Morių „sąskrydis“ Šilutėje

Neregėtas, negirdėtas dalykas! Tris dienas vykęs Užgavėnių Morių „sąskrydis“ baigsis jų sudeginimu…

Nuo penktadienio retas kuris pravažiuojantis, tuo labiau praeinantis, nestabtelėjo prie buvusio Hugo Šojaus dvaro rūmų. Dėmesį traukė neregėtas vaizdas – spalvingų, šmaikščių Morių paroda.
Morėmis nustebinti šilutiškius ir miesto svečius sumanė Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė. Jai į talką atskubėjo kolegos muziejininkai ir daugybė šilutiškių, savo įstaigose, bendrovėse meistravę Užgavėnių Mores.
Penktadienį prieš pietus Morės „atkeliavo“ prie dvaro centrinio pastato ir čia prabuvo tris dienas. Šiandien per 40 Morių keliaus prie tvenkinio, kur bus sudegintos.
Mores apžiūrinėjantieji negali patikėti, kad tokias gražuoles teks sudeginti.
Muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė primena, kad Morės deginimas per Užgavėnes – sena tradicija. Degindami Morę ne tik atsisveikiname su žiema, bet ir sudeginame visas žiemos negeroves, blogus darbus.
Mores kūrė ir gamino per 30 Šilutės švietimo įstaigų, organizacijų, įmonių. Šilutiškė verslininkė Gražina, kelias dienas triūsusi prie Morės, sakė, kad sunkiausia buvo rasti didelio dydžio marškinius.
Šiandien Morių gamintojai bus apdovanoti padėkos raštais, išrinktos etniškiausia ir šiuolaikiškiausia Morės. Vienu metu prie tvenkinio suliepsnos rekordinis Morių skaičius. Tačiau liūdėti neverta – taip bus išvaryta žiema ir atsikratyta visokiausių blogybių…

Laimos Putriuvienės
fotoreportažas

more3.18.marg more2.18.marg more1.18.marg

Hits: 50

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite