Meras Vytautas Laurinaitis apžvelgė esminius birželio įvykius

Užbaigta suformuoti Šilutės r. savivaldybės daugumą, paskirti visi rajono vadovai. Administracijos direktoriaus pavaduotoja paskirta Dalia Rudienė. „Manau, kad naujai atėję ir seni su patirtimi vadovai imsis darbo. Veikti tikrai yra ką…“ – tikino žiniasklaidininkus meras V. Laurinaitis.

Skundai dėl viešųjų pirkimų
Pirmosios instancijos teismas atmetė skundą dėl daugiafunkcio centro ir baseino statybų rangovo. Skundas atmestas, Savivaldybė gali pradėti įgyvendinti projektą. Žinoma, jeigu nebus apskųsta apeliaciniam teismui. Atmestas ir ieškinys dėl Kultūros ir pramogų centro rekonstravimo.
„Mums tai aktualu, nes tiek plaukimo baseino, tiek kultūros pramogų centro darbai turėtų prasidėti jau šią vasarą. Tačiau yra norinčių patrukdyti, kad nusikeltų terminai. Šie du teismo sprendimai mums tikrai pakėlė nuotaiką“, – kalbėjo meras.

Kodėl skundžia? Nėra ko stebėtis, kad nelaimėjusieji konkurso griebiasi paskutinio šiaudo, objektų sąmatos viršija 5 mln. eurų. Tokios vertės konkursų praktika: rezultatai dažniausiai skundžiami. Anot mero, vienu ir kitu atveju buvo derinamos prikimo sąlygos su Viešųjų pirkimų tarnyba, nes būta įtarimų, kad gali būti skundų. Deja, nė minėtoji tarnyba nepadėjo jų išvengti.

Birželį vyko vietos vidaus vandenų kelių perdavimas VĮ Vidaus vandens kelių direkcijai. Procesas prasidėjo jau pavasarį, bet reikalai juda į priekį vangiai…

Ką patars mokslininkai?
Birželio 20 d. Lietuvos mokslų akademijoje vyko Šilutės r. savivaldybės diena. Konferencijos metu su mokslininkais diskutuota apie potvynių grėsmę ir jų keliamas problemas. Ieškota būdų, kaip išvengti tokių grėsmių. Tądien buvo skaitomi pranešimai „Nemuno deltos nuotėkio kaita klimato kaitos sąlygomis“ (akad. Jūratė Kriaučiūnienė), „Nemuno deltos darnaus vystymo aspektai“ (dr. Antanas Dumbrauskas), „Šilutės rajono vandenų ekologinė būklė ir žuvų ištekliai (dr. Tomas Virbickas). Išklausius pranešimus, vyko diskusija, kurios metu Savivaldybės vadovai išsakė realias krašto problemas ir išreiškė viltį, jog mokslininkai galėtų padėti jas išspręsti.

„Tąkart nuskambėjo frazė, jog reikia ieškoti artimesnio žmogaus ryšio su gamta. Mes taip ir darome, tačiau be žmogaus rankos ekosistema negyvuos efektyviai, tam reikia padėti. Nebegalvokime kad viskas susitvarkys savaime. Kol kas girdime daugiau kalbų negu matome darbų. Šiuo metu koreguojama rezervato teritorija. Savivaldybė tam skiria savo lėšų ir rodo iniciatyvą“, – sakė meras.

Bus apžvalgos bokštas
Šiuo metu vyksta konsultacijos dėl apžvalgos bokšto ties Atmatos upės žiotimis. Užsakovas – Valstybine saugomų teritorijų tarnyba. Po pasitarimo Savivaldybės specialistai pateikė jiems pastabų. Viena jų – per mažas aukštis, galima dar apie 20 m paaukštinti. Taip pat išsakyta nuomonių dėl tako, bokšto turėklų, dėl žmonių srautų ir kitų techninių dalykų.

Savivaldybė pageidautų, kad apžvalgos bokštas būtų apšviestas.
Kiek tas bokštas kainuos? „Bendra sąmata buvo 600-700 tūkst. eurų. To tikrai neužteks. Vien bokštui – taip, tačiau reikia dar ir apžvalgos taką įrengti, todėl milijono eurų tikrai reikės. Tiesa, sąmatą dar pakoreguos viešieji pirkimai“, – aiškino meras.

Savivaldybei užduotis bus organizuoti patekimą iki apžvalgos tako. Planuojama pasitelkti privatininkus, kurie norėtų teikti paslaugą, pavyzdžiui, įrengtų siauruką, kuriuo vežiotų turistus iki apžvalgos bokšto.

Kalbėta apie pedagogus
Šilutės rajono ugdymo įstaigose dalis pedagogų dirbti atvyksta iš Tauragės, Klaipėdos rajonų. Anot mero, tikėtina, kad po kokių 5-erių metų pedagogų ims trūkti. Todėl būtų galima ieškoti galimybių remti pedagogiką pasirinkusius studentus, kurie galbūt neturi sąlygų mokytis valstybės nefinansuojamose programose.

V. Laurinaitis akcentavo, kad jei studentas ir mokėtų už mokslą pats, būtų galimybių jam skirti stipendiją. Tai būtų motyvas po studijų jam grįžti į Šilutę. Meras pateikė pavyzdį apie bokso trenerio specialybės besimokantį jaunuolį. Savivaldybė pasiruošusi jį paremti, kad šis po studijų baigimo grįžtų į Šilutę treniruoti vaikus ir pakeistų ilgai triūsusį Vincą Murauską.

„Tokią galimybę sudarysime ir medikams, pedagogams ar kitų sričių specialistams. Kažkada reikėjo dietologės, susitarėme su Klaipėdos kolegija ir gavome jauną, gabų specialistą“, – kalbėjo V. Laurinaitis.

Ieškos naujo vadovo?
Susitikime žurnalistai domėjosi ir kita problema – VšĮ Šilutės ligoninė gali netekti vadovo. Pasirodo, vyriausiasis gydytojas Darius Steponkus dalyvauja konkurse užimti Klaipėdos respublikinės ligoninės vadovo pareigas. Žinoma, kad jis pateko į antrąjį konkurso etapą. Jis gali laimėti, kas tada vadovaus Šilutės gydymo įstaigai?

„Gali būti, kad reikės ieškoti gydymo įstaigai naujo vadovo. Šilutės ligoninės steigėja yra Savivaldybės Taryba, tai skelbsime konkursą. Prašome dalyvaukite visi, kas norite vadovauti ligoninei…“ – pašmaikštavo meras.

„Pamario“ inf. Petro Skutulo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jei pavyksta skaitytoją įtraukti į išgalvotą pasaulį…

Tikriausiai būtų sunku rasti žmogų, kuris per savo gyvenimą nebūtų perskaitęs bent vienos knygos. Su kiekvienu perskaitytu kūriniu žmogus įgauna išminties ir patirties, o širdis prisipildo gerumo…  Ir gana dažnai norima pasinerti į daugiau to paties rašytojo knygų, norima pakalbėti gyvai su autoriumi, išgirsti jo minčių. Deja, rašytojai po kaimiškąsias vietoves keliauja retokai… Stoniškiuose – rašytoja Irena Buivydaitė-Kupčinskienė Bet Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Stoniškių filialui labai pasisekė: jau iš anksto žinota, kad į Vydūno viešąją biblioteką balandžio mėnesį atvyks

Ar mes esame pilietiški? Einame į priekį, bet pusiaukelės dar nepasiekėme

Gegužės 14-ąją – Pilietinio pasipriešinimo dieną – bus pirmąkart nacionaliniu mastu organizuojamas Pilietiškumo egzaminas. Jo metu tiek Lietuvoje, tiek užsienyje gyvenantys piliečiai bus kviečiami prisijungti ir išbandyti savo žinias pilietiškumo, visuotinės gynybos klausimais. Egzaminui artėjant – pokalbis egzamino – pilietiškumo – tema su VU TSPMI profesore Aine Ramonaite. Mokslininkė teigia – per pastaruosius 20 metų Lietuvos visuomenė pilietiškumo prasme nuėjo ilgą kelią, tačiau pusiaukelės vis dar nepasiekė. Daugelį metų tyrinėjate pilietinę visuomenę, pilietinę galią. Kaip apibūdintumėte, koks yra tas „pilietiškas

Bibliotekos nurašytas knygas galės atiduoti tiems, kam jos reikalingos

Bibliotekos, prieš atiduodamos perdirbti nurašytas knygas, galės neatlygintinai perduoti jas fizinių ar juridinių asmenų nuosavybėn. Seimas priėmė tokią galimybę suteikiančias Kultūros ministerijos parengtas Bibliotekų įstatymo pataisas. Ši nuostata netaikoma senų, retų ir ypač vertingų knygų bei rankraščių fondui ir nacionaliniam publikuotų dokumentų archyviniam fondui. Šiuo metu rengiama ir kultūros ministro įsakymu bus patvirtinta pripažintų nereikalingomis arba netinkamomis naudoti bibliotekų fondo nurašytų knygų neatlygintino perdavimo fizinių ir juridinių asmenų nuosavybėn tvarka, kurioje numatoma detaliai reglamentuoti perdavimo procesą, perdavimo būdus ir taikomus

Policijos pareigūnai fiksuoja chuliganiškus vairavimus

Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas, už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra, kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos. Nuo balandžio 22 d. iki balandžio 24 d. policijos pareigūnai užfiksavo 16 chuliganiško vairavimo atvejų (Šilutėje – 7, Tauragėje – 8 ir Pagėgiuose – 1). Pažeidėjams surašyti protokolai. Primename, kad nuo balandžio 26d. iki 28 d. bus vykdoma

Taip pat skaitykite