Naujausios žinios: Šilutės rajono ugdymo įstaigų dėl izoliacijos nelanko 300 mokinių ir vaikų

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad susirgimo COVID-19 atvejų jau užfiksuota daugumoje rajono mokyklų ir vaikų darželių. „Turime 18 klasių komplektų mokyklose ar vaikų grupių darželiuose, iš viso jau 300 mokinių ir vaikų, kurie dėl išplitusio COVID-19 yra izoliacijoje, todėl negali mokytis mokyklose ar lankyti vaikų darželio. Į šį skaičių įeina ir Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, čia iki rugsėjo 20 d. pamokų mokykloje nebus. Izoliavosi ir pedagogai, ir mokiniai“, – informavo D. Butvydienė po pirmadienio rytą surengto Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo.

 

D. Butvydienė sakė, kad mokiniai, kurie yra persirgę COVID-19 ar pasiskiepiję, tačiau priklauso klasei, kurioje nustatytas koronaviruso užkratas, gali naudotis išimtimi: jiems leista atvykti į mokyklą ir dalyvauti pamokose, o kita dalis klasės jau mokysis nuotoliniu būdu iš namų.

Štai Šilutės pirmojoje gimnazijoje vienos klasės 17 mokinių privalo izoliuotis, o 8 galės lankyti pamokas gimnazijoje. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje iš vienos klasės 13 mokinių 5 privalo izoliuotis, o 8 galės mokytis klasėje.

Pasiteiravus, kuriose rajono švietimo įstaigose nustatyta COVID-19 atvejų, vedėja sakė lengviau suminėti, kur kol kas užkrato nėra. Tai Vainuto gimnazijoje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šilutės „Žibutės“, „Žvaigždutės“ bei Švėkšnos vaikų lopšeliuose-darželiuose. Visos kitos rajono švietimo įstaigos gyvena neramiai, mat COVID-19 jau palietė daugiau ar mažiau bendruomenės narių.

Savivaldybės požiūris aiškus: įstaigų vadovų prašyta raginti bendruomenes skiepytis ir testuotis, nuolatos priminti, kaip svarbu tai daryti.

Žinoma, siekiama dar labiau valdyti mokinių srautus, vengti susibūrimų, didėja dėmesys patalpų vėdinimui, visoms apsaugos priemonėms. Savivaldybė padengs išlaidas, jeigu įstaigos pirks aparatus temperatūrai matuoti: sutarta matuoti temperatūrą į pirmąją pamoką susirinkusiems mokiniams bei atėjusiems į vaikų darželį. Įstaigų vadovams leista pirkti šią būtiną įrangą.

Anot D. Butvydienės, tėvai turėtų stebėti savo vaikų savijautą: jeigu yra bent menkas pagrindas įtarti, kad vaikas negaluoja, tarkim, sloguoja, geriau neleisti į mokyklą ar vaikų darželį.

Mokyklų kompiuterius mokiniai, kurie juos buvo gavę nuotoliniam mokymuisi, jau buvo grąžinę į mokyklas, o dabar ši įranga vėl išdalinama mokiniams, kurie vėl mokysis iš namų. „Nejaučiame stygiaus, tačiau naujų norime, gal sulauksime, nes ministerijai nepasisekė – pirkimas užstrigo“, – sakė D. Butvydienė.

Tokia situacija rugsėjo 13-ąją, kai praėjo vos 10 naujųjų mokslo metų dienų. Kokia ji bus rytoj, galima tik spėlioti.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite