Naująją būstinę jaunuoliai tvarkė patys

Praėjusį antradienį Liepų gatvėje, Šilutėje, buvusio darželio patalpose įsikūrė Šilutės kultūros ir pramogų centro organizacija „Jaunimo erdvė“. Tai vieta, kurioje gali rinktis jaunuoliai ir užsiimti mėgstama veikla. Beje, talkinant rėmėjams, jie patys ir remontavo šias patalpas.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Savo erdvėje įsikūręs jaunimas jaučiasi patogiai ir laisvai.

Pasak Jaunimo reikalų tarybos pirmininko Tomo Budrikio, „Jaunimo erdvės“ patalpų atidarymas galėjo įvykti jau prieš pusmetį. Tačiau to padaryti neskubėjo nei čia besirenkantys jaunuoliai, nei jaunimą 6 metus kuruojanti Lijana Jagintavičienė, turinti 0.25 etato Šilutės kultūros ir pramogų centre darbui su jaunimu. Mat nesinorėję svečius kviesti į dar nesutvarkytas, apšiurusias patalpas…

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Pritardama sau gitara dainavo Violeta Vilniškytė.

Įsigyti statybinių medžiagų padėjo politikas ir verslininkas Steponas Kazlauskas. Statybas gerai išmanantis T. Budrikis parėmė medžiagomis ir pamokė, kaip reikia su jomis dirbti. Praėjus kelioms savaitėms, patalpos tapo gerokai jaukesnės, tad atidarymo metu Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas T. Budrikis pasidžiaugė tuo, ką susivienijęs jaunimas sugebėjo nuveikti. Sulaukta ir daugiau svečių. „Buvo daug diskusijų, daug nuomonių apie vietą, kur jaunimas galėtų rinktis, bet pagaliau dėl visko susitarta. Man patinka tas pavadinimas „Jaunimo erdvė“, nes erdvė neturi ribų. Jei jūs šioje erdvėje būsite kūrybingi, puikiai jausitės, tai ji galės plėstis, o mes būsime jūsų partneriais“, – mero ir Savivaldybės administracijos bei tarybos vardu dovanodamas knygą kalbėjo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Pasak L. Jagintavičienės, „Jaunimo erdvėje“ galima ne tik įsitraukti į kokias nors veiklas, bet ir paprasčiausiai praleisti laiką, ateiti su draugais pasėdėti, atsigerti arbatos, pašnekėti, paruošti pamokas, pažaisti stalo žaidimus ir pan. Jaunimas nėra įspraudžiamas į tam tikrus rėmus.

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

Aktyviausių jaunuolių branduolys ir jį globojanti Lijana Jagintavičienė (trečia iš kairės).

„Ar girdėjote žodžius − legalus, oficialus arba prasmingas „trynimasis“? Būtent tokiais žodžiais galima įvardyti tai, kas vyksta ir vyks toje erdvėje“, – sakė ji, užsimindama turinti vilties, jog šioji erdvė prisidės prie to, kad Šilutėje sumažės jaunų žmonių nusikalstamumas.
Čia daug dėmesio bus skiriama jaunimo užimtumui, nes užimtumas apsaugo paauglius ne tik nuo noro nusikalsti, bet ir suteikia galimybę integruotis į visuomenę. Žinoma, neformali aplinka, kurioje jauni žmonės gali susitikti, pabendrauti ar užsiimti mėgstama veikla, skirta ne tik „sudėtingiems“ paaugliams, bet ir tiems, kurie nenori būti suvaržyti popamokinės veiklos.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Pasveikinti jaunuolių įkurtuvių proga atvyko Šilutės rajono savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis.

Šiuo metu jauni žmonės susirenka, leidžia laiką, žaidžia stalo žaidimus (šaškėmis, stalo tenisą, stalo futbolą) ir po truputį bendraudami vieni su kitais susipažįsta. Dar nedaug žmonių ateina į atvirą „Jaunimo erdvę“, bet tikimasi, jog netrukus situacija pasikeis, nes jau atspausdinta dalomoji medžiaga, plakatai su informacija apie erdvę.
Jaunuoliai rengiasi vykdyti projektinę veiklą ir taip gauti lėšų savo sumanymams įgyvendinti. Tačiau tai bus vėliau. O „Jaunimo erdvės“ atidarymo dieną jie klausėsi sveikinimo kalbų, džiaugėsi įteiktomis dovanomis, šoko ir dainavo taip, kaip jiems patinka, nesivaržydami aplinkinių.
„Atvira jaunimo erdvė“ įsikūrė Liepų g. 16 (buvusiose vaikų darželio patalpose), veikia antradieniais ir penktadieniais nuo 15 iki 20 val.

Vaidotas VILKAS

Šokis breiko ritmu.

Šokis breiko ritmu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite