Natkiškių Oninės niekuo nenusileidžia Joninėms

Kiekvieną vasarą atokų Pagėgių krašto Natkiškių kaimelį ir visą seniūniją, kuri mažiausia Pagėgių savivaldybėje (o gal ir visoje Lietuvoje?) išjudina vidurvasario šventė „Šventa Ona – duonos ponia“.

Naujasis Natkiškių herbas.

17 val. pajudėjęs iš karščiu tvoskiančios Šilutės (+31°C) šių eilučių autorius vienas sau svarstė, ar daug bus gavusių saulės smūgį, ar daug voliosis alaus padauginusių… Juk ne juokai švęsti nuo pat 10 val. ryto iki 1 val. nakties.
Tokie samprotavimai atkakus į Natkiškius subliūško kaip raino katino sapnas. Kaimo centre esantis parkelis, kuriame spindėjo vasaros gėlėmis ir pageltusiomis javų varpomis išpuošta scena, dvelkė gaivia medžių paunksnės vėsa. Automobilio matuoklis berodė +25°C.
„Ačiū Dievui, ką tik atgaivino lietus. Keliolika minučių laistė“, – mano nusistebėjimą apmalšino pagyvenęs natkiškietis. Nors, sako šv. Mišiose, parkelyje, ir ne tiek daug kaimynų tesimeldė, Visagalis išgirdo jų maldas ir pagirdė perkaitusią Natkiškių žemę.
Kol suvažiavo garbingiausi svečiai, kol Šilalės orkestrantai dūdas išsipakavo, o būsimos eisenos dalyviai marškinius sagstėsi, jaunimas organizavo krepšinio kamuolio mėtymo į kubilą varžybas. Norinčių ranką išbandyti nestigo, nors kai kam pirštai jau ir virpėjo, bet kamuolį nesunkiai išlaikė. Sunkiau šiems sekėsi dvipūdę, t. y. 24 kg svarmenį į viršų kiloti. Vienas toks vėjo pamušalas pabandė ir net nuo žemės nepajudino. Buvo ir tvirtarankių, pavyzdžiui, Svajūnas – griebė tą geležį ir 21 kartą virš galvos mestelėjo. Už tai jį ant scenos prizu vėliau pagerbė.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis dovanomis pagerbė tvarkingas Natkiškių šeimas.

Prieš tai Natkiškių jaunuomenė ir iš kitur atvykusieji varžėsi po du šiame krašte labai mėgiamoje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Buvo ir smiginio mėgėjų varžybos. Ne be reikalo Natkiškių verslininkas Remigijus Špečkauskas paskirtas vadovauti Pagėgių viešajai sporto ir turizmo įstaigai. Visi sporto renginiai tiek Natkiškiuose, tiek visoje savivaldybėje – jo rūpestis.
Be sporto varžybų, nepraeina nė vienos Oninės Natkiškiuose. O šįkart būta ir svarbesnių šventės akcentų.
Didelės iškilmės buvo Natkiškių pagrindinėje mokykloje, kuri 20 metų vadinasi garbingos medikės, žuvusios per pūgą vykstant pas gimdyvę, Zosės Petraitienės vardu. Iš viso mokykla gyvuoja jau 62-ejus metus. Ta proga Seimo narys Artūras Skardžius mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus padėką mokyklos pedagogų kolektyvui už jaunosios kartos ugdymą.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis dovanomis ir garbingais Seimo raštais už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos tinkamą auklėjimą pagerbė keturias Natkiškių seniūnijos šeimas: D. ir E. Urbonus, N. ir A. Bušniauskus, R. ir R. Jonelius, P. ir J. Lileikius.
Iš pat labo ryto Natkiškių kultūros namuose buvo pristatyta visuomenei neseniai oficialiai pripažinti ir patvirtinti Natkiškių seniūnijos herbas ir vėliava. Ta proga atėjusieji galėjo apžiūrėti ir įvertinti Natkiškių mokinių piešinukus, kaip jie įsivaizdavo oficialius Natkiškių ženklus. Parodyti ir kauniečio dailininko Rolando Rimkūno šios vietovės heraldikos ženklų eskizai. Autorius buvo žadėjęs dalyvauti šventėje, bet sutrukdė neatidėliotini reikalai.

Bene visi natkiškiečiai į parkelį susirinko…

Apie heraldikos kelią į Natkiškius išsamiai papasakojo renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kadangi VVG „Pagėgių kraštas“ ir Savivaldybės skirtų lėšų vėliavai ir herbui sukurti buvo šiek tiek daugoka, už likutį natkiškiečiai įsigijo ir vieną tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą. Apie jo išskirtinumą nušvietė Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Renginio dalyvius palinksmino kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).
Beje, apie koncertuotojus ir linksmintojus Natkiškių šventėse reikėtų rašyti atskirą pagiriamąjį reportažą. Šįkart trumpai pasakysime, jei kada šventės rėmėjai nebesurinks pakankamai lėšų tokiems solidiems atlikėjų kolektyvams, kaip ,,Bella Musica“ iš Klaipėdos ar vakaro linksmybes kurstantiems pusbroliams Aliukams ir pusseserytei bei grupei ,,Dar“ – deramai pakoncertuos patys šventės organizatoriai.

A. Skardžius Natkiškių mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei perdavė Premjero padėką kolektyvui.

Štai ir šioje šventės scenoje sutartinai dainą traukė Natkiškių kvartetas: seniūnė Vilyta Sirtautienė, kultūros barų šeimininkai Rasa ir Valdas Armonai ir Laimutė Kesarauskienė. Belieka pritarti merui Virginijui Komskiui – „Dainuojanti seniūnija!“O kur dar jaunieji Natkiškių dainininkai, muzikantai!
Žinoma, didelė ir solidi šventė pareikalavo iš jos organizatorių daug triūso ir pastangų, bet, anot seniūnės Vilytos, „viską atperka, kai išeinantys žmonės dėkoja už surengtą šventę…“
„Labiausiai ir nuoširdžiausiai noriu padėkoti visiems šventės rėmėjams – jų buvo didelis būrys. Vieni pinigais, kiti triūsu ar dar kuo kitu prisidėjo. Šiemet rėmėjų būrys – didžiulis. Ačiū jiems visiems! Be jų nebūtų tokių švenčių…“ – prašė seniūnė negailėti padėkų visiems, visokiais būdais parėmusiems Oninių šventę.
Kad kas neliktų pamirštas, šventės geradarių sąrašus nufotografavome ir į 6 „Pamario“ puslapį įmaketavome.

Petras SKUTULAS

 

24 kg – ne juokas.

24 kg – ne juokas.

Kaimynės turėjo apie ką pasikalbėti… Autoriaus nuotr.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Mokytojų kolektyvas.

Meras V. Komskis į šventę atvyko su šeima.

Scenoje – kultūros namų kvartetas.

Merginos gaivos užsimanė.

Merginos gaivos užsimanė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ar Šilutės politikai rinksis Sauliaus Skvernelio su bendraminčiais steigiamą naują partiją?

Valstiečių ir žaliųjų sąjungą, vadovaujamą Ramūno Karbauskio, palikęs ir Seime su bendraminčiais įkūręs frakciją nepartinis Saulius Skvernelis paskelbė, jog steigia Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“. Ar tai gali būti naudinga Valstiečių ir žaliųjų sąjungos likviduoto Šilutės skyriaus nariams, kurie į naują „valstiečių“ skyrių nei kviečiami, nei su jais kalbamasi?   Naujojo „valstiečių“ skyriaus kūrimu ir plėtimu Šilutės rajone rūpinasi buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda. Šiek tiek anksčiau šio skyriaus atstovai pateikė Šilutės rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui raštą, kad į

Užuolaidų audiniai. Kaip išsirinkti geriausią?

Kuriant jaukų namų dizainą ir ieškant geriausio sprendimo Jus pasitiks patys įvairiausi užuolaidų audiniai, labai didelė spalvų ir raštų įvairovė. Svarbu nepasimesti visoje šioje gausoje ir išsirinkti tai, kas tiktų labiausiai. Užuolaidų pasirinkimas iš tiesų yra labai kruopštus ir daug atidumo reikalaujantis darbas, kurį geriausia patikėti savo srities dizaineriams. Jeigu neturite pakankamai patirties ir įžvalgos tam, kad išsirinktumėte užuolaidų audinius patys, arba tiesiog norėtumėte rasti dar geresnį sprendimą, naudinga pasikonsultuoti su specialistais. Skaitydami toliau atrasite daugybę užuolaidų pasirinkimų patiems įvairiausiems

Natkiškietės prakalbino moliūgus

Natkiškių kultūros namuose, meno mėgėjų kolektyvų atstovai kartu su „Moterų seklyčia“, bandė prakalbinti moliūgus. Edukaciją ir pavadinome „Prakalbink moliūgą“. Atmosfera buvo draugiška, šilta, o dirbančiųjų nuotaika puiki ir pakili. Atlikus gana sunkų, bet gerą darbą, smagu pasigrožėti ne tik patiems, bet akis paganyti ir kitiems. Ačiū meno mėgėjų kolektyvų atstovams ir darbščiųjų rankų būrelio moterims už edukacinę veiklą. Po trijų valandų darbo, sėdome prie pabaigtuvių stalo. Vaišinomės meno vadovo Valdo iškeptu pyragu, žolelių arbata. Dėkojame už moliūgus Sonatai ir Rimui

Pieno separatoriai – šiuolaikinio verslo pagalbininkai

Daugelis mūsų kasdien vartoja pieno produktus, geria gryną pieną. Tačiau taip pat daugelis nepagalvoja apie tai, kaip pienas pasiekia mūsų stalą, mūsų stiklines ir tuo pačiu skrandžius.  Žinoma, tai yra ilgas darbas, kuris prasideda gyvūno priežiūra ir baigiasi technikos indėliu, kuris garantuoja ne tik tikslumą, tačiau ir našumą. Darbų optimizacijai reikalingas pieno separatorius be kurio šiuolaikinė pieninkystės rinka nebūtų tokia gera kokia yra šiuo metu. Nors įranga buvo išrasta jau XIX amžiuje, tačiau plačiai pradėta naudoti tik XX. Šiuo metu

Taip pat skaitykite