Mažai parduotuvei išsilaikyti padeda prekybos tinklas

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, veikia vienintelė parduotuvė, priklausanti Danutei ir Kaziui Ruzgams. Nors parduotuvę valdančios uždarosios akcinės bendrovės pavadinimas – „Be komentarų“, Danutė Ruzgienė atvirai komentavo, kaip pavyko išsaugoti verslą. Kažkada Pagryniuose veikė net keturios parduotuvės, bet išsilaikė tik ši. Todėl, kad priklauso prekybos įmonių aljansui „Aibė“.

Ruzgienė.52.gyv

Prekiauti pradėjo prieš 27-erius
Danutė Ruzgienė Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną pati sukosi parduotuvėje, kartu triūsė dar dvi moterys. Visas kolektyvas – 5 žmonės. Tad ir Danutė dažnai pati aptarnauja pirkėjus. Juk verslo savininkams tenka atsakomybė už viską. Samdomas darbuotojas gali kada panorėjęs išeiti iš darbo, susirasti geresnį, o savininkai turi vykdyti sudarytas sutartis, įsipareigojimus ir tvarkytis taip, kad laiku sumokėtų samdomiesiems atlyginimus, valstybei – mokesčius, skolų neturėtų, gausybė tikrintojų nenubaustų.
Gal ir juokinga, tačiau parduotuvėje net vandenį iš krano kartais patikrina. Kaip ir į visas Pagrynių sodybas, taip ir į parduotuvę vanduo tiekiamas iš centralizuotos vandentiekio sistemos. Kažkodėl privačiose sodybose iš krano vandens tyrimams neima, o iš parduotuvės – ima.
Anot Danutės, visi dirba tai, ką privalo. Moteris džiaugėsi, kad visada sekėsi su darbuotojais – visi buvo sąžiningi, paslaugūs, supratingi. „Mes neturėjome nė vieno blogai dirbančio žmogaus, nė vieno…“ – atviravo verslininkė.
Verslo pradžia buvo gal prieš 27 metus, kai šeima šalia dabartinės parduotuvės pastato turėjo kioskelį. Po 2-3 metų įrengė parduotuvę. Tuomet prekiavo tik būtiniausiomis maisto prekėmis. Iš keturių Pagryniuose veikusių parduotuvių išliko tik viena, mat Danutė ir Kazys pasirinko prekybos įmonių aljansą „Aibė“, kuriam priklauso jau dešimtmetį.
„Jei esi vienas, niekaip neišgyvensi. Prekių pigiau nesuderėsi ir negausi, turėsi kainas kelti – kas bepirks“, – aiškino moteris, priminusi, kad tik toks sprendimas padėjo išsaugoti šeimos verslą. Dabar parduotuvėje didelis prekių asortimentas – ne vien maistas, bet ir visa kita, ko gali prireikti buityje. Pirkėjų netrūksta, nors pagryniškiai dirba Šilutėje, tad ten dažniau perka. Į parduotuvę ateina garbaus amžiaus Pagrynių gyventojai, vaikus auginančios šeimos, perka ir pravažiuojantys žmonės, Šilutės žemės ūkio mokyklos moksleiviai.
Danutė atvirai pasakojo, kad nepritaria tiems, kurie šaukia, kad viskas labai pabrango. Paslaugos, vaisiai ir daržovės, tiesa, pabrango. Brangsta alkoholiniai gėrimai, rūkalai. Tai jaučia ir verslininkai, tačiau pagrindiniai, būtiniausi maisto produktai, pasak Danutės, nepabrango.

Apie tuos, kurie šalia
Danutės ir Kazio šeimoje – trys vaikai: visi Vilniuje. Tiesa, Vytenis ketina vykti studijuoti į Olandiją. Dukra Vaida su vyru Linu turi jau vidurinę mokyklą baigiantį sūnų Luką, sūnus Aivaras irgi gyvena Vilniuje. Nė vienas iš vaikų nepasirinko prekybos verslo.
Kartą dukra parduotuvėje talkino, ją pirkėjas apgavo… Tada ir pasakė, kad šis darbas – ne jai. Jauniausias sūnus Vytenis yra dirbęs parduotuvėje, pagelbėjęs tėvams, tačiau buvo spaustas prie mokslų, „gyveno internete“. Kai šeima viešėjo Italijoje, Vytenis buvo geras gidas, apie daug ką galėjo papasakoti.
Kai sumanė įregistruoti bendrovę, netikęs nė vienas siūlytas pavadinimas. Danutė prisiminė, kaip atsirado pavadinimas „Be komentarų“. Tai nesusiję su tuo, kad bendrovės savininkai su niekuo nesileis į kalbas. Šeima žiūrėjo televizijos laidą. Kalba pakrypo, ką čia dar sugalvojus. Tuomet televizija rodė anų laikų garsią politikę Kazimirą Prunskienę, kuri ir ištarusi: „Be komentarų“. Tai ir nulėmė bendrovės pavadinimą.
Geru žodžiu Danutė mini Pagrynių gyventojus. Daug metų juos pažįsta, žino, kaip kuris gyvena. Kad ir tie, kuriems sunkiausia, ateina pirkti, o rankos mėlynos nuo uogų… Žinoma, su vienu pajuokauja, kitą pamoko, kad neverta išlaidauti. Kaimynai nepyksta, supranta, kad pamokymas nėra savanaudiškas. Visko tenka pamatyti ir išgirsti.
Yra mėgstančių alų. O kur tokių nėra? Tačiau nuvertinti kaimo žmogaus, Danutės nuomone, nereikia: laiko gyvulių, apsėja laukus, derlių nuima, prie namų užsiaugina visko, ko reikia.
„Mums pasisekė: užaugo geri vaikai, šalia gyvena geri žmonės, visada turime labai gerų darbuotojų“, – šypsojosi Danutė, iš kurios taip ir neišgirdau nė vieno skundo, kaltinimo, pasipiktinimo.

Stasė SKUTULIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite