Miesto šventėje kvietė apkabinti Pagėgius

Po kelerių metų pertraukos Pagėgiai vėl šventė miesto šventę „Apkabink Pagėgius“. Šeštadienį nuo vidurdienio pagėgiškiai rinkosi į naująjį sporto ir laisvalaikio aikštyną, meniškoji šventės dalis vyko miesto parke, o pramogas ir linksmybes vakare vainikavo šventiniai fejerverkai.

Garbė perkirpti aikštyno atidarymo simbolinį kaspiną teko (iš dešinės): Pagėgių merui Virginijui Komskiui, UAB „Meliovesta“ direktoriui Bronislovui Budvyčiui, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorei, projekto vadovei Dainorai Butvydienei ir Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui.

Dovana vaikams ir jaunimui
Aukšta tvora juosia dirbtine danga išklotą futbolo aikštę. Šalia – aptverta šiuolaikinė krepšinio aikštė su kėdėmis žiūrovams, o riziką mėgstantiems vaikams ir jaunimui įrengta erdvi riedutininkų aikštė su šešiomis rampomis, virš kurių ore „pakimba“ riedutininkai, miklumą demonstruoja dviratininkai. Vaikai stebi šį vaizdą net prasižioję… Garbaus amžiaus moterys imasi už galvų – taigi užsimuš kuris…
Tokią dovaną gavo Pagėgių vaikai ir jaunimas. Pagėgių savivaldybė su partneriais – Šilalės ir Tilžės miesto (Sovetskas, Kaliningrado sritis, Rusijos federacija) savivaldybėmis – įgyvendiną projektą, skirtą jaunimo bendradarbiavimui per sieną. Projekto vertė – 2,8 mln. Lt, 90 proc. šios sumos finansuoja ES. Pagėgiai, dalyvaudami šiame projekte, kuriuo rūpinosi dabartinė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, įsigijo mobilią lauko sceną, organizavo Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos vaikų tarptautines vasaros stovyklas. Ir šįkart į naujojo sporto aikštyno, įrengto už projekto lėšas, atidarymą atvyko būrys jaunimo iš jau pasibaigusios stovyklos Mociškiuose: lietuviai, rusai ir lenkai pašoko bendrą šokį bei lietuviškai traukė stovyklautojų himną.
Sporto ir laisvalaikio aikštyno pašventinti atvykęs Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis pasidžiaugė gražia dovana miestui, jaunimui, su dėkingumu paminėjo Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, Pagėgių vadovus – visus, kurie rūpinasi ir dirba, kad Pagėgiai gražėtų, kad vaikai augtų sveiki kūnu ir siela. Klebonas palinkėjo sportuoti atsargiai.

Pirmasis šventės proga visus pasveikino aikštyną pašventinęs Pagėgių klebonas Vytautas Gedvainis.

Pagėgių meras Virginijus Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius ant vienos iš riedučių rampos kartu su kitais svečiai nešėsi ir dovanų – kamuolių, kurie perduoti Pagėgių sporto ir meno mokyklos direktorei Evelinai Norkienei. Anot mero, tik gegužės 15 d. šiame aikštyne buvo įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms, o šiandien darbai jau baigti. Darbavosi UAB „Meliovesta“.
Tilžės miesto meras Nikolaj Vojyščev padėkojo už draugystę, Pagėgių merui padovanojo paveikslą iš gintaro gabalėlių. Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, iš mero dovanų gavęs kamuolį, sakė: „Sugrąžinkime vaikus nuo kompiuterių į stadioną…“ Šiuos žodžius palydėjo plojimai. Seniūnas, kuriam nuo šiol teks globoti aikštyną, priminė, kad visa tai reikia tausoti ir saugoti.
Gera nuotaika trykštantis jaunimas iš Pagėgių, Šilalės, Tilžės bei Ilavos (Lenkija) susibūrė aikštėje šokti, po to visi lietuviškai sugiedojo stovyklautojų himną.
Mero V. Komskio laukė du išbandymai: pataikyti pirmąsias baudas į krepšį. Pasisekė, kai meras jau buvo nusivilkęs švarką, atsisagstęs net marškinius… Tačiau vienuolikos metrų pirmasis baudinys į vartus naujojoje futbolo aikštėje merui nepavyko, nes vartus saugojo sportiškasis Pagėgių seniūnas…
Netrukus į aikšteles išbėgo Mažosios Lietuvos ir Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities krepšinio ir futbolo komandos. Krepšinio rungtynes laimėjo Pagėgių aukštaūgiai, futbolo – svečiai iš už Nemuno.

Riedutininkai, ką tik skraidę rampomis, pritūpė pailsėti, o mažieji pagėgiškiai negalėjo akių atitraukti nuo jų.

Tremtinė pastebėjo
„Žinoma, miela, kad šiandien Pagėgiai dar praturtėjo – toks aikštynas… Žinote, čia jaunimo pilna buvo ir iki šventės. Mūsų seniūnas Dainius sportuoja, mūsų valdžia žiūri vaikų ir jaunimo. Ir kiek pinigų gauta, kaip gražiai ir tiek daug padaryta. Man, kaip tremtinei, gera. Tik skaudu, kai radijas, televizija ir laikraščiai kartais Pagėgius mini kaip kokį blogybių lizdą. Atvažiuotų, pamatytų, kiek gero padaryta, mūsų, Pagėgių senbuvių, paklaustų, ką manome. Pasakytume, bet nei tie žurnalistai čia atvažiuoja, nei kas mus pakalbina. Tik jums štai parūpo mano nuomonė. Kalbinkite pagėgiškius dažniau. Kai taip suvadina pašvęsti, lengva bus sukviesti ir į talką, ir prie kitų darbų. Žmonėms patinka jaustis, kad yra svarbūs, reikalingi, pastebimi“, – kalbėjo tremtine pasivadinusi pagėgiškė.
Anot seniūno D. Maciukevičiaus, šventė, kurią sudarė sporto, menų ir pramogų trys dalys, turėjo patriotiškumą budinantį šūkį: „Apkabink Pagėgius“. Bus panaši šventė ir kitąmet – ir ji turės bendruomenę telkiančią pilietinę akciją. Žmonių, anot seniūno, galėjo būti ir daugiau, bet rugpjūtis – atostogų metas. Ko gero, tinkamiausia data Pagėgių šventei turėtų likti liepos 6 d.

Naujoje aikštėje – pirmosios varžybos: rungtyniauja Pagėgių ir Karaliaučiaus srities krepšininkai.

Kitos naujienos
Iškilmingai atidaryta išasfaltuota Pušyno gatvė, kurios gyventojų atstovas Valdemaras Bikmanas pasirašė saugios kaimynystės sutartį su Pagėgių policijos viršininku Artūru Mikalausku ir Pagėgių seniūnu.
Prieš vakarinį koncertą su ryškių Lietuvos scenos žvaigždžių pasirodymu paskelbta ir pagerbta 11 pavyzdingiausių šeimų: Reda ir Sigitas Zondvai, Audronė ir Šarūnas Šoblinskai, Evelina ir Renatas Norkai, Lina ir Linas Gružai, Aušra ir Nerijus Songailos, Lena ir Kastytis Urbikiai iš Pagėgių, Jolanta ir Artūras Petkai, Reda ir Gintautas Šepučiai iš Panemunės, Violeta ir Rikardas Vismantai bei Jūratė ir Remigijus Kuisinai iš Piktupėnų, Vidgirių kaimo gyventojai Juana ir Raimundas Juknos.
Gražiausiai savo namų aplinką tvarko: Pagėgių gyventojai Sigita ir Artūras Smailiai, Laima ir Laimutis Urbonai, Vitalija ir Saulius Paulikai, Viktorija ir Raimondas Šimkai iš Benininkų, Vitalija ir Algirdas Steponavičiai iš Piktupėnų, Genovaitė ir Algirdas Dargeliai iš Panemunės. Rūpestingiausiai daugiabučio namo aplinką prižiūri Vilniaus g. 8 namo gyventojai.

Stasė SKUTULIENĖ

Pristatytos futbolo komandos netrukus išbandys naująją aikštę.

Hits: 50

2 komentarai

  • Anonimas

    per sventeapdovanojote Viniaus10a,bet skaitau kompe,kad Vilniaus8-tai kas tas graziausias……..

  • Vietinis

    Įdomu pagal kokius kriterijus ir kas nutarė kad tos šeimos pavyzdingiausio?
    Yra kur kas pavyzdingesnių ir labiau vertų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seku seku pasaką…

Ar skaitymas tik laiko gaišimas? Žinoma ne! Skaitymo garsiai nauda vaikui yra didesnė, nei įsivaizduojame. Tiek mūsų skaitymas vaikams, tiek knygų sklaidymas su iliustracijomis skatina vaikų smalsumą, lavina vaizduotę, ugdo domėjimąsi įvairiomis situacijomis bei plečia žodyną. Skaitydami padedame vaikui suprasti, kad skaitymas supažindins jį su naujais žmonėmis, nuneš į kitus pasaulius ir leis keliauti laiku. Dirbdama su vaikais stengiuosi, kad nei viena vaiko  diena nepraeitų neatsivertus knygą. Dauguma vaikų turi savo „mylimiausias“ knygeles, kuriuose lygiuojasi į savo pasirinktus pasakų personažus.

Policija – apie pirmąjį šių metų ketvirtį

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas skelbia pirmojo šių metų ketvirčio nusikalstamumo ir avaringumo apžvalgą. Šiam komisariatui priklauso ir Šilutės rajono, ir Pagėgių savivaldybės policijos komisariatai (apžvalgoje duomenys pagal rajonus nėra išskaidyti). Tauragės aps. VPK per 2021 m. I ketvirtį užregistravo 5358 pranešimus apie įvykius, iš kurių buvo užregistruotos 306, o ištirtos 243 nusikalstamos veikos. 2020 m. tuo pačiu laikotarpiu užregistruotos 426, o ištirta 221 nusikalstama veika. Pastebima, kad šių metų pirmą ketvirtį nusikalstamų veikų sumažėjo 28,2 proc. (daugiausiai sumažėjo vagysčių).

Ar neparsinešei erkių?

Šiltesnėmis pavasario dienomis daugiau žmonių mėgaujasi laisvu laiku gamtoje. „Eurovaistinės“ specialistai nedvejodami pritaria – laikas lauke tikrai naudingas mūsų sveikatai, tačiau svarbu prisiminti, pasitikrinti, ar  iš gamtos neparsinešame erkių. Dauguma žmonių žino, kad sugrįžus iš miško ar parko reikia pasitikrinti, ar mums neįsisiurbė erkė, tačiau dvejojama, kada tai padaryti – jau namuose ar tik susiruošus grįžti. Vaistininkė Karolina Kudzinskienė sako, kad tiek pati, tiek savo klientams visada pataria vos išėjus iš miško ar parko apžiūrėti, ar ant kūno neropoja erkės,

Pareigūnų padėka sąžiningam naumiestiškiui

Vakar pareigūnų padėkos žodžių sulaukė  Žemaičių Naumiesčio gyventojas Valdas Venckus. Vyras apie kapinėse rastą vyrišką rankinę nedelsdamas informavo policijos pareigūnus. Pasirodo, rastoje rankinėje buvo nemaža pinigų suma, įvairių dokumentų. V. Venckus pasakojo, kad ir pats buvo atsidūręs panašioje situacijoje. Atgauti savo pamestą piniginę jam, buvo maloni staigmena. Tauragės aps. VPK Šilutės r. PK viršininkas Remigijus Rudminas pasidžiaugė, kad Šilutės rajone yra sąžiningų piliečių. Tikime, kad tokiais kilniais poelgiais paseks ir V. Venckaus šeimos atžalos. Lina Banienė, Komunikacijos poskyrio vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite