Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas.

Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė.

Naktis jau buvo audringa: nuolat lijo, kartais labai gausiai, vėjas šėlo visa jėga, kartais padangėje nušvisdavo mėnulis ir žvaigždės, o vėjo atginti tamsūs debesys bemat juos uždengdavo ir vėl pildavo lietus. Kitur Lietuvoje krito kruša.

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas informavo, kad šį rytą apvažiavo Šilutę, nuverstų ar nulaužtų medžių nebuvę, tik pastebėjo nulaužtų šakų. „Šilutės komunalininko“ bendrovė tvarko miestą, tad šakas irgi išveš. Nebuvo gyventojų skambučių, pagalbos niekas nesikreipė. Dalį audros būsime pragyvenę, tačiau visi žinome, esame įspėti, kad audringų orų dar bus. Sako, šeštadienį jau vėjas nurims“,  sakė A. Ivanauskas.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jau ruošdamasis į pasitarimą su seniūnais, tepasakė: „Gyventojai pagalbos neprašė, niekas neskambino, o su seniūnais dabar kalbėsimės, gal jie turės kokių naujienų“.

Lietuvos radijas jau nuo ryto skelbia, kad stipraus vėjo sukelta audra talžė visą Lietuvą, ne tik prie jūros esantį kraštą, bet ir Kauno bei kitų savivaldybių teritorijas. Per 40 tūkst. vartotojų liko be elektros, tačiau jos tiekimu besirūpinančios tarnybos dirbo greitai, prieš pietus elektros neturėjo gal 3 tūkst. ūkių.

Audringą parą ugniagesiai ir gelbėtojai sulaukė 87 iškvietimų: dėl išvirtusių ar nulaužtų medžių, net trys medžiai užvirto ant automobilių. Biržų rajone medis virto ant važiuojančio automobilio.

Verta priminti, kad siaučiant stipriam vėjui gyventojų prašoma nestatyti automobilių po medžiais, patariama vengti nebūtinų kelionių, tinkamai pasirūpinti savo turto saugumu.

Audra dar siautės.  Štai penktadienį  pusę vienuolikos Pagryniuose pažiro ledukai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite