Naująją būstinę jaunuoliai tvarkė patys

Praėjusį antradienį Liepų gatvėje, Šilutėje, buvusio darželio patalpose įsikūrė Šilutės kultūros ir pramogų centro organizacija „Jaunimo erdvė“. Tai vieta, kurioje gali rinktis jaunuoliai ir užsiimti mėgstama veikla. Beje, talkinant rėmėjams, jie patys ir remontavo šias patalpas.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Pasak Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Tomo Budrikio, „Jaunimo erdvės“ patalpų atidarymas galėjo įvykti jau prieš pusmetį. Tačiau to padaryti neskubėjo nei čia besirenkantys jaunuoliai, nei jaunimą 6 metus kuruojanti Lijana Jagintavičienė, turinti 0.25 etato Šilutės kultūros ir pramogų centre darbui su jaunimu. Mat nesinorėję svečius kviesti į dar nesutvarkytas, apšiurusias patalpas…

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Įsigyti statybinių medžiagų padėjo politikas ir verslininkas Steponas Kazlauskas. Statybas gerai išmanantis T. Budrikis parėmė medžiagomis ir pamokė, kaip reikia su jomis dirbti. Praėjus kelioms savaitėms, patalpos tapo gerokai jaukesnės, tad atidarymo metu Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis pasidžiaugė tuo, ką susivienijęs jaunimas sugebėjo nuveikti. Sulaukta ir daugiau svečių. „Buvo daug diskusijų, daug nuomonių apie vietą, kur jaunimas galėtų rinktis, bet pagaliau dėl visko susitarta. Man patinka tas pavadinimas „Jaunimo erdvė“, nes erdvė neturi ribų. Jei jūs šioje erdvėje būsite kūrybingi, puikiai jausitės, tai ji galės plėstis, o mes būsime jūsų partneriais“, – mero ir Savivaldybės administracijos bei tarybos vardu dovanodamas knygą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Pasak L. Jagintavičienės, „Jaunimo erdvėje“ galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir paprasčiausiai praleisti laiką, ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus.

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

„Ar girdėjote žodžius − legalus, oficialus arba prasmingas „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir vyks toje erdvėje“, – sakė ji, užsimindama turinti vilties, jog šioji erdvė prisidės prie to, kad Šilutėje sumažės jaunų žmonių nusikalstamumas.
Čia daug dėmesio bus skiriama jaunimo užimtumui, nes užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę integruotis į visuomenę. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti, pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus (šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą) ir po truputį bendraudami vieni su kitais susipažįsta. Dar nedaug žmonių ateina į atvirą „Jaunimo erdvę“, bet tikimasi, jog netrukus situacija pasikeis, nes jau atspausdinta dalomoji medžiaga, plakatai su informacija apie erdvę.
Jaunuoliai rengiasi vykdyti projektinę veiklą ir taip gauti lėšų savo sumanymams įgyvendinti. Tačiau tai bus vėliau. O „Jaunimo erdvės“ atidarymo dieną jie klausėsi sveikinimo kalbų, džiaugėsi įteiktomis dovanomis, šoko ir dainavo taip, kaip jiems patinka, nesivaržydami aplinkinių.
„Atvira jaunimo erdvė“ įsikūrė Liepų g. 16 (buvusiose vaikų darželio patalpose), veikia antradieniais ir penktadieniais nuo 15 iki 20 val.

Vaidotas VILKAS

Šokis breiko ritmu.

Šokis breiko ritmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiekvienas per metus išmetame apie 140 kg maisto

Per metus Lietuvoje prarandama 393,8 tūkst. tonų maisto. Vienam Lietuvos gyventojui per šį laiką tenka apie 141 kg iššvaistyto maisto. Daugiausia – net 86 kg – jis išmeta namuose.   Rugsėjo 29 d. jau trečią kartą minima Tarptautinė informavimo apie maisto švaistymą diena, kurios tikslas – atkreipti visuomenės ir verslo dėmesį į maisto švaistymo ir atliekų problemą. Maisto švaistymo mastai Lietuvoje paaiškėjo mokslininkams 2021 m. atlikus tyrimą „Maisto švaistymo ir maisto praradimų visoje maisto tiekimo grandinėje lygio ir  priežasčių nustatymas

Mirtys, apie kurių priežastis policija visuomenės neinformuoja

Tauragės apskrities VPK praneša apie aptiktus dviejų moterų kūnus. Rugsėjo 28 d. per pietus namuose Sokaičių k., Vilkyškių sen., Pagėgių sav., rastas moters, gim. 1960 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 62 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Rugsėjo 28 d. pavakare namuose Laisvės al., Šilutėje, rastas moters, gim. 1963 m., kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas 59 metų moters mirties priežasčiai nustatyti. Per 28 rugsėjo dienas policija pranešė apie Šilutės rajone aptiktus 7 mirusių asmenų kūnus: 3 moterų ir

Lengvųjų automobilių žibintų remontas

Šiuolaikiniuose automobiliuose yra daugybė žibintų ir šviesos šaltinių, kiekvienas iš jų atlieka tam tikrą funkciją. Tai gali būti signalizavimas kitiems eismo dalyviams apie planuojamą arba atliekamą veiksmą kelyje, aplinkos matomumo didinimas arba užtikrinimas, jog pati transporto priemonė yra matoma kitiems. Pastarąją funkciją atlieka dienos šviesos žibintai, kurie pagal kelių eismo taisykles privalo būti įjungti transporto priemonėse, nepriklausomai nuo paros laiko ar matomumo kelyje. Toks sprendimas yra priimtas, nes automobilis su įjungtais žibintais yra gerokai labiau pastebimas, nei važiuojantis be jų

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

Taip pat skaitykite