Miesto šventė, „Lidlas“ ir kitkas

Antradienį tradiciniame susitikime su žiniasklaidos atstovais rajono vadovai meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis informavo apie gegužės mėnesio praėjusius ir būsimus įvykius.

Su Šilutės žiniasklaidininkais tradiciškai bendravo meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Petro Skutulo nuotr.

Reikėjo kažką keisti
Susitikimo metu aptarta praėjusi Šilutės miesto šventė, kuri, sprendžiant iš atgarsių, sulaukė palankaus miestelėnų ir svečių įvertinimo. Savivaldybė šiai šventei skyrė per 20 tūkst. eurų, dar apie 5-7 tūkstančius sudėjo verslininkai. Lyginant su Taurage, kur, kalbama, vien Marijono Mikutavičiaus koncertas atsiėjo 21 tūkst. eurų, mes šventėme pigiai.
Bene didžiausią įspūdį šiemet paliko šventinė eisena, išsiskyrusi dalyvių gausa ir geru pasiruošimu. Anot Savivaldybės mero V. Laurinaičio, reikėjo ką nors keisti, kad šventė būtų įdomesnė, todėl daugiau dėmesio buvo skirta eisenai. Meras sakė žinąs, jog kai kas tą eiseną vertino kaip sovietmečio reliktą, kai privalu buvo dalyvauti parade nori ar nenori. Pasak V. Laurinaičio, tokios eisenos rengiamos ir kituose miestuose, ne pirmą kartą vyksta ir pas mus, tad nieko blogo čia nederėtų įžvelgti. Savivaldybės vadovai susidomėjo žiniasklaidos atstovų siūlymu paskatinti dovanomis ar prizais geriausiai eisenai pasirengusius kolektyvus, o gal net paskelbti konkursą, kuriame būtų numatyta įvairių nominacijų.
Laukiame „Lidlo“
Susitikimo metu kalbėta ir apie tai, kas daroma iškeliant į miesto pakraštį autobusų parką ir įrengiant naują autobusų stotį su prekybos centru. Vytautas Laurinaitis papasakojo, kad UAB Šilutės autobusų parkas rengiasi už 223 tūkstančius eurų nupirkti sklypą, kuriame iki šiol veikia, o paskui tą sklypą numatoma parduoti investuotojui, kuris savo ruožtu jį perleis būsimam prekybos centrui. Yra žinoma, kad prekybos centrų tinklas „Lidl“, skirtingai nuo kitų šalyje veikiančių, stato parduotuves tik nuosavuose sklypuose. Taigi, siekimas įsigyti žemę yra savotiškas patvirtinimas, kad buvusio autobusų parko teritorijoje įsikurs būtent prekybos centras „Lidl“.
Šią žinią patvirtino meras ir administracijos vadovai. Jie pasakojo, kad autobusų parką į naują vietą tikimasi perkelti jau šį lapkritį. Atlaisvintoje teritorijoje prasidės prekybos centro ir naujos autobusų stoties statybų darbai. Kai pradės veikti šiedu nauji objektai, bus bandoma parduoti senąją ir dabar tebenaudojamą morališkai ir fiziškai atgyvenusią autobusų stotį.
Politika gerai kaimynystei netrukdo
Savivaldybės vadovai dalyvavo susitikime Vilkaviškyje, kur kalbėta apie bendradarbiavimą su kaimynais Rusijoje ir Baltarusijoje, mūsų kultūros propagavimą pas juos. Pasak mero, buvo skaudu girdėti, kad Lietuvos Respublikos konsului Tilžėje (Sovietskas) lietuviškiems renginiams organizuoti skiriama tik 2000 eurų per metus. Meras pasidžiaugė puikiais santykiais su Rusijos miestu Slavsku (buvusios Gastos), su kuriuo, nepaisant atšalusių Lietuvos ir Rusijos santykių, sėkmingai bendradarbiaujama.
Meras minėjo, kad gerbdami skirtingai vertinamus Antrojo pasaulinio karo padarinius kaimynai pagerbti savo žuvusių kareivių atvyksta ne gegužės 9, kai visoje Rusijos švenčiama Pergalės diena, o kitu laiku. Ir būtinai užsuka į Savivaldybę pabendrauti su rajono vadovais. Pasibaigus bendram projektui, kurį įgyvendinant kaimuose buvo įrengti modernūs nuotekų valymo įrenginiai, ruošiamasi imtis naujo projekto. Slavske planuojama suremontuoti kino teatrą, o Šilutėje iš vidaus sutvarkyti trečiąjį Šilutės kultūros ir pramogų centro aukštą. Beje, Kultūros ir pramogų centro rekonstravimo projektas jau baigiamas parengti, greitai bus skelbiamas darbų konkursas.
Kol kas Kultūros ir Vidaus reikalų ministerijos lėšų yra skyrusios tik vidaus remonto darbams. Juos atliekant bus renovuota salė, perplanuotos ir pertvarkytos vidinės erdvės ir patalpos, praplatinti laiptai, atsiras liftas ir t. t.
Bus ne prasčiau negu Telšiuose
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis praėjusią savaitę dalyvavo susitikimuose dėl Šilokarčemos kvartalo renovacijos. Jis paminėjo, kad daugelis dabar žavisi skoningai sutvarkytais Telšiais, pridurdamas, kad po rekonstrukcijos Šilutėje būsią dar įdomiau. Anot V. Pozingio, esama daug įdomių sprendimų projektų, dalis jų remiasi Šilokarčemos kvartalo vizijos konkurso rezultatais, bet esama ir naujų sumanymų. Netrukus su Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo projektu galės susipažinti visuomenė.
Pasak administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, rengiant šį projektą dalyvauja ir vietos architektai. Antai Egidijus Vidrinskas pasiūlys senojo turgaus aikštę supančių namų spalvų gamą. Rastas sprendimas, kaip perdažyti Savivaldybei nepriklausančius pastatus. Savivaldybė nupirks dažų juos administruojančiai įmonei, o ši nudažys pastatų fasadus. Jeigu neiškils nenumatytų kliūčių, darbai prasidės jau kitą pavasarį.
Kaimynai nori šviežių daržovių
Prakalbus apie uoste pradėjusią veikti naują kavinę ir keltą iš Šilutės į Nidą, meras prabilo apie dar vieną galimybę bendradarbiauti su kaimynais kitoje Kuršių marių pusėje. Pasirodo, poilsio sezono metu Neringoje labai trūksta šviežių daržovių. Atvežtų iš Klaipėdos nepakanka, ne visuomet tenkina jų kokybė, o poilsiautojai norėtų maitintis sveikai, kartais ir patys gamintis maistą. Šią savaitę į Nidą vyko mūsų rajono ūkininkai aptarti su tenykšte valdžia galimybę tiekti šviežių daržovių iš mūsų krašto. Savo ruožtu neringiškiai žada nemokamų vietų prekyvietėje. Beliks nuspręsti, kaip pigiau nugabenti daržovių per marias. Gal apsimokės jas plukdyti samdytu laivu, o gal bus galima pasinaudoti reguliaraus susisiekimo reisais, kurių vis daugėja.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Įsimenanti literačių rudeninė pažintis su Užnemune

Išvyką į Kybartų miestelį, įsikūrusį pasienyje su Kaliningrado sritimi, sugalvojome ne atsitiktinai. 2022 metus Lietuvos Respublikos Seimas yra paskelbęs Sūduvos metais ir Lietuvos Katalikų Bažnyčios Kronikos metais. Mūsų, Šilutės TAU sambūrio „Vėdrynas“ literačių, laukė ekskursija po istorinį Kybartų senamiestį ir, žinoma, po 2002 metais netikėtai atrastus požemius, esančius po Kybartų geležinkelio stotimi. Keturių valandų ekskursijoje mus lydėjo gidas Vitas Katkevičius, veiklus ir atsidavęs savo miestui Kybartų bendruomenės pirmininkas, pakvietęs mus į šią kelionę. Ties Jurbarku pervažiavę ilgiausią Lietuvoje tiltą per

Seimas paskelbė savivaldos rinkimus, jie vyks kitų metų kovo 5 d.  

2023 m. kovo 5 d. Lietuvoje vyks eiliniai savivaldybių tarybų ir merų rinkimai. Tokią rinkimų datą savo nutarimu įtvirtino Seimas. Už tokį Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen parengtą nutarimą ketvirtadienį balsavo 119 Seimo narių, prieš balsavusių nebuvo, 1 parlamentaras susilaikė. Nutarimas dėl savivaldos rinkimų datos įsigalios šių metų spalio 7 d. Seimui paskelbus rinkimų datą, prasidės politinė rinkimų kampanija. Rinkimų kodeksas numato, kad rinkimų politinė kampanija prasideda nuo rinkimų datos paskelbimo ir baigiasi praėjus 100 dienų nuo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK)

Savaitgalį pasitrauks lietus, sugrįš šalnos ir rudeniška šiluma

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugsėjo 23 d., penktadienį, tankesni debesys sukinėsis rytinėje šalies pusėje. Vietomis sulauksime trumpalaikio, nedidelio lietaus. Labiausiai jis tikėtinas rytiniuose rajonuose. Pūs nestiprus šiaurės vakarų, šiaurės krypties vėjas. Aukščiausia temperatūra sieks 12-16 laipsnių šilumos. Rugsėjo 24 d., šeštadienį, naktį debesys sklaidysis, trumpai palis tik kai kur šalies rytuose ir pajūryje. Vėjas beveik visiškai nurims, dalyje Lietuvos formuosis rūkas. Temperatūra kris iki 1-6, pajūryje –  7-10 laipsnių šilumos. Vietomis žemės paviršių nubalins 0-4 laipsnių šalnos. Šeštadienio dieną debesuotumas

Išrinkti konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojai

Specialiai sudaryta komisija rugsėjį tradiciškai rinko konkurso „Metų ūkis“ Šilutės rajono nugalėtojus. Šiuo konkursu siekiama skatinti ūkininkus pažangiai ūkininkauti, efektyvinti gamybą, laikytis ekologinės pusiausvyros. 3-ioji vieta šiame konkurse atiteko daržininkystės Grabupiuose (Šilutės sen.) plėtojančiam Vytautui Valančiui. 31-erių ūkininkas pasakojo, kad šia veikla užsiima jau 7-erius metus, augina bulves, kopūstus, morkas, svogūnus bei įvairias prieskonines žoleles. Jis savo produktais prekiauja turguje, tiekia pajūrio kavinėms. Ateityje planuoja atidaryti savo specializuotą parduotuvę. Pasak Vytauto, dabar ruošiamas cechas, kuriame bus rauginamos daržovės, kurių bus

Taip pat skaitykite