Naujausios žinios: Šilutės rajono ugdymo įstaigų dėl izoliacijos nelanko 300 mokinių ir vaikų

Šilutės r. savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė informavo, kad susirgimo COVID-19 atvejų jau užfiksuota daugumoje rajono mokyklų ir vaikų darželių. „Turime 18 klasių komplektų mokyklose ar vaikų grupių darželiuose, iš viso jau 300 mokinių ir vaikų, kurie dėl išplitusio COVID-19 yra izoliacijoje, todėl negali mokytis mokyklose ar lankyti vaikų darželio. Į šį skaičių įeina ir Usėnų pagrindinės mokyklos mokiniai, čia iki rugsėjo 20 d. pamokų mokykloje nebus. Izoliavosi ir pedagogai, ir mokiniai“, – informavo D. Butvydienė po pirmadienio rytą surengto Savivaldybės vadovų ir švietimo įstaigų direktorių pasitarimo.

 

D. Butvydienė sakė, kad mokiniai, kurie yra persirgę COVID-19 ar pasiskiepiję, tačiau priklauso klasei, kurioje nustatytas koronaviruso užkratas, gali naudotis išimtimi: jiems leista atvykti į mokyklą ir dalyvauti pamokose, o kita dalis klasės jau mokysis nuotoliniu būdu iš namų.

Štai Šilutės pirmojoje gimnazijoje vienos klasės 17 mokinių privalo izoliuotis, o 8 galės lankyti pamokas gimnazijoje. Švėkšnos „Saulės“ gimnazijoje iš vienos klasės 13 mokinių 5 privalo izoliuotis, o 8 galės mokytis klasėje.

Pasiteiravus, kuriose rajono švietimo įstaigose nustatyta COVID-19 atvejų, vedėja sakė lengviau suminėti, kur kol kas užkrato nėra. Tai Vainuto gimnazijoje, Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centre, Vilkyčių pagrindinėje mokykloje, Žemaičių Naumiesčio mokykloje-darželyje ir Šilutės „Žibutės“, „Žvaigždutės“ bei Švėkšnos vaikų lopšeliuose-darželiuose. Visos kitos rajono švietimo įstaigos gyvena neramiai, mat COVID-19 jau palietė daugiau ar mažiau bendruomenės narių.

Savivaldybės požiūris aiškus: įstaigų vadovų prašyta raginti bendruomenes skiepytis ir testuotis, nuolatos priminti, kaip svarbu tai daryti.

Žinoma, siekiama dar labiau valdyti mokinių srautus, vengti susibūrimų, didėja dėmesys patalpų vėdinimui, visoms apsaugos priemonėms. Savivaldybė padengs išlaidas, jeigu įstaigos pirks aparatus temperatūrai matuoti: sutarta matuoti temperatūrą į pirmąją pamoką susirinkusiems mokiniams bei atėjusiems į vaikų darželį. Įstaigų vadovams leista pirkti šią būtiną įrangą.

Anot D. Butvydienės, tėvai turėtų stebėti savo vaikų savijautą: jeigu yra bent menkas pagrindas įtarti, kad vaikas negaluoja, tarkim, sloguoja, geriau neleisti į mokyklą ar vaikų darželį.

Mokyklų kompiuterius mokiniai, kurie juos buvo gavę nuotoliniam mokymuisi, jau buvo grąžinę į mokyklas, o dabar ši įranga vėl išdalinama mokiniams, kurie vėl mokysis iš namų. „Nejaučiame stygiaus, tačiau naujų norime, gal sulauksime, nes ministerijai nepasisekė – pirkimas užstrigo“, – sakė D. Butvydienė.

Tokia situacija rugsėjo 13-ąją, kai praėjo vos 10 naujųjų mokslo metų dienų. Kokia ji bus rytoj, galima tik spėlioti.

Stasė Skutulienė 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti apie Volvo raktų gamybą?

volvo raktai

Volvo raktų pririšimas prie imobilaizerio yra būtina procedūra norint pasirūpinti papildomu raktu arba nauju, kai visi pametami. Taip yra dėl to, jog jau keliasdešimt metų Volvo savo automobiliuose naudoja imobilaizerį – elektroninę sistemą, kuri blokuoja automobilio užvedimą neturint pririšto rakto. Taigi, ką daryti jeigu visi raktai pasimetė arba reikia pagaminti atsarginį? Volvo raktų gamyba, kai visi raktai pamesti Itin populiarus gamintojas Lietuvoje, pasiteisinęs dėl savo patvarumo, komforto ir pravažumo. Lietuvoje iki šiol galima rasti nemažai jau trečią dešimtmetį skaičiuojančių V70,

Saugus paspirtukininkas kelyje. Pasak draudikų, ši misija vis dar neįmanoma

Elektriniu paspirtuku važinėja kas penktas mūsų šalies gyventojas, tačiau vos 3 proc. paspirtukininkų į gatves išrieda užsidėję šalmą. Kol teisinio reglamentavimo dėl šios apsaugos priemonės dėvėjimo Lietuvoje nėra, draudikai ir vasarą ragina paspirtukų vairuotojus į kelią leistis tik užsidėjus šalmą.   Nedėvi šalmo Tyrimo duomenimis, 79 proc. Lietuvos žmonių niekada nevažinėja elektriniais paspirtukais. Šia transporto priemone nesinaudoja 84 proc. moterų ir 74 proc. vyrų. Pastebėtina, kad elektriniai paspirtukai populiariausi tarp 16-19 metų jaunuolių, taip pat 20-34 m. amžiaus grupėje. Apklausa

Sulaikyti neblaivūs vairuotojai

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Birželio 10 d. po pietų gyvenamojo namo kieme Barvų k., Saugų sen., neblaivus (3,82 prom.) vyras, gim. 1990 m., vairavo automobilį ,,Volkswagen Sharan“. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. popietę Švėkšnoje sustabdytas automobilis ,,Audi“, kurį vairavo neblaivus (1,68 prom.) vyras, gim. 1997 m. Jis buvo sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Birželio 10 d. per pietus Barvų k., Saugų sen., sustabdytas automobilis ,,Audi A4“, kurį vairavo neblaivi (3,25 prom.) moteris, gim. 1995

Apdovanoti gabiausi ir talentingiausi Šilutės krašto mokiniai ir jų mokytojai

Birželio 11 d. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, vicemerai Daiva Žebelienė ir Tomas Budrikis, administracijos direktorius Andrius Jurkus padėkos raštais ir dovanų čekiais apdovanojo mokinius už aukštus asmeninius akademinius pasiekimus ir aktyvią veiklą. Pagerbti ir mokiniai, laimėję prizines vietas tarptautiniuose ir šalies konkursuose, olimpiadose. Iš viso apdovanota net 40 jaunųjų pamariškių. Iškilmingos ceremonijos metu padėkos raštai įteikti ir šiuos talentus ugdantiems pedagogams.   Apdovanojimai šiais metais skirti šiems mokiniams ir jų mokytojams: Aironui Eglinskui, Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos

Taip pat skaitykite