Naująją būstinę jaunuoliai tvarkė patys

Praėjusį antradienį Liepų gatvėje, Šilutėje, buvusio darželio patalpose įsikūrė Šilutės kultūros ir pramogų centro organizacija „Jaunimo erdvė“. Tai vieta, kurioje gali rinktis jaunuoliai ir užsiimti mėgstama veikla. Beje, talkinant rėmėjams, jie patys ir remontavo šias patalpas.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Pasak Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Tomo Budrikio, „Jaunimo erdvės“ patalpų atidarymas galėjo įvykti jau prieš pusmetį. Tačiau to padaryti neskubėjo nei čia besirenkantys jaunuoliai, nei jaunimą 6 metus kuruojanti Lijana Jagintavičienė, turinti 0.25 etato Šilutės kultūros ir pramogų centre darbui su jaunimu. Mat nesinorėję svečius kviesti į dar nesutvarkytas, apšiurusias patalpas…

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Įsigyti statybinių medžiagų padėjo politikas ir verslininkas Steponas Kazlauskas. Statybas gerai išmanantis T. Budrikis parėmė medžiagomis ir pamokė, kaip reikia su jomis dirbti. Praėjus kelioms savaitėms, patalpos tapo gerokai jaukesnės, tad atidarymo metu Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis pasidžiaugė tuo, ką susivienijęs jaunimas sugebėjo nuveikti. Sulaukta ir daugiau svečių. „Buvo daug diskusijų, daug nuomonių apie vietą, kur jaunimas galėtų rinktis, bet pagaliau dėl visko susitarta. Man patinka tas pavadinimas „Jaunimo erdvė“, nes erdvė neturi ribų. Jei jūs šioje erdvėje būsite kūrybingi, puikiai jausitės, tai ji galės plėstis, o mes būsime jūsų partneriais“, – mero ir Savivaldybės administracijos bei tarybos vardu dovanodamas knygą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Pasak L. Jagintavičienės, „Jaunimo erdvėje“ galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir paprasčiausiai praleisti laiką, ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus.

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

„Ar girdėjote žodžius − legalus, oficialus arba prasmingas „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir vyks toje erdvėje“, – sakė ji, užsimindama turinti vilties, jog šioji erdvė prisidės prie to, kad Šilutėje sumažės jaunų žmonių nusikalstamumas.
Čia daug dėmesio bus skiriama jaunimo užimtumui, nes užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę integruotis į visuomenę. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti, pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus (šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą) ir po truputį bendraudami vieni su kitais susipažįsta. Dar nedaug žmonių ateina į atvirą „Jaunimo erdvę“, bet tikimasi, jog netrukus situacija pasikeis, nes jau atspausdinta dalomoji medžiaga, plakatai su informacija apie erdvę.
Jaunuoliai rengiasi vykdyti projektinę veiklą ir taip gauti lėšų savo sumanymams įgyvendinti. Tačiau tai bus vėliau. O „Jaunimo erdvės“ atidarymo dieną jie klausėsi sveikinimo kalbų, džiaugėsi įteiktomis dovanomis, šoko ir dainavo taip, kaip jiems patinka, nesivaržydami aplinkinių.
„Atvira jaunimo erdvė“ įsikūrė Liepų g. 16 (buvusiose vaikų darželio patalpose), veikia antradieniais ir penktadieniais nuo 15 iki 20 val.

Vaidotas VILKAS

Šokis breiko ritmu.

Šokis breiko ritmu.

Hits: 49

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite