Naujas įrankis: šildymo kompensacijos gyventojus pasieks greičiau

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva Valstybės duomenų agentūros sukurtas duomenų apibendrinimo įrankis padeda automatizuoti būsto šildymo išlaidų kompensacijų skyrimo tvarką. Naudojant šį įrankį, gyventojams greičiau paskiriamos būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir kita piniginė socialinė parama.

„Siekiame, kad būsto šildymo išlaidų kompensacijos ir kita socialinė parama kuo greičiau pasiektų nepasiturinčius žmones ir jie pajustų finansinės naštos palengvėjimą, todėl inicijavome naujo elektroninio įrankio sukūrimą. Įrankis prisidės prie šio tikslo įgyvendinimo. Numatoma, kad jo pagalba gyventojų pateiktų prašymų skirti piniginę socialinę paramą nagrinėjimas sutrumpės net kelis kartus“, – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Dažnai girdime pasakymus, kad valstybinės institucijos veikia lėtai ir neefektyviai. Kartu su Valstybės duomenų agentūros komanda jau ne vienerius metus savo darbais siekiame laužyti šiuos nusistovėjusius stereotipus. Šį kartą prisiėmėme užduotį modernizuoti šalies gyventojams itin aktualią  paslaugą – būsto šildymo išlaidų kompensacijas. Naudojantis mūsų parengtu įrankiu, prašymų nagrinėjimo laikas savivaldybių darbuotojams turėtų gerokai sumažėti, taigi, sukuriamos sąlygos, kad kompensacijoms gyventojus pasieks dar greičiau“, – pažymi Valstybės duomenų agentūros generalinė direktorė dr. Jūratė Petrauskienė.

Naujojo įrankio pagalba savivaldybių darbuotojai vienoje vietoje galės rasti pasikreipusių dėl kompensacijų skyrimo žmonių ir sprendimui dėl piniginės socialinės paramos skyrimo priimti reikalingą informaciją iš įvairių registrų ir informacinių sistemų. Šis įrankis galės būti naudojamas ne tik būsto šildymo kompensacijų, bet ir kitos socialinės paramos skyrimo tikslais. Naujasis įrankis automatizuotai surinks aktualią informaciją apie žmogų, prašantį kompensacijos – asmens pajamas, šeiminę padėtį, gyvenamąją vietą ir kt.

Iki šiol vieną prašymą savivaldybių darbuotojai tikrindavo 20-30 minučių, visus įrašus, aktualius paramos skyrimui, turėdavo peržiūrėti atskirai ir duomenis, reikalingus paramai skirti,  suvesti rankiniu būdu. „Kasmet prasidėjus prašymų priėmimui būsto šildymo kompensacijoms gauti, savivaldybės laukiamajame nusidriekdavo eilės. Darbuotojai fiziškai nespėdavo aptarnauti žmonių, buvo jaučiamas didžiulis nuovargis.

Naujas įrankis leis šią paslaugą vykdyti kelis kartus greičiau, gyventojai šiuo laikotarpiu bus aptarnaujami efektyviau, parama juos taip pat pasieks anksčiau“, – sako Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė. Įrankio kūrimui ir atnaujinimui naudojami duomenys iš įvairių sistemų ir registrų: Gyventojų registro, Nekilnojamojo turto registro, „Sodros“, Užimtumo tarnybos, Nacionalinės švietimo agentūros ir kt.

Nuo lapkričio 15 d. naująjį įrankį pradėjo naudoti Vilniaus, Joniškio, Marijampolės Vilkaviškio , Alytaus ir Klaipėdos rajonų savivaldybės, o visos savivaldybės gali juo naudotis nuo gruodžio 1 d. Per pirmąją savaitę jau išnagrinėta 60 proc. daugiau prašymų nei įprastai. Iki šiandienos įrankiu pradėjo naudotis du trečdaliai savivaldybių. Nuo rugsėjo pradžios iki lapkričio pabaigos iš šalies gyventojų gauta 190,9 tūkst. prašymų skirti būsto šildymo išlaidų kompensaciją, iš kurių apie 73 proc. prašymų jau patenkinta.

Socialinės apsaugos ir darbo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Interjero ABC: komodos pasirinkimas

Komodos yra neatsiejama interjero dalis, nes jos padeda išlaikyti tvarką ir suteikia papildomą vietą daiktams laikyti. Vis dėlto pasirinkti tinkamą komodą gali būti tikras iššūkis. Koks stilius geriausiai tinka jūsų namams? Kokią medžiagą rinktis? Koks dydis būtų optimaliausias? Šį kartą pasidalinsime patarimais ir įžvalgomis, padėsiančiomis jums rasti tobulą komodą. Nesvarbu, ar ieškote klasikinės šamingos elegancijos, modernaus minimalizmo, ar kaimiško žavesio – mes turime ką pasiūlyti kiekvienam skoniui ir poreikiui. Tad atsipalaiduokite, išgerkite puodelį kavos ir pasiruoškite leistis į komodų pasaulio

Kaip tinkamai maitinti savo augintinį?

Tinkama mityba yra svarbi ne tik žmonėms, bet ir gyvūnams. Jei norime, kad mūsų augintinis būtų sveikas ir nugyventų ilgą gyvenimą, svarbu maitinti jį tinkamai ir laikantis tam tikrų taisyklių. Juk naminiai gyvūnai yra visiškai priklausomi nuo žmogaus. Jie negali tiesiog atidaryti šaldytuvo, kai nori valgyti. Tad kiekvienas šeimininkas turi žinoti savo augintinio ypatybes ir individualius poreikius, ir pagal juos pasirinkti tinkamą mitybą. Pagrindinės augintinių maitinimo taisyklės Daugelis šeimininkų renkasi jau paruoštą maistas gyvūnams, kurį galima įsigyti parduotuvėje. Ir tai

Kaip užtikrinti, kad atsiskaityti elektroninėje parduotuvėje būtų patogu?

Svarstote, kodėl jūsų internetinės parduotuvės lankytojas paliko pilną pirkinių krepšelį ir dingo? To priežastys gali būti įvairios. Viena iš jų – pernelyg sudėtingas ir ilgas procesas apmokant pirkinį, o taip pat – galimybės atsiskaityti pirkėjo norimu būdu nebuvimas, privertęs potencialų pirkėją persigalvoti. Ar jūsų internetinėje parduotuvėje atsiskaityti patogu ir saugu? 21 proc. respondentų, dalyvavusių apklausoje apie apsipirkimo internete įpročius, nurodė, kad nusprendė nebepirkti, nes nebuvo galimybės atsiskaityti norimu būdu*. Tinkamai parinkti internetinės parduotuvės mokėjimo būdai gali padėti įmonėms padidinti pardavimus,

Converse evoliucija. Kodėl  jie tokie populiarūs?

Converse – tai tas prekės ženklas, kuris ne tik išgyveno šimtmetį, bet ir išaugo iki visame pasaulyje mylimos ikonos. Kaip gi atrodo toji magija, dėl kurios Converse kedai išlieka populiariausi tarp kiekvienos subkultūros atstovų – nuo roko žvaigždžių iki šiuolaikinių influencerių? Ar jie tikrai yra patys geriausi batai visiems atvejams, ar mes tiesiog negalime atsispirti toms žavingoms, guminėmis nosimis puoštoms ikonoms? Pasiruoškite – ši kelionė per Converse istoriją atskleis, kaip šie paprasti sportbačiai tapo neatsiejama mūsų garderobo dalimi! Kaip viskas

Taip pat skaitykite