Muziejaus nakties renginiai

Gegužės 21 d. visoje Lietuvoje vyko „Muziejų naktis“. Išvakarėse šia proga į Kazimiero Banio etnografinę žvejo sodybą-muziejų rinkosi rusniškiai, šeštadienį plačiai duris atvėrė Šilutės H. Šojaus muziejus, Macikuose sovietų represijas priminė čia buvusio lagerio karceryje, Kintuose „žuvėja iš Mingės“ su lietuvininkų valgiais šeimininkavo renginyje „Įplaukė žuvelė į mano tinklelį“, Švėkšnoje vyko muzikanto Vytauto Raibio ir draugų koncertas, pristatyta paroda „Prisiminimai apie Švėkšną“.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Šilutėje šeštadienio vakarą „Muziejų nakties“ renginiai sutraukė būrį žmonių, kuriems įdomi istorija, kultūra. Šilutės H. Šojaus muziejaus ekspozicijos sudomino šeimas su vaikais, senjorus. Į protų mūšį „Ką turėtum žinoti gyvendamas Mažojoje Lietuvoje“ susirinko 4 komandos. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė su kolegomis, simboliškai nurungę kitas tris komandas, džiaugėsi pergale. Mūšiui vadovavusi ir nemažai lietuvininkų tarme komandas kalbinusi Indrė Skablauskaitė visus labai gyrė. Protų mūšyje pasivaržyti nutarė Šilutės pirmosios gimnazijos šešetas, kuriame buvo garsus istorikas Algirdas Gečas, dailės mokytoja Kristina Blankaitė, pora kitų pedagogų ir dvi šaunios gimnazistės. Prie kito staliuko sėdo vien moterys, atstovavusios lietuvininkėms. Buvo „Rotary“ komanda, kurią sudarė krepšinio žvaigždė Robertas Kuncaitis, Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos direktorius Pranas Avižinis, rotariečių žmonos.

Ekrane paskelbus klausimą, netrukus jame atsirasdavo ir 6 atsakymai. Buvo ir senų Šilutės nuotraukų – teko atpažinti, kas tame pastate kažkada veikė… Buvo ir lietuvininkų ūkio, buities įrankių, kuriuos atpažinti gana sunku. Patikrinus komandų istorijos, etnografijos žinias, paaiškėjo, kad šiek tiek į priekį išsiveržė kultūros darbuotojų šešetas, tačiau tiek nedaug, kad I. Skablauskaitė visus apdovanojo, išgyrė ir viešai pripažino: gyvename Mažojoje Lietuvoje ir gerai žinome jos istoriją, papročius, tradicijas. Tik gaila, kad protų mūšį stebėjo mažai žiūrovų.
Vėliau muziejaus darbuotojai pakvietė apžiūrėti parodą ir užsukti į klaipėdiečių džiazo ir poezijos vakarą.
Macikuose
Pavakare netoli Macikų lagerio pastato, kuriame kažkada veikė karceris, buvo tardyti, kalinti žmonės, šalia kariškų palapinių prie laužo vaikštinėjo lagerio „prižiūrėtojai“, apsivilkę 1946-1955 metų uniformomis. Net kalbino rusiškai, vaišino arbata. Tokį vadinimą čia surengė sporto ir karybos klubas „Baltijos štormas“. Buvo atviros ir Macikų lagerio karcerio muziejaus durys. Šalta, tamsu, baugu… Net juodos geležinės durys dvelkia represijų siaubu. Čia surengta edukacinė pamoka apie sovietų valdžios belaisvių kančias: pristatyta lagerio istorija, kalinimo sąlygos, net tardymo metodai.

Stasė SKUTULIENĖ

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite