Naująją būstinę jaunuoliai tvarkė patys

Praėjusį antradienį Liepų gatvėje, Šilutėje, buvusio darželio patalpose įsikūrė Šilutės kultūros ir pramogų centro organizacija „Jaunimo erdvė“. Tai vieta, kurioje gali rinktis jaunuoliai ir užsiimti mėgstama veikla. Beje, talkinant rėmėjams, jie patys ir remontavo šias patalpas.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Pasak Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Tomo Budrikio, „Jaunimo erdvės“ patalpų atidarymas galėjo įvykti jau prieš pusmetį. Tačiau to padaryti neskubėjo nei čia besirenkantys jaunuoliai, nei jaunimą 6 metus kuruojanti Lijana Jagintavičienė, turinti 0.25 etato Šilutės kultūros ir pramogų centre darbui su jaunimu. Mat nesinorėję svečius kviesti į dar nesutvarkytas, apšiurusias patalpas…

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Įsigyti statybinių medžiagų padėjo politikas ir verslininkas Steponas Kazlauskas. Statybas gerai išmanantis T. Budrikis parėmė medžiagomis ir pamokė, kaip reikia su jomis dirbti. Praėjus kelioms savaitėms, patalpos tapo gerokai jaukesnės, tad atidarymo metu Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis pasidžiaugė tuo, ką susivienijęs jaunimas sugebėjo nuveikti. Sulaukta ir daugiau svečių. „Buvo daug diskusijų, daug nuomonių apie vietą, kur jaunimas galėtų rinktis, bet pagaliau dėl visko susitarta. Man patinka tas pavadinimas „Jaunimo erdvė“, nes erdvė neturi ribų. Jei jūs šioje erdvėje būsite kūrybingi, puikiai jausitės, tai ji galės plėstis, o mes būsime jūsų partneriais“, – mero ir Savivaldybės administracijos bei tarybos vardu dovanodamas knygą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Pasak L. Jagintavičienės, „Jaunimo erdvėje“ galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir paprasčiausiai praleisti laiką, ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus.

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

„Ar girdėjote žodžius − legalus, oficialus arba prasmingas „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir vyks toje erdvėje“, – sakė ji, užsimindama turinti vilties, jog šioji erdvė prisidės prie to, kad Šilutėje sumažės jaunų žmonių nusikalstamumas.
Čia daug dėmesio bus skiriama jaunimo užimtumui, nes užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę integruotis į visuomenę. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti, pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus (šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą) ir po truputį bendraudami vieni su kitais susipažįsta. Dar nedaug žmonių ateina į atvirą „Jaunimo erdvę“, bet tikimasi, jog netrukus situacija pasikeis, nes jau atspausdinta dalomoji medžiaga, plakatai su informacija apie erdvę.
Jaunuoliai rengiasi vykdyti projektinę veiklą ir taip gauti lėšų savo sumanymams įgyvendinti. Tačiau tai bus vėliau. O „Jaunimo erdvės“ atidarymo dieną jie klausėsi sveikinimo kalbų, džiaugėsi įteiktomis dovanomis, šoko ir dainavo taip, kaip jiems patinka, nesivaržydami aplinkinių.
„Atvira jaunimo erdvė“ įsikūrė Liepų g. 16 (buvusiose vaikų darželio patalpose), veikia antradieniais ir penktadieniais nuo 15 iki 20 val.

Vaidotas VILKAS

Šokis breiko ritmu.

Šokis breiko ritmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite