Naujas Šilutės rajono mero pavaduotojas – Algis Bekeris

Vakar įvyko paskutinis šių metų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis, kuris pradėtas mero pavaduotojo skyrimu.

Šis posėdis buvo panašus į vykusį lapkričio mėnesį. Kaip ir tuomet, vos patvirtinus posėdžio darbotvarkę, imtasi svarbaus darbo – rinkti mero pavaduotoją.

Pagal įstatymą kandidatą į mero pavaduotojus Tarybai teikia meras. Šįkart meras Vytautas Laurinaitis vėl paisė Tarybos valdančiąją daugumą sudarančių politikų susitarimo, kad šis postas priklauso socialdemokratams, valdžioje turintiems 6 išrinktus atstovus, jų lyderis rajone Sigitas Šeputis eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, todėl jis negali būti Savivaldybės tarybos nariu.

bekeris_taryboje-96-aktuaMero pavaduotojo postas liko tuščias netekus šias pareigas ėjusio Algirdo Balčyčio. Rajono socialdemokratams šįkart į mero pavaduotojus pasiūlė Algį Bekerį, jo kandidatūrą meras ir pateikė svarstyti Tarybai. A. Bekeris, kurį gerai pažįsta kolegos Tarybos nariai, prisistatymo kalbos nepasakė, tik priminė mielai atsakysiąs į klausimus.

Klausimai ir atsakymai

Tarybos narę Sandrą Tamašauskienę domino, ar A. Bekeris pritaria Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą jungti prie Šilutės ligoninės.

Verta priminti, kad šių metų birželio 30 d. sprendimą jungti minimas įstaigas priėmusi Savivaldybės taryba sulaukė pasipriešinimo, teismų, kurie, anot mero, galiausiai pripažino, kad Tarybos veiksmai yra teisėti, o šio posėdžio dieną būrelis pacientų surengė piketą. Nors šiame posėdyje Socialinių reikalų komitetas siūlė atšaukti aną sprendimą, kiti du komitetai to nebuvo svarstę, tad sutarta dar pasigilinti ir apsispręsti vėliau.

A. Bekeris, atsakydamas į klausimą, paaiškino, kad įstaigų jungimui pritaria, nes sumažėtų administracijos darbuotojų, būtų sutaupyta lėšų. S. Tamašauskienė vėl klausė: „Kam reorganizuoti pelningai dirbantį Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą?“ Įsiterpė meras V. Laurinaitis: „Be Greitosios medicinos pagalbos skyriaus šis centras būtų nuostolingas“.

A. Gečą domino A. Bekerio nuomonė apie švietimo perspektyvas. „Labai jau sudėtingi klausimai“, – šyptelėjo A. Bekeris, priminęs, kad Tarybai pernai teko rajone reorganizuoti ne vieną mokyklą, į tai reaguota skaudžiai, tačiau mokinių Lietuvoje ir rajone kasmet mažėja.

„Šeimoje užauginome tris vaikus, išleidome į mokslus, žinau mokyklų vidinį gyvenimą, švietimo srityje negali būti daroma staigių judesių, tik nuoseklūs ir apgalvoti sprendimai“, – sakė A. Bekeris, kuriam tarybos narys A. Jakas pasiūlė: „Imkite kuruoti investicijas“. Į tai atsakė meras V. Laurinaitis: „Taip ir bus!“. Pagal galiojančią praktiką Savivaldybės taryba sprendimu patvirtina veiklos sritis, kurias patiki mero pavaduotojui. To dar teks palaukti.

Kai buvo pristatytas slapto balsavimo biuletenio pavyzdys, Liberalų sąjūdžio atstovas Raimundas Ambrozaitis pasiūlė, kad biuleteniuose prie spaudo reikalingas balsų skaičiavimo komisijos pirmininko parašas. Tam pritarta.

Kažin kas ir ko bijo, kuo nepasitiki?

Slapto balsavimo metu už A. Bekerį balsavo 13 Tarybos narių, prieš – 9, trys biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Mero pavaduotoju paskirtą A. Bekerį pasveikino meras V. Laurinaitis, administracijos direktorius S. Šeputis. Meras palinkėjo nuo sausio 1 d. mero pareigas eisiančiam A. Bekeriui politiko išminties, geranoriškai bendradarbiauti su Tarybos nariais ir… „didelio lojalumo merui“.

Lapkritį socialdemokratų pasiūlytas kitas Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys vicemeru netapo, jo kandidatūrą palaikė vos 9 politikai. Nesurinkus daugiau negu pusės Savivaldybės tarybos narių balsų, A. Pupšio kandidatūra buvo atmesta.

 Naujasis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas socialdemokratas Algis Bekeris pareigas pradės eiti 2017 metais.


Naujasis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas socialdemokratas Algis Bekeris pareigas pradės eiti 2017 metais.

Apie Algį Bekerį

Liepos 14 d. A. Bekeriui sukako 61-eri metai. Gyvena ir dirba Šilutėje, yra UAB „Įtampa“ direktorius, Lietuvos žemės ūkio universitete įgijęs inžinierius-energetiko profesiją. Su žmona Renata, dirbančia Macikuose socialinės globos namuose, užaugino tris vaikus – Renatą, Gediminą ir Viktoriją.

Šią kadenciją į Savivaldybės tarybą A. Bekeris išrinktas kartu su dar 5 socialdemokratais, priklauso Socialdemokratų frakcijai, yra vienas iš jos vadovų. Dirba Etikos ir procedūrų komisijoje, yra jos narys, taip pat yra Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas. Tarybai delegavus, A. Bekeris priklauso Kintų Vydūno kultūros centro tarybai, taip pat yra asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas“ vadovas.

A. Bekeris – Šilutės Rotary klubo narys, 2014-2015 metais jis ėjo klubo prezidento pareigas. Šį verslininką Pamaryje gerbia už paramą nevyriausybinėms organizacijoms, įvairioms įstaigoms, ligotiems, vargingai gyvenantiems žmonėms. A. Bekeris finansiškai yra parėmęs švietimo, kultūros renginius, meno kolektyvų išvykas ir t. t.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite