Muzika ir eilės iš kito kranto

Švėkšniškio mokytojo Vaidoto Didžiūno iniciatyva Švėkšnos bendruomenė gali mėgautis ypatingu renginiu prie vandens. Iš Didžiūnų sodybos sklindančios muzikos ir eilių kitame tvenkinio krante klausosi miestelio bendruomenė bei apie šį renginį iš švėkšniškių išgirdę svečiai.

Finaliniai koncerto akordai.

Finaliniai koncerto akordai.

Pasak paties Vaidoto, mintis surengti tokį muzikos ir poezijos vakarą kilo, kai jis susimąstė, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į Kalės tvenkinio, prie kurio pats gyvena, būklę. Norint, kad jis neužželtų ir džiugintų kitas švėkšniškių kartas, šį tvenkinį reikia nuolatos išvalyti. To siekiama ir papuošiant tvenkinį įvairiomis instaliacijomis.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Tvenkinio viduryje buvo galima pamatyti tai lovą su manekenais, tai šiaudinius stovus su gėlėmis. Instaliacijų pobūdį riboja tik techninės galimybės ir pačių kūrėjų fantazija. Ši ekologinė akcija sulaukė miestelėnų dėmesio ir tapo nuolatiniu tradiciniu renginiu. Šiemet toks muzikos ir poezijos vakaras buvo surengtas jau ketvirtą kartą. Tiesa, iki pat paskutinės minutės niekas nežinojo, ar jis tikrai vyks birželio 1 dieną, kaip buvo numatyta. Pačiam V. Didžiūnui iki renginio pradžios vos pavyko spėti suremontuoti virš vandens sukaltą medinę aikštelę, kurioje koncertuojama. Šis renginys, nors ir viešas, nėra įtrauktas į oficialių savivaldybės renginių sąrašą, todėl organizatoriai turi gerokai daugiau laisvės.
Per keletą metų susiformavo pats renginio formatas, atsirado nuolatinių jo dalyvių. Kaip ir ankstesniais metais, vakarą vedė ir savo eiles skaitė Rasvita ir Emilija Kundrotaitės, savo kūrybos dainas atliko Šilutėje gerai pažįstamas Žydrės Adomaitienės ir Liudos Kašėtienės duetas. Šiemet koncertinę programą akordeono muzika pradėjo „Saulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas. Koncertavo ir švėkšniškių mėgstamas duetas „Verona“ iš Kretingos.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Pats renginio sumanytojas Vaidotas Didžiūnas sakė, kad šis koncertas išsiskiria iš kitų tuo, kad jo metu muzika skamba ypatingai: atlikėjai yra viename tvenkinio krante, o klausytojai – kitame, garsas sklinda atsispindėdamas nuo vandens paviršiaus. Jis pasiryžęs rengti tokius koncertus tol, kol atsiras norinčių juose koncertuoti ir klausytis.

Vaidotas VILKAS

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite