Muzika ir eilės iš kito kranto

Švėkšniškio mokytojo Vaidoto Didžiūno iniciatyva Švėkšnos bendruomenė gali mėgautis ypatingu renginiu prie vandens. Iš Didžiūnų sodybos sklindančios muzikos ir eilių kitame tvenkinio krante klausosi miestelio bendruomenė bei apie šį renginį iš švėkšniškių išgirdę svečiai.

Finaliniai koncerto akordai.

Finaliniai koncerto akordai.

Pasak paties Vaidoto, mintis surengti tokį muzikos ir poezijos vakarą kilo, kai jis susimąstė, kaip atkreipti visuomenės dėmesį į Kalės tvenkinio, prie kurio pats gyvena, būklę. Norint, kad jis neužželtų ir džiugintų kitas švėkšniškių kartas, šį tvenkinį reikia nuolatos išvalyti. To siekiama ir papuošiant tvenkinį įvairiomis instaliacijomis.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Šiemet koncertą prie Kalės tvenkinio akordeono muzika pradėjo Švėkšnos „Šaulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas.

Tvenkinio viduryje buvo galima pamatyti tai lovą su manekenais, tai šiaudinius stovus su gėlėmis. Instaliacijų pobūdį riboja tik techninės galimybės ir pačių kūrėjų fantazija. Ši ekologinė akcija sulaukė miestelėnų dėmesio ir tapo nuolatiniu tradiciniu renginiu. Šiemet toks muzikos ir poezijos vakaras buvo surengtas jau ketvirtą kartą. Tiesa, iki pat paskutinės minutės niekas nežinojo, ar jis tikrai vyks birželio 1 dieną, kaip buvo numatyta. Pačiam V. Didžiūnui iki renginio pradžios vos pavyko spėti suremontuoti virš vandens sukaltą medinę aikštelę, kurioje koncertuojama. Šis renginys, nors ir viešas, nėra įtrauktas į oficialių savivaldybės renginių sąrašą, todėl organizatoriai turi gerokai daugiau laisvės.
Per keletą metų susiformavo pats renginio formatas, atsirado nuolatinių jo dalyvių. Kaip ir ankstesniais metais, vakarą vedė ir savo eiles skaitė Rasvita ir Emilija Kundrotaitės, savo kūrybos dainas atliko Šilutėje gerai pažįstamas Žydrės Adomaitienės ir Liudos Kašėtienės duetas. Šiemet koncertinę programą akordeono muzika pradėjo „Saulės“ gimnazijos moksleivis Mindaugas Kuzas. Koncertavo ir švėkšniškių mėgstamas duetas „Verona“ iš Kretingos.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Renginio sumanytojas ir organizatorius Vaidotas Didžiūnas žadėjo, kad tokių koncertų bus ir daugiau.

Pats renginio sumanytojas Vaidotas Didžiūnas sakė, kad šis koncertas išsiskiria iš kitų tuo, kad jo metu muzika skamba ypatingai: atlikėjai yra viename tvenkinio krante, o klausytojai – kitame, garsas sklinda atsispindėdamas nuo vandens paviršiaus. Jis pasiryžęs rengti tokius koncertus tol, kol atsiras norinčių juose koncertuoti ir klausytis.

Vaidotas VILKAS

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Liuda Kašėtienė ir Žydrė Adomaitienė – nuolatinės koncerto prie Kalės tvenkinio dalyvės.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Pasiklausyti muzikos prie tvenkinio susirinko apie pusšimtis švėkšniškių ir apie šį koncertą sužinojusių svečių.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Švėkšniškių mėgstamas Broniaus Jonučio ir Martynos Rudelytės duetas „Verona“ iš Kretingos džiugino lyriškomis klasikinėmis melodijomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite