Natkiškių Oninės niekuo nenusileidžia Joninėms

Kiekvieną vasarą atokų Pagėgių krašto Natkiškių kaimelį ir visą seniūniją, kuri mažiausia Pagėgių savivaldybėje (o gal ir visoje Lietuvoje?) išjudina vidurvasario šventė „Šventa Ona – duonos ponia“.

Naujasis Natkiškių herbas.

17 val. pajudėjęs iš karščiu tvoskiančios Šilutės (+31°C) šių eilučių autorius vienas sau svarstė, ar daug bus gavusių saulės smūgį, ar daug voliosis alaus padauginusių… Juk ne juokai švęsti nuo pat 10 val. ryto iki 1 val. nakties.
Tokie samprotavimai atkakus į Natkiškius subliūško kaip raino katino sapnas. Kaimo centre esantis parkelis, kuriame spindėjo vasaros gėlėmis ir pageltusiomis javų varpomis išpuošta scena, dvelkė gaivia medžių paunksnės vėsa. Automobilio matuoklis berodė +25°C.
„Ačiū Dievui, ką tik atgaivino lietus. Keliolika minučių laistė“, – mano nusistebėjimą apmalšino pagyvenęs natkiškietis. Nors, sako šv. Mišiose, parkelyje, ir ne tiek daug kaimynų tesimeldė, Visagalis išgirdo jų maldas ir pagirdė perkaitusią Natkiškių žemę.
Kol suvažiavo garbingiausi svečiai, kol Šilalės orkestrantai dūdas išsipakavo, o būsimos eisenos dalyviai marškinius sagstėsi, jaunimas organizavo krepšinio kamuolio mėtymo į kubilą varžybas. Norinčių ranką išbandyti nestigo, nors kai kam pirštai jau ir virpėjo, bet kamuolį nesunkiai išlaikė. Sunkiau šiems sekėsi dvipūdę, t. y. 24 kg svarmenį į viršų kiloti. Vienas toks vėjo pamušalas pabandė ir net nuo žemės nepajudino. Buvo ir tvirtarankių, pavyzdžiui, Svajūnas – griebė tą geležį ir 21 kartą virš galvos mestelėjo. Už tai jį ant scenos prizu vėliau pagerbė.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis dovanomis pagerbė tvarkingas Natkiškių šeimas.

Prieš tai Natkiškių jaunuomenė ir iš kitur atvykusieji varžėsi po du šiame krašte labai mėgiamoje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Buvo ir smiginio mėgėjų varžybos. Ne be reikalo Natkiškių verslininkas Remigijus Špečkauskas paskirtas vadovauti Pagėgių viešajai sporto ir turizmo įstaigai. Visi sporto renginiai tiek Natkiškiuose, tiek visoje savivaldybėje – jo rūpestis.
Be sporto varžybų, nepraeina nė vienos Oninės Natkiškiuose. O šįkart būta ir svarbesnių šventės akcentų.
Didelės iškilmės buvo Natkiškių pagrindinėje mokykloje, kuri 20 metų vadinasi garbingos medikės, žuvusios per pūgą vykstant pas gimdyvę, Zosės Petraitienės vardu. Iš viso mokykla gyvuoja jau 62-ejus metus. Ta proga Seimo narys Artūras Skardžius mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus padėką mokyklos pedagogų kolektyvui už jaunosios kartos ugdymą.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis dovanomis ir garbingais Seimo raštais už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos tinkamą auklėjimą pagerbė keturias Natkiškių seniūnijos šeimas: D. ir E. Urbonus, N. ir A. Bušniauskus, R. ir R. Jonelius, P. ir J. Lileikius.
Iš pat labo ryto Natkiškių kultūros namuose buvo pristatyta visuomenei neseniai oficialiai pripažinti ir patvirtinti Natkiškių seniūnijos herbas ir vėliava. Ta proga atėjusieji galėjo apžiūrėti ir įvertinti Natkiškių mokinių piešinukus, kaip jie įsivaizdavo oficialius Natkiškių ženklus. Parodyti ir kauniečio dailininko Rolando Rimkūno šios vietovės heraldikos ženklų eskizai. Autorius buvo žadėjęs dalyvauti šventėje, bet sutrukdė neatidėliotini reikalai.

Bene visi natkiškiečiai į parkelį susirinko…

Apie heraldikos kelią į Natkiškius išsamiai papasakojo renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kadangi VVG „Pagėgių kraštas“ ir Savivaldybės skirtų lėšų vėliavai ir herbui sukurti buvo šiek tiek daugoka, už likutį natkiškiečiai įsigijo ir vieną tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą. Apie jo išskirtinumą nušvietė Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Renginio dalyvius palinksmino kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).
Beje, apie koncertuotojus ir linksmintojus Natkiškių šventėse reikėtų rašyti atskirą pagiriamąjį reportažą. Šįkart trumpai pasakysime, jei kada šventės rėmėjai nebesurinks pakankamai lėšų tokiems solidiems atlikėjų kolektyvams, kaip ,,Bella Musica“ iš Klaipėdos ar vakaro linksmybes kurstantiems pusbroliams Aliukams ir pusseserytei bei grupei ,,Dar“ – deramai pakoncertuos patys šventės organizatoriai.

A. Skardžius Natkiškių mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei perdavė Premjero padėką kolektyvui.

Štai ir šioje šventės scenoje sutartinai dainą traukė Natkiškių kvartetas: seniūnė Vilyta Sirtautienė, kultūros barų šeimininkai Rasa ir Valdas Armonai ir Laimutė Kesarauskienė. Belieka pritarti merui Virginijui Komskiui – „Dainuojanti seniūnija!“O kur dar jaunieji Natkiškių dainininkai, muzikantai!
Žinoma, didelė ir solidi šventė pareikalavo iš jos organizatorių daug triūso ir pastangų, bet, anot seniūnės Vilytos, „viską atperka, kai išeinantys žmonės dėkoja už surengtą šventę…“
„Labiausiai ir nuoširdžiausiai noriu padėkoti visiems šventės rėmėjams – jų buvo didelis būrys. Vieni pinigais, kiti triūsu ar dar kuo kitu prisidėjo. Šiemet rėmėjų būrys – didžiulis. Ačiū jiems visiems! Be jų nebūtų tokių švenčių…“ – prašė seniūnė negailėti padėkų visiems, visokiais būdais parėmusiems Oninių šventę.
Kad kas neliktų pamirštas, šventės geradarių sąrašus nufotografavome ir į 6 „Pamario“ puslapį įmaketavome.

Petras SKUTULAS

 

24 kg – ne juokas.

24 kg – ne juokas.

Kaimynės turėjo apie ką pasikalbėti… Autoriaus nuotr.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Mokytojų kolektyvas.

Meras V. Komskis į šventę atvyko su šeima.

Scenoje – kultūros namų kvartetas.

Merginos gaivos užsimanė.

Merginos gaivos užsimanė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite