Natkiškių Oninės niekuo nenusileidžia Joninėms

Kiekvieną vasarą atokų Pagėgių krašto Natkiškių kaimelį ir visą seniūniją, kuri mažiausia Pagėgių savivaldybėje (o gal ir visoje Lietuvoje?) išjudina vidurvasario šventė „Šventa Ona – duonos ponia“.

Naujasis Natkiškių herbas.

17 val. pajudėjęs iš karščiu tvoskiančios Šilutės (+31°C) šių eilučių autorius vienas sau svarstė, ar daug bus gavusių saulės smūgį, ar daug voliosis alaus padauginusių… Juk ne juokai švęsti nuo pat 10 val. ryto iki 1 val. nakties.
Tokie samprotavimai atkakus į Natkiškius subliūško kaip raino katino sapnas. Kaimo centre esantis parkelis, kuriame spindėjo vasaros gėlėmis ir pageltusiomis javų varpomis išpuošta scena, dvelkė gaivia medžių paunksnės vėsa. Automobilio matuoklis berodė +25°C.
„Ačiū Dievui, ką tik atgaivino lietus. Keliolika minučių laistė“, – mano nusistebėjimą apmalšino pagyvenęs natkiškietis. Nors, sako šv. Mišiose, parkelyje, ir ne tiek daug kaimynų tesimeldė, Visagalis išgirdo jų maldas ir pagirdė perkaitusią Natkiškių žemę.
Kol suvažiavo garbingiausi svečiai, kol Šilalės orkestrantai dūdas išsipakavo, o būsimos eisenos dalyviai marškinius sagstėsi, jaunimas organizavo krepšinio kamuolio mėtymo į kubilą varžybas. Norinčių ranką išbandyti nestigo, nors kai kam pirštai jau ir virpėjo, bet kamuolį nesunkiai išlaikė. Sunkiau šiems sekėsi dvipūdę, t. y. 24 kg svarmenį į viršų kiloti. Vienas toks vėjo pamušalas pabandė ir net nuo žemės nepajudino. Buvo ir tvirtarankių, pavyzdžiui, Svajūnas – griebė tą geležį ir 21 kartą virš galvos mestelėjo. Už tai jį ant scenos prizu vėliau pagerbė.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis dovanomis pagerbė tvarkingas Natkiškių šeimas.

Prieš tai Natkiškių jaunuomenė ir iš kitur atvykusieji varžėsi po du šiame krašte labai mėgiamoje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Buvo ir smiginio mėgėjų varžybos. Ne be reikalo Natkiškių verslininkas Remigijus Špečkauskas paskirtas vadovauti Pagėgių viešajai sporto ir turizmo įstaigai. Visi sporto renginiai tiek Natkiškiuose, tiek visoje savivaldybėje – jo rūpestis.
Be sporto varžybų, nepraeina nė vienos Oninės Natkiškiuose. O šįkart būta ir svarbesnių šventės akcentų.
Didelės iškilmės buvo Natkiškių pagrindinėje mokykloje, kuri 20 metų vadinasi garbingos medikės, žuvusios per pūgą vykstant pas gimdyvę, Zosės Petraitienės vardu. Iš viso mokykla gyvuoja jau 62-ejus metus. Ta proga Seimo narys Artūras Skardžius mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus padėką mokyklos pedagogų kolektyvui už jaunosios kartos ugdymą.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis dovanomis ir garbingais Seimo raštais už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos tinkamą auklėjimą pagerbė keturias Natkiškių seniūnijos šeimas: D. ir E. Urbonus, N. ir A. Bušniauskus, R. ir R. Jonelius, P. ir J. Lileikius.
Iš pat labo ryto Natkiškių kultūros namuose buvo pristatyta visuomenei neseniai oficialiai pripažinti ir patvirtinti Natkiškių seniūnijos herbas ir vėliava. Ta proga atėjusieji galėjo apžiūrėti ir įvertinti Natkiškių mokinių piešinukus, kaip jie įsivaizdavo oficialius Natkiškių ženklus. Parodyti ir kauniečio dailininko Rolando Rimkūno šios vietovės heraldikos ženklų eskizai. Autorius buvo žadėjęs dalyvauti šventėje, bet sutrukdė neatidėliotini reikalai.

Bene visi natkiškiečiai į parkelį susirinko…

Apie heraldikos kelią į Natkiškius išsamiai papasakojo renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kadangi VVG „Pagėgių kraštas“ ir Savivaldybės skirtų lėšų vėliavai ir herbui sukurti buvo šiek tiek daugoka, už likutį natkiškiečiai įsigijo ir vieną tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą. Apie jo išskirtinumą nušvietė Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Renginio dalyvius palinksmino kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).
Beje, apie koncertuotojus ir linksmintojus Natkiškių šventėse reikėtų rašyti atskirą pagiriamąjį reportažą. Šįkart trumpai pasakysime, jei kada šventės rėmėjai nebesurinks pakankamai lėšų tokiems solidiems atlikėjų kolektyvams, kaip ,,Bella Musica“ iš Klaipėdos ar vakaro linksmybes kurstantiems pusbroliams Aliukams ir pusseserytei bei grupei ,,Dar“ – deramai pakoncertuos patys šventės organizatoriai.

A. Skardžius Natkiškių mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei perdavė Premjero padėką kolektyvui.

Štai ir šioje šventės scenoje sutartinai dainą traukė Natkiškių kvartetas: seniūnė Vilyta Sirtautienė, kultūros barų šeimininkai Rasa ir Valdas Armonai ir Laimutė Kesarauskienė. Belieka pritarti merui Virginijui Komskiui – „Dainuojanti seniūnija!“O kur dar jaunieji Natkiškių dainininkai, muzikantai!
Žinoma, didelė ir solidi šventė pareikalavo iš jos organizatorių daug triūso ir pastangų, bet, anot seniūnės Vilytos, „viską atperka, kai išeinantys žmonės dėkoja už surengtą šventę…“
„Labiausiai ir nuoširdžiausiai noriu padėkoti visiems šventės rėmėjams – jų buvo didelis būrys. Vieni pinigais, kiti triūsu ar dar kuo kitu prisidėjo. Šiemet rėmėjų būrys – didžiulis. Ačiū jiems visiems! Be jų nebūtų tokių švenčių…“ – prašė seniūnė negailėti padėkų visiems, visokiais būdais parėmusiems Oninių šventę.
Kad kas neliktų pamirštas, šventės geradarių sąrašus nufotografavome ir į 6 „Pamario“ puslapį įmaketavome.

Petras SKUTULAS

 

24 kg – ne juokas.

24 kg – ne juokas.

Kaimynės turėjo apie ką pasikalbėti… Autoriaus nuotr.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Mokytojų kolektyvas.

Meras V. Komskis į šventę atvyko su šeima.

Scenoje – kultūros namų kvartetas.

Merginos gaivos užsimanė.

Merginos gaivos užsimanė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite