Muzikinis ugdymas – su instrumentais iš antrinių žaliavų

Kovo 20-oji – pasaulinė Žemės diena, todėl šiandien svarbu prisiminti, kad panaudoti ir niekam nebereikalingi daiktai gali įgauti naują gyvenimą. Tai itin aktualu ikimokykliniame ugdyme, kur vaikų rankose kartono pakuotės ir skardinės gali virsti muzikos instrumentais, lavinančiais vaikų gebėjimus ir primenančiais, kad aplinką reikia tausoti.

Draugiškumą gamtai ir aplinkai skatinanti iniciatyva „Kita forma“ bei didžiausia licencijuota pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ pristato leidinį „Muzika kiekvieno rankose“, kuris padės ugdymo specialistams ir tėvams kartu su vaikais pasigaminti instrumentus iš antrinių žaliavų.

Kartu rengiamas seminaras, skirtas švietimo įstaigų atstovams ir visiems besidomintiems aplinkos apsauga bei antrinio žaliavų panaudojimo ir netikėtomis muzikos integracijos galimybėmis.

Pačių pasigaminti instrumentai – artimesni

Muzikinis ugdymas svarbus ne tik todėl, kad vaikai išmoksta groti ar dainuoti – juo lavinama daugybė sričių, sako Izolda Vaskovskienė, Vilniaus lopšelio-darželio „Delfinukas“ meninio ugdymo pedagogė-metodininkė.

„Muzika lavina meninius gebėjimus, vaikas išmoksta kurti, improvizuoti, taip pat gerėja jo kalbiniai, matematiniai sugebėjimai, net spalvų pažinimas. Muzikuodamas vaikas mokosi bendrauti ir bendradarbiauti, įgyja svarbių įgūdžių“, – sako I. Vaskovskienė.

Pasak jos, nors darželyje vaikai mokosi groti ir įprastais instrumentais, dar didesnį ryšį su muzika jie gali pajusti grodami pačių pasidarytomis priemonėmis, kurias nesunku pagaminti iš antrinių žaliavų.

„Kai vaikas pamato, kad gali pats pasidaryti barškutį iš stiklainio su žirniais, būgną iš kartoninės dėžutės ar gal net kokį styginį instrumentą, jis būna sužavėtas rezultatu. Ir tai jam padeda pamilti muziką labiau. Grodamas savo paties pagamintu instrumentu vaikas gali pajusti, kad yra gabus, gebantis kurti, tai suteikia geras emocijas ir pasitikėjimą savimi“, – sako ugdymo specialistė.

Ugdomas ryšys su gamta, supratimas apie aplinką

Visas ugdymo ciklas darželyje yra susijęs su kalendorinėmis šventėmis, o šios – su gamta. Muzikos instrumentų kūrimas panaudojant antrines žaliavas sustiprina vaikų ryšį su aplinka, teigia I. Vaskovskienė.

„Matydamas, kaip jau panaudotas daiktas atgyja ir pasidaro reikalingas, vaikas geriau supranta, kad galima ir reikia būti atidiems gamtai, aplinkai kurioje gyvename“, – sako ji.

Simona Rasalė, VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė, teigia, kad apie meilę gamtai vaikams pasakoti galima nuo tada, kai vaikas išmoksta kalbėti.

„Ekologinis ugdymas yra svarbiausias veiksnys, nulemsiantis žmonijos ateitį: šiandieniniai vaikai yra būsimas žmonijos veidrodis. Nuo to, ko juos išmokysime šiandien, priklausys, kokia po 20–30 metų bus pasaulio visuomenė, jos vertybės ir gyvenimo būdas, koks bus pasaulis, kuriame gyvensime“, – sako S. Rasalė.

Pasak jos, „Muzika kiekvieno rankose“ – tai leidinys, kuriuo siekiama atkreipti jaunosios kartos dėmesį į aplinkosaugos problemas, skatinti domėtis jų sprendimo būdais.

„Knygelėje nereikalingos pakuotės ir žaliavos, pasitelkiant kūrybiškumą bei paprastas instrukcijas, prikeliamos antram gyvenimui, tampa netikėčiausiais muzikos instrumentais.

Antrinį žaliavų panaudojimą kūrybiškai integruodami į vaikų mokymosi procesą, formuojame palankias aplinkai vertybių nuostatas, ypatingą reikšmę teikdami ne tik teisingam atliekų tvarkymui bet ir apskritai racionaliam resursų naudojimui“, – teigia „Žaliojo taško“ atstovė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Šilutės miesto šventės programa

Gegužės 24 d. (penktadienis) LINKĖJIMAI IŠ ŠILUTĖS   21.00 šventės atidarymas. Miesto šventės svečių pristatymas. Šventinis  koncertas – grupė „Beissoul & Einius“ su ansamblio „Lietuva“ šokėjais Senojo turgaus aikštėje 22.00  šviečiančių vandens fontanų šou „Šviesa naktyje“ Senojo turgaus aikštėje Gegužės 25 d. (šeštadienis)  ĮKVEPIANČIOS TRADICIJOS   Nuo 10.00 tautodailininkų ir amatininkų dirbinių šventinė mugė „Šilokarčemos jomarkas“ Lietuvininkų gatvėje  10.00 val.  Šilutės turizmo informacijos centro ekskursija „Senieji Žibai: kontrabanda ir kitos istorijos“ Prie Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčios                        10.30 val. orientacinio 

Iki 2025 m. pabaigos „Via Lietuva“ planuoja įrengti daugiau nei 120 km apsaugos priemonių nuo laukinių gyvūnų

Kiekvieną pavasarį šalies keliuose fiksuojama suaktyvėjusi laukinių gyvūnų migracija. „Via Lietuva“, siekiant didinti eismo dalyvių saugumą keliuose, nuosekliai plečia apsauginės infrastruktūros priemonių skaičių bei primena vairuotojams, jog šiuo metu kelyje jie privalo būti dar atidesni. Susidūrimams su laukiniais gyvūnais mažinti – konkrečios priemonės Remiantis įmonės „Via Lietuva“ duomenimis, šiuo metu valstybinės reikšmės kelių tinkle yra įrengta 916 km tinklo tvoros su susijusiomis specializuotomis priemonėmis migracijai: 15 požeminių perėjų stambiems laukiniams gyvūnams, 14 požeminių perėjų vidutiniams ir smulkiesiems gyvūnams, 15 apsaugos

Orai: šilumos teks palaukti

Hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad likusios šios savaitės dienos bus pavasariškos, vasariška šiluma neprognozuojama. Be to, naktimis daug kur dirvos paviršiuje kandžiosis šalnos. Gegužės 9 d., ketvirtadienį, kai kur trumpai palis Vėjas besikeičiančios krypties, 4-9 m/s. Temperatūra naktį 1-6 laipsniai šilumos, Rytų Lietuvoje ore vietomis, dirvos paviršiuje daug kur šalnos, 0-5 laipsniai šalčio, dieną bus 10-15 laipsnių šilumos. Gegužės 10 d., penktadienį, naktį šiaurės vakarinėje šalies pusėje, dieną daug kur palis. Vėjas naktį pietų, pietvakarių, 5-10 m/s, dieną vakarų, šiaurės vakarų,

Ministerija nustatė aiškesnius reikalavimus apsauginėms juostoms ir pagrioviams

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgusi į  pasiūlymus, pakeitė Žemės ūkio naudmenų geros agrarinės ir aplinkosaugos būklės reikalavimų (GAAB), taikomų nuo 2023 metų, aprašą. Tikimasi, kad pakeitimai ūkininkams įneš daugiau aiškumo bei leis tikslingiau įgyvendinti Bendrosios žemės ūkio politikos nuostatas. Pakeisti 4 GAAB standarto „Apsaugos ruožų išilgai vandentakių įrengimas“ reikalavimai, kuriais aiškiau nurodyta, kokiais atvejais tikslinga išskirti ir deklaruoti apsaugines juostas ir pagriovius, o kokiais visai nebūtina, kokius kodus naudoti deklaruojant. Nuo 2024 m. įsigaliojo reikalavimas – prie sureguliuotų vandens telkinių ar

Taip pat skaitykite