Mažai parduotuvei išsilaikyti padeda prekybos tinklas

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, veikia vienintelė parduotuvė, priklausanti Danutei ir Kaziui Ruzgams. Nors parduotuvę valdančios uždarosios akcinės bendrovės pavadinimas – „Be komentarų“, Danutė Ruzgienė atvirai komentavo, kaip pavyko išsaugoti verslą. Kažkada Pagryniuose veikė net keturios parduotuvės, bet išsilaikė tik ši. Todėl, kad priklauso prekybos įmonių aljansui „Aibė“.

Ruzgienė.52.gyv

Prekiauti pradėjo prieš 27-erius
Danutė Ruzgienė Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną pati sukosi parduotuvėje, kartu triūsė dar dvi moterys. Visas kolektyvas – 5 žmonės. Tad ir Danutė dažnai pati aptarnauja pirkėjus. Juk verslo savininkams tenka atsakomybė už viską. Samdomas darbuotojas gali kada panorėjęs išeiti iš darbo, susirasti geresnį, o savininkai turi vykdyti sudarytas sutartis, įsipareigojimus ir tvarkytis taip, kad laiku sumokėtų samdomiesiems atlyginimus, valstybei – mokesčius, skolų neturėtų, gausybė tikrintojų nenubaustų.
Gal ir juokinga, tačiau parduotuvėje net vandenį iš krano kartais patikrina. Kaip ir į visas Pagrynių sodybas, taip ir į parduotuvę vanduo tiekiamas iš centralizuotos vandentiekio sistemos. Kažkodėl privačiose sodybose iš krano vandens tyrimams neima, o iš parduotuvės – ima.
Anot Danutės, visi dirba tai, ką privalo. Moteris džiaugėsi, kad visada sekėsi su darbuotojais – visi buvo sąžiningi, paslaugūs, supratingi. „Mes neturėjome nė vieno blogai dirbančio žmogaus, nė vieno…“ – atviravo verslininkė.
Verslo pradžia buvo gal prieš 27 metus, kai šeima šalia dabartinės parduotuvės pastato turėjo kioskelį. Po 2-3 metų įrengė parduotuvę. Tuomet prekiavo tik būtiniausiomis maisto prekėmis. Iš keturių Pagryniuose veikusių parduotuvių išliko tik viena, mat Danutė ir Kazys pasirinko prekybos įmonių aljansą „Aibė“, kuriam priklauso jau dešimtmetį.
„Jei esi vienas, niekaip neišgyvensi. Prekių pigiau nesuderėsi ir negausi, turėsi kainas kelti – kas bepirks“, – aiškino moteris, priminusi, kad tik toks sprendimas padėjo išsaugoti šeimos verslą. Dabar parduotuvėje didelis prekių asortimentas – ne vien maistas, bet ir visa kita, ko gali prireikti buityje. Pirkėjų netrūksta, nors pagryniškiai dirba Šilutėje, tad ten dažniau perka. Į parduotuvę ateina garbaus amžiaus Pagrynių gyventojai, vaikus auginančios šeimos, perka ir pravažiuojantys žmonės, Šilutės žemės ūkio mokyklos moksleiviai.
Danutė atvirai pasakojo, kad nepritaria tiems, kurie šaukia, kad viskas labai pabrango. Paslaugos, vaisiai ir daržovės, tiesa, pabrango. Brangsta alkoholiniai gėrimai, rūkalai. Tai jaučia ir verslininkai, tačiau pagrindiniai, būtiniausi maisto produktai, pasak Danutės, nepabrango.

Apie tuos, kurie šalia
Danutės ir Kazio šeimoje – trys vaikai: visi Vilniuje. Tiesa, Vytenis ketina vykti studijuoti į Olandiją. Dukra Vaida su vyru Linu turi jau vidurinę mokyklą baigiantį sūnų Luką, sūnus Aivaras irgi gyvena Vilniuje. Nė vienas iš vaikų nepasirinko prekybos verslo.
Kartą dukra parduotuvėje talkino, ją pirkėjas apgavo… Tada ir pasakė, kad šis darbas – ne jai. Jauniausias sūnus Vytenis yra dirbęs parduotuvėje, pagelbėjęs tėvams, tačiau buvo spaustas prie mokslų, „gyveno internete“. Kai šeima viešėjo Italijoje, Vytenis buvo geras gidas, apie daug ką galėjo papasakoti.
Kai sumanė įregistruoti bendrovę, netikęs nė vienas siūlytas pavadinimas. Danutė prisiminė, kaip atsirado pavadinimas „Be komentarų“. Tai nesusiję su tuo, kad bendrovės savininkai su niekuo nesileis į kalbas. Šeima žiūrėjo televizijos laidą. Kalba pakrypo, ką čia dar sugalvojus. Tuomet televizija rodė anų laikų garsią politikę Kazimirą Prunskienę, kuri ir ištarusi: „Be komentarų“. Tai ir nulėmė bendrovės pavadinimą.
Geru žodžiu Danutė mini Pagrynių gyventojus. Daug metų juos pažįsta, žino, kaip kuris gyvena. Kad ir tie, kuriems sunkiausia, ateina pirkti, o rankos mėlynos nuo uogų… Žinoma, su vienu pajuokauja, kitą pamoko, kad neverta išlaidauti. Kaimynai nepyksta, supranta, kad pamokymas nėra savanaudiškas. Visko tenka pamatyti ir išgirsti.
Yra mėgstančių alų. O kur tokių nėra? Tačiau nuvertinti kaimo žmogaus, Danutės nuomone, nereikia: laiko gyvulių, apsėja laukus, derlių nuima, prie namų užsiaugina visko, ko reikia.
„Mums pasisekė: užaugo geri vaikai, šalia gyvena geri žmonės, visada turime labai gerų darbuotojų“, – šypsojosi Danutė, iš kurios taip ir neišgirdau nė vieno skundo, kaltinimo, pasipiktinimo.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite