Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas.

Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė.

Naktis jau buvo audringa: nuolat lijo, kartais labai gausiai, vėjas šėlo visa jėga, kartais padangėje nušvisdavo mėnulis ir žvaigždės, o vėjo atginti tamsūs debesys bemat juos uždengdavo ir vėl pildavo lietus. Kitur Lietuvoje krito kruša.

Šilutės seniūnijos viešojo administravimo specialistas Algirdas Ivanauskas informavo, kad šį rytą apvažiavo Šilutę, nuverstų ar nulaužtų medžių nebuvę, tik pastebėjo nulaužtų šakų. „Šilutės komunalininko“ bendrovė tvarko miestą, tad šakas irgi išveš. Nebuvo gyventojų skambučių, pagalbos niekas nesikreipė. Dalį audros būsime pragyvenę, tačiau visi žinome, esame įspėti, kad audringų orų dar bus. Sako, šeštadienį jau vėjas nurims“,  sakė A. Ivanauskas.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktorius Virgilijus Pozingis, jau ruošdamasis į pasitarimą su seniūnais, tepasakė: „Gyventojai pagalbos neprašė, niekas neskambino, o su seniūnais dabar kalbėsimės, gal jie turės kokių naujienų“.

Lietuvos radijas jau nuo ryto skelbia, kad stipraus vėjo sukelta audra talžė visą Lietuvą, ne tik prie jūros esantį kraštą, bet ir Kauno bei kitų savivaldybių teritorijas. Per 40 tūkst. vartotojų liko be elektros, tačiau jos tiekimu besirūpinančios tarnybos dirbo greitai, prieš pietus elektros neturėjo gal 3 tūkst. ūkių.

Audringą parą ugniagesiai ir gelbėtojai sulaukė 87 iškvietimų: dėl išvirtusių ar nulaužtų medžių, net trys medžiai užvirto ant automobilių. Biržų rajone medis virto ant važiuojančio automobilio.

Verta priminti, kad siaučiant stipriam vėjui gyventojų prašoma nestatyti automobilių po medžiais, patariama vengti nebūtinų kelionių, tinkamai pasirūpinti savo turto saugumu.

Audra dar siautės.  Štai penktadienį  pusę vienuolikos Pagryniuose pažiro ledukai…

Stasė Skutulienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokyčiai rajono piniginėje

Birželio 30 d. planuojamas Šilutės r. savivaldybės tarybos posėdis. Numatyta vėl tikslinti šių metų biudžetą: pajamas, išlaidas, kam skirtas lėšas švietimo, kultūros ir kitos įstaigos gali panaudoti. Kas keisis? Švietimas Švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu skirta lėšų savivaldybių bendrojo ugdymo mokyklų tinklo stiprinimo iniciatyvoms skatinti: Šilutės r. savivaldybei tenka beveik 31,8 tūkst. Eur dotacija. Ta pati ministerija skyrė  beveik 6 000 Eur išlaidoms, susijusioms su suaugusių asmenų, atvykusių į Lietuvą iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Ukrainoje, lietuvių kalbos

Turto mokestis 2023 metams

Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai jau svarstė, kokius nekilnojamojo turto mokesčius nustatyti 2023 metams. Galutinis sprendimas bus priimtas birželio 30 d. planuojamame Tarybos posėdyje. Tad kokie tarifai siūlomi ir kokie argumentai pateikti.  Siūloma nustatyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifus: 1.1  0,5 procento nekilnojamojo turto mokestinės vertės mokestis nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2 ir 1.3 papunkčiuose; 1.2.  3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės  vertės  mokestis nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas; 1.3. 3 procentų

Ar verta rinktis aliuminio langus?

Rinkdamiesi naujus langus susiduriame su gausybe variantų. Vienas iš populiariausių – aliuminio langai. Ar tai tikrai geras pasirinkimas? Norėdami tai išsiaiškinti, prieš priimdami teisingą sprendimą, turite įvertinti šių langų privalumus ir trūkumus. Aliuminio profilio langai pasižymi puikiomis savybėmis, tokiomis kaip ilgaamžiškumas Jei pasirinksite kokybiškus langus ir juos montuos patyrę meistrai, kokybė jus džiugins ilgai. Tokie langai nekeičia savo išvaizdos ir eksploatacinių savybių daugelį metų. Taip pat verta paminėti, kad juos labai lengva prižiūrėti, lengva valyti. Taip yra dėl specialios dangos,

Plaukimas baidarėmis su vaikais: saugios kelionės patarimai

Ramus plaukimas baidarėmis su šeima – tai patogus laisvalaikis gamtoje ir neišdildomas įspūdis. Pamirškite kasdienius rūpesčius, susikraukite lagaminus ir leiskitės į kelionę baidarėmis! Tiesa, jei nuspręsite plaukti su vaikais, jums gali kilti daug klausimų. Vienas iš dažniausiai užduodamų klausimų: ar tikrai saugu vaikus pasiimti plaukti baidarėmis? Keliautojų dažnai klausiama, kokiu maršrutu pasirinkti ir kokių papildomų saugumo priemonių reikėtų imtis? Pateikiame trumpą atmintinę, kaip plaukimą baidarėmis su vaikais paversti malonia, saugia ir įsimintina jūsų šeimos pramoga. Plaukdami laikykitės svarbių saugos taisyklių

Taip pat skaitykite