Natkiškių Oninės niekuo nenusileidžia Joninėms

Kiekvieną vasarą atokų Pagėgių krašto Natkiškių kaimelį ir visą seniūniją, kuri mažiausia Pagėgių savivaldybėje (o gal ir visoje Lietuvoje?) išjudina vidurvasario šventė „Šventa Ona – duonos ponia“.

Naujasis Natkiškių herbas.

17 val. pajudėjęs iš karščiu tvoskiančios Šilutės (+31°C) šių eilučių autorius vienas sau svarstė, ar daug bus gavusių saulės smūgį, ar daug voliosis alaus padauginusių… Juk ne juokai švęsti nuo pat 10 val. ryto iki 1 val. nakties.
Tokie samprotavimai atkakus į Natkiškius subliūško kaip raino katino sapnas. Kaimo centre esantis parkelis, kuriame spindėjo vasaros gėlėmis ir pageltusiomis javų varpomis išpuošta scena, dvelkė gaivia medžių paunksnės vėsa. Automobilio matuoklis berodė +25°C.
„Ačiū Dievui, ką tik atgaivino lietus. Keliolika minučių laistė“, – mano nusistebėjimą apmalšino pagyvenęs natkiškietis. Nors, sako šv. Mišiose, parkelyje, ir ne tiek daug kaimynų tesimeldė, Visagalis išgirdo jų maldas ir pagirdė perkaitusią Natkiškių žemę.
Kol suvažiavo garbingiausi svečiai, kol Šilalės orkestrantai dūdas išsipakavo, o būsimos eisenos dalyviai marškinius sagstėsi, jaunimas organizavo krepšinio kamuolio mėtymo į kubilą varžybas. Norinčių ranką išbandyti nestigo, nors kai kam pirštai jau ir virpėjo, bet kamuolį nesunkiai išlaikė. Sunkiau šiems sekėsi dvipūdę, t. y. 24 kg svarmenį į viršų kiloti. Vienas toks vėjo pamušalas pabandė ir net nuo žemės nepajudino. Buvo ir tvirtarankių, pavyzdžiui, Svajūnas – griebė tą geležį ir 21 kartą virš galvos mestelėjo. Už tai jį ant scenos prizu vėliau pagerbė.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis dovanomis pagerbė tvarkingas Natkiškių šeimas.

Prieš tai Natkiškių jaunuomenė ir iš kitur atvykusieji varžėsi po du šiame krašte labai mėgiamoje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Buvo ir smiginio mėgėjų varžybos. Ne be reikalo Natkiškių verslininkas Remigijus Špečkauskas paskirtas vadovauti Pagėgių viešajai sporto ir turizmo įstaigai. Visi sporto renginiai tiek Natkiškiuose, tiek visoje savivaldybėje – jo rūpestis.
Be sporto varžybų, nepraeina nė vienos Oninės Natkiškiuose. O šįkart būta ir svarbesnių šventės akcentų.
Didelės iškilmės buvo Natkiškių pagrindinėje mokykloje, kuri 20 metų vadinasi garbingos medikės, žuvusios per pūgą vykstant pas gimdyvę, Zosės Petraitienės vardu. Iš viso mokykla gyvuoja jau 62-ejus metus. Ta proga Seimo narys Artūras Skardžius mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus padėką mokyklos pedagogų kolektyvui už jaunosios kartos ugdymą.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis dovanomis ir garbingais Seimo raštais už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos tinkamą auklėjimą pagerbė keturias Natkiškių seniūnijos šeimas: D. ir E. Urbonus, N. ir A. Bušniauskus, R. ir R. Jonelius, P. ir J. Lileikius.
Iš pat labo ryto Natkiškių kultūros namuose buvo pristatyta visuomenei neseniai oficialiai pripažinti ir patvirtinti Natkiškių seniūnijos herbas ir vėliava. Ta proga atėjusieji galėjo apžiūrėti ir įvertinti Natkiškių mokinių piešinukus, kaip jie įsivaizdavo oficialius Natkiškių ženklus. Parodyti ir kauniečio dailininko Rolando Rimkūno šios vietovės heraldikos ženklų eskizai. Autorius buvo žadėjęs dalyvauti šventėje, bet sutrukdė neatidėliotini reikalai.

Bene visi natkiškiečiai į parkelį susirinko…

Apie heraldikos kelią į Natkiškius išsamiai papasakojo renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kadangi VVG „Pagėgių kraštas“ ir Savivaldybės skirtų lėšų vėliavai ir herbui sukurti buvo šiek tiek daugoka, už likutį natkiškiečiai įsigijo ir vieną tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą. Apie jo išskirtinumą nušvietė Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Renginio dalyvius palinksmino kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).
Beje, apie koncertuotojus ir linksmintojus Natkiškių šventėse reikėtų rašyti atskirą pagiriamąjį reportažą. Šįkart trumpai pasakysime, jei kada šventės rėmėjai nebesurinks pakankamai lėšų tokiems solidiems atlikėjų kolektyvams, kaip ,,Bella Musica“ iš Klaipėdos ar vakaro linksmybes kurstantiems pusbroliams Aliukams ir pusseserytei bei grupei ,,Dar“ – deramai pakoncertuos patys šventės organizatoriai.

A. Skardžius Natkiškių mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei perdavė Premjero padėką kolektyvui.

Štai ir šioje šventės scenoje sutartinai dainą traukė Natkiškių kvartetas: seniūnė Vilyta Sirtautienė, kultūros barų šeimininkai Rasa ir Valdas Armonai ir Laimutė Kesarauskienė. Belieka pritarti merui Virginijui Komskiui – „Dainuojanti seniūnija!“O kur dar jaunieji Natkiškių dainininkai, muzikantai!
Žinoma, didelė ir solidi šventė pareikalavo iš jos organizatorių daug triūso ir pastangų, bet, anot seniūnės Vilytos, „viską atperka, kai išeinantys žmonės dėkoja už surengtą šventę…“
„Labiausiai ir nuoširdžiausiai noriu padėkoti visiems šventės rėmėjams – jų buvo didelis būrys. Vieni pinigais, kiti triūsu ar dar kuo kitu prisidėjo. Šiemet rėmėjų būrys – didžiulis. Ačiū jiems visiems! Be jų nebūtų tokių švenčių…“ – prašė seniūnė negailėti padėkų visiems, visokiais būdais parėmusiems Oninių šventę.
Kad kas neliktų pamirštas, šventės geradarių sąrašus nufotografavome ir į 6 „Pamario“ puslapį įmaketavome.

Petras SKUTULAS

 

24 kg – ne juokas.

24 kg – ne juokas.

Kaimynės turėjo apie ką pasikalbėti… Autoriaus nuotr.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Mokytojų kolektyvas.

Meras V. Komskis į šventę atvyko su šeima.

Scenoje – kultūros namų kvartetas.

Merginos gaivos užsimanė.

Merginos gaivos užsimanė.

Hits: 182

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasaulinė kultūros diena paminėta virtualiai

1935 m. balandžio 15 d. Vašingtone JAV prezidentas Franklinas Ruzveltas ir dvidešimties Lotynų Amerikos šalių atstovai pasirašė sutartį dėl meno ir mokslo įstaigų bei istorinių paminklų išsaugojimo. Dabar ši diena paskelbta Pasauline kultūros diena, siekiant paskatinti saugoti visos žmonijos kultūros vertybes. Šia proga Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Informacijos skyriaus specialistai pakvietė visus kolegas bei kitų kultūros įstaigų darbuotojus, meno kolektyvus, bibliotekos lankytojus dalyvauti virtualioje viktorinoje „Kultūra – tau, man, kitiems…“, skirtoje šiai dienai paminėti. Kultūra kiekvienam iš mūsų yra

Sinoptikai džiugina: savaitgalį kai kur bus iki 19 laipsnių šilumos

Jau keletą dienų netoli mūsų šalies besisukantis ir tankius debesis plukdantis ciklonas niekur nesitrauks ir šiandien, tačiau debesų sluoksnis nebebus toks vientisas, daugelyje rajonų bent retkarčiais pasirodys saulė. Lietaus taip pat bus mažiau – palis tik vietomis, daugiausiai pietinėje šalies dalyje, vyraus trumpalaikio pobūdžio lietus. Įdienojus papūs stiprokas šiaurės rytų vėjas, kai kur gūsiai sieks 15 m/s. Iš rytų plūs šiltesnio oro masė, todėl net ir storesni debesys nesutrukdys orui sušilti iki 9-14 laipsnių. Šeštadienį debesuotumas bus nepastovus – naktį

Šilutės meno mokykla švenčia 55 metų veiklos sukaktį

Pandemija ir karantinai dėl COVID-19 nesutrukdė Šilutės meno mokyklos bendruomenei švęsti savo įstaigos veiklos 55 metų sukaktį. Tereikia užsukti į šios mokyklos interneto svetainę. Šios mokyklos istorija prasidėjo 1965 metų rugsėjo 1 d. Jau peržengtas 55 metų slenkstis. Į gyvenimą išlydėta per 1600 muzikantų, keli šimtai dailės skyriaus mokinių, šokėjų. Būtent muzikos, dailės ir šokio meno mokoma šioje mokykloje, kuri yra papildomo ugdymo, tad tėvai už savo vaikų lavinimą moka nustatytą mokestį. Šventes, kai suguža gausybė svečių, buvusių pedagogų, mokinių,

Nauja tvarka perkant automobilį

Lietuvoje nuo gegužės 1 d. ims veikti Transporto priemonių savininkų apskaitos sistema: pirkdami automobilį gausite specialų kodą. Su Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais siejama sistema norima, kad gyventojai nesusidurtų su nesąžininga prekyba automobiliais, o jų teisės būtų apsaugotos, kad būtų suformuota skaidri transporto priemonių bei jų detalių prekyba, sumažėtų šioje srityje nesąžiningų sandorių, valstybė gautų priklausančius mokesčius. Vidaus reikalų ministrė  A. Bilotaitė pastebėjo, kad iki šiol dauguma automobilių pirkimo-pardavimo sandorių vyksta grynaisiais pinigais, taip galima

Taip pat skaitykite