Morių „sąskrydis“ Šilutėje

Neregėtas, negirdėtas dalykas! Tris dienas vykęs Užgavėnių Morių „sąskrydis“ baigsis jų sudeginimu…

Nuo penktadienio retas kuris pravažiuojantis, tuo labiau praeinantis, nestabtelėjo prie buvusio Hugo Šojaus dvaro rūmų. Dėmesį traukė neregėtas vaizdas – spalvingų, šmaikščių Morių paroda.
Morėmis nustebinti šilutiškius ir miesto svečius sumanė Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė. Jai į talką atskubėjo kolegos muziejininkai ir daugybė šilutiškių, savo įstaigose, bendrovėse meistravę Užgavėnių Mores.
Penktadienį prieš pietus Morės „atkeliavo“ prie dvaro centrinio pastato ir čia prabuvo tris dienas. Šiandien per 40 Morių keliaus prie tvenkinio, kur bus sudegintos.
Mores apžiūrinėjantieji negali patikėti, kad tokias gražuoles teks sudeginti.
Muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė primena, kad Morės deginimas per Užgavėnes – sena tradicija. Degindami Morę ne tik atsisveikiname su žiema, bet ir sudeginame visas žiemos negeroves, blogus darbus.
Mores kūrė ir gamino per 30 Šilutės švietimo įstaigų, organizacijų, įmonių. Šilutiškė verslininkė Gražina, kelias dienas triūsusi prie Morės, sakė, kad sunkiausia buvo rasti didelio dydžio marškinius.
Šiandien Morių gamintojai bus apdovanoti padėkos raštais, išrinktos etniškiausia ir šiuolaikiškiausia Morės. Vienu metu prie tvenkinio suliepsnos rekordinis Morių skaičius. Tačiau liūdėti neverta – taip bus išvaryta žiema ir atsikratyta visokiausių blogybių…

Laimos Putriuvienės
fotoreportažas

more3.18.marg more2.18.marg more1.18.marg

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Lietuviškos sraigės įtiko ir prancūzų gurmanams

Lemtingas lietuviško verslo sprendimas buvo sraiges ne auginti, o supirkti ir perdirbti. Šaldytus maisto produktus iš sraigių mėsos prieš aštuonerius metus gaminti pradėjusi bendrovė „Darvėja“ aktyviai tyrinėjo Lietuvos ir užsienio rinkas, dalyvavo tarptautinėse parodose. Verslas nusprendė investuoti į sraigių mėsos perdirbimo technologijas ir modernią įrangą. Apie šaldytų sraigių mėsos produktų gamybą, žiūrėkite reportaže: Ši įmonė šiandien skina nuoseklaus darbo ir išplėtotų partnerysčių vaisius – aukštos kokybės lietuviška produkcija pasaulyje tampa vis populiaresnė. Be to, ir pirkėjai Lietuvoje atranda greitai paruošiamus

Provanso paieškos nuvedė į Venckus

Žodis Provansas mums asocijuojasi su Prancūzijos miestais Nica, Marseliu, Kanais, Avinjonu, ir, žinoma, levandomis. Žydintys laukai užburia akis, o kvapas įsimena ilgam. Negalėdami nuvykti į Prancūziją, džiaugiamės turėdami galimybę pasigrožėti šių nuostabių augalų vaizdais ir kvapais visai mūsų pašonėje – Venckų kaime, prie Žemaičių Naumiesčio. Levandų sode mus, būrelį Šilutės moterų seklyčios narių, pasitiko šeimininkai Lina ir Mindaugas Vingiai. Pirmiausia pasivaikščiojome po levandų lauką, supantį didelę seną obelį, dar dosniai dalijančią derlių. Kieme akys krypo į atskiruose didelio sodo kampeliuose

Zigmantas Balčytis išrinktas Lietuvos regionų partijos pirmininko pavaduotoju

Liepos 29 d. istorinėje vietovėje, pirmojoje Lietuvos sostinėje Kernavėje, įvyko neeilinis LR Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūno Jono Pinskaus vadovaujamos partijos suvažiavimas. Ši partija, anot J. Pinskaus,  įgauna naują kryptį – tampa Lietuvos regionų partija su nauja programa, įstatais, o svarbiausia – unikaliu, novatorišku, šalies regionus ir juose gyvenančius žmones, jų tikėjimą geresne dabartimi ir ateitimi atspindinčiu identitetu. Šio neeilinio suvažiavimo metu partijos pirmininko pavaduotoju buvo patvirtintas naujas partijos narys, Seimo narys, Seimo audito komiteto pirmininkas, sukaupęs didžiulę patirtį būdamas

Valstybinė energetikos reguliavimo tarnyba įvertino UAB „Šilutės šilumos tinklų“ finansinį pajėgumą

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), vykdydama energetikos įmonių veiklos priežiūrą bei siekdama, kad vartotojai gautų nepertraukiamas bei kokybiškas paslaugas, atliko šilumos sektoriuje veikiančių ūkio subjektų finansinio pajėgumo vertinimą. VERT konstatavo, kad 43 šilumos tiekimo įmonių 2020 metų pabaigos finansinis pajėgumas vertinamas kaip pakankamas. Šiame sąraše ir Šilutės rajono savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė „Šilutės šilumos tinklai“. UAB „Ukmergės šiluma“ finansinis pajėgumas vertinamas kaip  nepakankamas, nes ūkio subjekto bendrasis finansinio pajėgumo  rodiklis ataskaitiniais metais turi būti didesnis. Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos inf.

Taip pat skaitykite