Ministras ir jo palyda kalbėjo apie pinigus

Šilutės r. savivaldybėje apsilankęs vidaus reikalų ministras Dailis Barakauskas ir Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas Gediminas Česonis susitikime su Savivaldybės darbuotojais, policininkais ir ugniagesiais kalbėjo apie ES paramą, kurios tikimasi sulaukti antrame etape, atsakinėjo į užduotus klausimus. Kartu su jais į Šilutę atvyko LR Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis.

Prie Savivaldybės vidaus reikalų ministrą Dailį Barakauską pasitiko ir palydėjo Šilutės policijos komisariato viršininkas Sigitas Mikutavičius.

Tik atvykęs vidaus reikalų ministras įteikė iš ministerijos atsivežtą suvenyrą jį pasitikusiam Savivaldybės mero pavaduotojui Virgilijui Pozingiui ir iš karto pasiūlė pradėti dalykinę kalbą. Civilinės, priešgaisrinės ir gyventojų saugos skyriaus vedėjas Romualdas Renčeliauskas uždavė jau daug metų kartojamus klausimus: ar bus pradėta statyti estakadą į Rusnę ir toliau vykdoma Pasirengimo potvyniui programa? Jis sakė, kad šiais metais susiklostė pavojinga padėtis, nes kariškiai potvynio metu begali skirti tik vieną amfibiją, kuria Šilutei tektų dalytis su Pagėgiais. Didesnio pravažumo autobuso MAN, kuriam jau 35 metai, išlaikymas taip pat reikalauja daug išlaidų remontui, nes detalių sunku gauti ir jos yra brangios. Anot R. Renčeliausko, Pamario gyventojams labai pasisekė, kad potvynio šiemet nebuvo, nes verstis apsemtose vietovėse su viena amfibija būtų buvę sudėtinga. Jis teiravosi ministro apie galimybę įsigyti naują amfibiją.
Atsakydamas į R. Renčeliausko pateiktus klausimus, D. Barakauskas sakė, kad visos suminėtos bėdos yra gerai žinomos. Ir nors Vidaus reikalų ministerija Vyriausybėje kuruoja apie 50 sričių, vidaus reikalų ministras – ne premjeras, todėl labai daug pažadėti jis negalįs.
Pasak D. Barakausko, galima tikėtis, kad pasinaudojant ES parama ir Vidaus saugumo fondu pavyks įsigyti naują amfibiją, tačiau daugiau žadėti jis nesiryžo. Dėl sutrikusios tarptautinės prekybos su Rusija ir Ukraina blogėjanti šalies ekonominė padėtis. Todėl visos pastangos pirmiausia bus dedamos galimiems nuostoliams kompensuoti.
Kol kas nepavyko priimti ir Potvynio zonos įstatymo, suteikiančio daugiau savarankiškumo potvynio zonoje esančioms savivaldybėms. Ministras žadėjo aptarti R. Renčeliausko iškeltus klausimus Vyriausybėje.
Atsakydamas į Komunikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojo Antano Balvočiaus klausimą, kas turi rūpintis dabar valdžios įstaigose naudojamų serverių apsauga nuo kibernetinių atakų ir pavienių kompiuterinių chuliganų, ministras paaiškino, kad tai – paslaugas teikiančių privačių bendrovių rūpestis.
Susitikime daugiausiai dėmesio skirta ES struktūrinės paramos gavimui ir panaudojimui. Apie tai labai daug pasakojo ir pats vidaus reikalų ministras ir kartu atvykęs Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas Gediminas Česonis. Jie aiškino, kad pagal 2014-2020 m. ES paramos planą keičiami prioritetai. Mažiau lėšų bus skiriama kelių priežiūrai, turizmui, žemės ūkio plėtrai. Daugiausiai dėmesio šiame paramos etape sutelkiama smulkiam ir vidutiniam verslui remti, gyvenimo kokybei gerinti ir socialinės bei ekonominės atskirties tarp didžiųjų miestų ir kaimiškųjų vietovių mažinti.

Regioninės politikos strateginio koordinavimo skyriaus vedėjas Gediminas Česonis kalbėjo apie besibaigiantį 2007-2013 m. ir laukiamą 2014-2020 m. ES struktūrinių fondų paramos etapą.

Šilutė gali būti pripažinta tiksline teritorija savivaldybių centrų ir miestų, kur gyvena nuo 6 iki 100 tūkst. gyventojų, grupėje. Šiai grupei numatoma skirti 382 milijonus litų ES paramos. Preliminariais duomenimis, Šilutė atitinka tikslinių teritorijų išskyrimo kriterijus (neigiamų demografinių pokyčių, mažo ekonominio aktyvumo ir užimtumo struktūros). Planuojama, kad tikslines teritorijas VRM galės išskirti gegužės mėnesį. Šilutei pirminiu vertinimu šiame etape tektų apie 25-28 mln. Lt apleistų teritorijų pritaikymui naujai veiklai ir investicijoms, miestų centrų ar gyvenamųjų rajonų gaivinimui, kompleksiškai sutvarkant viešąją infrastruktūrą.
VRM taip pat administruos paramą, skirtą miestų ir kaimo vietovių nuo 1000 iki 6000 gyventojų (išskyrus savivaldybių centrus) infrastruktūrai tvarkyti. Tam numatyta 165 milijonų litų ES paramos lėšų. Galimos tikslinės teritorijos Šilutės rajono savivaldybėje tokiai paramai gauti – Švėkšna (galima parama iki 3,6 mln. Lt), Žemaičių Naumiestis (iki 3,4 mln. Lt), Rusnė (iki 1,5 mln. Lt) ir Traksėdžiai (iki 3 mln. Lt). Kiek lėšų bus skirta, priklausys nuo regiono plėtros tarybos sprendimų.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Orai savaitgalį bus šilti, bet lietingi

Hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kokie orai bus savaitgalį, kovo 24-26 dienomis. Kovo 24 d., penktadienį, naktį daug kur trumpai palijo. Vėjas pietvakarių, 8-13 m/s. Žemiausia temperatūra buvo 1-6 laipsniai šilumos. Dieną ir vėl lietus. Vėjas pietvakarių, pietų, 8-13 m/s, vakariniuose rajonuose vakare kai kur gūsiai 15-17 m/s. Aukščiausia temperatūra bus 10-15, pajūryje – 7-9 laipsniai šilumos. Kovo 25 d., šeštadienį, daug kur protarpiais lietus. Temperatūra naktį  bus 2-7 laipsniai šilumos, dieną  šiek tiek šilčiau – 9-14 laipsnių,  pajūryje oras bus vėsesnis

Savaitgalį Lietuvoje įvedamas vasaros laikas: laikrodžių rodykles suksime 1 valanda į priekį

Naktį iš kovo 25-osios, šeštadienio,  į 26-ąją, sekmadienį, 3 valandą laikrodžiai visoje šalyje bus pasukti 1 valanda į priekį. Tad suaugusiems į darbą, mokiniams – į mokyklą teks eiti viena valanda anksčiau, o po darbo vakaras bus valanda ilgesnis. Pavasarį, kai vakarai jau ilgiau šviesūs, po darbo liks daugiau laiko pabūti lauke, švarintis, padirbėti sode ar darže, pasivažinėti dviračiu ar pasportuoti kartu su šeima, su vaikais. Tam pasitarnauja ilgesni vakarai ir vasarą bei prasidėjus rudeniui. Vasaros laikas galioja iki spalio

Ar jau tikrai metas atsisveikinti su šalikais? Patarimai pasigavusiems peršalimą ir gerklės skausmą

Atsisveikinus su žiemos šaltuku, daugumai iš mūsų gali kilti noras šokti į lengvesnius paltus, prasisegti striukes ir atsisveikinti su šalikais. „Eurovaistinės“ vaistininkė Miglė Kazakevičienė pastebi, kad orams pradėjus šilti, vis daugiau žmonių į vaistines užsuka dairydamiesi vaistų nuo peršalimo ir norėdami pasikonsultuoti dėl skaudančios gerklės. Ji perspėja: dar suskubti atsisveikinti su šalikais nereikėtų. Taip pat dalijasi patarimais, ką daryti, nespėjus užkirsti kelio pavasariniam peršalimui. Su pavasariu sugrįžo peršalimas Pavasarį vaistinėse apsilanko vis daugiau peršalimo ligomis ir skaudančia gerkle besiskundžiančių žmonių,

Aktyviausiai balsuota Pagėgių savivaldybėje, pasyviausiai – Panevėžio rajone

Kovo 19 d. vykusio savivaldybių tarybų ir merų rinkimų pakartotiniame  balsavime dalyvavo  45,82 proc. rinkėjų, kurie turėjo teisę dalyvauti šiame balsavime. Savivaldybėse, kur savivaldybių tarybos ir merai buvo išrinkti kovo 5 d. vykusiuose rinkimuose, pakartotinis balsavimas nevyko. Jis kovo 19 d. surengtas tose savivaldybėse, kur dėl mero posto varžėsi du daugiausia balsų surinkę kandidatai. Primename, kad antrasis balsavimo turas vyko ir Šilutės rajone bei Pagėgių savivaldybėje ir kt. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pranešime žiniasklaidai skelbiama, kad aktyviausiai savivaldybių tarybų narius

Taip pat skaitykite