Muziejaus nakties renginiai

Gegužės 21 d. visoje Lietuvoje vyko „Muziejų naktis“. Išvakarėse šia proga į Kazimiero Banio etnografinę žvejo sodybą-muziejų rinkosi rusniškiai, šeštadienį plačiai duris atvėrė Šilutės H. Šojaus muziejus, Macikuose sovietų represijas priminė čia buvusio lagerio karceryje, Kintuose „žuvėja iš Mingės“ su lietuvininkų valgiais šeimininkavo renginyje „Įplaukė žuvelė į mano tinklelį“, Švėkšnoje vyko muzikanto Vytauto Raibio ir draugų koncertas, pristatyta paroda „Prisiminimai apie Švėkšną“.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Macikuose, šalia buvusio lagerio karcerio, sporto ir karybos klubo „Baltijos štormas“ nariai surengė inscenizaciją ir priminė sovietinių represijų laikus.

Šilutėje šeštadienio vakarą „Muziejų nakties“ renginiai sutraukė būrį žmonių, kuriems įdomi istorija, kultūra. Šilutės H. Šojaus muziejaus ekspozicijos sudomino šeimas su vaikais, senjorus. Į protų mūšį „Ką turėtum žinoti gyvendamas Mažojoje Lietuvoje“ susirinko 4 komandos. Savivaldybės Kultūros skyriaus vedėja Vilma Griškevičienė su kolegomis, simboliškai nurungę kitas tris komandas, džiaugėsi pergale. Mūšiui vadovavusi ir nemažai lietuvininkų tarme komandas kalbinusi Indrė Skablauskaitė visus labai gyrė. Protų mūšyje pasivaržyti nutarė Šilutės pirmosios gimnazijos šešetas, kuriame buvo garsus istorikas Algirdas Gečas, dailės mokytoja Kristina Blankaitė, pora kitų pedagogų ir dvi šaunios gimnazistės. Prie kito staliuko sėdo vien moterys, atstovavusios lietuvininkėms. Buvo „Rotary“ komanda, kurią sudarė krepšinio žvaigždė Robertas Kuncaitis, Šilutės turizmo ir verslo paslaugų mokyklos direktorius Pranas Avižinis, rotariečių žmonos.

Ekrane paskelbus klausimą, netrukus jame atsirasdavo ir 6 atsakymai. Buvo ir senų Šilutės nuotraukų – teko atpažinti, kas tame pastate kažkada veikė… Buvo ir lietuvininkų ūkio, buities įrankių, kuriuos atpažinti gana sunku. Patikrinus komandų istorijos, etnografijos žinias, paaiškėjo, kad šiek tiek į priekį išsiveržė kultūros darbuotojų šešetas, tačiau tiek nedaug, kad I. Skablauskaitė visus apdovanojo, išgyrė ir viešai pripažino: gyvename Mažojoje Lietuvoje ir gerai žinome jos istoriją, papročius, tradicijas. Tik gaila, kad protų mūšį stebėjo mažai žiūrovų.
Vėliau muziejaus darbuotojai pakvietė apžiūrėti parodą ir užsukti į klaipėdiečių džiazo ir poezijos vakarą.
Macikuose
Pavakare netoli Macikų lagerio pastato, kuriame kažkada veikė karceris, buvo tardyti, kalinti žmonės, šalia kariškų palapinių prie laužo vaikštinėjo lagerio „prižiūrėtojai“, apsivilkę 1946-1955 metų uniformomis. Net kalbino rusiškai, vaišino arbata. Tokį vadinimą čia surengė sporto ir karybos klubas „Baltijos štormas“. Buvo atviros ir Macikų lagerio karcerio muziejaus durys. Šalta, tamsu, baugu… Net juodos geležinės durys dvelkia represijų siaubu. Čia surengta edukacinė pamoka apie sovietų valdžios belaisvių kančias: pristatyta lagerio istorija, kalinimo sąlygos, net tardymo metodai.

Stasė SKUTULIENĖ

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Protų mūšyje varžėsi keturios komandos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite