Natkiškių Oninės niekuo nenusileidžia Joninėms

Kiekvieną vasarą atokų Pagėgių krašto Natkiškių kaimelį ir visą seniūniją, kuri mažiausia Pagėgių savivaldybėje (o gal ir visoje Lietuvoje?) išjudina vidurvasario šventė „Šventa Ona – duonos ponia“.

Naujasis Natkiškių herbas.

17 val. pajudėjęs iš karščiu tvoskiančios Šilutės (+31°C) šių eilučių autorius vienas sau svarstė, ar daug bus gavusių saulės smūgį, ar daug voliosis alaus padauginusių… Juk ne juokai švęsti nuo pat 10 val. ryto iki 1 val. nakties.
Tokie samprotavimai atkakus į Natkiškius subliūško kaip raino katino sapnas. Kaimo centre esantis parkelis, kuriame spindėjo vasaros gėlėmis ir pageltusiomis javų varpomis išpuošta scena, dvelkė gaivia medžių paunksnės vėsa. Automobilio matuoklis berodė +25°C.
„Ačiū Dievui, ką tik atgaivino lietus. Keliolika minučių laistė“, – mano nusistebėjimą apmalšino pagyvenęs natkiškietis. Nors, sako šv. Mišiose, parkelyje, ir ne tiek daug kaimynų tesimeldė, Visagalis išgirdo jų maldas ir pagirdė perkaitusią Natkiškių žemę.
Kol suvažiavo garbingiausi svečiai, kol Šilalės orkestrantai dūdas išsipakavo, o būsimos eisenos dalyviai marškinius sagstėsi, jaunimas organizavo krepšinio kamuolio mėtymo į kubilą varžybas. Norinčių ranką išbandyti nestigo, nors kai kam pirštai jau ir virpėjo, bet kamuolį nesunkiai išlaikė. Sunkiau šiems sekėsi dvipūdę, t. y. 24 kg svarmenį į viršų kiloti. Vienas toks vėjo pamušalas pabandė ir net nuo žemės nepajudino. Buvo ir tvirtarankių, pavyzdžiui, Svajūnas – griebė tą geležį ir 21 kartą virš galvos mestelėjo. Už tai jį ant scenos prizu vėliau pagerbė.

Seimo vicepirmininkas K. Komskis dovanomis pagerbė tvarkingas Natkiškių šeimas.

Prieš tai Natkiškių jaunuomenė ir iš kitur atvykusieji varžėsi po du šiame krašte labai mėgiamoje paplūdimio tinklinio aikštelėje. Buvo ir smiginio mėgėjų varžybos. Ne be reikalo Natkiškių verslininkas Remigijus Špečkauskas paskirtas vadovauti Pagėgių viešajai sporto ir turizmo įstaigai. Visi sporto renginiai tiek Natkiškiuose, tiek visoje savivaldybėje – jo rūpestis.
Be sporto varžybų, nepraeina nė vienos Oninės Natkiškiuose. O šįkart būta ir svarbesnių šventės akcentų.
Didelės iškilmės buvo Natkiškių pagrindinėje mokykloje, kuri 20 metų vadinasi garbingos medikės, žuvusios per pūgą vykstant pas gimdyvę, Zosės Petraitienės vardu. Iš viso mokykla gyvuoja jau 62-ejus metus. Ta proga Seimo narys Artūras Skardžius mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei įteikė Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus padėką mokyklos pedagogų kolektyvui už jaunosios kartos ugdymą.
LR Seimo Pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis dovanomis ir garbingais Seimo raštais už tradicijų puoselėjimą, bendruomeniškumą, jaunosios kartos tinkamą auklėjimą pagerbė keturias Natkiškių seniūnijos šeimas: D. ir E. Urbonus, N. ir A. Bušniauskus, R. ir R. Jonelius, P. ir J. Lileikius.
Iš pat labo ryto Natkiškių kultūros namuose buvo pristatyta visuomenei neseniai oficialiai pripažinti ir patvirtinti Natkiškių seniūnijos herbas ir vėliava. Ta proga atėjusieji galėjo apžiūrėti ir įvertinti Natkiškių mokinių piešinukus, kaip jie įsivaizdavo oficialius Natkiškių ženklus. Parodyti ir kauniečio dailininko Rolando Rimkūno šios vietovės heraldikos ženklų eskizai. Autorius buvo žadėjęs dalyvauti šventėje, bet sutrukdė neatidėliotini reikalai.

Bene visi natkiškiečiai į parkelį susirinko…

Apie heraldikos kelią į Natkiškius išsamiai papasakojo renginių organizatorė Rasa Armonienė. Kadangi VVG „Pagėgių kraštas“ ir Savivaldybės skirtų lėšų vėliavai ir herbui sukurti buvo šiek tiek daugoka, už likutį natkiškiečiai įsigijo ir vieną tautinį Mažosios Lietuvos kostiumą. Apie jo išskirtinumą nušvietė Martyno Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė. Renginio dalyvius palinksmino kaimo kapela ,,Vaivorykštė“ (vadovas Valdas Armonas).
Beje, apie koncertuotojus ir linksmintojus Natkiškių šventėse reikėtų rašyti atskirą pagiriamąjį reportažą. Šįkart trumpai pasakysime, jei kada šventės rėmėjai nebesurinks pakankamai lėšų tokiems solidiems atlikėjų kolektyvams, kaip ,,Bella Musica“ iš Klaipėdos ar vakaro linksmybes kurstantiems pusbroliams Aliukams ir pusseserytei bei grupei ,,Dar“ – deramai pakoncertuos patys šventės organizatoriai.

A. Skardžius Natkiškių mokyklos vadovei Genovaitei Švalkūnienei perdavė Premjero padėką kolektyvui.

Štai ir šioje šventės scenoje sutartinai dainą traukė Natkiškių kvartetas: seniūnė Vilyta Sirtautienė, kultūros barų šeimininkai Rasa ir Valdas Armonai ir Laimutė Kesarauskienė. Belieka pritarti merui Virginijui Komskiui – „Dainuojanti seniūnija!“O kur dar jaunieji Natkiškių dainininkai, muzikantai!
Žinoma, didelė ir solidi šventė pareikalavo iš jos organizatorių daug triūso ir pastangų, bet, anot seniūnės Vilytos, „viską atperka, kai išeinantys žmonės dėkoja už surengtą šventę…“
„Labiausiai ir nuoširdžiausiai noriu padėkoti visiems šventės rėmėjams – jų buvo didelis būrys. Vieni pinigais, kiti triūsu ar dar kuo kitu prisidėjo. Šiemet rėmėjų būrys – didžiulis. Ačiū jiems visiems! Be jų nebūtų tokių švenčių…“ – prašė seniūnė negailėti padėkų visiems, visokiais būdais parėmusiems Oninių šventę.
Kad kas neliktų pamirštas, šventės geradarių sąrašus nufotografavome ir į 6 „Pamario“ puslapį įmaketavome.

Petras SKUTULAS

 

24 kg – ne juokas.

24 kg – ne juokas.

Kaimynės turėjo apie ką pasikalbėti… Autoriaus nuotr.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Tinklinio turnyro nugalėtojos.

Mokytojų kolektyvas.

Meras V. Komskis į šventę atvyko su šeima.

Scenoje – kultūros namų kvartetas.

Merginos gaivos užsimanė.

Merginos gaivos užsimanė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kodėl verta rinktis modulinius namus vietoje tradicinių namų

Moduliniai namai, dar vadinami surenkamaisiais, tampa vis populiaresni būsto pramonėje. Šie namai statomi gamykloje, o paskui gabenami į galutinę paskirties vietą, kur surenkami. Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus vietoje tradicinių. Todėl aptarsime kai kurias pagrindines modulinių namų pasirinkimo priežastis ir jų privalumus, palyginti su tradiciniais namais. Ekonomiškumas Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl žmonės renkasi modulinius namus, yra ta, kad jie yra ekonomiški. Kadangi moduliniai namai statomi gamykloje, darbo jėgos, medžiagų ir įrangos sąnaudos yra gerokai mažesnės, lyginant

Pigūs kiaušinių dažymo būdai: kokių produktų reikėtų įsigyti jau dabar?

Iki Velykų likus vos porai savaičių, daugelis jau pradeda planuoti šventinių pusryčių patiekalus, stalo dekoracijas ir, žinoma, kiaušinių marginimą. Įprasti kiaušinių dažai pakeliuose gali kainuoti ir 2-4 eurus, todėl siekiantys sutaupyti arba norintys natūraliai dekoruotų margučių, renkasi tai daryti su maisto produktais. Pavyzdžiui, jų marginimas raudonuoju kopūstu ar svogūnų lukštais kainuoja vos keliasdešimt centų. Tiesa, anot V. Budrienės, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės, norintiems taip dažyti kiaušinius, jau reikėtų suskubti – paskutinėmis dienomis iki Velykų šie produktai yra šluojami iš

Ūkininkams investuoti į saulės elektrines palankiausia dabar

Ūkininkai savo veikloje patiria įvairių energetinių sąnaudų, kurias galima sumažinti pasinaudojant valstybės skiriama parama ir diegiant atsinaujinančios energijos sprendimus. Saulės elektrinės – vienas tokių, išlaidas mažinančių išmaniųjų pasirinkimų. Ką reikia žinoti renkantis saulės elektrines ir kodėl tam dabar – palankus metas. Praėjusiais metais smarkiai išaugusios energetinių išteklių kainos sukėlė šoką įvairiuose sektoriuose, ne išimtis ir žemės ūkis. Nemažą dalį ūkio sąnaudų sudaro energijos kaštai, juos galima sumažinti pritaikius atsinaujinančios energijos sprendimus, tokius kaip saulės elektrinės. Valstybė kelis metus iš eilės

Prasidės prašymų priėmimas į bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias ir vienuoliktąsias klases

Informuojame, kad nuo balandžio 3 d. 8 val. iki gegužės 2 d. 24 val. vyks prašymų priėmimas į Šilutės rajono bendrojo ugdymo mokyklų pirmąsias, penktąsias, devintąsias (pirmąsias gimnazijos) ir vienuoliktąsias (trečiąsias gimnazijos) klases. Nustatytos formos prašymai dėl priėmimo teikiami mokyklos direktoriui iki gegužės 2 d. Užpildytą prašymo formą tėvai (globėjai) siunčia elektroniniu paštu į mokyklos sukurtą mokinių priėmimui skirtą elektroninio pašto dėžutę. Kartu su šia informacija Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje nurodyta prašymo forma, mokyklų elektroninio pašto adresai, kuriais reikia

Taip pat skaitykite