Muziejaus nakties renginiai

Gegužės 21 d. visoje Lietuvoje vyko „Muziejų naktis“. Išvakarėse šia proga į Kazimiero Banio etnografinę žvejo sodybą-muziejų rinkosi rusniškiai, šeštadienį plačiai duris atvėrė Šilutės H. Šojaus muziejus, Macikuose sovietų represijas priminė čia buvusio lagerio karceryje, Kintuose „žuvėja iš Mingės“ su lietuvininkų valgiais šeimininkavo renginyje „Įplaukė žuvelė į mano tinklelį“, Švėkšnoje vyko muzikanto Vytauto Raibio ir draugų koncertas, pristatyta paroda „Prisiminimai apie Švėkšną“.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Šilutėje šeštadienio vakarą „Muziejų nakties“ renginiai sutraukė būrį žmonių, kuriems įdomi istorija, kultūra. Šilutės H. Šojaus muziejaus ekspozicijos sudomino šeimas su vaikais, senjorus. Į protų mūšį „Ką turėtum žinoti gyvendamas Mažojoje Lietuvoje“ susirinko 4 komandos. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė su kolegomis, simboliškai nurungę kitas tris komandas, džiaugėsi pergale. Mūšiui vadovavusi ir nemažai lietuvininkų tarme komandas kalbinusi Indrė Skablauskaitė visus labai gyrė. Protų mūšyje pasivaržyti nutarė Šilutės pirmosios gimnazijos šešetas, kuriame buvo garsus istorikas Algirdas Gečas, dailės mokytoja Kristina Blankaitė, pora kitų pedagogų ir dvi šaunios gimnazistės. Prie kito staliuko sėdo vien moterys, atstovavusios lietuvininkėms. Buvo „Rotary“ komanda, kurią sudarė krepšinio žvaigždė Robertas Kuncaitis, Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos direktorius Pranas Avižinis, rotariečių žmonos.

Ekrane paskelbus klausimą, netrukus jame atsirasdavo ir 6 atsakymai. Buvo ir senų Šilutės nuotraukų – teko atpažinti, kas tame pastate kažkada veikė… Buvo ir lietuvininkų ūkio, buities įrankių, kuriuos atpažinti gana sunku. Patikrinus komandų istorijos, etnografijos žinias, paaiškėjo, kad šiek tiek į priekį išsiveržė kultūros darbuotojų šešetas, tačiau tiek nedaug, kad I. Skablauskaitė visus apdovanojo, išgyrė ir viešai pripažino: gyvename Mažojoje Lietuvoje ir gerai žinome jos istoriją, papročius, tradicijas. Tik gaila, kad protų mūšį stebėjo mažai žiūrovų.
Vėliau muziejaus darbuotojai pakvietė apžiūrėti parodą ir užsukti į klaipėdiečių džiazo ir poezijos vakarą.
Macikuose
Pavakare netoli Macikų lagerio pastato, kuriame kažkada veikė karceris, buvo tardyti, kalinti žmonės, šalia kariškų palapinių prie laužo vaikštinėjo lagerio „prižiūrėtojai“, apsivilkę 1946-1955 metų uniformomis. Net kalbino rusiškai, vaišino arbata. Tokį vadinimą čia surengė sporto ir karybos klubas „Baltijos štormas“. Buvo atviros ir Macikų lagerio karcerio muziejaus durys. Šalta, tamsu, baugu… Net juodos geležinės durys dvelkia represijų siaubu. Čia surengta edukacinė pamoka apie sovietų valdžios belaisvių kančias: pristatyta lagerio istorija, kalinimo sąlygos, net tardymo metodai.

Stasė SKUTULIENĖ

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Hits: 32

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite