenės narių.

Savivaldybės požiūris aiškus: įstaigų vadovų prašyta raginti bendruomenes skiepytis ir testuotis, nuolatos priminti, kaip svarbu tai daryti.

Žinoma, siekiama dar labiau valdyti mokinių srautus, vengti susibūrimų, didėja dėmesys patalpų vėdinimui, visoms apsaugos priemonėms. Savivaldybė padengs išlaidas, jeigu įstaigos pirks aparatus temperatūrai matuoti: sutarta matuoti temperatūrą į pirmąją pamoką susirinkusiems mokiniams bei atėjusiems į vaikų darželį. Įstaigų vadovams leista pirkti šią būtiną įrangą.

Anot D. Butvydienės, tėvai turėtų stebėti savo vaikų savijautą: jeigu yra bent menkas pagrindas įtarti, kad vaikas negaluoja, tarkim, sloguoja, geriau neleisti į mokyklą ar vaikų darželį.

Mokyklų kompiuterius mokiniai, kurie juos buvo gavę nuotoliniam mokymuisi, jau buvo grąžinę į mokyklas, o dabar ši įranga vėl išdalinama mokiniams, kurie vėl mokysis iš namų. „Nejaučiame stygiaus, tačiau naujų norime, gal sulauksime, nes ministerijai nepasisekė – pirkimas užstrigo“, – sakė D. Butvydienė.

Tokia situacija rugsėjo 13-ąją, kai praėjo vos 10 naujųjų mokslo metų dienų. Kokia ji bus rytoj, galima tik spėlioti.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite