Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas.

Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė.

Naktis jau buvo audringa: nuolat lijo, kartais labai gausiai, vėjas šėlo visa jėga, kartais padangėje nušvisdavo mėnulis ir žvaigždės, o vėjo atginti tamsūs debesys bemat juos uždengdavo ir vėl pildavo lietus. Kitur Lietuvoje krito kruša.

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas informavo, kad šį rytą apvažiavo Šilutę, nuverstų ar nulaužtų medžių nebuvę, tik pastebėjo nulaužtų šakų. „Šilutės komunalininko“ bendrovė tvarko miestą, tad šakas irgi išveš. Nebuvo gyventojų skambučių, pagalbos niekas nesikreipė. Dalį audros būsime pragyvenę, tačiau visi žinome, esame įspėti, kad audringų orų dar bus. Sako, šeštadienį jau vėjas nurims“,  sakė A. Ivanauskas.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jau ruošdamasis į pasitarimą su seniūnais, tepasakė: „Gyventojai pagalbos neprašė, niekas neskambino, o su seniūnais dabar kalbėsimės, gal jie turės kokių naujienų“.

Lietuvos radijas jau nuo ryto skelbia, kad stipraus vėjo sukelta audra talžė visą Lietuvą, ne tik prie jūros esantį kraštą, bet ir Kauno bei kitų savivaldybių teritorijas. Per 40 tūkst. vartotojų liko be elektros, tačiau jos tiekimu besirūpinančios tarnybos dirbo greitai, prieš pietus elektros neturėjo gal 3 tūkst. ūkių.

Audringą parą ugniagesiai ir gelbėtojai sulaukė 87 iškvietimų: dėl išvirtusių ar nulaužtų medžių, net trys medžiai užvirto ant automobilių. Biržų rajone medis virto ant važiuojančio automobilio.

Verta priminti, kad siaučiant stipriam vėjui gyventojų prašoma nestatyti automobilių po medžiais, patariama vengti nebūtinų kelionių, tinkamai pasirūpinti savo turto saugumu.

Audra dar siautės.  Štai penktadienį  pusę vienuolikos Pagryniuose pažiro ledukai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kviečiame pasidalinti gerumu su sergančiais kraštiečiais

Adventas. Vieniems tai tauraus susikaupimo ir rimties metas… Kitiems – malonių, džiugių rūpesčių laikotarpis, kuomet reikia pasirūpinti dovanomis artimiesiems, suplanuoti, kas puikuosis ant kalėdinio stalo ar kokių spalvų žaisliukais puošti eglutę. Deja, tokios nuotaikos tvyro ne visuose namuose… Kai kuriems iš mūsų šiomis dienomis širdį kamuoja nerimas, sumaištis, baimė… Kai kam šios dienos – grumtynės su likimu… Lemiamos grumtynės už gyvenimą… 2021 m. gruodžio 3 d. 15.30 val. Pagėgių miesto parke vyksiančios kalėdinės eglutės įžiebimo šventės metu Pagėgių savivaldybės Vydūno

Orai. Nauja savaitė prasidėjo snygiu

Gismeteo.lt praneša, kad šiandien pirmadienį iš pietryčių Lietuvą pasieks nauja, gausių kritulių zona. Nakties valandomis daug kur snigo, vietomis smarkiai, rytiniuose rajonuose lietus maišėsi su šlapdriba. Temperatūra tuo metu svyravo nuo 2 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos. Dieną mišrūs krituliai vyraus visoje šalyje, vietomis gausūs. Vakarinėje šalies pusėje gali kilti ir pūgos. Pūs smarkokas šiaurinių krypčių vėjas. Vilniuje ir Klaipėdoje termometrų stulpeliai sieks 2, Kaune apie 1 laipsnį šilumos.  Panevėžyje bus apie nulį, Šiauliuose apie 1 laipsnį šalčio. Tokie

Baltosios mišrainės paslaptys

baltoji mištainė

Jeigu bėgant metams pabodo tradicinis baltosios mišrainės receptas – ne bėda. Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ maisto ekspertė, sako, kad vos keliais ingredientais papildžius šį visiems puikiai pažįstamą patiekalą, jis gali įgauti naujų spalvų ir skonių.    Receptą sukūrė prancūzas Yra manančių, jog populiarioji baltoji mišrainė yra lietuviškas patiekalas, tačiau taip nėra. Pasakojama, kad XIX amžiuje šias ikoniškas salotas sukūrė Rusijoje dirbęs prancūzų šefas Liusjenas Olivjė. Siekdamas įtikti aukštuomenei, jis nusprendė pasiūlyti šį tą neįprasto, įkvėpto prancūziškų maisto gaminimo tradicijų.

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Taip pat skaitykite