Naujas Šilutės rajono mero pavaduotojas – Algis Bekeris

Vakar įvyko paskutinis šių metų Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis, kuris pradėtas mero pavaduotojo skyrimu.

Šis posėdis buvo panašus į vykusį lapkričio mėnesį. Kaip ir tuomet, vos patvirtinus posėdžio darbotvarkę, imtasi svarbaus darbo – rinkti mero pavaduotoją.

Pagal įstatymą kandidatą į mero pavaduotojus Tarybai teikia meras. Šįkart meras Vytautas Laurinaitis vėl paisė Tarybos valdančiąją daugumą sudarančių politikų susitarimo, kad šis postas priklauso socialdemokratams, valdžioje turintiems 6 išrinktus atstovus, jų lyderis rajone Sigitas Šeputis eina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas, todėl jis negali būti Savivaldybės tarybos nariu.

bekeris_taryboje-96-aktuaMero pavaduotojo postas liko tuščias netekus šias pareigas ėjusio Algirdo Balčyčio. Rajono socialdemokratams šįkart į mero pavaduotojus pasiūlė Algį Bekerį, jo kandidatūrą meras ir pateikė svarstyti Tarybai. A. Bekeris, kurį gerai pažįsta kolegos Tarybos nariai, prisistatymo kalbos nepasakė, tik priminė mielai atsakysiąs į klausimus.

Klausimai ir atsakymai

Tarybos narę Sandrą Tamašauskienę domino, ar A. Bekeris pritaria Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą jungti prie Šilutės ligoninės.

Verta priminti, kad šių metų birželio 30 d. sprendimą jungti minimas įstaigas priėmusi Savivaldybės taryba sulaukė pasipriešinimo, teismų, kurie, anot mero, galiausiai pripažino, kad Tarybos veiksmai yra teisėti, o šio posėdžio dieną būrelis pacientų surengė piketą. Nors šiame posėdyje Socialinių reikalų komitetas siūlė atšaukti aną sprendimą, kiti du komitetai to nebuvo svarstę, tad sutarta dar pasigilinti ir apsispręsti vėliau.

A. Bekeris, atsakydamas į klausimą, paaiškino, kad įstaigų jungimui pritaria, nes sumažėtų administracijos darbuotojų, būtų sutaupyta lėšų. S. Tamašauskienė vėl klausė: „Kam reorganizuoti pelningai dirbantį Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą?“ Įsiterpė meras V. Laurinaitis: „Be Greitosios medicinos pagalbos skyriaus šis centras būtų nuostolingas“.

A. Gečą domino A. Bekerio nuomonė apie švietimo perspektyvas. „Labai jau sudėtingi klausimai“, – šyptelėjo A. Bekeris, priminęs, kad Tarybai pernai teko rajone reorganizuoti ne vieną mokyklą, į tai reaguota skaudžiai, tačiau mokinių Lietuvoje ir rajone kasmet mažėja.

„Šeimoje užauginome tris vaikus, išleidome į mokslus, žinau mokyklų vidinį gyvenimą, švietimo srityje negali būti daroma staigių judesių, tik nuoseklūs ir apgalvoti sprendimai“, – sakė A. Bekeris, kuriam tarybos narys A. Jakas pasiūlė: „Imkite kuruoti investicijas“. Į tai atsakė meras V. Laurinaitis: „Taip ir bus!“. Pagal galiojančią praktiką Savivaldybės taryba sprendimu patvirtina veiklos sritis, kurias patiki mero pavaduotojui. To dar teks palaukti.

Kai buvo pristatytas slapto balsavimo biuletenio pavyzdys, Liberalų sąjūdžio atstovas Raimundas Ambrozaitis pasiūlė, kad biuleteniuose prie spaudo reikalingas balsų skaičiavimo komisijos pirmininko parašas. Tam pritarta.

Kažin kas ir ko bijo, kuo nepasitiki?

Slapto balsavimo metu už A. Bekerį balsavo 13 Tarybos narių, prieš – 9, trys biuleteniai pripažinti negaliojančiais.

Mero pavaduotoju paskirtą A. Bekerį pasveikino meras V. Laurinaitis, administracijos direktorius S. Šeputis. Meras palinkėjo nuo sausio 1 d. mero pareigas eisiančiam A. Bekeriui politiko išminties, geranoriškai bendradarbiauti su Tarybos nariais ir… „didelio lojalumo merui“.

Lapkritį socialdemokratų pasiūlytas kitas Savivaldybės tarybos narys Arūnas Pupšys vicemeru netapo, jo kandidatūrą palaikė vos 9 politikai. Nesurinkus daugiau negu pusės Savivaldybės tarybos narių balsų, A. Pupšio kandidatūra buvo atmesta.

 Naujasis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas socialdemokratas Algis Bekeris pareigas pradės eiti 2017 metais.


Naujasis Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas socialdemokratas Algis Bekeris pareigas pradės eiti 2017 metais.

Apie Algį Bekerį

Liepos 14 d. A. Bekeriui sukako 61-eri metai. Gyvena ir dirba Šilutėje, yra UAB „Įtampa“ direktorius, Lietuvos žemės ūkio universitete įgijęs inžinierius-energetiko profesiją. Su žmona Renata, dirbančia Macikuose socialinės globos namuose, užaugino tris vaikus – Renatą, Gediminą ir Viktoriją.

Šią kadenciją į Savivaldybės tarybą A. Bekeris išrinktas kartu su dar 5 socialdemokratais, priklauso Socialdemokratų frakcijai, yra vienas iš jos vadovų. Dirba Etikos ir procedūrų komisijoje, yra jos narys, taip pat yra Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko pavaduotojas. Tarybai delegavus, A. Bekeris priklauso Kintų Vydūno kultūros centro tarybai, taip pat yra asociacijos Šilutės žuvininkystės regiono vietos veiklos grupės „Žuvėjų kraštas“ vadovas.

A. Bekeris – Šilutės Rotary klubo narys, 2014-2015 metais jis ėjo klubo prezidento pareigas. Šį verslininką Pamaryje gerbia už paramą nevyriausybinėms organizacijoms, įvairioms įstaigoms, ligotiems, vargingai gyvenantiems žmonėms. A. Bekeris finansiškai yra parėmęs švietimo, kultūros renginius, meno kolektyvų išvykas ir t. t.

Stasė SKUTULIENĖ

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Darius Nicius

Saugomų teritorijų valdymo sistemos pertvarka vyksta pagal numatytą planą. Įsteigtos naujos Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos ir Žemaitijos saugomų teritorijų direkcijos ir patvirtinti jų nuostatai, organizacinės struktūros ir šių direkcijų pareigybių sąrašai. Jau įvyko Aukštaitijos, Dzūkijos–Suvalkijos, Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų vadovų atrankos. Nauji vadovai Nuo 2022 m. liepos 1 d. Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Adrija Gasiliauskienė, Dzūkijos–Suvalkijos saugomų teritorijų direkcijai vadovaus Paulius Čeponas, o Mažosios Lietuvos saugomų teritorijų direkcijai – Darius Nicius. „Nors spręstinų klausimų vis dar yra, bet

Konteinerių pervežimas. Ką reikia žinoti apie šią paslaugą?

Logistika mūsų ekonominiame gyvenime turi labai didelę reikšmę. Jeigu ne jos teikiamos paslaugos, negalėtų būti vystomi prekybiniai santykiai ne tik tarp atskirų įmonių, bet ir valstybių. Ypač daug šioje srityje pasitarnauja krovinių gabenimas konteineriais, kuris reikalauja išskirtinės atsakomybės už saugų prekių pristatymą i reikiamą vietą. Kada prireikia konteinerio kroviniams pervežti? Jūrinis konteineris, kaip labai patogi tara, yra naudojamas tada, kai reikia pergabenti didelius krovinių kiekius iš vieno sandėlio į kitą. Kadangi ne visada įmanoma prekes pervežti vien jūriniu transportu, nes

Iššūkis – aplankykite šią vasarą 35 parkus

Gegužės 24 d. paminėta Europos parkų diena. Šiais metais juos vienijanti organizacija „Europarc“ kviečia pasvarstyti, kas mes būtume be gamtos, nuo kurios priklauso mūsų fizinė ir dvasinė sveikata. Persijunk! Gamta mus aprūpina maistu ir oru, kuriuo kvėpuojame. Gaila, bet žmogaus ir gamtos ryšys šiandien yra praradęs pusiausvyrą. Todėl 2022 m. šūkis ragina: „Mes esame gamta – permąstyk, perkurk, persijunk“. Tai geriausia daryti būnant gamtoje – kviečiame lankyti Lietuvos parkus: ir tuos, kuriuose jau buvote ne kartą, ir tuos, kurių dar

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Taip pat skaitykite