Ministrė pažadėjo pasitarti…

Penktadienį į Šilutę atvykusi švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė Savivaldybėje bendravo su meru Vytautu Laurinaičiu, Seimo nariu Artūru Skardžiumi, apsilankė Šilutės žemės ūkio mokykloje, Rusnėje domėjosi specialiosios mokyklos baze ir galimybe čia steigti Jūrų kadetų mokyklą, apžiūrėjo Kintuose neveikiančią „Vėtrungės“ poilsio stovyklą ir aptarė jos likimą.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė (centre) apžiūrėjo tik vasaros žaluma dar gražią „Vėtrungės“ vaikų poilsio stovyklą Kintuose.

Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė (centre) apžiūrėjo tik vasaros žaluma dar gražią „Vėtrungės“ vaikų poilsio stovyklą Kintuose.

Šilutės žemės ūkio mokyklos direktorius Algimantas Abromaitis A. Pitrėnienei aprodė mokyklą, pasidžiaugė, kad ministrė dalyvavo, kai ši mokykla Žemaičių Naumiestyje atidarė Žuvininkystės praktinio mokymo centrą. Anot jam vadovaujančios V. Grigonienės, susidomėjimas centru tik didėja, yra norinčių mokytis žuvininkystės specialybių, gausu ekskursijų, centru domisi ūkininkai, verslininkai, čia rengiamos net pamokos moksleiviams.
Vilma Grigonienė ministrei padovanojo savo eilių rinkinį bei perskaitė savo kūrybos eilėraštį.
Apie Jūrų kadetų mokyklą
Meras V. Laurinaitis ministrę informavo, kad Rusnės specialiojoje mokykloje yra 60 vaikų, užimtas tik naujasis pastatas, o senojo, kurio plotas 1500 kv. m, atsisakyta šių metų vasarį, nors ir dabartinį sudaro tūkstančiai kvadratų…
Koks senojo pastato likimas? Svarstoma. Tačiau ir naujasis pastatas tiekai vaikų yra per didelis. Šiuos vaikus galima būtų įkurdinti Šilutėje, tačiau perkėlimas siejamas su naujų patalpų remonto išlaidomis. Ministrė priminė, kad steigti Jūrų kadetų mokyklą norima ir Klaipėdoje – tai rimtas konkurentas Šilutei. Ministerijos darbo grupė, kuri turi pateikti pasiūlymą, dirba vangiai: kol kas nieko aiškaus.
Seimo narys A. Skardžius pacitavo darbo grupės vadovės, švietimo ir mokslo viceministrės Genoveitos Krasauskienės atsiųstą paaiškinimą: darbo grupė sudaryta 2014 m. gruodį, 2015 m. sausį Savivaldybė įpareigota per dvi savaites parengti konkrečią informaciją, pagrįsti lėšų poreikį, informaciją suderinti su Krašto apsaugos ministerija.
Savivaldybė lėšų poreikio nepateikė, tik nurodė, kad reikės pastatyti naują mokymo korpusą, sporto salę, įsigyti burlaivių ir motorinių valčių. Švietimo ir mokslo ministerija turėtų skirti lėšų specialiajai mokyklai iš Rusnės įkurdinti Šilutėje, skirti lėšų pastatams renovuoti, lėšų poreikio nesuderino su Krašto apsaugos ministerija…
G. Krasauskienė Seimo nariui nurodo, kad lėšų nebuvo, tad 2015 m. birželio 1 d. merui atsakyta, kad idėjai pritariama, tačiau lėšų tokiai idėjai realizuoti nėra. „Panašu, kad lėšų neatsiras ir artimiausiu metu“, – rašo viceministrė A. Skardžiui.
Ministrė šios informacijos nekomentavo, pažadėjo sugrįžusi kviesti pasitarimą. Kad Šilutė nurungtų Klaipėdą, vargu ar įmanoma, išlaidų būtų daug. Tik tiek ir aišku.
Šilutės savivaldybė, dvi ministerijos galėtų būti Jūrų kadetų mokyklos steigėjais su savo finansiniais įnašais. Tik gaila, bet tikslių duomenų, kas ir kokia pinigų suma turėtų prisidėti, nėra. Net Savivaldybės dokumentų aplanke seni duomenys… Merui paprašius, toks aplankas atsirado ant stalo. Seimo narys A. Skardžius paragino tuo pasirūpinti bei akcentavo, kad darbo grupės veikla nepatenkinama.
„Rusnėje naujai įstaigai sąlygos yra – didelis pastatų kompleksas, kurio dabartinei mokyklai nereikia. Yra didelis sodas, daug erdvės, tačiau svarių argumentų turi ir Klaipėda…“ – svarstė ministrė, nieko konkretaus nežadėdama.
Mero nuomone, jeigu Švietimo ir mokslo bei Krašto apsaugos ministerijos skirtų 10 milijonų eurų, naują kadetų rengimo įstaigą būtų galima įkurti.

Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas (dešinėje) supažindino ministrę Audronę Pitrėnienę su mokyklos baze, aprodė patalpas, net sodą (iš viso mokyklos užima pusketvirto hektaro).

Rusnės specialiosios mokyklos direktorius Romualdas Blechertas (dešinėje) supažindino ministrę Audronę Pitrėnienę su mokyklos baze, aprodė patalpas, net sodą (iš viso mokyklos užima pusketvirto hektaro).

„Vėtrungės“ stovyklos nebėra
Trejus metus pušyne Kintuose, 6 ha plote, nyku: buvusi vaikų poilsio stovykla „Vėtrungė“ nebeveikia. Riogso 10 aplūžusių ir apleistų namelių. O juk anksčiau čia poilsiaudavo 180-190 vaikų. Pasak mero, Savivaldybės taryba svarstys, ar už 30 tūkst. eurų pirkti iš žemės ūkio profsąjungų susivienijimo šią stovyklą, tačiau jai sutvarkyti dar reikėtų gal milijono eurų…
Ministrė patikino, kad vieta vaikų vasaros stovykloms Kintuose yra puiki: gaivus ir grynas oras, netoli marios. Tačiau apie finansavimą galima kalbėti tik tuo atveju, jeigu čia būtų ir profesinio mokymo, praktikos bazė, jeigu čia galėtų vykti pedagogų kvalifikacijos kėlimo seminarai, konferencijos. Žodžiu, jei gyvenimas čia virtų ištisus metus. Tai bus apsvarstyta ministerijoje, vėliau aptarta su meru. Jeigu pavyktų suderinti požiūrius ir veiksmus, galbūt finansavimo šaltinis būtų iš ES fondų.
Spalį – Seimo rinkimai, tad ministrams liko nedaug laiko. Gal pasitarti ir suspės, bet ar priims kokį Pamario kraštui naudingą sprendimą?

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite