Muzika ir eilės iš kito kranto

Švėkšniškio mokytojo Vaidoto Didžiūno iniciatyva Švėkšnos bendruomenė gali mėgautis ypatingu renginiu prie vandens. Iš Didžiūnų sodybos sklindančios muzikos ir eilių kitame tvenkinio krante klausosi miestelio bendruomenė bei apie šį renginį iš švėkšniškių išgirdę svečiai.

Finaliniai koncerto akordai.

Finaliniai koncerto akordai.

Pasak paties Vaidoto, mintis surengti tokį muzikos ir poezijos vakarą kilo, kai jis susimąstė, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į Kalės tvenkinio, prie kurio pats gyvena, būklę. Norint, kad jis neužželtų ir džiugintų kitas švėkšniškių kartas, šį tvenkinį reikia nuolatos išvalyti. To siekiama ir papuošiant tvenkinį įvairiomis instaliacijomis.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Tvenkinio viduryje buvo galima pamatyti tai lovą su manekenais, tai šiaudinius stovus su gėlėmis. Instaliacijų pobūdį riboja tik techninės galimybės ir pačių kūrėjų fantazija. Ši ekologinė akcija sulaukė miestelėnų dėmesio ir tapo nuolatiniu tradiciniu renginiu. Šiemet toks muzikos ir poezijos vakaras buvo surengtas jau ketvirtą kartą. Tiesa, iki pat paskutinės minutės niekas nežinojo, ar jis tikrai vyks birželio 1 dieną, kaip buvo numatyta. Pačiam V. Didžiūnui iki renginio pradžios vos pavyko spėti suremontuoti virš vandens sukaltą medinę aikštelę, kurioje koncertuojama. Šis renginys, nors ir viešas, nėra įtrauktas į oficialių savivaldybės renginių sąrašą, todėl organizatoriai turi gerokai daugiau laisvės.
Per keletą metų susiformavo pats renginio formatas, atsirado nuolatinių jo dalyvių. Kaip ir ankstesniais metais, vakarą vedė ir savo eiles skaitė Rasvita ir Emilija Kundrotaitės, savo kūrybos dainas atliko Šilutėje gerai pažįstamas Žydrės Adomaitienės ir Liudos Kašėtienės duetas. Šiemet koncertinę programą akordeono muzika pradėjo „Saulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas. Koncertavo ir švėkšniškių mėgstamas duetas „Verona“ iš Kretingos.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Pats renginio sumanytojas Vaidotas Didžiūnas sakė, kad šis koncertas išsiskiria iš kitų tuo, kad jo metu muzika skamba ypatingai: atlikėjai yra viename tvenkinio krante, o klausytojai – kitame, garsas sklinda atsispindėdamas nuo vandens paviršiaus. Jis pasiryžęs rengti tokius koncertus tol, kol atsiras norinčių juose koncertuoti ir klausytis.

Vaidotas VILKAS

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite