Miesto šventė, „Lidlas“ ir kitkas

Antradienį tradiciniame susitikime su žiniasklaidos atstovais rajono vadovai meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis informavo apie gegužės mėnesio praėjusius ir būsimus įvykius.

Su Šilutės žiniasklaidininkais tradiciškai bendravo meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Petro Skutulo nuotr.

Reikėjo kažką keisti
Susitikimo metu aptarta praėjusi Šilutės miesto šventė, kuri, sprendžiant iš atgarsių, sulaukė palankaus miestelėnų ir svečių įvertinimo. Savivaldybė šiai šventei skyrė per 20 tūkst. eurų, dar apie 5-7 tūkstančius sudėjo verslininkai. Lyginant su Taurage, kur, kalbama, vien Marijono Mikutavičiaus koncertas atsiėjo 21 tūkst. eurų, mes šventėme pigiai.
Bene didžiausią įspūdį šiemet paliko šventinė eisena, išsiskyrusi dalyvių gausa ir geru pasiruošimu. Anot Savivaldybės mero V. Laurinaičio, reikėjo ką nors keisti, kad šventė būtų įdomesnė, todėl daugiau dėmesio buvo skirta eisenai. Meras sakė žinąs, jog kai kas tą eiseną vertino kaip sovietmečio reliktą, kai privalu buvo dalyvauti parade nori ar nenori. Pasak V. Laurinaičio, tokios eisenos rengiamos ir kituose miestuose, ne pirmą kartą vyksta ir pas mus, tad nieko blogo čia nederėtų įžvelgti. Savivaldybės vadovai susidomėjo žiniasklaidos atstovų siūlymu paskatinti dovanomis ar prizais geriausiai eisenai pasirengusius kolektyvus, o gal net paskelbti konkursą, kuriame būtų numatyta įvairių nominacijų.
Laukiame „Lidlo“
Susitikimo metu kalbėta ir apie tai, kas daroma iškeliant į miesto pakraštį autobusų parką ir įrengiant naują autobusų stotį su prekybos centru. Vytautas Laurinaitis papasakojo, kad UAB Šilutės autobusų parkas rengiasi už 223 tūkstančius eurų nupirkti sklypą, kuriame iki šiol veikia, o paskui tą sklypą numatoma parduoti investuotojui, kuris savo ruožtu jį perleis būsimam prekybos centrui. Yra žinoma, kad prekybos centrų tinklas „Lidl“, skirtingai nuo kitų šalyje veikiančių, stato parduotuves tik nuosavuose sklypuose. Taigi, siekimas įsigyti žemę yra savotiškas patvirtinimas, kad buvusio autobusų parko teritorijoje įsikurs būtent prekybos centras „Lidl“.
Šią žinią patvirtino meras ir administracijos vadovai. Jie pasakojo, kad autobusų parką į naują vietą tikimasi perkelti jau šį lapkritį. Atlaisvintoje teritorijoje prasidės prekybos centro ir naujos autobusų stoties statybų darbai. Kai pradės veikti šiedu nauji objektai, bus bandoma parduoti senąją ir dabar tebenaudojamą morališkai ir fiziškai atgyvenusią autobusų stotį.
Politika gerai kaimynystei netrukdo
Savivaldybės vadovai dalyvavo susitikime Vilkaviškyje, kur kalbėta apie bendradarbiavimą su kaimynais Rusijoje ir Baltarusijoje, mūsų kultūros propagavimą pas juos. Pasak mero, buvo skaudu girdėti, kad Lietuvos Respublikos konsului Tilžėje (Sovietskas) lietuviškiems renginiams organizuoti skiriama tik 2000 eurų per metus. Meras pasidžiaugė puikiais santykiais su Rusijos miestu Slavsku (buvusios Gastos), su kuriuo, nepaisant atšalusių Lietuvos ir Rusijos santykių, sėkmingai bendradarbiaujama.
Meras minėjo, kad gerbdami skirtingai vertinamus Antrojo pasaulinio karo padarinius kaimynai pagerbti savo žuvusių kareivių atvyksta ne gegužės 9, kai visoje Rusijos švenčiama Pergalės diena, o kitu laiku. Ir būtinai užsuka į Savivaldybę pabendrauti su rajono vadovais. Pasibaigus bendram projektui, kurį įgyvendinant kaimuose buvo įrengti modernūs nuotekų valymo įrenginiai, ruošiamasi imtis naujo projekto. Slavske planuojama suremontuoti kino teatrą, o Šilutėje iš vidaus sutvarkyti trečiąjį Šilutės kultūros ir pramogų centro aukštą. Beje, Kultūros ir pramogų centro rekonstravimo projektas jau baigiamas parengti, greitai bus skelbiamas darbų konkursas.
Kol kas Kultūros ir Vidaus reikalų ministerijos lėšų yra skyrusios tik vidaus remonto darbams. Juos atliekant bus renovuota salė, perplanuotos ir pertvarkytos vidinės erdvės ir patalpos, praplatinti laiptai, atsiras liftas ir t. t.
Bus ne prasčiau negu Telšiuose
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis praėjusią savaitę dalyvavo susitikimuose dėl Šilokarčemos kvartalo renovacijos. Jis paminėjo, kad daugelis dabar žavisi skoningai sutvarkytais Telšiais, pridurdamas, kad po rekonstrukcijos Šilutėje būsią dar įdomiau. Anot V. Pozingio, esama daug įdomių sprendimų projektų, dalis jų remiasi Šilokarčemos kvartalo vizijos konkurso rezultatais, bet esama ir naujų sumanymų. Netrukus su Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo projektu galės susipažinti visuomenė.
Pasak administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, rengiant šį projektą dalyvauja ir vietos architektai. Antai Egidijus Vidrinskas pasiūlys senojo turgaus aikštę supančių namų spalvų gamą. Rastas sprendimas, kaip perdažyti Savivaldybei nepriklausančius pastatus. Savivaldybė nupirks dažų juos administruojančiai įmonei, o ši nudažys pastatų fasadus. Jeigu neiškils nenumatytų kliūčių, darbai prasidės jau kitą pavasarį.
Kaimynai nori šviežių daržovių
Prakalbus apie uoste pradėjusią veikti naują kavinę ir keltą iš Šilutės į Nidą, meras prabilo apie dar vieną galimybę bendradarbiauti su kaimynais kitoje Kuršių marių pusėje. Pasirodo, poilsio sezono metu Neringoje labai trūksta šviežių daržovių. Atvežtų iš Klaipėdos nepakanka, ne visuomet tenkina jų kokybė, o poilsiautojai norėtų maitintis sveikai, kartais ir patys gamintis maistą. Šią savaitę į Nidą vyko mūsų rajono ūkininkai aptarti su tenykšte valdžia galimybę tiekti šviežių daržovių iš mūsų krašto. Savo ruožtu neringiškiai žada nemokamų vietų prekyvietėje. Beliks nuspręsti, kaip pigiau nugabenti daržovių per marias. Gal apsimokės jas plukdyti samdytu laivu, o gal bus galima pasinaudoti reguliaraus susisiekimo reisais, kurių vis daugėja.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Dar 9,5 mln. eurų dujų balionams daugiabučiuose keisti

Energetikos ministras Dainius Kreivys pasirašė įsakymą, kuriuo numatoma „Suskystintų naftos dujų balionų daugiabučiuose pakeitimo kitais energijos šaltiniais“ programai skirti  iš valstybės biudžeto dar 9,582 mln. eurų. Kaip ir praėjusiais metais, parama vienam daugiabučio namo butui sieks iki 726 eurų. Liko 1000 daugiabučių „Šiuo metu šalyje dar yra apie 1000 daugiabučių namų, kuriuose naudojami nesaugūs dujų balionai. Skirdama virš 9 mln. eurų paramą valstybė jau trečius metus iš eilės padeda daugiabučių namų gyventojams  atsisakyti dujų balionų naudojimo buityje ir pasirinkti saugesnį

Sinoptikai įspėja: savaitgalis vėl bus vėjuotas, su krituliais ir šals

Sausio 20 d., ketvirtadienį, Lietuvą pasieks šaltasis atmosferos frontas, kuris neš kritulių, daugiausia sniego. Gausiausiai prisnigs šalies vakaruose. Pietvakarių, vakarų, vakariniuose rajonuose šiaurės vakarų vėjas bus labai stiprus, gūsiai daug kur sieks 15-20 m/s, šalies vakaruose vietomis 22-24 m/s, pajūryje įsisiautės iki 26 m/s. Daug kur sniegą pustys, vietomis kils pūga. Aukščiausia temperatūra dienos pradžioje bus nuo 1 laipsnio šalčio kai kur rytiniuose rajonuose iki 3 laipsnių šilumos prie jūros. Nuo vidurdienio temperatūra ims kristi, plikledis formuosis daugelyje rajonų. Sausio

Mokytoja, palikusi ryškų pėdsaką Šilutės istorijoje

Sausio 15-ąją, Klaipėdos krašto dieną, tuo pačiu Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojos, direktorės, Šilutės Garbės pilietės, doc. dr. Romualdos Dobranskienės gimtadienio dieną (būtų sukakę 90 metų), Šilutės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje buvo pristatyta knyga „Mokytojos mitas“. Tai kolektyvinis darbas, sudarytas iš beveik trisdešimties žmonių prisiminimų. Gausus būrys šilutiškių, buvusių mokinių, kolegų, namiškių atėjo į biblioteką. Muzikinį foną kūrė Marijus Kučikas (pianinas) ir bardas Adas Nausėda, dainavo dukra Indrė ir anūkė Indrė Dirgėlaitė. R. Dobranskienės gyvenimo akimirkas skaidrėse atkūrė bibliotekininkė Dalia Pupšytė.

Ligonių kasos ragina klausti, o ne aklai mokėti už gydymą

Gyventojai klausia Ligonių kasų, kodėl, būdami apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, gydymo įstaigose kartais turi mokėti ar primokėti už gydymą, tyrimus ar procedūras. Neretai žmonės mano turintys mokėti už sveikatos priežiūros paslaugas, nes gydymo įstaigų pateikiama informacija apie mokėjimą už jas yra klaidinanti ar neaiški. Valstybinė ligonių kasa primena: kada už gydymą mokėti nereikia, kada tenka. Rūpimus klausimus Valstybinei ligonių kasai galima pateikti: el. paštu info@vlk.lt tel. (8 5) 232 2222 arba žiūrėkite šį vaizdo įrašą: https://youtu.be/T9lMmMrw9DE  Apdraustiesiems – nemokamai Apdraustieji papildomai nemokėdami

Taip pat skaitykite