Miesto šventėje kvietė apkabinti Pagėgius

Po kelerių metų pertraukos Pagėgiai vėl šventė miesto šventę „Apkabink Pagėgius“. Šeštadienį nuo vidurdienio pagėgiškiai rinkosi į naująjį sporto ir laisvalaikio aikštyną, meniškoji šventės dalis vyko miesto parke, o pramogas ir linksmybes vakare vainikavo šventiniai fejerverkai.

Garbė perkirpti aikštyno atidarymo simbolinį kaspiną teko (iš dešinės): Pagėgių merui Virginijui Komskiui, UAB „Meliovesta“ direktoriui Bronislovui Budvyčiui, Pagėgių savivaldybės administracijos direktorei, projekto vadovei Dainorai Butvydienei ir Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui.

Dovana vaikams ir jaunimui
Aukšta tvora juosia dirbtine danga išklotą futbolo aikštę. Šalia – aptverta šiuolaikinė krepšinio aikštė su kėdėmis žiūrovams, o riziką mėgstantiems vaikams ir jaunimui įrengta erdvi riedutininkų aikštė su šešiomis rampomis, virš kurių ore „pakimba“ riedutininkai, miklumą demonstruoja dviratininkai. Vaikai stebi šį vaizdą net prasižioję… Garbaus amžiaus moterys imasi už galvų – taigi užsimuš kuris…
Tokią dovaną gavo Pagėgių vaikai ir jaunimas. Pagėgių savivaldybė su partneriais – Šilalės ir Tilžės miesto (Sovetskas, Kaliningrado sritis, Rusijos federacija) savivaldybėmis – įgyvendiną projektą, skirtą jaunimo bendradarbiavimui per sieną. Projekto vertė – 2,8 mln. Lt, 90 proc. šios sumos finansuoja ES. Pagėgiai, dalyvaudami šiame projekte, kuriuo rūpinosi dabartinė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė Dainora Butvydienė, įsigijo mobilią lauko sceną, organizavo Lenkijos, Rusijos ir Lietuvos vaikų tarptautines vasaros stovyklas. Ir šįkart į naujojo sporto aikštyno, įrengto už projekto lėšas, atidarymą atvyko būrys jaunimo iš jau pasibaigusios stovyklos Mociškiuose: lietuviai, rusai ir lenkai pašoko bendrą šokį bei lietuviškai traukė stovyklautojų himną.
Sporto ir laisvalaikio aikštyno pašventinti atvykęs Pagėgių Šv. Kryžiaus parapijos klebonas Vytautas Gedvainis pasidžiaugė gražia dovana miestui, jaunimui, su dėkingumu paminėjo Seimo pirmininko pavaduotoją Kęstą Komskį, Pagėgių vadovus – visus, kurie rūpinasi ir dirba, kad Pagėgiai gražėtų, kad vaikai augtų sveiki kūnu ir siela. Klebonas palinkėjo sportuoti atsargiai.

Pirmasis šventės proga visus pasveikino aikštyną pašventinęs Pagėgių klebonas Vytautas Gedvainis.

Pagėgių meras Virginijus Komskis, Seimo narys Artūras Skardžius ant vienos iš riedučių rampos kartu su kitais svečiai nešėsi ir dovanų – kamuolių, kurie perduoti Pagėgių sporto ir meno mokyklos direktorei Evelinai Norkienei. Anot mero, tik gegužės 15 d. šiame aikštyne buvo įbetonuota kapsulė su laišku ateities kartoms, o šiandien darbai jau baigti. Darbavosi UAB „Meliovesta“.
Tilžės miesto meras Nikolaj Vojyščev padėkojo už draugystę, Pagėgių merui padovanojo paveikslą iš gintaro gabalėlių. Pagėgių seniūnas Dainius Maciukevičius, iš mero dovanų gavęs kamuolį, sakė: „Sugrąžinkime vaikus nuo kompiuterių į stadioną…“ Šiuos žodžius palydėjo plojimai. Seniūnas, kuriam nuo šiol teks globoti aikštyną, priminė, kad visa tai reikia tausoti ir saugoti.
Gera nuotaika trykštantis jaunimas iš Pagėgių, Šilalės, Tilžės bei Ilavos (Lenkija) susibūrė aikštėje šokti, po to visi lietuviškai sugiedojo stovyklautojų himną.
Mero V. Komskio laukė du išbandymai: pataikyti pirmąsias baudas į krepšį. Pasisekė, kai meras jau buvo nusivilkęs švarką, atsisagstęs net marškinius… Tačiau vienuolikos metrų pirmasis baudinys į vartus naujojoje futbolo aikštėje merui nepavyko, nes vartus saugojo sportiškasis Pagėgių seniūnas…
Netrukus į aikšteles išbėgo Mažosios Lietuvos ir Kaliningrado (Karaliaučiaus) srities krepšinio ir futbolo komandos. Krepšinio rungtynes laimėjo Pagėgių aukštaūgiai, futbolo – svečiai iš už Nemuno.

Riedutininkai, ką tik skraidę rampomis, pritūpė pailsėti, o mažieji pagėgiškiai negalėjo akių atitraukti nuo jų.

Tremtinė pastebėjo
„Žinoma, miela, kad šiandien Pagėgiai dar praturtėjo – toks aikštynas… Žinote, čia jaunimo pilna buvo ir iki šventės. Mūsų seniūnas Dainius sportuoja, mūsų valdžia žiūri vaikų ir jaunimo. Ir kiek pinigų gauta, kaip gražiai ir tiek daug padaryta. Man, kaip tremtinei, gera. Tik skaudu, kai radijas, televizija ir laikraščiai kartais Pagėgius mini kaip kokį blogybių lizdą. Atvažiuotų, pamatytų, kiek gero padaryta, mūsų, Pagėgių senbuvių, paklaustų, ką manome. Pasakytume, bet nei tie žurnalistai čia atvažiuoja, nei kas mus pakalbina. Tik jums štai parūpo mano nuomonė. Kalbinkite pagėgiškius dažniau. Kai taip suvadina pašvęsti, lengva bus sukviesti ir į talką, ir prie kitų darbų. Žmonėms patinka jaustis, kad yra svarbūs, reikalingi, pastebimi“, – kalbėjo tremtine pasivadinusi pagėgiškė.
Anot seniūno D. Maciukevičiaus, šventė, kurią sudarė sporto, menų ir pramogų trys dalys, turėjo patriotiškumą budinantį šūkį: „Apkabink Pagėgius“. Bus panaši šventė ir kitąmet – ir ji turės bendruomenę telkiančią pilietinę akciją. Žmonių, anot seniūno, galėjo būti ir daugiau, bet rugpjūtis – atostogų metas. Ko gero, tinkamiausia data Pagėgių šventei turėtų likti liepos 6 d.

Naujoje aikštėje – pirmosios varžybos: rungtyniauja Pagėgių ir Karaliaučiaus srities krepšininkai.

Kitos naujienos
Iškilmingai atidaryta išasfaltuota Pušyno gatvė, kurios gyventojų atstovas Valdemaras Bikmanas pasirašė saugios kaimynystės sutartį su Pagėgių policijos viršininku Artūru Mikalausku ir Pagėgių seniūnu.
Prieš vakarinį koncertą su ryškių Lietuvos scenos žvaigždžių pasirodymu paskelbta ir pagerbta 11 pavyzdingiausių šeimų: Reda ir Sigitas Zondvai, Audronė ir Šarūnas Šoblinskai, Evelina ir Renatas Norkai, Lina ir Linas Gružai, Aušra ir Nerijus Songailos, Lena ir Kastytis Urbikiai iš Pagėgių, Jolanta ir Artūras Petkai, Reda ir Gintautas Šepučiai iš Panemunės, Violeta ir Rikardas Vismantai bei Jūratė ir Remigijus Kuisinai iš Piktupėnų, Vidgirių kaimo gyventojai Juana ir Raimundas Juknos.
Gražiausiai savo namų aplinką tvarko: Pagėgių gyventojai Sigita ir Artūras Smailiai, Laima ir Laimutis Urbonai, Vitalija ir Saulius Paulikai, Viktorija ir Raimondas Šimkai iš Benininkų, Vitalija ir Algirdas Steponavičiai iš Piktupėnų, Genovaitė ir Algirdas Dargeliai iš Panemunės. Rūpestingiausiai daugiabučio namo aplinką prižiūri Vilniaus g. 8 namo gyventojai.

Stasė SKUTULIENĖ

Pristatytos futbolo komandos netrukus išbandys naująją aikštę.

2 komentarai

  • Anonimas

    per sventeapdovanojote Viniaus10a,bet skaitau kompe,kad Vilniaus8-tai kas tas graziausias……..

  • Vietinis

    Įdomu pagal kokius kriterijus ir kas nutarė kad tos šeimos pavyzdingiausio?
    Yra kur kas pavyzdingesnių ir labiau vertų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite