Miesto šventė, „Lidlas“ ir kitkas

Antradienį tradiciniame susitikime su žiniasklaidos atstovais rajono vadovai meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis informavo apie gegužės mėnesio praėjusius ir būsimus įvykius.

Su Šilutės žiniasklaidininkais tradiciškai bendravo meras Vytautas Laurinaitis, administracijos direktorius Sigitas Šeputis ir jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis.
Petro Skutulo nuotr.

Reikėjo kažką keisti
Susitikimo metu aptarta praėjusi Šilutės miesto šventė, kuri, sprendžiant iš atgarsių, sulaukė palankaus miestelėnų ir svečių įvertinimo. Savivaldybė šiai šventei skyrė per 20 tūkst. eurų, dar apie 5-7 tūkstančius sudėjo verslininkai. Lyginant su Taurage, kur, kalbama, vien Marijono Mikutavičiaus koncertas atsiėjo 21 tūkst. eurų, mes šventėme pigiai.
Bene didžiausią įspūdį šiemet paliko šventinė eisena, išsiskyrusi dalyvių gausa ir geru pasiruošimu. Anot Savivaldybės mero V. Laurinaičio, reikėjo ką nors keisti, kad šventė būtų įdomesnė, todėl daugiau dėmesio buvo skirta eisenai. Meras sakė žinąs, jog kai kas tą eiseną vertino kaip sovietmečio reliktą, kai privalu buvo dalyvauti parade nori ar nenori. Pasak V. Laurinaičio, tokios eisenos rengiamos ir kituose miestuose, ne pirmą kartą vyksta ir pas mus, tad nieko blogo čia nederėtų įžvelgti. Savivaldybės vadovai susidomėjo žiniasklaidos atstovų siūlymu paskatinti dovanomis ar prizais geriausiai eisenai pasirengusius kolektyvus, o gal net paskelbti konkursą, kuriame būtų numatyta įvairių nominacijų.
Laukiame „Lidlo“
Susitikimo metu kalbėta ir apie tai, kas daroma iškeliant į miesto pakraštį autobusų parką ir įrengiant naują autobusų stotį su prekybos centru. Vytautas Laurinaitis papasakojo, kad UAB Šilutės autobusų parkas rengiasi už 223 tūkstančius eurų nupirkti sklypą, kuriame iki šiol veikia, o paskui tą sklypą numatoma parduoti investuotojui, kuris savo ruožtu jį perleis būsimam prekybos centrui. Yra žinoma, kad prekybos centrų tinklas „Lidl“, skirtingai nuo kitų šalyje veikiančių, stato parduotuves tik nuosavuose sklypuose. Taigi, siekimas įsigyti žemę yra savotiškas patvirtinimas, kad buvusio autobusų parko teritorijoje įsikurs būtent prekybos centras „Lidl“.
Šią žinią patvirtino meras ir administracijos vadovai. Jie pasakojo, kad autobusų parką į naują vietą tikimasi perkelti jau šį lapkritį. Atlaisvintoje teritorijoje prasidės prekybos centro ir naujos autobusų stoties statybų darbai. Kai pradės veikti šiedu nauji objektai, bus bandoma parduoti senąją ir dabar tebenaudojamą morališkai ir fiziškai atgyvenusią autobusų stotį.
Politika gerai kaimynystei netrukdo
Savivaldybės vadovai dalyvavo susitikime Vilkaviškyje, kur kalbėta apie bendradarbiavimą su kaimynais Rusijoje ir Baltarusijoje, mūsų kultūros propagavimą pas juos. Pasak mero, buvo skaudu girdėti, kad Lietuvos Respublikos konsului Tilžėje (Sovietskas) lietuviškiems renginiams organizuoti skiriama tik 2000 eurų per metus. Meras pasidžiaugė puikiais santykiais su Rusijos miestu Slavsku (buvusios Gastos), su kuriuo, nepaisant atšalusių Lietuvos ir Rusijos santykių, sėkmingai bendradarbiaujama.
Meras minėjo, kad gerbdami skirtingai vertinamus Antrojo pasaulinio karo padarinius kaimynai pagerbti savo žuvusių kareivių atvyksta ne gegužės 9, kai visoje Rusijos švenčiama Pergalės diena, o kitu laiku. Ir būtinai užsuka į Savivaldybę pabendrauti su rajono vadovais. Pasibaigus bendram projektui, kurį įgyvendinant kaimuose buvo įrengti modernūs nuotekų valymo įrenginiai, ruošiamasi imtis naujo projekto. Slavske planuojama suremontuoti kino teatrą, o Šilutėje iš vidaus sutvarkyti trečiąjį Šilutės kultūros ir pramogų centro aukštą. Beje, Kultūros ir pramogų centro rekonstravimo projektas jau baigiamas parengti, greitai bus skelbiamas darbų konkursas.
Kol kas Kultūros ir Vidaus reikalų ministerijos lėšų yra skyrusios tik vidaus remonto darbams. Juos atliekant bus renovuota salė, perplanuotos ir pertvarkytos vidinės erdvės ir patalpos, praplatinti laiptai, atsiras liftas ir t. t.
Bus ne prasčiau negu Telšiuose
Administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis praėjusią savaitę dalyvavo susitikimuose dėl Šilokarčemos kvartalo renovacijos. Jis paminėjo, kad daugelis dabar žavisi skoningai sutvarkytais Telšiais, pridurdamas, kad po rekonstrukcijos Šilutėje būsią dar įdomiau. Anot V. Pozingio, esama daug įdomių sprendimų projektų, dalis jų remiasi Šilokarčemos kvartalo vizijos konkurso rezultatais, bet esama ir naujų sumanymų. Netrukus su Šilokarčemos kvartalo atnaujinimo projektu galės susipažinti visuomenė.
Pasak administracijos direktoriaus Sigito Šepučio, rengiant šį projektą dalyvauja ir vietos architektai. Antai Egidijus Vidrinskas pasiūlys senojo turgaus aikštę supančių namų spalvų gamą. Rastas sprendimas, kaip perdažyti Savivaldybei nepriklausančius pastatus. Savivaldybė nupirks dažų juos administruojančiai įmonei, o ši nudažys pastatų fasadus. Jeigu neiškils nenumatytų kliūčių, darbai prasidės jau kitą pavasarį.
Kaimynai nori šviežių daržovių
Prakalbus apie uoste pradėjusią veikti naują kavinę ir keltą iš Šilutės į Nidą, meras prabilo apie dar vieną galimybę bendradarbiauti su kaimynais kitoje Kuršių marių pusėje. Pasirodo, poilsio sezono metu Neringoje labai trūksta šviežių daržovių. Atvežtų iš Klaipėdos nepakanka, ne visuomet tenkina jų kokybė, o poilsiautojai norėtų maitintis sveikai, kartais ir patys gamintis maistą. Šią savaitę į Nidą vyko mūsų rajono ūkininkai aptarti su tenykšte valdžia galimybę tiekti šviežių daržovių iš mūsų krašto. Savo ruožtu neringiškiai žada nemokamų vietų prekyvietėje. Beliks nuspręsti, kaip pigiau nugabenti daržovių per marias. Gal apsimokės jas plukdyti samdytu laivu, o gal bus galima pasinaudoti reguliaraus susisiekimo reisais, kurių vis daugėja.

Vaidotas VILKAS

Hits: 790

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite