Muzika ir eilės iš kito kranto

Švėkšniškio mokytojo Vaidoto Didžiūno iniciatyva Švėkšnos bendruomenė gali mėgautis ypatingu renginiu prie vandens. Iš Didžiūnų sodybos sklindančios muzikos ir eilių kitame tvenkinio krante klausosi miestelio bendruomenė bei apie šį renginį iš švėkšniškių išgirdę svečiai.

Finaliniai koncerto akordai.

Finaliniai koncerto akordai.

Pasak paties Vaidoto, mintis surengti tokį muzikos ir poezijos vakarą kilo, kai jis susimąstė, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į Kalės tvenkinio, prie kurio pats gyvena, būklę. Norint, kad jis neužželtų ir džiugintų kitas švėkšniškių kartas, šį tvenkinį reikia nuolatos išvalyti. To siekiama ir papuošiant tvenkinį įvairiomis instaliacijomis.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Tvenkinio viduryje buvo galima pamatyti tai lovą su manekenais, tai šiaudinius stovus su gėlėmis. Instaliacijų pobūdį riboja tik techninės galimybės ir pačių kūrėjų fantazija. Ši ekologinė akcija sulaukė miestelėnų dėmesio ir tapo nuolatiniu tradiciniu renginiu. Šiemet toks muzikos ir poezijos vakaras buvo surengtas jau ketvirtą kartą. Tiesa, iki pat paskutinės minutės niekas nežinojo, ar jis tikrai vyks birželio 1 dieną, kaip buvo numatyta. Pačiam V. Didžiūnui iki renginio pradžios vos pavyko spėti suremontuoti virš vandens sukaltą medinę aikštelę, kurioje koncertuojama. Šis renginys, nors ir viešas, nėra įtrauktas į oficialių savivaldybės renginių sąrašą, todėl organizatoriai turi gerokai daugiau laisvės.
Per keletą metų susiformavo pats renginio formatas, atsirado nuolatinių jo dalyvių. Kaip ir ankstesniais metais, vakarą vedė ir savo eiles skaitė Rasvita ir Emilija Kundrotaitės, savo kūrybos dainas atliko Šilutėje gerai pažįstamas Žydrės Adomaitienės ir Liudos Kašėtienės duetas. Šiemet koncertinę programą akordeono muzika pradėjo „Saulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas. Koncertavo ir švėkšniškių mėgstamas duetas „Verona“ iš Kretingos.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Pats renginio sumanytojas Vaidotas Didžiūnas sakė, kad šis koncertas išsiskiria iš kitų tuo, kad jo metu muzika skamba ypatingai: atlikėjai yra viename tvenkinio krante, o klausytojai – kitame, garsas sklinda atsispindėdamas nuo vandens paviršiaus. Jis pasiryžęs rengti tokius koncertus tol, kol atsiras norinčių juose koncertuoti ir klausytis.

Vaidotas VILKAS

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Hits: 52

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite